0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #600 -: Септември 22, 2013, 17:54:46 pm »
Прав сте докторе.Така се чувстват моите родители.Дали труда си близо 50 години за една Лада, която я чакаха 12-13 години и я взеха с рушвет и една скромна къща.Чувстват се смазани и ограбени от системата.И колкото и да му е тежко винаги ни съветва да не се връщаме.Аз виждам хора с неговата професия в друга държава на какво ниво са и как си карат старините.И не оцеляват с 130 лв пенсия.
Не знам на колко години сте емигрирал, ние го направихме много късно но въпреки това се справяме.И нищо безплатно е нямало и тогава както и сега.
Винаги когато се прибирам от БГ ми е мъчно, че вече е на преклонна възраст и със заболяване ,което не позволява пътуване със самолет.Бих го взела да надникне човека и в другия свят.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #601 -: Септември 22, 2013, 17:56:43 pm »
Гане, струва ми се и на мен  че има разминаване но това няма значение.Не искам и нямам желание да поставям някой в графа.Не ми е това работата.Аз също не съм емигрирала от безпаричие.Професиите ни не са такива че  могат да се практикуват в БГ. Но е факт, че заплащането е в пъти по голямо.Това, че ние се възползваме от това пак ни прави икономически в известна степен.В крайна сметка ти не се издържаш с българска заплата и да си стоиш у вас да гледаш децата.Разбирасе това се отнася и за мен.Възползваме се от благата на новите ни държави така да се каже.А те никак не са малко.Ако мен ме измъчва живота на вън, не бих си го причинила.Бих намерила вариант да се върна и да се спасявам.Твоето ми звучи малко  както навремето Ленин проповядвал марксизма ленинизма и комунизма от Цюрих :lol: Поздрави и без лоши чувства.
И нещастния сифилитик живееше с парите, които му прашаще майка му, от пенсията, която имаше от царя, за починалия и съпруг.
Плюс доход от имението им,които те даже не можеха да управляват.
И забележете- майката на сифилитика Ленин има дете, екзекутирано за покушение срещу царя!
Но това нито прекъсва пенсията на майката, нито пречи на Владимирчо Улянов да завърши висше.

Сигурно толкова хуманни бяха комунистчетата с нациите си после... .


"... едно време живеехме заедно, в един дом. Той никога не миеше чиниите си. Оставяше ги само кучето да ги облизва... ."

Свердлов, спомени за съвместния им живот с Йосиф Сталин, в заточение, в Туруханск.
« Последна редакция: Септември 22, 2013, 18:00:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #602 -: Септември 22, 2013, 17:59:17 pm »
Прав сте докторе.Така се чувстват моите родители.Дали труда си близо 50 години за една Лада, която я чакаха 12-13 години и я взеха с рушвет и една скромна къща.Чувстват се смазани и ограбени от системата.И колкото и да му е тежко винаги ни съветва да не се връщаме.Аз виждам хора с неговата професия в друга държава на какво ниво са и как си карат старините.И не оцеляват с 130 лв пенсия.
Не знам на колко години сте емигрирал, ние го направихме много късно но въпреки това се справяме.И нищо безплатно е нямало и тогава както и сега.
Винаги когато се прибирам от БГ ми е мъчно, че вече е на преклонна възраст и със заболяване ,което не позволява пътуване със самолет.Бих го взела да надникне човека и в другия свят.
Моите не доживяха, но искрено и от сърце желая, при първата възможност да го/ги вземете да живеят с Вас.
Никога няма да си простите после, че не сте го направили.
А те го заслужават, и още-как!

Скромно, лично мнение... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #603 -: Септември 22, 2013, 18:04:02 pm »
Благодаря ви д-р Бърди!
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #604 -: Септември 22, 2013, 19:32:05 pm »
Винаги когато говорим по темата за нашето Бг минало, определени хора говорят за "насаждане" на "нетолерантност", "пусти спорове", насаждане на "омраза" и т.н. искрено- глупости.
За червените е ясно- те искат хората да забравят. Престъпленията на комунистите, съсипването на държавата, въпросите -"откъде идва богатството на съвремените нуво-риш в Бг? само от "честна работа" "? се покриват със смокиновия лист на "идеалите", "честността", престъплението на меркантилното и т.н. подобни червени клишета без смисъл. Междувпрочем, още щом човек чуе по Бг радио подобни клишета, ясно вижда пред себе си Бг комунист- двуличник и хитрец, за когото едно важи за собствена употреба, а друго за обществена.

Ясно е че, комунистите ще управляват още 100 години в Бг, ще си правят каквото искат, и окраденото ще отиде в техните деца като- "наследствени привилегии"- няма отърване. Затова много страни изтръгнаха змията още като бе в яйцето... но Бг ням'a този шанс.

Ние искаме да избягаме от нашето минало- всички ние.
Тези които не са го живели - не им пука. Разбираемо- за тях няма "минало".
Тези, които са го "живели истински" този "комунизъм", пак не им пука- всеки се е обвил с едно топло одеялце ( в Бг или в чужбина), и всичко е забравил. Или-почти всичко. Само дето във всеки момент за възможно сравнение- сравнява.

Да се обвиняват хората че помнят, и че искат да обсъждат тези неща, е пряка обида към нашите майки и бащи-жертви. А ТЕ всичките бяха, и СА, жертви, колкото и да не си го признаваме... .


http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=418&WorkID=14648&Level=2
« Последна редакция: Септември 22, 2013, 23:20:21 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #605 -: Септември 22, 2013, 23:59:47 pm »

Моите не доживяха, но искрено и от сърце желая, при първата възможност да го/ги вземете да живеят с Вас.
Никога няма да си простите после, че не сте го направили.
А те го заслужават, и още-как!

Скромно, лично мнение... .

Докторе, как си представяте, че хора на ок 70 годишна възраст ще напуснат дома ди, социалните си контакти, езика и навиците си и ще отидат в една напълно непоозната държава, с напълно неразбираем език, телевизия, хора със съвсем различен манталитет...... и ще се чувстват щастливи.

Е аз имах възможност да наблюдавам лично моите родители /идват за по няколко месеца откакто са се родили децата/, не се чувстват добре, определено. Единственото им занимание е, да зяпат в инета-а, внуците и някоя книжка....
От 2 години живеят на едно село през лятото, къщата я облагородиха те, майка ми е луда на тема цветя и най-голямото й удоволствие е грижата за тях,  за баща ми върховно удоволствие е , да си гледа зеленчуковата градина, да произвежда домати, краставици и т. н.
Там те са щастливи и удовлетворени, чувстват се полезни и работоспособни.

Е, аз тук в Де не мога да им осигуря тавива екстри... Дърво без корен .... сте чували... сигурно
« Последна редакция: Септември 23, 2013, 00:01:50 am от albenanedelcheva »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #606 -: Септември 23, 2013, 00:03:39 am »
Зависи от хората... моите с удоволствие биха дошли... .
Индивидуално е... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #607 -: Септември 23, 2013, 05:12:59 am »
Това четохте ли го? Мила родна картинка
http://systemoferrors.wordpress.com/2013/09/22/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4/

И моите родители биха заминали. Сигурна съм, че ще стоят един ден на кръстовището до нас (няма светофар) и ще пресичат цял ден и ще гледат как лъскави коли спират и им дават предимство. Това в Бг рядко се случва :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #608 -: Септември 23, 2013, 06:38:05 am »
Боби, за пореден път се опитваш да ме тълкуваш, след като изобщо не ти е ясно нищо. Все ми е едно къде ще живея. И да, няма такава работа в България, за съжаление. Иначе и двамата бихме се върнали, ако можеше да си я върши там. Имам далеч по-добри условия за живот, отколкото тук. Като започнеш от жилището, та минеш през роднини и тем подобни.
Установила съм, че на теб колкото и да ти се обяснява нещо, ако ти си си вкарала в главата някаква представа и идея, то край, няма промяна. Мисли си каквото си искаш, за мен е излишно да се обяснявам с теб. Няма да схванеш, така или иначе, а на мен не ми се пишат кофи мастило, за да обяснявам.
Права си, аз съм решила вече кое какво и не съм ти писала, за да те питам дали си, а защо смяташ, че не си.1 -Липсата на пари за ин витро. 2- Липсата на работа за мъжа ти.  Моето виждане е, че това са икономически фактори и въпреки че ти си икономиста, гледам че имате разминаване с колегите. Не го казвам като нещо лошо обаче. За мен са за уважение хора, които имат цел и си я гонят и постигат, независимо какви са обстоятелствата, вместо да кършат ръце, да се оплакват, ама да не правят нищо. Така че нямам някакви отрицателни чувства. Лек ден.
« Последна редакция: Септември 23, 2013, 06:39:38 am от Bobbie »


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #609 -: Септември 23, 2013, 09:13:43 am »
Боби, някъде да съм написала липса на пари за ин витро? Не съм, нали. Така че не е икономически фактор.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #610 -: Септември 23, 2013, 09:38:53 am »
Боби, някъде да съм написала липса на пари за ин витро? Не съм, нали. Така че не е икономически фактор.
Аз също съм икономист, няма да споря, просто искам да те питам. Важно ли е всъщност, защо си имигрирала? Ти го повдигна въпроса с икономическите емигранти. Според мен като човек, който е независим финансово, трябва да можеш да живееш където си искаш  :) предвид, че имаш дом и по-добри условия тук, явно нищо не те спира или напротив - това че мъжът ти тук не може да работи е проблем? Май колкото и да се дъвче се въртим около едно и също нещо.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #611 -: Септември 23, 2013, 09:49:28 am »
Боби, някъде да съм написала липса на пари за ин витро? Не съм, нали. Така че не е икономически фактор.
Да речем, че е заради качеството на услугата. Макр, че ти каза „Мъжа ми имаше здравна застраховка, която покриваше 3 опита инвитро и аз дойдох заради това тук“  Твоят мъж е бил вече тук, съвсем нормално ми се струва да дойдеш при него, дори и да нямаш нужда от ин витро.  Пак остава вторият „неикономически “ :-) фактор - лиспа на работа за мъжа ти.  Сама казваш, че условията в България са ти по-добри, апартамента ти бил по-добър и т.н. Без да съм икономист се досещам, че липсата ( или намаляването) на доход е икономически фактор.
« Последна редакция: Септември 23, 2013, 10:05:22 am от Bobbie »


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #612 -: Септември 23, 2013, 09:55:06 am »
Ами не знам, на някой явно му е важно, щом вече трета страница дъвче моето заминаване...
Може да работи, просто това, което работи в момента го няма в България.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #613 -: Септември 23, 2013, 10:32:13 am »
Спора започна да става безсмислен, не виждам какво значение има кой какъв емигрант бил. Всеки взима своите решения, това е личен избор, полза да го коментираме - няма. Нека продължим в рамките на добрия тон, че тръгваме пак в кофти посока.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #614 -: Септември 23, 2013, 14:14:38 pm »
Боби, няма нужда да си разказвам цялата семейна история, но не, не е нормално да дойда при него, тъй като условията на договора му не позволяваха. Така че и амнайсе пъти да се редактираш, пак няма да е това, което искаш да го изкараш :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #617 -: Септември 28, 2013, 21:14:14 pm »
да...има какво да се види  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #618 -: Октомври 13, 2013, 21:14:55 pm »
Нямам възможност да пиша и отговарям на всички.
Ще се включвам само ако има нещо важно и критично, за да не се пропусне.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #619 -: Октомври 13, 2013, 21:39:22 pm »
Горното се отнася и за мен предполагам.
Само ми кажете - във вярната посока ли сме? Моля!