0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #800 -: Февруари 24, 2014, 17:49:01 pm »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #801 -: Февруари 26, 2014, 09:55:09 am »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #802 -: Февруари 26, 2014, 22:37:48 pm »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #803 -: Февруари 28, 2014, 18:41:46 pm »
Това е лека форма на АД. Сапунчето на "Дав" е първи избор. Заедно с А-Дерма екзомега.
Пред-предпоследната снимка навява на мисъл за инфекция в добавка, но първо тривиалните средства.
« Последна редакция: Февруари 28, 2014, 18:45:29 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #804 -: Март 01, 2014, 18:58:43 pm »
Това е лека форма на АД. Сапунчето на "Дав" е първи избор. Заедно с А-Дерма екзомега.
Пред-предпоследната снимка навява на мисъл за инфекция в добавка, но първо тривиалните средства.

Много благодаря за отговора.
Още утре ще купя сапунчето и кремчето. А относно хомеопатичните гранули да ги продължа ли?Виждам, че намаля драстично сърбежа от както ги прилагам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #805 -: Март 01, 2014, 22:00:14 pm »
Нямам опит с тях. Ако виждате полза... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #806 -: Март 06, 2014, 10:58:30 am »
Здравейте доктор Бърди.
Забих се малко с отговор към вас, но трудно намерих Exomega.
Прилагам снимки след втори ден лечение с Dove и емолиентното мляко. Според мен има лека промяна, но ще се радвам и вие да изкажете мнение. На пипане, пъпчиците са като песъчинки. Няма лющене. Има сърбеж и постоянна червенина на нослето. След сън бузките за зачервени за определено време, после се нормализират. Кафеникавите участъци, които бяха вече са червени.
Започнах постепенно за захранвам с попара, като мисля да я заменя с макарони, въпреки, че я харесва. Относно поведението на детето, забелязвам, че търси постоянна връзка/допир/ с мен, дори и през нощта, от както се появи този АД. Не знам дали това има връзка, но исках да го споделя.
Поздрави.



Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #807 -: Март 06, 2014, 14:06:22 pm »
Доколкото знам, а и при моето дете беше така, при прояви на атопичен дерматит малките деца са неспокойни нощем, будят се по-често и пр.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #808 -: Март 06, 2014, 18:18:58 pm »
Повече от месец продължава лечението, на моменти е чисто лицето, после пак се зачервява. Днес забелязах,че пъпчици има и на гръбчето. Не знам дали да не използвам правено КС кремче. Не ми се иска, но ако това е единственият вариант да се успокои кожата, ще започна да го прилагам. Но дилемата отново идва, кое правено КС кремче ще реши проблема. Ако някоя мама има дете с подобен проблем, ще се радвам да сподели. Разбира се, че всяка кожа се повлиява различно, но поне кое кремче, няма страничните ефекти, като привикване и пр.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #809 -: Март 07, 2014, 13:22:35 pm »
Здравейте.
Днес е трети ден от лечението на АД с Дав и Ексомега. Положението е по-зле от вчера. Пъпчиците са повече и на по-голяма площ. Доктор Бърди ще се радвам да се включите със съвет. Проблема идва от сапунчето или от тоалетното мляко?

« Последна редакция: Март 07, 2014, 13:30:16 pm от titi04 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #810 -: Март 07, 2014, 18:17:04 pm »
titi04, много ти е сладко бебчето, пу пу. Аз нямам компетнеция да кажа дали това е АД, но щом доктора казва значи е. ГОлямат ами дъщеря имаше подобни от струд и вятър и на нея слагах Aquaphor baby и я оправяше. Обаче малката ми дъщеря беше с жесток АД като бебе, почти до рани стигаше, имаше в сгъвките на ръцете и краката и тръгваше и по останалите части на крайниците.  Мъкнали сме се по лекари и специалисти и това е нещо, което всеки го казва- пази от изсушаване. Кожата трябва да се държи непрекъснато омазнена да не изсъхва и в случаите когато се налага все пак да се измие, миеш и мажеш веднага. Независимо дали да Дав или не, всеки сапун е детергент и отмива мазнините и миенето трябва да е само при нъжда, това не е лечение. а просот избор на по-мек сапун.  Аз не бих мила бузите всеки ден със сапун.  И като измиеш веднага трябва да мажеш. Има няколко добри средства - има крем на Авено специален за АД, има Aquaphor baby, има и обикновен вазелин. По мои наблюдения нямаше много голямо значение кой ползвам, само да го държа мазно. Като че ли Aguaphor baby беше най-добре, но общо взето нямаше голяма разлика, само и само да не е оставено да изсъхне.
« Последна редакция: Март 07, 2014, 18:20:26 pm от Bobbie »


