0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #260 -: Юли 16, 2013, 23:10:20 pm »
нещо от наши дни, но също приятно /разБира се, ако ви допада стила/  :D
http://www.youtube.com/watch?v=sqGLYD56N3E
Благодаря и аз.
Обожавам "Любе "  . Тяхна  е музиката на няколко руски  хитови филми и сериали  , които си струва да се гледат- Адмирал , Щтрафбат .

Докторе, спокойно  и щастливо лято !
Аз също  :wink: Много нежна, истинска и силна музика и изпълнение!
http://www.youtube.com/watch?v=qSYouIbLthM
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #261 -: Юли 17, 2013, 07:18:25 am »
Докторе, спокойно и ползотворно лято Ви пожелавам, бъдете здрави и щастливи с вашето момче
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #262 -: Юли 17, 2013, 11:21:13 am »
Д-р Бърди, спокойно лято и от нас с Жорко!  :D Успех в начинанието и дано все пак остане време и за малко отдих!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #263 -: Юли 17, 2013, 13:30:53 pm »
Д-р Бърди,
желая Ви прохладно и ползотворно лято:)

*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #264 -: Юли 17, 2013, 19:57:17 pm »
Гърция през лятото >>> само с клик може да видим цялата красота.
Последната снимка е Брайтън (УК) през лятото.
Има ли сравнение?

Открийте разликите!  :wink:
Първата снимка е от Атинския плаж.
Нека не бъдем едностранчиви. Да, за УК няма толкова красиви маркетинг снимки, защото времето през лятото е много променливо и туризма тук не разчита на това. Но това не означава, че природата и е по-грозна.
Най-добрите плажове на Европа според TripAdvisor's 2013 Traveller Awards: http://www.tripadvisor.co.uk/TravelersChoice-Beaches-cTop-g4
Великобритания е на 3-то място, а Гърция на 6-то :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #265 -: Юли 17, 2013, 20:04:12 pm »
Има ли някой да повярва че, плажовете на УК са по-хубави от тези на Гърция?
То статистиката може да докаже че, слон може да се задържи на върха на карфица... обаче има и чувство за реалност.
Какво да ги правим "плажовете" на УК, щом там можем само крачката да си топим, и то през няколко само седмици, само когато е топло?

Простете, но Средиземноморието с Ук сравнение няма.
Не че Англия не е красива- красива е, с чадър, с непромокаеми галоши ( или подобно, в зависимост от джоба на купувача). През лятото е и сравнително топличко.
Но аз си обичам наистина топличкото. А не "имитасион" топличкото.
На влага и студ в Бг се наживях. Мерси.

Брайтън е един от най-масовите курорти в УК.
А снимката, която давате, е мизерен плаж около Атина- само от публиката се вижда... гърците толкова мургавички не са, и това е по-скоро сбор на Пакистанци. И не е типична Гръцка картинка.
« Последна редакция: Юли 18, 2013, 15:30:14 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #266 -: Юли 17, 2013, 20:36:25 pm »
В Гърция освен това сезона е по-дълъг, затова е курортно. Никой няма да ти развива туризъм на място, където има-няма един месец плажен сезон. Това не значи, че средиземноморските плажовете са по-хубави или по-лоши.И на двете места може да има хубави плажове, ама като няма инфраструктура, няма и туристи да ходят,няма да  е популярно. То и в Аляска има хубави плажове и прекрасни снимки от тях, но лятна курортна дестинация няма да стане по обясними причини.
Оливия има право - всичи можем да намерим хубави снимки от едно място и кофти от друго, точно както тя е намерила и сложила обратната страна на монетата.  Хубави и кофти места има навсякъде.
« Последна редакция: Юли 17, 2013, 20:41:20 pm от Bobbie »


  
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #267 -: Юли 17, 2013, 22:32:14 pm »
Олив, то зависи и критериите по които подреждат плажовете.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #268 -: Юли 17, 2013, 23:12:55 pm »
Брайтън е столицата на гейовете в УК. :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #269 -: Юли 17, 2013, 23:40:55 pm »
Олив, тези са пристрастни. Как пък има 4-5 английски плажа в класацията? Все пак и на други места из Севера се намират и то не са по-лоши.
От 25-те отличници установих, че съм била на един точно.
Морето ми е на 200 км, ама много студено. В момента температурата на водата е 19 градуса (води се доста топло). А е топло - температурата на въздуха последните дни е 25-30 градуса.
В Гърция не съм била, но Испания и Португалия много са ми легнали на сърцето.  :heartbeat:

*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #270 -: Юли 18, 2013, 00:35:54 am »
може и да са, блу :lol: но не това ми беше поинта.
просто не ми допада, когато се абсолютизира. Всичко е въпрос на вкус, гледна точка и финанси.
Ние обходихме доста от английските, защото не сме излизали от страната от миналия Април.
Хайде да се организираме дружно за Испания през Октомври, че сега е много топло :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #271 -: Юли 18, 2013, 10:09:49 am »
Някой има ли идея защо е така? Пълни са ни плажовете, защото са малко или има много туристи? Вярвам, че и Гърция не е без туристи. За чистотата на водата и самия плаж няма да коментирам, дори и да намерим празен плаж, пак вероятността да е гнусно е голяма.

ами много е просто. дължината на плажната ни ивица е много малка - едва 200 км. крайбрежната ивица на Гърция се измерва на около 16 000 км. естествено, че ще има място за всеки.

освен това, Черно море е затворено море, нормално е водата му да е друга.

колкото до битовото замърсяване - като няма почистване, така ще е. аз на такива гнусотии по бивши прекрасни плажове на Халкидики се нагледах миналата година...

и изобщо, защо трябва непрекъснато да се мерим, сравняваме и състезаваме с някой?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #272 -: Юли 18, 2013, 10:33:45 am »
Д-р Бърди, имате стиснати палци и от мен за превода. Не знаех, че се занимавате и с това! Пожелавм ви от сърце успех!
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #273 -: Юли 18, 2013, 10:50:12 am »
Желая Ви хубаво и ползвотворно лято изпълнено с прекрасни емоции с вашето момченце, Др Бърди!


*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #274 -: Юли 18, 2013, 13:04:16 pm »


ами много е просто. дължината на плажната ни ивица е много малка - едва 200 км. крайбрежната ивица на Гърция се измерва на около 16 000 км. естествено, че ще има място за всеки.

освен това, Черно море е затворено море, нормално е водата му да е друга.

колкото до битовото замърсяване - като няма почистване, така ще е. аз на такива гнусотии по бивши прекрасни плажове на Халкидики се нагледах миналата година...

и изобщо, защо трябва непрекъснато да се мерим, сравняваме и състезаваме с някой?

Не ми беше дошло на ум да сравня плажните ивици  :) Аз лично не сравнявам, неприятни са ми някой неща. Също така имам очи и оценям красотата.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #275 -: Юли 18, 2013, 13:38:38 pm »
и изобщо, защо трябва непрекъснато да се мерим, сравняваме и състезаваме с някой?
:good_post: Аз си признавам, че обичам българското Черноморие, признавайки недостатъците му...И както казваш, не, че е лошо, кофти ни е поддръжката  :wink: Преди 3г.последно Силистар още беше това, което е бил..Да не говорим за невероятната Калиакра, към която имам особена слабост, въпреки, че не е плаж :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #276 -: Юли 18, 2013, 14:52:07 pm »
Привет и от нас- запътили сме се към Южна Франция с малкия Ян Бибиян- пансион в селцето Сент Пол де Ванс на Френската ривиера. Това е около Ница. Ян е голям вече и седи до татко на предната седалка, постоянно бъркайки копчетата на радиото. За щастие другите копчета на колата вече не пипа.
С ферибот до Италия, и после с кола. С малко "отбиване" в Швейцария, за да навестим познати и приятели.
Малко снимчици- от руски блог са, простете- аз нямам фотоапарат.
Но Интернет има... :)
« Последна редакция: Юли 18, 2013, 15:00:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #277 -: Юли 18, 2013, 15:04:12 pm »
може и да са, блу :lol: но не това ми беше поинта.
просто не ми допада, когато се абсолютизира. Всичко е въпрос на вкус, гледна точка и финанси.
Ние обходихме доста от английските, защото не сме излизали от страната от миналия Април.
Хайде да се организираме дружно за Испания през Октомври, че сега е много топло :wink:
Колкото  и да ми харесва УК с природа, определени хора по ТВ и така отстрани видяни неща, събития, хора, от пряка и лична среща с англичани съм останал с невероятно негативни впечатления.
Просто тръпки ме побиват, когато си припомням разговори с англичани, тъпия им "хумор", невероятната им "ирония" и високомерие, или на другия край- наивност, съчетана с безхаберност, пошлост, безвкусица и нетактичност, безпътност и агресивност.
Дано аз греша в преценката.
И така да е- вземам греха да напиша мнението си.
« Последна редакция: Юли 18, 2013, 15:06:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #278 -: Юли 18, 2013, 15:49:41 pm »
Привет и от нас- запътили сме се към Южна Франция с малкия Ян Бибиян- пансион в селцето Сент Пол де Ванс на Френската ривиера. Това е около Ница. Ян е голям вече и седи до татко на предната седалка, постоянно бъркайки копчетата на радиото. За щастие другите копчета на колата вече не пипа.
С ферибот до Италия, и после с кола. С малко "отбиване" в Швейцария, за да навестим познати и приятели.

страхотен маршрут сте избрали! ако не е тайна - на колко години е Ян-Бибиян? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #279 -: Юли 18, 2013, 15:52:29 pm »
Големичък за да пита много, да поставя в неудобно положение, и мъничък за обичащия си го татко.
Вероятно "мъничък" биха го видели и майка ми ( която почина преди 23 години) и баща ми (който почина преди 36 години).

Надявам се Марти е добре... и ще отидете някъде и Вие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.