0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #180 -: Юли 01, 2013, 10:24:18 am »
deizi_83, благодаря ти за отговора!
Засега поне не знам да имаме други проблеми, но тепърва ще се разбере. Прочетох, че на много момичета сЛУФ синдром прегнилът не помага и пристъпват директно към ин витро.
При теб как се развиха нещата с този ЛУФ синдром?
Прегнила ми помага за пукане на фоликулите безотказно.
При мен има обаче и друг проблем, заради които се налага да правя ин-витро.
По принцип, ако беше само ЛУФ-а при мене Д-р Стаменов беше казал, че няма причина да се прави ин-витро- като може да се мине и с по-лека процедура, но за съжаление няма как, заради другия ми проблем.
Иначе откакто слагам прегнил, поне ми изчезнаха пъпките, които предполагам са се получавали заради непукането на фоликула и прекаленото нарастване на естрадила и вличнието му върху другите хормони.
Успех!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #181 -: Юли 01, 2013, 10:35:05 am »
На мен ми каза, че тепърва трябва да докажем дали това е проблемът. Ако не помогнели инжекциите, тогава ин витро. Но доколкото разбрах, 2 месеца още ще се следим преди да започнем евентуално инжекциите, ако ЛУФ синдромът се докаже. Ще трябва да се заредим с нови сили...
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #182 -: Юли 01, 2013, 11:41:20 am »
Трябва да се направят и много други изследвания, за да се установи какъв е точно проблема. Но в Надежда ровят до последно, докато установят всички проблеми-точно това им е хубавото!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #183 -: Юли 01, 2013, 14:03:37 pm »
Два въпроса от мен:
Каква е цената н цветна снимка в "Надежда"?
Правили ли сте в клиниката "цитонамазка" - специален час за това ли трябва да се запише или може да се вземе намазка по време на друг преглед - преди или при старта на процедура напр.?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #184 -: Юли 01, 2013, 15:03:49 pm »
Два въпроса от мен:
Каква е цената н цветна снимка в "Надежда"?
Правили ли сте в клиниката "цитонамазка" - специален час за това ли трябва да се запише или може да се вземе намазка по време на друг преглед - преди или при старта на процедура напр.?
Може да се вземе по времето на друг преглед,не трябва специален час.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #185 -: Юли 01, 2013, 16:42:01 pm »
Днес ми беше първият преглед. Д-р Шефкетова е страхотна. Като за "добре дошла" ми откри доста тънка лигавица - 6 мм. Някоя от вас сблъсквала ли се с това? Какво е лечението по принцип?



*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #186 -: Юли 01, 2013, 17:03:44 pm »
При сестра ми беше толкова, последва 4-5 месечно пиене на лекарства по схема, естрофем и не помня какво още, но дебелината на лигавицата стигна само до 7 мм..
След това опитаха с глобули виагра, и само за един месец стигна до нормалните размери  :) .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #187 -: Юли 02, 2013, 07:28:38 am »
kriss_and, погледни и тук, в темата за тънка лигавица. Не е много активна, но има решения.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37368.120
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #188 -: Юли 02, 2013, 11:39:05 am »
Ехоооо,момичета,имам си едно много хубаво ембрионче и едно продължаващо се развитието си не толкова добро ембрионче на 5 ден. Днес съм на трасфер и на двечките. Мисля утре да си пътувам 300 км. за вкъщи. Според вас удачно ли е да тръгвам на другия ден?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #189 -: Юли 02, 2013, 12:16:02 pm »
Момичета, както писах по-горе, в петък имаме запазен час за разширена спермограма. Четох, че трябва да има въздържание от 3-7 дни. Последно бяхме заедно на 28,06. Та сега се чудя довечера можем ли отново да сложим сърчице или е пос-добре да изчакаме? Струва ми се, че в единия случай въздържанието ще е много, а в другия - малко  :(



Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #190 -: Юли 02, 2013, 12:26:23 pm »
Kriss_and на нас досега са ни казвали винаги между 3 и 5 дни въздържание. И най-добра като показатели е била спермограмата към 4-ти ден. 7 дни ми се струва малко много, но то е индивидуално за всеки случай.

Pepssi Пожелавам ти успешен трансфер   :) В моя случай док каза че няма проблем да пътувам и на същия ден, но аз изчаках до следващия ден след трансфера. Бях с едно ембрионче и даже няколко пъти пътувах след това! И сега се престрашавам за пръв път да съобщя - утре съм на втори преглед за сърчице - стискайте палци :) Но пак - за всеки може би е различно- питай док
Стискам палци !!!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #191 -: Юли 02, 2013, 12:29:16 pm »
За спермограма въздържанието е между 3 и 5 дни, не 7.

Пепси, стискам палци и много силно вярвам, че това е твоето ембрионче.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #192 -: Юли 02, 2013, 15:03:33 pm »
Mechita, magi-st, благодаря ви много за съветите. Ще рискувам с довечера. По-добре така, отколкото да има 7 дни въздържание.



Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #193 -: Юли 02, 2013, 16:16:18 pm »
Момичета ,теста ми на 12 ден от ЗЕТ  е 0,100. Чудя се изобщо дали да го повтарям... :(
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #194 -: Юли 02, 2013, 17:05:00 pm »
Момичета, както писах по-горе, в петък имаме запазен час за разширена спермограма. Четох, че трябва да има въздържание от 3-7 дни. Последно бяхме заедно на 28,06. Та сега се чудя довечера можем ли отново да сложим сърчице или е пос-добре да изчакаме? Струва ми се, че в единия случай въздържанието ще е много, а в другия - малко  :(
обновете днес материала. Много по-добре 2 дни отколкото повече от 5. Материала остарява и плувците умират-така знам аз. :wink:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #195 -: Юли 02, 2013, 17:18:19 pm »
Момичета, както писах по-горе, в петък имаме запазен час за разширена спермограма.....
Обади се и попитай дали ти е актуален часа.
Аз утре съм на пункция и докторката ми каза, че ще замразим яйцеклетка, а не ембрион, защото ембриологията ще я затварят за почистване и за този месец нямам друг вариант.
Ако е така, не знам как ще ви обработят материала.


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #196 -: Юли 02, 2013, 18:24:35 pm »
Момичета, както писах по-горе, в петък имаме запазен час за разширена спермограма.....
Обади се и попитай дали ти е актуален часа.
Аз утре съм на пункция и докторката ми каза, че ще замразим яйцеклетка, а не ембрион, защото ембриологията ще я затварят за почистване и за този месец нямам друг вариант.
Ако е така, не знам как ще ви обработят материала.

 Ние вчера бяхме на преглед и аз там на място си запазих час. Нищо не ми споменаха. Само казаха - добре, че сте решили за петък, доктор Шефкетова няма да я има от петък.



*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #197 -: Юли 02, 2013, 19:42:29 pm »
Момичета ,теста ми на 12 ден от ЗЕТ  е 0,100. Чудя се изобщо дали да го повтарям... :(

Мисля,че няма смисъл да го повтаряш,съжалявам за резултата!

пепси,успешен трансфер,аз пътувах веднага след трансфера,което го отчитам за голяма грешка,но мисля че на следващият ден не е проблем
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #198 -: Юли 02, 2013, 19:49:05 pm »
Да pimi ,спирам лекарствата. Успех на всички останали!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #199 -: Юли 02, 2013, 19:59:56 pm »
Здравейтеее! Прибрах си двете ембриончета, казаха,че едното е прекрасно. Върнаха ми двете. Сега започва чакането. Попитах доки може ли утре да си ходя и каза, че не е проблем. Много ви благодаря за подкрепата, добре че ви има! :bighug: