0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #340 -: Август 21, 2013, 01:12:14 am »
Мен са ме учили наляво да слагам пациенти и дори са ме изпитвали на това. Обясняваха, че понеже стомахът е наляво, като легнеш натам се ползва помощ от гравитацията. Понеже храната слиза в стомаха с гравитация  а, излиза от него към дванайсетопръстника с перисталтика.  Не се заяждам, да не каже някой нещо, просто отбелязвам какво са ми преподавали на мен. 


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #341 -: Август 21, 2013, 01:21:14 am »
Тук става въпрос за друго нещо, а  НЕ за това, за което пишете.
А и зависи за какво точно са Ви учили да ги слагате наляво.
Тук за бебета става въпрос, и за точно определен въпрос- че десните положения облекчават преминаването на остатъчния въздух и така се намалява вероятността за оригване с последващо повръщане.
Освен че се ускорява леко изпразването на стомахчето, и така се намалява шанса от повръщане при преяли бебета. Ако имате съд с два изхода е ясно, че ако обръщате наляво ( към входа) ще се улеснява връщането, а ако обръщате надясно ( към изхода) ще се облекчава изпразването. Освен че има и други анатомични особености при бебета що се отнася до взаимното положение между края на хранопровода и диафрагмата.

Може сами да сметнете, колко е вместимостта на стомахчето на бебето, и имайки предвид с каква скорост се изпразва стомахчето на тази възраст, да се  сметнете сама за колко време става това.
« Последна редакция: Август 21, 2013, 01:30:27 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #342 -: Август 21, 2013, 04:15:46 am »
Да, не за изпразванем, а за повръщане ставаше дума.


  
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #343 -: Август 21, 2013, 08:08:37 am »
Мен са ме учили наляво да слагам пациенти и дори са ме изпитвали на това. Обясняваха, че понеже стомахът е наляво, като легнеш натам се ползва помощ от гравитацията. Понеже храната слиза в стомаха с гравитация  а, излиза от него към дванайсетопръстника с перисталтика.  Не се заяждам, да не каже някой нещо, просто отбелязвам какво са ми преподавали на мен.


Ето това е върха на американската мисъл! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Каква гравитация,какви чудесии?


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #344 -: Август 21, 2013, 08:33:38 am »
Ето това е върха на американската мисъл! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Каква гравитация,какви чудесии?
Много ми е любопитно да чуя твоята мисъл как смяташ, че водата слиза до стомаха ти по лесно - като си изправена или като си с главата надолу? Обратният път е същият :-).

Аз обаче трбява да кажа, че лично не вярвам че едната или другата страна имат предимство, ако има такова, то вероятно е много малко. Просто казвам защо това са им казвали.  Но нещо има значение, приемерно за хора с киселини знаят, че спането на ляво помага. Ето, изрично за рефлукс при възрастни:  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8071510?dopt=Abstract има и други, кажи да ти ги покажа, ако след това все още имаш проблем с американската мисъл :-).  Макар че аз лично смятам, че по-коснтруктивен диалог би се получил, ако всъщност кажеш нещо, което означва нещо конкретно.

Простете, но тук говорим за бебета, а не за хора с язва. Ясно е че, при хора с язва, лявото ще е по облекчаващо положение с оглед, къде в голямото си болшинство са локализирани стомашните язви.
Относно гравитацията- как хората в Космоса се хранят тогава?
Моля за пореден път да не пишете неща извън темата.
« Последна редакция: Август 21, 2013, 15:34:28 pm от Birdie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #345 -: Август 21, 2013, 10:02:17 am »
Тази статия от 1994, касае деца ? не.
Освен това, при бебетата, поради особеното положение на долния езофагеален сфинктер спрямо диафрагмата, нещата стоят много по-различно.
« Последна редакция: Август 21, 2013, 13:13:40 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #346 -: Август 21, 2013, 13:13:20 pm »
Нямам проблем.Статията наистина е от преди 20 години...и нищо не доказва.Аз ако разовя сигурно ще намеря нещо отпреди 200 години,за римляните,които лежали и ядяли по пировете,хем преяждали,хем препивали.И нямали рефлукс,а лакомия и някаква форма на болемия.Така,че за мен това с гравитацията си е някакъв мит.Може и да му вярваш,ама няма никакъв смисъл.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #347 -: Август 21, 2013, 13:14:40 pm »
Не не не... не пак тази нота. Не тук. моля. :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #348 -: Август 21, 2013, 13:16:32 pm »
ок.А за бебетата сигурно сте прав,Док.Не съм запозната и не споря.Лек ден


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #349 -: Август 21, 2013, 13:40:06 pm »
Нямам проблем.Статията наистина е от преди 20 години...и нищо не доказва.Аз ако разовя сигурно ще намеря нещо отпреди 200 години,за римляните,които лежали и ядяли по пировете,хем преяждали,хем препивали.И нямали рефлукс,а лакомия и някаква форма на болемия.Така,че за мен това с гравитацията си е някакъв мит.Може и да му вярваш,ама няма никакъв смисъл.
Всяко тяло, орган,мушица,слон и/или муфлон се влияе от гравитацията  :wink: Ако зъбите ти не се държаха за венците, повярвай ми, нямаше да полетят, а щяха да паднат на земята...
Викам, да я критикуваме конструктивно, Боби....когА си е права, права си е  :lol:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #350 -: Август 21, 2013, 14:52:31 pm »
 :D
Тук не става дума за физика,а за анатомия и физиология,Бубе...Иначе си права за гравитацията,но устата,хранопровода и стомахът ни не са дамаджани,в които сипваме разни работи,повярвай ми...няма такова понятие като гравитация при храносмилането в стомашно-чревният тракт.И с главата надолу пак можеш да пиеш вода,защото преглъщаш...по-сложно е от класическата физика.Спирам!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #351 -: Август 21, 2013, 15:18:38 pm »
Стомахчето се изпразва в коя посока, страна? пилорът се намира в ляво, или в дясно?
Ами не знам, затова попитах  :oops: :) Но сега вече зная и ако го поставям настрани ще е надясно  :)


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #352 -: Август 21, 2013, 15:35:29 pm »
Нямам проблем.Статията наистина е от преди 20 години...и нищо не доказва.Аз ако разовя сигурно ще намеря нещо отпреди 200 години,за римляните,които лежали и ядяли по пировете,хем преяждали,хем препивали.И нямали рефлукс,а лакомия и някаква форма на болемия.Така,че за мен това с гравитацията си е някакъв мит.Може и да му вярваш,ама няма никакъв смисъл.
Всяко тяло, орган,мушица,слон и/или муфлон се влияе от гравитацията  :wink: Ако зъбите ти не се държаха за венците, повярвай ми, нямаше да полетят, а щяха да паднат на земята...
Викам, да я критикуваме конструктивно, Боби....когА си е права, права си е  :lol:
Как е възможно да се хранят хората в Космическите полети?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #353 -: Август 21, 2013, 16:03:26 pm »
Наядени сме от комари,Док.Да мажа ли с нещо,или да изчакам да преминат.Не се чеше,няма друг дискомфорт...само дето от жегите намали храната,ама...иначе не се спира.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #354 -: Август 21, 2013, 16:10:29 pm »
щом не се чеше, няма какво да мажеш. ако го сърби - намажи с Фенистил гел.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #355 -: Август 21, 2013, 16:16:23 pm »
Добре,няма да мажа,че все са разни химии :D
То ако чакаха на мен,фармацията щеше да фалира  :lol:


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #356 -: Август 21, 2013, 17:08:12 pm »
Наиситина няма значение гравитацията за движението на храната по стомашно чревният тракт. Не би било лошо, ако някой от спорещите си беше направил труда да види, че   аз изрично написах, че изпразването на стомашно чревният тракт завиви от перисталтиката, не от гравитацията.  Написах само за влизането ( не изпразването), че гравитациятя „помага“ при пиенето на вода, не че е едниствен фактор. „Нещо“ ( думата, която аз позлвах)обаче помага при рефлуски при лежането на ляво.

ДОкторе, моля игнориайте ме, че ми писна да се заяждате с мен навсякъде. Не пиша извън темата, а отговорям на хора, на които им е казано да слагат децата на ляво, че не са си го измукали от пръста това и че им е казано, защото това е, което е било прието за момента. Няма да споря повече и без това няма никакво значение какво пиша, вие ще се заядете с мен. Ей сега виждам, че пак сте ми шарил по съобщенията все едно аз съм длъжна да ходя назад да проверявам дали не сте дописал нещо., като същевременно удобно сте пропуснал това, че изрично съм казала, че не зависи от гравитацията движението, че не вярвам, чеима голямо значение и че моите деца съм ги слагала по гръб. Това ви е убегнало виждам. 

П.П. Няма никакво значение преди колко време е публикувана статията. По-голямата част от класическата микробиология, на която се разчита днес в медицината е от началото на 20ти век, че и от 19ти век има неща.
« Последна редакция: Август 21, 2013, 17:16:23 pm от Bobbie »


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #357 -: Август 21, 2013, 17:20:49 pm »
:D
Тук не става дума за физика,а за анатомия и физиология,Бубе...Иначе си права за гравитацията,но устата,хранопровода и стомахът ни не са дамаджани,в които сипваме разни работи,повярвай ми...няма такова понятие като гравитация при храносмилането в стомашно-чревният тракт.И с главата надолу пак можеш да пиеш вода,защото преглъщаш...по-сложно е от класическата физика.Спирам!
не съм разбрала, че визираш храносмилането  yahoo_33
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #358 -: Август 21, 2013, 17:25:14 pm »
@ Bobbie

Простете, но сте извън темите. Нищо не съм "шарил"- просто е по-лесно отколкото да пиша с цитат. А и от четящите по-лесно се сравнява с тезите Ви, когато е писано така.
Вие не "отговорихте" на никого в този "гравитационен" отговор - някой пита за гравитацията в храносмилането? някой пита как Вие слагате ВЪЗРАСТНИ хора? Никой не пита това... .

Иначе- всеки днес препоръчва бебетата да се поставят по гръбче. Докато сами не почнат да се обръщат.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #359 -: Август 21, 2013, 19:47:41 pm »
Не аз, а Вие започнахте „гравитационната‟ тема със следното „Стомахчето се изпразва в коя посока, страна? пилорът се намира в ляво, или в дясно?‟  а сега пишете „Иначе- всеки днес препоръчва бебетата да се поставят по гръбче. Докато сами не почнат да се обръщат.‟  и  вече и аз не знам кое смятате, че е правилно - по гръбче или на дясно.

Моето включване беше по повод това, че били некадърни еди кои си и казах, че това се е преподавало и че не е отнекадърност тази препоръка


П.П. Никой не чете назад, понякога дори е било на предни станици, какво сте решил да дописвате в моите постове.