0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #240 -: Юли 16, 2013, 11:16:33 am »
нещо от наши дни, но също приятно /разБира се, ако ви допада стила/  :D
http://www.youtube.com/watch?v=sqGLYD56N3E
Благодаря и аз.
Обожавам "Любе "  . Тяхна  е музиката на няколко руски  хитови филми и сериали  , които си струва да се гледат- Адмирал , Щтрафбат .

Докторе, спокойно  и щастливо лято !
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 11:19:30 am от nimika »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #241 -: Юли 16, 2013, 11:33:15 am »
И от мен - пожелания към доктора за спокойно, хубаво лято и пълноценна почивка!

На всички майки - никакви проблеми да нямате през лятото с вашите дечица, само щастливи мигове!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #242 -: Юли 16, 2013, 12:03:18 pm »
нещо от наши дни, но също приятно /разБира се, ако ви допада стила/  :D
http://www.youtube.com/watch?v=sqGLYD56N3E
Благодаря и аз.
Обожавам "Любе "  . Тяхна  е музиката на няколко руски  хитови филми и сериали  , които си струва да се гледат- Адмирал , Щтрафбат .

Докторе, спокойно  и щастливо лято !
Излезе разширената версия на "Адмирал"- 10-11 серии??
Ех, Хабенски, или Олег Янковски ( Бог да го Прости! , гледах наскоро неговия Каренин), или Лавроненко, или Смирнов ( в "Елена" на Звягинцев)- къде такива артисти, къде такова кино?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #243 -: Юли 16, 2013, 12:29:03 pm »
Мда, имаше го вече сериала по торентите.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #244 -: Юли 16, 2013, 13:01:22 pm »
Но "Ана Каренина" на Соловев е велико кино-изберете серийния вариант... . Какви артисти, какво кино... .
Ето сравнете- Друбич- Ана Каренина и Една холвудска звезда-също.
Безвкусицата и пошлостта на Холивудския вариант играе по нервите просто. Като пренапоена баклава. Каква рокля, какво деколте, какви коси... такива глупости само в САЩ може да се сътворят... все пак това е световна класика ( Ана Каренина). Книгата е наистина шедьовър, и се чете само на руски.
Трябва да си запазим славянската естетика. Това е уникално нещо в този свят на пошлост и безвкусица.
Може "влияния", но ядрото да е цяло.

Ех, хайде, весело лято.
Ако ме оставите на спокойствие.
Ама- не... . Все "д-р Бърди, Д-р Бърди"... хм.
В процес на подготовка съм на превод на Набоков на Български за едно издателство- Спряхме се на "Машенка", с идея да се преведат ранните руски неща на Набоков, писани преди емиграцията му в САЩ. Вероятно ще работя цялата ваканция по това. Вече няколко месеца работя това в свободното си време, и по нощите. Дано излезе нещо добро... . Палци моля...  :wink:
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 13:40:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #245 -: Юли 16, 2013, 13:11:20 pm »
Влюбена съм в това синьо!!! А Брайтън е като нашите плажове лятото :?
И аз това си помислих  :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #246 -: Юли 16, 2013, 13:16:05 pm »
*
« Последна редакция: Юли 17, 2013, 11:26:33 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #247 -: Юли 16, 2013, 13:21:23 pm »
Някой има ли идея защо е така? Пълни са ни плажовете, защото са малко или има много туристи? Вярвам, че и Гърция не е без туристи. За чистотата на водата и самия плаж няма да коментирам, дори и да намерим празен плаж, пак вероятността да е гнусно е голяма.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #248 -: Юли 16, 2013, 13:28:13 pm »
Защото качеството на туризма играе роля- тоест, колко пари може да харчи туриста.
Този, който има възможност, ще търси отдалеченото, наеме лодка, ходи другаде, пътува, наеме нещо на спокойно място.
Освен това, в Гърция, всичко свързано с морето, наблизо има поддържаща база- стаи под наем, условия. Как да отиде един турист надалеч, ако няма къде да преспи, или отседне.
Освен това, заможните туристи хотели не обичат- те обичат да наемат "персонално място"- стаи, апартамент, студио.
Повечето англичани са на "пакет услуги", и не мърдат и на см от там, където ги стоварват.
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 13:32:41 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #249 -: Юли 16, 2013, 13:44:45 pm »
В процес на подготовка съм на превод на Набоков на Български за едно издателство- Спряхме се на "Машенка", с идея да се преведат ранните руски неща на Набоков, писани преди емиграцията му в САЩ. Вероятно ще работя цялата ваканция по това. Вече няколко месеца работя това в свободното си време, и по нощите. Дано излезе нещо добро... . Палци моля...  :wink:
:crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Спокойно лято, Докторе и успех с превода  :D
Ние другата седмица ще посетим гръцкото море, нямам търпение... :oops:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #250 -: Юли 16, 2013, 14:09:14 pm »
плодотворна работа по новото творческо начинание! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #251 -: Юли 16, 2013, 15:18:50 pm »
Защото качеството на туризма играе роля- тоест, колко пари може да харчи туриста.
Този, който има възможност, ще търси отдалеченото, наеме лодка, ходи другаде, пътува, наеме нещо на спокойно място.