  
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #811 -: Март 07, 2014, 19:12:23 pm »
Bobbie, при нас диагнозата е ясна - лека форма на АД. При бебчо няма изсушаване на кожата и лющене, което знам, че е  присъщо за АД. При всеки специалист, при който ходих, казваше да не мокря. Имаше известно подобрение за около седмица с Атодерм с цинк и после пак се появи. Започнах да си въобразявам, че е от слънце, после от студ, така и не разбрах дали те оказват влияние на състоянието му. Ще продължа с препоръчаното от доктор Бърди лечение и дано това да е нашето спасение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #812 -: Март 08, 2014, 01:10:40 am »
Цитат
Независимо дали да Дав или не, всеки сапун е детергент и отмива мазнините и миенето трябва да е само при нъжда, това не е лечение. а просот избор на по-мек сапун.  Аз не бих мила бузите всеки ден със сапун.  И като измиеш веднага трябва да мажеш. Има няколко добри средства - има крем на Авено специален за АД, има Aquaphor baby, има и обикновен вазелин. По мои наблюдения нямаше много голямо значение кой ползвам, само да го държа мазно. Като че ли Aguaphor baby беше най-добре, но общо взето нямаше голяма разлика, само и само да не е оставено да изсъхне.

Нищо от казаното не отговаря на истината.
"Дав" е чудесен продукт.Един от малкото резултатно и просто нещо. Омекотяващите му способности при редовна употреба са забележителни.
Никой и никъде не е писал НЕПРЕКЪСНАТО да мием лицето със сапун.
Но в рамките на обикновеното, резултата е много добър с "Дав". СИНИЯТ. А не изобщо "Дав".
"Аквафор" се намира трудно извън САЩ. В Гърция не се търгува. Че е добро- да, чудесен е.

Вашите проблеми с ужасния АД на детето Ви се решават за 2-3 дена с правеното кремче.
Просто, бързо и ефективно.
После ще е нужен омразния Ви "дав" и хидратантен крем. Но Вие все като магарето... или запрягате все след каручката.
Какво да се прави- гени са това.   :wink:
« Последна редакция: Март 08, 2014, 01:15:13 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #813 -: Март 08, 2014, 01:15:59 am »
Bobbie, при нас диагнозата е ясна - лека форма на АД. При бебчо няма изсушаване на кожата и лющене, което знам, че е  присъщо за АД. При всеки специалист, при който ходих, казваше да не мокря. Имаше известно подобрение за около седмица с Атодерм с цинк и после пак се появи. Започнах да си въобразявам, че е от слънце, после от студ, така и не разбрах дали те оказват влияние на състоянието му. Ще продължа с препоръчаното от доктор Бърди лечение и дано това да е нашето спасение.
Моля да не ползвате Атодерм с цинк!!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #814 -: Март 08, 2014, 01:16:33 am »
Цитат
Обаче малката ми дъщеря беше с жесток АД като бебе, почти до рани стигаше, имаше в сгъвките на ръцете и краката и тръгваше и по останалите части на крайниците.  Мъкнали сме се по лекари и специалисти и това е нещо, което всеки го казва- пази от изсушаване. Кожата трябва да се държи непрекъснато омазнена да не изсъхва и в случаите когато се налага все пак да се измие, миеш и мажеш веднага.

Ако не бяхте се посрамували да попитате невежата Д-р Бърди ( който не чете книжките Ви) щях с удоволствие ( и за Ваше дълбоко учудване) да Ви помогна с две,три, неща, с които лекувам моите малки пациентчета.
За съжаление, Американците са против КС кремчета, но без тях нищо не става. Стига да знаеш как, кога и с какво! И колко време. Ако чакаме от хидрокортизон ( както широко препоръчват) тежък АД да изчезне- имаме да чакаме с месеци. И именно там е ключето на успеха- без ликвидиране на острата екзема, с каквото и да мажете отгоре- само по-лошо става.

