0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #780 -: Юли 03, 2013, 14:58:15 pm »
Здрасти Аси добре дошла - лека и безпроблемна до края.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #781 -: Юли 03, 2013, 15:57:17 pm »
Здравейте и от мен :) Ние сме добре с бебчо, само дето не ме оставя да се наспя :) Голям зор, голямо нещо  :lol: По гръб не мога да легна, боли ме кръста, на една страна на него не му харесва, почва да ме рита зверски... още малко ще потърпим  :wink:
И аз като Туци хващам корема, че иначе не мога да се завъртя, ставането ми вече е почти невъзможно, използвам мъжо за кран  :lol: А за рязането на ноктите... мисията е невъзможна от месец и половина  :lol: :lol: :lol: Благородно ви завиждам, че баните ви са достатъчно големи, че може да си сложите столче и да се чипкате, ние сме с кабина и все внимавам да не се ударя
Изе мина ли прегледа, ще чакаме да кажеш как е бебка, много  :crossfingers: да не е седалищно
Лек ден засега от мен
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #782 -: Юли 03, 2013, 16:04:26 pm »
tesoria,Туци благодаря ви момичета ще пробвам едно от двете,а ако не стават за моята кожа ще търся друго и така...

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #783 -: Юли 03, 2013, 16:47:18 pm »
malkoto_dqvolche, и аз не мога да лежа по гръб, защото бебетата ужасно ме натискат и просто не мога да дишам. Не мога и да седя, защото получавам зверски контракции. На лявата страна не ми дават да лежа - ритат ме много възмутено.  :lol: И така лежа почти само на дясната страна.  Когато обаче долното бебе започне да ме подритва в шийката, всички други болежки направо ми избледняват. Направо очите ми се насълзяват от болка. Общо взето си е мъчително вече, ама ще се изтърпи, няма как.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #784 -: Юли 03, 2013, 18:25:32 pm »
 :hello: Здравейте Момичета включвам се и аз в тази страхотна темичка!!!
Днес чухме сърчицето на бебчето и беше просто невероятно  :D Радвам се че ще има с кой да си споделяме трепетите и вълненията! Лека бременност на всички а на тези на финала леко раждане  :D
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #785 -: Юли 03, 2013, 19:20:03 pm »
Туци ще търпим мила, важното е накрая да гушнем бебчетата :) На моменти ми се иска вече да съм родила и да се радвам на момчето, ама като се замисля и бременна ми харесва да съм  :lol: То на мене угодия няма  :lol:


:hello: Здравейте Момичета включвам се и аз в тази страхотна темичка!!!
Още една бъдеща мама, супер  :cheerleader:
 :welcome_1: Лека бременност и сладко бебче на финала :)
« Последна редакция: Юли 03, 2013, 19:23:11 pm от malkoto_dqvolche »
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #786 -: Юли 03, 2013, 21:50:14 pm »
Здравейте момичета,при мен мина прегледа.Доктора каза,че бременноста е завършена.Бебка е главично  :D ,тежи 2.900кг. и е 48см. Споерд него,колкото по-рано започне раждането толкова по-добре, понеже за естествено раждане ще е по-леко,ако плода не е много голям.А за бебка твърди,че е напълно готова за външния свят.Но все пак тя ще реши кога.Обясни ми,,че мога да отида в отделението и на по-редки интервали на контракциите.Но,ако не желая да стоя в болнична обстановка,когато са на 5 минути.А изтекат ли водите да трагна веднага.Така ли ви съветват и вас момичета?Само едно ме безпокои много,че на доктора м се налага да отсъства от града на 11,12,и 13 юни,а това са пикови дати за започване на раждането.Ако има момичета от Сливен и могат да ме съветват за добър доктор,моля да го направят,та да имам резервен вариант,ако се случи,когато отсъства моят.Лека вечер на всички :)


