0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #120 -: Юни 18, 2013, 14:33:10 pm »
Аз правих миналата година при д-р Персенска. Трае няколко секунди. Изписват едни свещички профенид - по една вечер преди манипулацията и една сутринта се поставя, колкото до болката при всеки е различно, има болка, но е за секунди и не си заслужава да се слага упойка. Късмет ти желая и добър резултат!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #121 -: Юни 18, 2013, 14:51:04 pm »
macherie, миналата година правих при д-р Стаменов. И аз слагах профенид предната вечер и сутринта. При мен нямаше болка, а само напрежение. Правена ми е хидротубация преди години и тогава ме болеше много. ЦС се прави за няколко секунди и страхът ми преди процедурата беше по-голям, отколкото преживяното. Успех ти пожелавам и не се притеснявай!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #122 -: Юни 18, 2013, 15:17:36 pm »
Благодаря ви Вили и Дизи! И при мен страха е много голям. По принцип трая на болка, но се притеснявам. Дано само резултата да е добър. Желая ви успех на всички!

И нещо друго искам да попитам: искаха ли ви някакви изследвания преди ЦС, защото на мен ми казаха само за ПКК, СУЕ(РУЕ), време на съсирване и кървене?
« Последна редакция: Юни 18, 2013, 15:44:26 pm от macherie »

*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #123 -: Юни 18, 2013, 17:34:39 pm »
Ами звъннах на др и казах, че имам спомен за 20-ти ден, но не съм много сигурна, питах дали ме вика на 10 ден за контрола, но каза, че такава няма да има и щом сме се разбрали за 20 ден да ходя тогава. Надявам се да не съм се объркала нещо и да съм я подвела, но каквото-такова. Като ми дойде отивам на 20-ия и каквото сабя покаже :lol:
А и по друг повод трябва да правя цитонамазка, предполагам не е проблем след биопсията или да изчакам да я направя в клиниката, там за колко време излизат резултатите, каква е цената и дали могат да ми издадат фактура, имате ли представа?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #124 -: Юни 18, 2013, 18:30:12 pm »
Ами звъннах на др и казах, че имам спомен за 20-ти ден, но не съм много сигурна, питах дали ме вика на 10 ден за контрола, но каза, че такава няма да има и щом сме се разбрали за 20 ден да ходя тогава. Надявам се да не съм се объркала нещо и да съм я подвела, но каквото-такова. Като ми дойде отивам на 20-ия и каквото сабя покаже :lol:
А и по друг повод трябва да правя цитонамазка, предполагам не е проблем след биопсията или да изчакам да я направя в клиниката, там за колко време излизат резултатите, каква е цената и дали могат да ми издадат фактура, имате ли представа?

Само за фактурата мога да ти отговоря -да, издават веднага на касата като си плащаш.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #125 -: Юни 18, 2013, 19:51:22 pm »
  Lilka osi_9
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #126 -: Юни 22, 2013, 10:46:34 am »
Момичета, 22 ден късно ли е за блокираща инжекция? Питам, защото нали д-р няма да ги има до 10.7., на мен на 9.07. ми се пада 20 ден, но ми предлагат час за 11.07. - 22 ден и незнам дали да  отложа за следващия цикъл, ама то до август месец много време и то пак не се знае дали няма да отсъстват :BangHead: Какво да правя сега, дайте съвет?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #127 -: Юни 22, 2013, 11:07:06 am »
обади се на доктора и говори с него най добре,моята беше на 20 ден
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #128 -: Юни 22, 2013, 11:24:11 am »
Катя,аз като имах блокираща инжекция на прегледа ,когато решихме ,че ще съм с такава  ми казаха - на 21 ден блокираща инжекция и ми го записаха в досието кой ден се пада, казаха ми и кой ден да си запиша час за преглед ( в случая при теб и за стартиране на същинската стимулациа,обикновенно 2 седмици след това) .И на 21 ден от цикъла отидох директно в манипулационната и ми биха инжекцията- та в тази връзка си мисля,че на теб тогава доктор не ти трябва ,трябва просто да имаш отбелязана в досието деня,в койта трябва да се бие  и вида на инжекцията и после да имаш записан час за 2 седмици след инжекцията.
Ако бъркам нека някой друг да каже.Може би все пак не е лошо да звъннеш пак на спешния и да попиташ лекар как да процедираш,но не ми се вижда нужно да пропускаш цял цикъл.
Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #129 -: Юни 22, 2013, 11:31:34 am »
Сетих се и аз да звънна да др, но предния път като звънях нещо ми стана малко неудобно, май не беше много очарована др, че звъня, но...та затова се чудя. Престраших се и пратих смс, не знам дали беше удачно, но нямам отговор. Май ще изчакам до довечера и ще звънна на спешния за по сигурно.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #130 -: Юни 22, 2013, 11:53:53 am »
Няма от какво да се притесняваш- имаш проблем,незнаеш как да постъпиш и имаш нужда някой да ти каже какво да направиш- звъниш докато не си решиш проблема!В крайна сметка за успеха на една процедура има значение и това да сме спокойни и сигурни ,че сме на правилното място ,при правилния доктор и че ,когато имаш проблем или нещо не ти е ясно - можеш да дигнеш телефона и да си зададеш въпросите и да намериш решение.
Успех мила!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #131 -: Юни 22, 2013, 11:59:04 am »
почти съм сигурна , че 22ден не е късно за блокираща /чувала съм за 20-22 ден/. така или иначе нямаш избор така че отиваш на 22ден , влизаш и разбраш ще слагате ли или не. ако сложите после те викат чак след 14дни за започване на стимуацията. ако не- се записваш за следвашия цикъл. кофти е ако идваш от далече, но ако си отСофия просто отиди на часа си, не им звъни на спешния само за такива доуточнявания, не виждам "спешна" нужда .
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #132 -: Юни 22, 2013, 13:30:39 pm »
На мен са ми слагали блокаж на 22-ри ден, нещо трябваше да пътувам и в тоя ден можех. Док ми е казвал между 20-22 ден. А иначе както и са ти казали и момичетата преди мен, ако вече сте се разбрали с док на кой ден ще ти сложат инжекцията, то направо се ходи в манипулационната. Няма значение, че док няма да е там.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #133 -: Юни 22, 2013, 14:29:21 pm »
Трябва да пътувам от Бургас, затова малко кофти се получава отиваш и ти казват примерно късно е, на следващия цикъл :(, като се обадих за час ми казаха както си реша ако искам за 22 ден или на следв. цикъл. Довечера ще звънна на д-р, какво да го мисля и да се тревожа. Благодаря ви момичета, много ми помагате, да знаете, и въпреки че в повечето случаи пиша, когато имам питанки, ви чета с най-голямо удоволствие. Желая ви успех и дано скоро всички чакащи се похвалим с мечтания резултат.
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #134 -: Юни 22, 2013, 15:29:03 pm »
Момичета, май нашите лекари няма да ги има известно време, това е публикувано във ФБ страницата на клиниката:
"Скъпи приятели,
от 5 до 10.7.2013г. д-р Стаменов, д-р Персенска и д-р Шефкетова ще бъдат в Лондон на международен конгрес.

екип "Надежда"
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #135 -: Юни 22, 2013, 18:17:53 pm »
Здравейте момичета записвам се към темата дано на всички ни де е на късмет :P
Аз съм леко притеснена след спонтанен аборт в 5 гс съм и  не ми е правен кюртаж или абразио, но се притеснявам поради липсата на цикъл, днес ми е 32 ден а нямам никакви симптоми за идването му,от спешния тел казаха че  не е нормално и да си записвам веднага час  а отделно имам и едно бяло течение, просто ще се побъркам вече  :(
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #136 -: Юни 22, 2013, 18:22:56 pm »
някой от докторите прегледал ли те е,как стана този аборт
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #137 -: Юни 22, 2013, 18:34:10 pm »
една вечер прокървих и отидох в клиниката прегледаха ме, но не виждаха нищо чхг 181,на следващия ден отидох на обяд пак,защото от мен излизаха парцали, но доктора ми каза че в матката всичко е приключило. На другия ден чхг ми беше вече 21, но не са ме преглеждали казаха ,че сама съм го изхвърлила. След 2 дни имах попринцип записан час, който трябваше да е за диагностициране но уви за друго го използвах  :( и не ме прегледаха а ми казаха на следващия ми нормален цикъл да отида на 10 ден за две изследвания да си пусна ..... искам да кажа че съм с нормално зачеване. Ноот спешниа тел мнг ме притесниха ....
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #138 -: Юни 23, 2013, 21:51:35 pm »
Илинор,мила- аз нещо не разбрах- искаш да кажеш,че не си правила инвитро,а си имала спонтанна бременност?И какво са те притеснили от спешния- там обикновенно отговаря някой от тримата лекари и вероятно са ти дали адекватна информация.
Аз имах една бременност ,която започна с ЧХГ 48,на прегледа беше 170,но в матката не видяха  нищо,след 2 дни ЧХГ 190 и пак нищо,съмнения за извънматочна,но нямах прокървяване,нямах болки...нищо и тогава си спомням,че цикъла ми след този опит доста закъсня,но си ми дойде нормално.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #139 -: Юни 24, 2013, 07:47:17 am »
Момичета, имам уговорка с д-р шефкетова на 9-ти ден от цикъла да й се обадя и да отида на преглед. Вчера имах леко зацапване и от днес вече може да се каже, че цикълът ми започна. Въпросът ми е дали зацапването се брои за 1-ви ден или да започна да броя дните от днес?