0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #640 -: Октомври 23, 2013, 22:00:17 pm »
Подкожните противогрипни ваксини са с много съмнителен ефект.
Не се заблуждавайте от това, което фирмите пишат на опаковката. Пишат много неща, в зависимост за къде е предназначена ваксината... за да не влизат в конфликти с "местни разбирания".
Знам за това... :)
Същото правят и с "Приорикс"- където самата фирма в много страни я рекламира за мускулно приложение. Но тя се прави подкожно.
« Последна редакция: Октомври 23, 2013, 22:09:02 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #641 -: Октомври 23, 2013, 23:34:51 pm »
Джам, разбрала съм, не ме мисли.  Ти не си ме разбрала, ама и аз не броя, щото то при теб това е почти винаги, когато аз напиша нещо

Не е само при мен така, масово тук не те разбираме :-)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #642 -: Октомври 23, 2013, 23:38:51 pm »
Подкожните противогрипни ваксини са с много съмнителен ефект.
Не се заблуждавайте от това, което фирмите пишат на опаковката. Пишат много неща, в зависимост за къде е предназначена ваксината... за да не влизат в конфликти с "местни разбирания".
Знам за това... :)
Същото правят и с "Приорикс"- където самата фирма в много страни я рекламира за мускулно приложение. Но тя се прави подкожно.

Не съм имала предвид, че не знаете за тази ваксина, че те може да са модерни и да напредват. Тази година тук в България Хеи са се заредили с нея и дори аз мислих да купувам такава, реших, че може и да е по-добра.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #643 -: Октомври 24, 2013, 00:03:25 am »
Истината е че, бъдете сигурни, ако Датска фирма спечели конкурс за ваксини БЦЖ в Бг ( а датчаните правят едни от най-качествените Манту и БЦЖ в света-тук, в Гърция, се работи само с тях, след като един Атински професор се опита да си прави Манту в Гърция и станаха бели) ще напише че и в гръбчето може да ги правите, стига да продава.
Или нищо няма да напише, с оправданието - "те си знаят- да правят каквото смятат за добре".

НАША е грижата да следим кое е с най-добър ефект, и да следваме добри школи.

Друг пример- повечето Европейски страни правят ДТаК през месец, а не през два, както е Американската схема ( 2,4,6).
Схемата през два обаче е много по-добра, най-вече в дълготраен аспект, и по отношение на бустер дозите, и по отношение на това да се стигне възрастта 4 г без риск.

За МПР е друг пример- след 12м възраст, имунитета на децата към заболяванията, покриващи се от съставките на ваксината МПР е несъществуващ-важи с особена сила за рубелла и морбили ( рубеола). Наличието на антитела от майката към съставките на МПР преди 12м възраст обаче, прави правенето на МПР преди тази възраст- без траен ефект. Затова Американската схема е с доза на 12м възраст и доза МПР, правена преди 12м - не се брои. Французите години си правеха редовно дози МПР преди годинката, упорито отказвайки да слушат какво се изнася. Докато не станаха бели във Франция, и французите тихомълком не си коригираха календара.

Подобно е и сега положението с МПР в УК. Където се стигна по "Класик ФМ" радиото да рекламират нуждата от МПР ваксинация след огнищните епидемии, които нападнаха УК напоследък.

Та- наивността се плаща. Скъпо. От децата ни.
За мен, Американският имунизационен календар е най-добрия в света. Като начин на правене, интервали и подход.
От опит го пиша това. Преди години, когато се появи Превенар в Гърция, аз бях един от малкото които го правеха 2,4,6 и 12м възраст. Останалите тук си правеха каквото може да си въобразите. Но моите деца, с тази схема от 4 дози не познаха що е то "отит" в тежка форма, или рецидивиращи такива, или резистентни отити с перфорация. Та тогава на собствен гръб разбрах, че е добре да се следва един успешен Имунизационен календар, отколкото да се правим на "умни", "бодри и недоволни". Още по-малко- сами да си измисляме "схеми".

Който си мисли че Санофи има две, три линии за производство на противогрипната ( една за мускулно, една за подкожно и т.н. приложение) ваксина, в зависимост от това как се слага, е дълбоко заблуден. Продават едно и също нещо с различни етикети. И когато някой "настъпи котешката опашка", фирмите си измиват ръцете с "некомпетентните национални календари".
« Последна редакция: Октомври 24, 2013, 11:39:51 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #644 -: Октомври 24, 2013, 00:17:00 am »
 
а и повечето тук знаем, че и ти си работила като такава, така че повярвай ми, едва ли има човек, който да няма личен опит с такъв "доктор", имам предвид мед.сестра, да поясня просто :)
Оффф, нищо не знаеш ти за мен. Пак повтарям, абсурдно е да кажеш, че мед сестра, камо ли всички такива в Русия и Великобритания, не знаят как да бият една инжекция. Аре са, не е ядрена физика това ;-). Преди обяви, че английските мед сестри на грешно място  биели една ваксина ( нещо не помните- давах пример как една сестра от САЩ прави едновременно ваксини на две места. И че това е широко разпространена Американска практика.) и това причинило епидемията от забравих вече какво беше, не че хората не се ваксинират, както пише в официалните статистики. Не, некадърността на мед сестрите била причината, очведно масова некадърност е била, щом е довела до епидемия. Това на теб сериозно ли ти звучи, без да си доктор или мед сестра, м? Просто аман от плювни по всичко и всички.  Руснаците такива, българите онакива, англичаните еди какви си. И се вади „доказателство“- снимка във вестника. :-).

Джам, не знам къде ти отиде критичното оценяване, ма нещо в последнте месеци никакво го няма когато в разговора участвам и аз. Всеки път се намесваш ти или компания с подобни коментари и го обръщате на спорове каква е Боби, а не по темата. Честно казано не знам какво не разбираш в един прост текст, в който пише, че това на снимката не е грешно дадена мускулна инжекция, а е правилно дадена подкожна, но аз лично въобще не ти вярвам, че не разбираш каквото и да е.
« Последна редакция: Октомври 24, 2013, 00:28:46 am от Birdie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #645 -: Октомври 24, 2013, 00:22:50 am »
http://www.immunize.org/catg.d/p2010.pdf

Пише ясно че, противогрипната ваксина се слага мускулно!
Сега, друго мисля няма какво да се каже.
Вие може да си я сложите и в гръбчето... . Ако Ви харесва.

Лошите практики не са "привилегия" на една нация само. Където виждам нещо неправилно-пиша.
Просто при някои нации, ПРОЦЕНТА на лошите практики е преобладаващ. А ние, за нещастие, сме закачени като школа именно към тези страдалчески нации. И трябва да се откачим възможно най-бързо.
Дори и усвоявайки Японския Им Календар ( който е чудесен също).

Та затова ми е думата... .
Понякога си мисля, че вече не сте в състояние да четете и разбирате Бг език, от гледна точка на смисъл и съдържание на фразите. Да ме прощавата... .
« Последна редакция: Октомври 24, 2013, 00:25:06 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #646 -: Октомври 24, 2013, 00:41:13 am »
Понякога си мисля, че вече не сте в състояние да четете и разбирате Бг език, от гледна точка на смисъл и съдържание на фразите. Да ме прощавата... .
Прекрасно знаете, че говорим за едно и съшо... вече :-). Ето кой не чете:

...шяхте да напишете, че тази ваксина се бие мускулно, а не подкожно, вместо да  прилагате снимки как бият  мускулна инжекция на грешното място.
Виждам, че с горното сте променил това и нямам какво повече да кажа по въпроса.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #647 -: Октомври 24, 2013, 00:42:44 am »
Стана Ви вече хоби да се джафкате с мен... но не е... който яде зелника... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #648 -: Октомври 24, 2013, 12:44:07 pm »
http://vaccine-schedule.ecdc.europa.eu/Pages/Scheduler.aspx

Това е страницата на Европейската Комисия.
Избираме >> "View immunisation schedules by target disease"
После>> " tuberculosis"
После  >> refresh calendar

След което с мъка и тъга ще узнаете че, БГ е ЕДИНСТВЕНАТА страна в ЕС, която прави повече от една доза БЦЖ.
Което само по себе си е уникално.
Коментарът ( що се отнася до Бг "особености") - "след негативно Манту" явно е предоставен от Бг страна (за срам). Щом е ясно че, Манту не е, и не може да бъде, критерий за успешността на предшестваща БЦЖ ваксина!
С това свършва широко разпространения мит в Бг че, Словения и Чехия също правили повече от една доза БЦЖ. Не, за съжаление, само в Бг стават такива неща... .
Освен това, ясно се вижда че, НИКОЯ страна не ползва Манту като "критерий" за това, дали да прави още дози БЦЖ. И забележете- повечето страни правещи БЦЖ го правят както в Бг - след раждането. Но на никого не му е хрумнала идеята да "тестува" с Манту, с апетити за "още дози"... .

Време за промяна. Време за качествена педиатрия и в Бг.
« Последна редакция: Октомври 24, 2013, 12:51:04 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #649 -: Октомври 24, 2013, 13:38:39 pm »
Сутринта по бТВ се водеше поредният спор - Са ли задължителни ваксините или не /участваше и д-р Татяна Ралчева, педиатърката на Ивайло/. В общи линии /хванах края/ разговора се въртеше около спекулата на фармацевтичните компании и пр. Една коскоджамити...ъъъ дама, извади "данни", че в някои държави /предимно от Третия свят, ако помня правилно/ имало случаи на деца, умрели от "Пентаксим". Някой чувал ли е за подобна статистика? Докторе, имате ли вие такъв случай?

П.П. искам само с известен страх да споделя, че около мен все повече стават тия, дето са чули,чели или децата им са пострадали от ваксина. Все повече отказват или са на път да откажат поставянето им. И понеже в БГ това, което не става с пари, става с много пари - на практика това се получава. Аз съм пристрастна, признавам. За мен ваксините са необходими и задължителни. Скептична съм само към противогрипната, поради невъзможността и да обхване всички възможни грипни щамове. А и , признавам, не познавам нито едно аутистче, станало такова в следствие на ваксина, а съм стажувала в детска градина за такива деца.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #650 -: Октомври 26, 2013, 18:29:52 pm »
*
« Последна редакция: Октомври 26, 2013, 18:31:34 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #651 -: Октомври 26, 2013, 21:09:30 pm »
 :D
Това сме ние всеки ден.
Между другото, докторе, вие ваксинирате ли себе си и семейството с противогрипна ваксина? Днес спорих с едни познати и ми е любопитно вашето мнение.

Поздрави
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #652 -: Октомври 26, 2013, 21:11:44 pm »
На малкият му сложих само един сезон, когато бе малък.
Но той не ходи на ДГ.

Аз съм с имунитет... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #653 -: Октомври 26, 2013, 23:07:12 pm »
На малкият му сложих само един сезон, когато бе малък.
Но той не ходи на ДГ.

Аз съм с имунитет... :)

а, видите ли...

много добре знаете, че неходенето на ДГ не е никаква гаранция срещу заразяване с грип, още повече при баща от рискова група (лекар).
и въпреки това, не ваксинирате нито себе си, нито детето си. много интересен факт за размисъл.

визирам конкретно противогрипните ваксини. факт е, че почти не знам за Ваш колега-лекар, който да се ваксинира. защо ли, да се чуди човек...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #654 -: Октомври 26, 2013, 23:21:01 pm »
Факт е че, Ян Бибиян не боледува. Защото не ходи на ДГ- най-вече.
Но дори и аз да съм "рисков" фактор- той пак не боледува. Ако имаше бронхиални проблеми, сигурно щеше да се ваксинира. Но за щастие- нямаме такива. Не е боледувал от години. За щастие... .
Което ясно значи че, аз не съм такъв рисков фактор. Освен ако детето не е супер-резистентно... . :)
И защо тогава да се ваксинираме двамата всеки сезон?

Иначе рецептата е проста

* миене на ръце
* отделен шкаф за моите дрехи

« Последна редакция: Октомври 26, 2013, 23:31:24 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #655 -: Октомври 27, 2013, 00:29:35 am »
На малкият му сложих само един сезон, когато бе малък.
Но той не ходи на ДГ.