Прекаленото омазняване "задушава" кожата и води до други видове обриви.
Хидратантния крем се нанася на леко влажна и топла кожа и се втрива, за да може после кожата да остане мека, но СУХА. А не мазна на пипане, хлъзгаа.
Именно тук е особенността на ХУБАВИТЕ хидратантни кремчета за бебета- а те са от две, три марки. Останалото просто не работи вкл и фамозния Авене Цикалфат.

Всякакви тежки форми на АД навяват на мисълта за АБКМ.
« Последна редакция: Март 08, 2014, 01:22:32 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #815 -: Март 08, 2014, 01:31:26 am »
@titi04
НЕ се захранва с попара!
Не се дават хляб и хлебни до около 11-11.5 месеца.
Това е АД- детето се трие в дреха, одеяло. И затова се обостря.
Или бършем лицето със суха кърпа, която трие, след хранене.
Или някой брадясъл дава целувки... .

Много са причините.
Може би да е нужно правено КС кремче за 1,2 дена.

СПИРАМЕ всякакви попари! овесени ядки ( или подобно), елда и подобно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #816 -: Март 08, 2014, 07:52:07 am »
Ох Божееееее.
Цитат
Ако не бяхте се посрамували да попитате невежата Д-р Бърди ( който не чете книжките Ви) щях с удоволствие ( и за Ваше дълбоко учудване) да Ви помогна с две,три, неща, с които лекувам моите малки пациентчета.
Описаното по-горе проработи идеално. Споделила съм какво ми е казал специалист и какво е проработило при нас. Факт е, че детето се оправи след тези съвети.

Детето ми няма АБКМ и вече над 2 години няма и помен от АД, това беше като беше бебе.
« Последна редакция: Март 08, 2014, 07:59:24 am от Bobbie »


  
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #817 -: Март 08, 2014, 12:02:47 pm »
Честит празник на всички дами!

До д-р Бърди.
"НЕ се захранва с попара!"  С какво мога да я заменя, освен с пълнозърнести макарони... В 9 месец сме.
"Или бършем лицето със суха кърпа, която трие, след хранене."  Действително трия след хранене със суха кърпа. Не давам на никой да пипа и целува лицето.
"Може би да е нужно правено КС кремче за 1,2 дена"   Прилагам снимка от днес. Според вас има ли промяна и дали ще се наложи да използвам КС кремче и какво?
"СПИРАМЕ всякакви попари! овесени ядки ( или подобно), елда и подобно."  Бяхте писали преди време, че натуралното кисело мляко не е за препоръчване, а детско кисело мляко. Какво мляко е най-подходящо за тази възраст?
Следобедното хранене мога ли да го заменя с детско кисело мляко, а на мястото на попарата,макарони със сирене. Какви каши да използвам? В момента му давам безмлечна зърнена/Ориз/каша с ябълка.
Относно Екзомега, трябва ли да продължа да я прилагам, ако кожата вече е чиста.

Приятен ден!




« Последна редакция: Март 08, 2014, 12:12:24 pm от titi04 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #818 -: Март 08, 2014, 12:07:46 pm »
Ползвайте сапунчето и крема редовно.
Може да давате кисело мляко ако са детски ( над 6м възраст).
Рано е за попари, хляб, елда, макарони. Започваме към 11 месец с малко фиде като за начало.
НЕ се дават овесени ядки на деца до поне около 17-18 м възраст. Поради риск от тежко алергизиране.

Имате цял набор плодове и зеленчуци + 2,3 вида месо за тази възраст. Плюс жълтък, ако сте го въвели вече.

Добре е обрива. Тези обриви понякога на моменти пламват, но има значение как е през повечето от времето детето.
Мажете на много тънък слой с хидратантния крем! и с втриване!
« Последна редакция: Март 08, 2014, 12:12:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #819 -: Март 08, 2014, 19:02:17 pm »
Сърдечно благодаря за отговора.
Не мога да разбера, как т. нар. специалисти в БГ поставят диагнози и лекуват децата ни при направен преглед(очи в очи), а Вие от разстояние и само със снимка, давате конкретен и точен отговор.
Радвам се, че Ви има и помагате на нас и децата ни.  :thankyousign: