0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #180 -: Юни 29, 2013, 10:33:37 am »
Какво да кажа?
Не бих поставял... .
Бих обаче прегледал имунизационния статус на другите деца в семейството ( ако има такива) и на таткото ( ако не е ваксиниран- се ваксинира).
И бих изчакал 2м на бебето за да поставя нужното за възрастта, ограничавайки до тогава всякакви "посещения" у дома.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #181 -: Юни 29, 2013, 10:49:38 am »
Маги мен майка ми ме изхвъли от нас на 16 години зимата на 90та година. Тогава съм стигала да спя с приятеля си в абонатна станция ( слава богу един път само),  после взехме таванска стаичка под наем в която съм спала 2 нощи зимата без ток , нямаше нищо там и тоалетната дори беше навън, продавала съм вестници в снега, хранила съм се по студентски столове, ходела съм в студа до положение, че са ми замръзвали краката  до болка, абе с две думи знам какво е мизерия.... макар и за кратко да беше.  Маркови дрехи пак си имах, щото ми бяха от преди, не ми е личало нещо на външен вид.  Оффф, бях ги позабравила тези неща, ама тогава не ги преживявах много много. После се стабилизираха нещата, отидохме поне на топло, макар и на невероятен за мен тормоз,  една година не си живях в нас, ходех на училище, пооле прекъснах и повтарях една година и през цялото време работех като чистачка. У нас се върнах постоянно чак 92ра. Та го казвам това, защото мисля, че ако тогава в началото на този период, съм имала дете, нямало да имам друг избор, освен да го оставя временно някъде, не мога да го помъкна по тавани дето няма топла вода и тоалетна или да седи на улицата на снега да продавам вестници. А може би съм шяла да си свия опашката, да си намаля гордостта и да с епримоял на майка ми, знанм ли, Мисълта ми е, че има ситуации, в които е почти безотговорно да държиш детето си при теб.  По принцип съм съгласна с теб, но все пак има всякакви ситуации, ние не знаем каква е тяхната, дали не са си загубили жилището или нещо подобно. Затова аз не мога да ги соча с пръст и обвинявам, при положение, че не знам какво е. Аз ги съжалявам, честно казано, защото съм сигурна, че такова решение не е лесно и както вече казах мисля, че са поставени на колене от кризата.



трето, не се извъртай отново. ти точно към мен се обърна, цитира ме и попита каква ми била идеята. баш на това отговаряше.
Нищо не извъртам, върни се да видиш. Когато се включих за първи път ( на 8ма стр. ) не отговарях на теб. Цитирала съм те чак в третият си пост.


Цитат
никой не е написал това. написахме друго - "ти живееш в Америка и описаната от теб евентуалност е реално да се случи там, така е. В България е по-различна икономическата ситуация и социалните нагласи, затова описаното от теб не е така вероятно да се случи."
Да, ама не е за това разговора, а за нещо, което вече се е случило и е реалност за хората, които коментирахме. Дадох пример със себе си, за да кажа, че се поставям на мястото им.  Никой не ми отговори на това какво ще прави, ако остане на уицата с  5 деца. Само ми беше отговорено, че няма да стане, че не е вероятно и т.н. Ама не е това идеята на този хипотетичен въпрос, а идеята беше  да  говорим за което сме почнали, а именно дали сме прави да ги обвиняваме. Освен това, моят собствен опит ми показва, че е съвсем реално това да се случи и в България, ако и да е малко вероятно.

Цитат
ти четеш чуждите постинги с предварителната нагласа да извадиш от тях обида за теб, която да набодеш с рогата си. !
Аз въобще не влагам емоции  в този разговор, че да се обиждам чак.

Цитат
айде научи се да водих етично дискусия (и както казах - културно, не с тоя грубиянски тон) и тогава пак ела да си говорим. дотогав, мисля, че Фейсбук ти задоволява доста добре потребностите от интелектуално общуване. иди си бий главата където искаш и се върни тук, когато се научиш да се държиш прилично.
Дискусия  аз винаги водя етично и честно. Никога умишлено не съм извъртяла нещо, както казваш, че съм правела. Дори и сега не схващам за какво говориш, че съм извъртала, защото наистина не отговарях лично на теб като се включих.
 Нямам идея за какъв грубиянски тон говориш, но ако ми покажеш и верно има такова нещо, ще ти се извиня лично и пред всички. В писменото обшуване нещата се приемат различно от различните хора, та не знам, Но  по принцип аз нямам проблем да си признавам грешките. Както вече казах, не съм емоционално обвързана с нито един от тези разговори.
« Последна редакция: Юни 29, 2013, 11:19:51 am от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #182 -: Юни 29, 2013, 14:46:26 pm »
Но, доколкото ми е известно, нещата за Гърция се влошиха рязко и изведнъж. Днеска си добре, утре си фалирал тотално.