Аз съм с имунитет... :)

а, видите ли...

много добре знаете, че неходенето на ДГ не е никаква гаранция срещу заразяване с грип, още повече при баща от рискова група (лекар).
и въпреки това, не ваксинирате нито себе си, нито детето си. много интересен факт за размисъл.

визирам конкретно противогрипните ваксини. факт е, че почти не знам за Ваш колега-лекар, който да се ваксинира. защо ли, да се чуди човек...


същите въпроси терзаят и мен....

Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #656 -: Октомври 27, 2013, 00:34:21 am »
Факт е че, Ян Бибиян не боледува. Защото не ходи на ДГ- най-вече.
Но дори и аз да съм "рисков" фактор- той пак не боледува. Ако имаше бронхиални проблеми, сигурно щеше да се ваксинира. Но за щастие- нямаме такива. Не е боледувал от години. За щастие... .
Което ясно значи че, аз не съм такъв рисков фактор. Освен ако детето не е супер-резистентно... . :)
И защо тогава да се ваксинираме двамата всеки сезон?

Иначе рецептата е проста

* миене на ръце
* отделен шкаф за моите дрехи

Именно защо Докторе???
Вие лично препоръчвате почти на всички противогрипната ваксина, а Вие лично не я ползвате /не ми изглежда много коректно спрямо пациентите Ви /разб. питащите тук/....

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #657 -: Октомври 27, 2013, 00:41:02 am »
Ваксината се препоръчва по показания.
Когато няма такива- не се препоръчва.

Не е въпрос до "коректност", а до показания.
Почти винаги тук, когато сме я препоръчвали, са за деца с БА, или подобен спектър.
Ето- аз съм си сложил Хеп А ваксината- а Вие?

« Последна редакция: Октомври 27, 2013, 00:44:44 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #658 -: Октомври 27, 2013, 02:26:37 am »
За мен неваксинирането е излишен риск, като знам какво прави инфлуенцата. Е да верно, вероятно един път на 10 години да се разболея, но и това ми стига. Карала съм я точно едната година, която не се ваксинирах и бях болна като куче и на белите дробове ми се отрази- мерси. 

Тук пък лекари и мед. сестри масово се ваксинират и със сигурност всеки си ваксинира децата. Ако от мен зависеше, щеше да е от задължтелните тая ваксина. 35 000 човека на година умират само в САЩ от инфлуенца, предимно старци и малки деца


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #659 -: Октомври 27, 2013, 07:50:22 am »
За мен неваксинирането е излишен риск, като знам какво прави инфлуенцата. Е да верно, вероятно един път на 10 години да се разболея, но и това ми стига. Карала съм я точно едната година, която не се ваксинирах и бях болна като куче и на белите дробове ми се отрази- мерси. 

Тук пък лекари и мед. сестри масово се ваксинират и със сигурност всеки си ваксинира децата. Ако от мен зависеше, щеше да е от задължтелните тая ваксина. 35 000 човека на година умират само в САЩ от инфлуенца, предимно старци и малки деца
Разбира се, че ще се ваксинирате, като знаете предварително какво ще пуснете да дойде "насам". "Виктория","Калифорния", "Тексас" и "Масачузетс"  :D Аз съм решила да се боцна, като пуснат "Милано" или "Венеция", а защо не и "Париж"  8) Факт е,обаче, че лекарите, които аз познавам не препоръчват грипните ваксини, включително педиатърката ни, но не съм се сетила да попитам защо....Вероятно, ефективността им не е много голяма, поради бързата мутация на грипния вирус...
Честно казано, за Ивайло се колебая наистина....Той наистина не ходи на ДГ, но и аз не ходя, а миналата година какво ни пипна с мъжа ми, не е истина... :x Може ли противогрипната да се комбинира с други ваксини, тъй като ние в момента сме в "серия" - Синфлорикс, морбили...после хепатитни?
« Последна редакция: Октомври 27, 2013, 07:52:55 am от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"