0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #320 -: Август 19, 2013, 21:35:22 pm »
Преди 10 години, когато раждах първото си дете, насоките за отглеждане бяха безобразни - вода със захар на новородено, подпиране настрани, термометри в дупетата, осоляване, сокчета... Безумно невежество  :(.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #321 -: Август 19, 2013, 21:43:38 pm »
По отношение на Педиатрията си, Бг няма да се оправи... вероятно никога. Поне не в обозримото бъдеще.
Нужни са хора за това. Хора с друг начин на мислене.
Например, най- свестните неща казани от бг лекар съм чувал от Мангъров. Неща коректни, и в дух на това, което се работи по света.
Една дива особа, с фразеология на комунистически лумпен и обноски на катунар, в Бг м форумите аватар с негово фото и безвкусен коментар отдолу бе сложила.
А човекът наистина изглежда адекватен.

За другото не знам, и не мога отдалеч да преценя- изглежда богатеем леко, но това ни се отразява лошо в други аспекти.
« Последна редакция: Август 19, 2013, 22:44:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #322 -: Август 19, 2013, 21:51:18 pm »
Аз виждам промяна оттогава досега - не в педиатрията, защото не я ползваме от години /в чужбина сме/, а в родителите - по- подготвени са, четат, търсят отговори.

Боя се, че сте прав:
Цитат
За другото не знам, и не мога отдалеч да прецена- изглежда богатеем леко, но това ни се отразява лошо в други аспекти.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #323 -: Август 19, 2013, 21:58:20 pm »
Дааа пробуждането на възрастните ни.
Моите не доживяха за да се пробудят напълно.
Майка ми открито презираше комунистите... израза "плебеи и простаци" не е мой- неин е.
Та го повтарям често, и като знак на уважение към малката и скромна женица, която даде толкова, а не получи нищо.
Пазете си родителите и се грижете за тях!

Както и всички останали наши майки и бащи, разбира се не получиха нищо.
Освен "удоволствието" да се "наслаждават" на нуво-риш комунистическите катунари.
« Последна редакция: Август 20, 2013, 10:41:12 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #324 -: Август 19, 2013, 22:05:50 pm »
Дядо ми също ги наричаше по подобен начин и изпитваше същите чувства. Той доживя да види "промените", но се "оттегли" навреме, преди да усети разочарованието.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #325 -: Август 19, 2013, 22:43:51 pm »
Ето я, Ваша приятелка Карина, д-р Бърди, това е миналият месец:

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/r90/1044901_10200745806505955_828374798_n.jpg

:)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #326 -: Август 19, 2013, 22:45:25 pm »
хе хе хе
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #327 -: Август 19, 2013, 22:52:56 pm »
СВДС? това е?
Синдром на внезапната детска смърт....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #328 -: Август 19, 2013, 23:38:37 pm »
а аз, старателна майка, прилагах показаното от акушерките в Майчин дом и бебето ми спеше ето така:


виждате, как специално е подпряно, за да не се обърне по гръбче! казваха ни, че това е много важно, за да не би да повърне, да се задави и да се задуши. и да редуваме при всяко спане да е обърнат на различна страна, за да не се сплеска главичката....

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #329 -: Август 19, 2013, 23:44:30 pm »
Дам, като Ивайло от първите му дни...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #330 -: Август 19, 2013, 23:46:45 pm »
Хвала, Джаме!  :)  Ъ...много е сладък!

Аз като я сложа по този начин и тя сама се захлупва по корем, трябва да я вържа, за да седи така, с нейните габарити одеялцето не върши работа. А по гръб като задреме и я от лиги се дави, я се стряска, буди се и започва едно напъване да се вдигне или да се завърти.

Не знам дали е наследствено, но бащата на Карина също е спял само по корем. Дори и когато е оставян да играе, бива намиран затрупан от играчки, заспал....със задника нагоре.

Между другото сънят и е много спокоен, дори и когато се предполагаше, че има колики. Сигурно и се масажира така коремчето и се затопля.
Единствено е неспокойна като иска да увеличавам дозата мляко, тогава сумти  :lol:
« Последна редакция: Август 19, 2013, 23:50:05 pm от Nina »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #331 -: Август 19, 2013, 23:51:33 pm »
Децата, поставени по гръбче, не могат да аспирират при повръщане, защото главата им винаги гледа на някоя страна ( от страните).
Има и други причини, поради които здрави деца е много трудно да аспирират, дори и да повърнат по случайност.
Поставянето на дясно, за първите месеци помага погълнатия въздух да мине надолу и независимо колко въздух е погълнат- има колики, но не и повръщане
при опит за оригване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #332 -: Август 19, 2013, 23:52:39 pm »
Тук пък само по гръб се слага бебето, аз незнам защо интуитивно я слагах на страни и слагах 2 възглавнички от двете страни за да не се обърне. Незнам защо, това беше моята логика, ако нещо повърне в съня си да изтече надолу по бузката...


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #333 -: Август 19, 2013, 23:54:36 pm »
а аз, старателна майка, прилагах показаното от акушерките в Майчин дом и бебето ми спеше ето така:


виждате, как специално е подпряно, за да не се обърне по гръбче! казваха ни, че това е много важно, за да не би да повърне, да се задави и да се задуши. и да редуваме при всяко спане да е обърнат на различна страна, за да не се сплеска главичката....


Поза на лявата страна увеличава риска от повръщане, защото погълнатия въздух не може да мине надолу.
Затова левите странични положения не се използват.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #334 -: Август 20, 2013, 01:22:49 am »
Ужас, значи не съм била само аз :lol: И мен така ме посъветваха в МД, както и педиатърката като дойде да ни види. В интерес на истината, първите дни, когато все още ме пускаха да я видя в кувьоза, един-два пъти я бяха сложили по корем, останалите пъти беше по гръб, настрани не съм я виждала. Аз самата вкъщи малко в началото я слагах на една страна и я въртях периодично.... В един момент ми се стори, че просто така не й е удобно и започнах да си я слагам по гръб. Но и моята логика за странично поставяне беше като на Криси - ако вземе че повърне, да изтече по бузката, да не вземе да се задави ако е по гръб :oops: Тя в началото беше много мъничка и гласчето й не се чуваше, страх ме беше да заспя и ако се задави, да не я чуя :( Луда работа.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #335 -: Август 20, 2013, 09:35:09 am »
не сте само вие  :lol: И аз бях стриктна и няма да ви кажа каво чудо беше да помня кой на коя страна е бил преди хранене, че да не объркам - да не вземе някой 2 пъти един след друг да лежи на една и съща страна и да му се сплеска главата  :lol: Но почти винаги десетина минути след като ги сложих в леглата, те сами се обръщаха по гръб и в един момент се отказах.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #336 -: Август 20, 2013, 09:59:30 am »
Аз пък само по гръб ги слагах. И  Андреа с рефлукса и нея по гръб.  Дори веднъж тя заспа по корем  следобяд и аз седях и я гледах да не се задуши случайно, беше ме страх да излезна от стаята за по-дълго. Толкова ме бяха наплашили с този синдром на внезапната смърт. Където и да отидех ми се даваха брошури за него, дори от някъде ми дадоха и една табела, която да виси на дръжката на вратата на стаята, като тези в хотелите, на която да има инструкции към всеки влизащ как да не се слага нищо в леглото с бебето, слага се само по гръб и т.н  и т.н. Не съм я позлвала де :-), но пък направих подробен инструктаж на мъжа ми и свекървата, да не вземе няко случайно да завие бебето :-). Между другото това за одеалата хич не е толкова глупаво, понеже Андреа се увиваше цялата във всичко, което докопаше. Един ден я оставих върху една хавлиена кърпа в леглото и и отидох до кухнята и мъжът ми я намерил цялата увита на руло, аха да се задуши. Друг път на пода на едно одеало лежеше и хем обикалях наоколо, но не съм я видяла и пак така се беше увила на руло цялата в одеалото. Към 6-7 пъти се беше увъртяла.


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #337 -: Август 20, 2013, 14:35:25 pm »
Аз пък само по гръб ги слагах. И  Андреа с рефлукса и нея по гръб.  Дори веднъж тя заспа по корем  следобяд и аз седях и я гледах да не се задуши случайно, беше ме страх да излезна от стаята за по-дълго. Толкова ме бяха наплашили с този синдром на внезапната смърт. Където и да отидех ми се даваха брошури за него, дори от някъде ми дадоха и една табела, която да виси на дръжката на вратата на стаята, като тези в хотелите, на която да има инструкции към всеки влизащ как да не се слага нищо в леглото с бебето, слага се само по гръб и т.н  и т.н. Не съм я позлвала де :-), но пък направих подробен инструктаж на мъжа ми и свекървата, да не вземе няко случайно да завие бебето :-). Между другото това за одеалата хич не е толкова глупаво, понеже Андреа се увиваше цялата във всичко, което докопаше. Един ден я оставих върху една хавлиена кърпа в леглото и и отидох до кухнята и мъжът ми я намерил цялата увита на руло, аха да се задуши. Друг път на пода на едно одеало лежеше и хем обикалях наоколо, но не съм я видяла и пак така се беше увила на руло цялата в одеалото. Към 6-7 пъти се беше увъртяла.
Ивайло също се беше увил и цяла зима изкара в спален чувал....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #338 -: Август 20, 2013, 22:03:23 pm »
И аз съм същата. 2-3 пелени на руло и бебчо да спи на една страна. Обаче то пак си се извърта по гръб с глава леко настрани. Но пак си се притеснявам да не повърне и да се задави  :(
Д-р Бърди, каква е разликата дали детето спи на лявата страна или на дясната? Не е ли едно и също?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #339 -: Август 20, 2013, 22:21:04 pm »
Стомахчето се изпразва в коя посока, страна? пилорът се намира в ляво, или в дясно?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.