аз не вярвам в такива легенди. имаш ли някакви конкретни примери за такива истории?

нито ситуацията в Гърция се е влошила рязко, нито е възможно някой материално обезпечен изведнъж да остане на улицата гладен.

това не е голямата депресия от 30-те години на миналия век, моля ви се...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #183 -: Юни 29, 2013, 16:44:34 pm »
[това не е голямата депресия от 30-те години на миналия век, моля ви се...
Ами може да не е като масовост, но за отделни семейства реалността вероятно е същата. Ако стане пожар и ти изгори къщата, по-малко бездомен лище си от факта, че не се е запалил целият квартал? Това моеж да стане винаги, дори и без криза, но сега тя е увеличила броя на тези хора.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #184 -: Юни 29, 2013, 18:10:10 pm »
почвам да се чудя за какво говорим изобщо...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #185 -: Юни 29, 2013, 22:19:29 pm »
почвам да се чудя за какво говорим изобщо...
Не разбирам въпроса. Говорим за това, че ти казваш че ти не вярваш, че в Гърция имало ситуация „днеска си добре, утре си фалирал“ и казваш, че това не било „голямата депресия“, а аз пък ти казвам, че  такава ситуация за отделни хора има и без депресия , няма нужда да е „голямата депресия“ ( което е голяма щото е била масова, не  защото фалитите са различни, от там и примерът с пожара), за да се случи. В случая аз вярвам, че точно това е станало с хората от линка ти.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #186 -: Юни 30, 2013, 02:43:14 am »
Джамо, хоуплес е работата, хоуплес :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #187 -: Юни 30, 2013, 07:07:28 am »
Джамо, хоуплес е работата, хоуплес :lol:
Що бе Гане и ти ли не вярваш в бързите фалити на материално обезпечените?
Това последното явно ще трябва да го дефинираме, да не се окаже след 5 поста, че се обясняваме пак кой какво имал предвид :-)


  
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #188 -: Юни 30, 2013, 09:35:07 am »
Но, доколкото ми е известно, нещата за Гърция се влошиха рязко и изведнъж. Днеска си добре, утре си фалирал тотално.

аз не вярвам в такива легенди. имаш ли някакви конкретни примери за такива истории?

нито ситуацията в Гърция се е влошила рязко, нито е възможно някой материално обезпечен изведнъж да остане на улицата гладен.

това не е голямата депресия от 30-те години на миналия век, моля ви се...

Познавам хора със семеен хотел, които бяха мнооооого добре, а сега им е доста трудно. Близки са ми и не искам да влизам в подробности, но от това, което ми разказват понякога ми се плаче ... заради тях. Семейство са и нямат деца. Не ми се мисли, ако имаха 5. И хайде, да не  е от днес за утре, но много бързо се влошиха нещата за тях. Хора и съдби всякакви, колкото и невероятно да ви звучи.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #189 -: Юни 30, 2013, 11:28:17 am »
Мне Боби, друго имах предвид, Джам е умна, ще се сети :lol:
Колкото до дискутираната тема - Гърция от години е въздух под налягане и отдавна се очакваше да се взриви. Ако не са парите, които се наливат от Европейския съюз, то нещата щяха да са още по-зле.
По случая, който коментирате - аз лично не знам как бих постъпила. Най-малкото бих си правила сметката предварително мога ли да ги гледам тия 5 деца или не мога и тогава да ги раждам. И не знам дали бих ги оставила...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #190 -: Юни 30, 2013, 13:20:38 pm »
Мне Боби, друго имах предвид, Джам е умна, ще се сети :lol:
  Това някаква потребност на самочувстивето ли е от време на време ни в клин ви в ръкав да вмъкваме какво мислим за интелектуалните способности на събеседника? Ок щом те влече. Можеш да ме засегнеш, но не по начина по който си мислиш.  Сега няма да  взема да наведа глава и да се почувствам тъпа или поне не толква умна.  Но ме засяга  това, че точно с теб съм мислела, че може да си говорим като нормални хора, като и сме дори и след вечните спорове, а в един момент ти се държиш грозно без никаква причина. Както решиш.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #191 -: Юни 30, 2013, 13:29:28 pm »
Мне, потребности да се доказвам нямам, не ме влече. И не съм казала нищо за интелектуалните ти способности. Не те карам да навеждаш глава, а малко да помислиш върху това, което говорим и защо винаги излиза проблема с местожителството. Няма как да не повлияе средата по някакъв начин върху манталитета, мисленето, светоусещането... И е хубаво да се замислиш при теб как се получава и защо толкова много хора ти реагират така. Чисто приятелски го казвам. Не си глупава, помисли малко!
А репликата ми беше, защото за толкова години в този форум, за пръв път виждам Джам, която е изключително умерена и праволинейна да реагира така.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #192 -: Юни 30, 2013, 14:43:46 pm »
 Благодаря за „приятелският“ коментар и че ме светна от къде са различията, въпреки че аз самата съм го  казвала същото много пъти ;-) . Възпитанието и класата са това, което променя кой как реагира на тези различия , самото несъгласие няма никакво значение, то само изкарва наяве някои неща. А в случая въпроса беше че ти се държиш грозно с мен без никаква причина, но както и да е.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #193 -: Юни 30, 2013, 15:45:08 pm »
Пак изпадаме в безкрайни обяснения, което е твоя проблем. Както искаш го възприемай, аз го написах ясно и точно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #194 -: Юни 30, 2013, 22:26:55 pm »
Не ви ли писна вече......
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #195 -: Юли 05, 2013, 10:39:59 am »
http://www.guardian.co.uk/society/2013/jul/04/rise-mumps-waning-immunity-mmr-vaccine