Имаше един плаж тук при нас, до който така ги водеха с лодки, че пътя е почти непроходим. Е мога да кажа, че сега като е част от едно голф игрище и достъпа до самия плаж е платен е по-зле. Хавлия до хавлия са. В България явно и тия принципи не са валидни явно.
За книгата-палци и от мен, не съм я чела, но ще ми бъде приятно!
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #252 -: Юли 16, 2013, 15:35:11 pm »
Докторе, слънчево, спокойно и творчески ползотворно лято и от мен! И щастливо детско лято на малкия принц!
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #253 -: Юли 16, 2013, 20:03:10 pm »
Докторе, имате и моите стиснати палци, шапка ви свалям за ентусиазма :D
Дано са здрави дечицата, за да ви оставим на спокойствие поне за малко почивка и творчески занимания :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #254 -: Юли 16, 2013, 20:12:40 pm »
Докторе, стиснати палци и от мен!  :bighug:

Във връзка с моториката искам да ми кажете, може и когато се завърнете, аз следя темата, колко е било най-малкото бебе, което вие знаете, че е започнало да седи само?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #255 -: Юли 16, 2013, 20:37:40 pm »
Докторе, стиснати палци и от мен!  :bighug:

Във връзка с моториката искам да ми кажете, може и когато се завърнете, аз следя темата, колко е било най-малкото бебе, което вие знаете, че е започнало да седи само?
"Само" как? без опора? запазващо опората, вземайки предмети в ляво и дясно, без да губи равновесие? "само" със автоматична корекция, когато го бутате леко в ляво/дясно?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #256 -: Юли 16, 2013, 20:40:50 pm »
Докторе, имате и моите стиснати палци, шапка ви свалям за ентусиазма :D
Дано са здрави дечицата, за да ви оставим на спокойствие поне за малко почивка и творчески занимания :)
Не е ентусиазъм само а и допълване на доходите ( относно превода). Малкият ми принц заслужава нещо по-добро от това, което баща му имаше. А и аз тук работя и като синхронен преводач от Руски за тесен кръг избрани клиенти. Предимно-събота и неделя. Като се има пред вид че, в Гърция, хората знаещи Руски език , са единици.
А и сме самички с моят Ян Бибиян, на съдбата си оставени... образованието му ще иска много средства.

Ето Ви един откъс от началото на "Машенка"... много мислихме за името на книгата, но всичко различно от "Машенка" на Бг звучи грубо- например "Марийка"... или подобно.