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #787 -: Юли 04, 2013, 13:11:43 pm »
Здравейте и от нас с бебко :) Как сте днес коремчета? Аз да се похваля вчера купихме шкаф за дрехите на младежа, днес май ще почнем с пазаруването ;) Колкото повече наближава момента, толкова повече се вълнувам  :D Имам си и възглавница за бременни, ММ ми взе вчера и много се радвам, че досега все виках няма нужда, ама не било така :) Голямо преимущество е да спиш като нормален човек  :lol:
Изебраво на бебка, стискам палчета много силно да чака твоя док да е в града и тогава да излиза  :crossfingers:
Иначе и аз мисля като зачестят контракциите тогава да тръгвам към болницата. При нас има голяма вероятност да ме върнат ако отида по-рано, така че ще си чакам доколкото мога вкъщи :)
Лек и хубав ден на всички
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #788 -: Юли 04, 2013, 13:28:04 pm »
Аз направих списък с нужните покупки за бебетата още 6-и месец, когато можех да се разхождам по магазините. Сега очаквам всичко по списъка да ми го донесат вкъщи, така че може да се каже, че сме абсолютно подготвени, макар че реално още нямам абсолютно нищо. :)
 
malkoto_dqvolche, аз отдавна се гушкам във възглавницата за бременни, която заедно с колана за бременни направи всекидневието ми доста по-поносимо.

 izabel.1985, днес точно за изтичането на водите и за тръгването към болницата питах моята лекарка. Ужасявам се от мисълта да тръгна към болницата без да мога да се изкъпя като хората. Може да звучи малко странно, но наистина е така.  :lol: Та тя ми каза, че няма проблем и да вляза да си се изкъпя, стига да не кървя. Ако ли не - и къпана, и некъпана трябва веднага да отивам в клиниката.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #789 -: Юли 04, 2013, 13:52:38 pm »
Така е,моята сестра роди миналият юли месец.Та тя имаше късмета да и изтече голямо количество околоплодни води.Та това и беше достатачен знак,че раждането започва.Тя е от малцината късметлийки и нямаше контракции.Та след,като и изтекоха,тя имаше време за душ/около 15мин./,и след това предвижване до болницата за около 10мин.Та като я сложиха да й мерят тоновете,вече беше с пълно разкритие.Но е индивидуално за всяка жена.Дано имаме време поне преди родилното да си направим женският тоалет..хихихи :D                       


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #790 -: Юли 04, 2013, 15:15:53 pm »
Ако има момичета от Сливен и могат да ме съветват за добър доктор,моля да го направят,та да имам резервен вариант,ако се случи,когато отсъства моят.Лека вечер на всички :)

izabel.1985, аз не съм в Сливен от доста години, но мога да ти препоръчам с две ръце двамата лекари, при които аз самата ходех, когато живях там. Към момента имам косвена информация за тях от мои приятелки, на които те са извършвали ражданията, но отзивите също са отлични. Това са д-р Илиев и д-р Дичева. Първият има кабинет във 2-ро ДЦК (не помня на кой етаж), а втората - в 1-во ДКЦ (на втори етаж). И на двамата има координатите им в интернет.
Стискам палци за бързо и безболезнено раждане.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #791 -: Юли 04, 2013, 15:30:46 pm »
Здравейте момичета,
Радвам се, че сте добре :)
Изабел стискам палци да не тръгнете към болницата в тези 3 дни . :)
Ние утре сме на доктор, да видим колко сме пораснали , преди 3 седмици бяхме 2,870 представям си какво ще е сега :) :) :)
Иначе днес си пуснах изследвания и малко се стреснах ,
Протромбиново време   136       %    при стойности 70 - 130    
Фибриноген    5.7        g/l   при стойности  2.67 - 4.37    
aPTT   L     21.6        sec. при стойности     28 - 32.8


Дано не е нещо лошо
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #792 -: Юли 04, 2013, 15:39:55 pm »
Привет и от мен

Много съм доволна :P  Най-сетне си избрах доктор за ЖК и от днес съм в 30 дневен болничен и до края на бременността ще ми дават болнични.  Няма нищо да плащам!
Едно нещо ме притесни само, че ще ми пускат всякакви изследвания на гладно в понеделника се уточнихме, но и цитонамазка и МБ  8O :?
Пък аз там :oops: не ща да ме бърникат сега :?  Ама доколкото разбрах няма неискам - няма недей  :lol:
Направихме днес и ФМ.
Всичко им е точно, и гънки и мънки    Големички сме, още повече, ако ви кажа, че забравих и см и прочие  Двете са в отделни сакчета, но с една обща плацента Според доктора 25/75% са от един пол, ама още не се знае от кой  :lol:


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #793 -: Юли 04, 2013, 16:07:09 pm »
dess_dess, на мен цитонамазка на ЖК не са искали да ми правят. Искаха само МБ, но аз им казах, че предпочитам да ми я направят в клиниката и не е било проблем.
Иначе за пола има още няколко седмици, в които прогнозите ще се сменят, докато най-накрая вече истината не лъсне със страшна сила.  :mrgreen:
Пожелавам ти да са такива, каквито ти искаш.  :)

tsvetinapavlova, за съжаление тези резултати на мен поне нищо не ми говорят. Но щом утре си на лекар, най-добре е той да ги коментира. Стискам палци всичко да е  наред.  :crossfingers:
« Последна редакция: Юли 04, 2013, 16:15:51 pm от Туци »
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #794 -: Юли 04, 2013, 16:17:03 pm »
Благодаря за подкрепата момичета  :D .Мерси за препоръките на Lary.75, ще имам и тези доктори в предвид за резерва.Мерси  за стиснатите палци на tsvetinapavlova, :wink: .Успешен преглед и на теб.Не ни остана на нас определено.Но вие сте и доста едрички.Момченце ли чакаш?  :)


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #795 -: Юли 04, 2013, 16:33:01 pm »
Мерси Туци, за съжаление освен, че е нещо за съсирването на кръвта и аз друго незнам
Изабел , да момче сме :) много големи вървим . Дано всияко е наред и скоро станем щастливи мами :) :) :)
Дес няма от какво да се притесняваш, то май е задължително . Мен микробиология вече 2 пъти ми правиха
« Последна редакция: Юли 04, 2013, 16:37:52 pm от tsvetinapavlova »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #796 -: Юли 04, 2013, 16:41:39 pm »
Ох, благодаря ви момичета, то ясно, че е задължително, ама аз много се притеснявам :? Дано всичко е наред и след това ох


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #797 -: Юли 04, 2013, 16:59:13 pm »
Привет мамита!При нас всичко е наред,чакаме си датата за доц.Томова!Досега съм качила само 4кг..,но има време ....
Изабел,правилно ти е казал док.,ако изтекат водите ,а те не изтичат наведнъж всичките да се запътваш къв Аг-то.И на мен първото раждане започна така.
Успех и леко раждане на всички напреднали мами ,а ние продължаваме да си дебелеем.
Десс,задължителна е МБ не се притеснявай,Мечита честито сърчице и лека бременност мила!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #798 -: Юли 04, 2013, 17:09:22 pm »
Дес дес, това с вагиналния преглед са остарели глупости, мен ме гледаха до 30-та седмица само вагинално и ми няма нищо. Честно казано, адски се дразня като видя подобни некомпетентни изказвания /не визирам теб конкретно/, значи секс може, а преглед не??! :x В 21-век сме за Бога! Цитонамазката и МБ са изключително важни изследвания и не ги пропускай в никакъв случай!
По отношение на болничния, не зная дали няма да се наложи да минеш ТЕЛК с толкова продължителен....питай в темата при счетоводителките, те са по-компетентни от мен  :wink:

Цвети, да ме прощаваш, ама всеки път като видя някоя бъдеща или настояща мама да говори в трето лице, си спомням актуалния напоследък виц във ФБ:
"Днес една млада майка говореше за бебето си така сякаш върши всичко заедно с него: "имаме колики", "растат ни зъбки", "вече ядем пюрета". Но когато й казах: "струва ми се, че току-що се насрахте", тя кой знае защо се обиди".... :wink: :D

"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #799 -: Юли 04, 2013, 17:14:06 pm »
Привет и от мен

Много съм доволна :P  Най-сетне си избрах доктор за ЖК и от днес съм в 30 дневен болничен и до края на бременността ще ми дават болнични.  Няма нищо да плащам!
Едно нещо ме притесни само, че ще ми пускат всякакви изследвания на гладно в понеделника се уточнихме, но и цитонамазка и МБ  8O :?
Пък аз там :oops: не ща да ме бърникат сега :?  Ама доколкото разбрах няма неискам - няма недей  :lol:
Направихме днес и ФМ.
Всичко им е точно, и гънки и мънки    Големички сме, още повече, ако ви кажа, че забравих и см и прочие  Двете са в отделни сакчета, но с една обща плацента Според доктора 25/75% са от един пол, ама още не се знае от кой  :lol:
Des  не се притеснявай за микробиологията,тя е безобидна,но за цитонамазката и аз бих се изцъклила 8O.До колкото знам,цитонамазката се взима от стената на матката(може и да бъркам ,но така съм чула).Все пак имам доверие на лекарите де,те по добре разбират от нас  :D
А да те питам-Как така прецениха,че може би ще са от един пол бебетата?