Епидемия от заушка в УК.

Няколко извода от снимката:

* МПР ваксината се поставя подкожно! Фирмата, произвеждаща МПР, абсолютно необосновано, и в зависимост от "желанията" на страните, където продава, сменя "подкожното" с "мускулно" приложение.
Само дето мускулното не е толкова ефективнo.
* На страницата също пише че, ваксината се поставя на 14м възраст. Само детото възрастта за поставяне е 12м. Веднага щом детето навърши 12м е за препоръчване да поставите МПР!
* Мускулни ваксини при деца на 14м възраст е добре да се поставят в крачето, а не там, където тази сестра поставя.
* Мускулните ваксини, когато се правят в ръката, се поставят високо- там където по принцип е белега от БЦЖ и малко по-надолу. Там мускулът ( делтоиден) е с най-голяма плътност. А не странично, където сестрата поставя.

Изводи- не ваксините са "виновни", а проблеми около покритието, начина на поставяне.
Ваксини се слагат от лекар. За препоръчване. А не от сестра ( както се вижда на снимката).
« Последна редакция: Юли 05, 2013, 10:45:37 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #196 -: Юли 05, 2013, 14:52:18 pm »
Докторе, бъркам ли, или вие препоръчвахте междинна реимунизация за заушка около 6г.възраст? :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #197 -: Юли 05, 2013, 14:59:25 pm »
Докторе, бъркам ли, или вие препоръчвахте междинна реимунизация за заушка около 6г.възраст? :ask:
На 4г възраст. До 6, но на 4 за предпочитане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #198 -: Юли 05, 2013, 16:29:49 pm »
Докторе, при нас масово ваксините ги слагат сестрите :? На моята дъщеря й ги слага все сестрата, но поне ги поставя на крачето. Добре че имам опция да ползвам добър педиатър, па макар и на частно, та личната я посещаваме само за редовните консултации. Няколко пъти се е налагало да водя детето за преглед, докато се добера до частния педиатър и се изприщвам. Всеки път трябва да напомням да й види ушите /почти на всяко разболяване прави възпаления, макар и леки/ и все е с диагноза зачервено гърло, придружена с дежурното изписване на хомеопатии. Мдааам, веселба.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #199 -: Юли 05, 2013, 18:26:10 pm »
Докторе, при нас масово ваксините ги слагат сестрите :? На моята дъщеря й ги слага все сестрата, но поне ги поставя на крачето. Добре че имам опция да ползвам добър педиатър, па макар и на частно, та личната я посещаваме само за редовните консултации. Няколко пъти се е налагало да водя детето за преглед, докато се добера до частния педиатър и се изприщвам. Всеки път трябва да напомням да й види ушите /почти на всяко разболяване прави възпаления, макар и леки/ и все е с диагноза зачервено гърло, придружена с дежурното изписване на хомеопатии. Мдааам, веселба.
Сикс, на Ивайло в първите месеци му ги слагаше предимно педиатърката, може би чак последната я сложи сестрата. Факт е обаче, че когато му сестрата веднъж му сложи комбинираната, вдигна 38,4. Та се замислям, че докторът както винаги е прав... :?
« Последна редакция: Юли 05, 2013, 18:27:45 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"