"... Пансионът бе Руски, освен това-неприятен. Главната неприятност бе в това, че посред бял ден, а и в повечето часове през нощта, се чуваха влаковете на градската железниица *, от което се създаваше впечатление като че ли, целият дом бавно отива нанякъде. Антрето, в което висеше тъмно огледало с поставка за ръкавици, и се намираше дъбов съндък, който лесно можеше да закачиш с коляно, продължаваше в гол и тесен коридор. От двете му страни имаше по три стаи с големи черни цифри, залепени на вратите- това бяха обикновени листове, скъсани от стар календар- шестте първи числа на месец Април. В първоаприлската стая- първата врата в ляво, сега живееше Алферов, в следващата-Ганин, в третата- самата хазяйка- Лидия Николаевна Дорн, вдовица на немски търговец,починал преди две години от менингит, и който двадесет години по-рано я бе довел от Сарепта *. В трите десни номера- от четвърти до шести Април- живееха: стария руски поет Антон Сергеевич Подтягин, Клара, пълногръда госпожица, със забележителни синьо-кафяви очи, и накрая-в стая номер шест, в ъгъла на коридора-балетните танцьори Колин и Горноцветов,смеещи се като девойки при най-малък повод, слабички,с напудрени носове и мускулести бедра. В края на коридора бе столовата, срещу вратата на която висеше литография на "Тайната вечеря", а по дължината на другата стена- рогати жълтеникави еленови черепи, окачени над обемист кухненски бюфет, върху който стояха две кристални вази, някога най-чистите предмети у дома, а сега- потъмнели от слоеве прах. След столовата, коридорът завиваше под прав ъгъл надясно- там в достойните за съжаление и неблаговонно ухаещи дебри се намираха кухнята,стаичка за прислугата, мръсна баня и тоалетната клетка, на вратата на която висяха две пурпурни "нули", лишени от своите единични знаци, с които те някога образуваха две неделни дати от настолния календар на Г-н Дорн. Месец след смъртта му, Лидия Николаевна, жена дребна, нечуваща добре, и не без странности, нае празната квартира и я превърна в пансион, проявявайки ужасяваща изобретателност, що се касае до разпределението на предметите за всекидневна употреба, останали и в наследство. Масите, столовете, скърцащите шкафове и надупчените кушетки, бяха разпределени по стаите, които тя смяташе да дава под наем, и така тези предмети, разделени един от друг, помръкнаха, приеха унил и нелеп вид, както костите на един разглобен скелет. Настолното бюро на покойника, дъбова грамада с желязна, приличаща на жаба, мастилница, и с дълбок, като трюм среден отдел, се оказа в номер първи, който обитаваше Алферов, а въртящата се табуретка, някога придобита заедно с масичката, като сираче се оказа при танцьорите, живеещи в стая номер шест. Четата зелени фотьойли също се разделиха- единият скучаеше в стаята на Ганин, в другият се гушеше самата хазяйка или старото и дакелче- черно, дебеличко кученце, със сива муцунка и висящи ушички, бархетни в краищата си, както бархет на пеперуда."

* става въпрос за градска железница, на пилони, а не за трамвай.
* Град в Казахстан
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 21:22:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #257 -: Юли 16, 2013, 20:50:32 pm »
Докторе, стиснати палци и от мен!  :bighug:

Във връзка с моториката искам да ми кажете, може и когато се завърнете, аз следя темата, колко е било най-малкото бебе, което вие знаете, че е започнало да седи само?
"Само" как? без опора? запазващо опората, вземайки предмети в ляво и дясно, без да губи равновесие? "само" със автоматична корекция, когато го бутате леко в ляво/дясно?

Само, в смисъл да е в седнало положение без опора? А дори и по другия начин, с лека корекция. Помня, че Кристина седна много малка, нямаше 5 месеца и ми се караха близки, че седи детето, а аз нямаше как да я държа легнала, при положение, че сядаше сама. Сега Карина по същия начин се опитва да се наадига, както сестра си и толкова сръчно го прави, че до два месеца ще сяда, убедена съм  :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #258 -: Юли 16, 2013, 20:53:26 pm »
На 5-5.5 месеца съм виждал най-рано. Но за малко, и не стабилно.
Насърчавайте всякаква двигателна активност, харесваща се на детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #259 -: Юли 16, 2013, 20:59:11 pm »
Добре, докторе  :)