0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #160 -: Юни 28, 2013, 13:21:54 pm »
не си мисли, Боби, че си открила топлата вода, като си отишла в Америка. човек, ако е разумен, то е за дълго, да ти кажа.... и не зависи от географското ти положение и поданството.

точно българинът винаги е бил даже прекомерно разумен и предвидлив по отношение на "светлото бъдеще", защото никога България не е била богата държава - винаги българите са живяли в условия на относителен недоимък и несигурност - говоря като преобладаваща маса от населението.

от 20 години наблюдавам как се опитват да го лишат от тези му изконни добродетели, като го пресират да живее на кредит и да си продаде жилището - тоест, да го поставят напълно на произвола на съдбата, която описваш ти. повечето, обаче, все още се съпротивляват.

в случая на средния американец с Х кредита на врата, картинката ми е ясна, дето я описваш. така е, за страх си е. в случай на болест - чукайте на дърво, там никой не е пожален...
апропо, такава застраховка живот, дето "да осигури заплатите за 10-години напред" в случай на смърт на единия съпруг, в България не знам да се предлага. аз съм проучвала въпроса с тези застраховки, като възрастен родител, но не съм установила да са ми с нещо по-добри или изгодни от простото спестителство.

и да не тръгваме да обобщаваме.

темата, която повдигнах, беше конкретно за гърците от репортажа. и в България знаем, че доста често циганите си оставят децата в домове. българите, обаче, го правят много-много рядко и то в много екстремни случаи. за добро ли е, за зло ли е - не знам.

просто знам, че ако аз съм облечена като ония родители от снимката и нося златен пръстен на ръката си, няма да си дам детето в приют! това, явно, е въпрос на манталитет и светоусещане. различни са ни праговете на търпимост. за някой, да нямаш всеки ден трикратно ядене на масата може би е по-страшно от това детето ти да заспива вечер самотно в чуждо легло...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #161 -: Юни 28, 2013, 13:39:44 pm »
Боби, извинявай но изглежда ценностите ни се разминават. Бащата на моя съпруг почина внезапно от инсулт и остави два сирака.Мъжът ми беше току що завършил гимназия и очакваше да го викнат в казармата.Застраховката живот, която баща му имаше беше невероятно смешна и не им стигна до никъде, и това беше хубава застраховка живот.Успяха да оцелеят с много лишения, но ето днес са заедно, живи и здрави.Майка им не си е и помисляла да продаде жилище, за тях не беше важно дали ще имат маркови дрехи, нов телевизор или кола.Не важното беше и Е да са здрави и заедно.

Съжалявам, но сравненията с американското консуматорско общество, с техния начин на живот на постоянен кредит не е подходящ за сравнение ама хич.Не и с нашата действителност.И при все ние живеещите във вечни лишения, не бихме помислили да дадем децата в дом.Защото Боби не е най-важното да си сит, има нещо като любов и топлина, семейна топлина, което никоя храна не може да ти я осигури.Защото и ние по времето на Виденовата зима ръпахме хляб с маргарин, но майка ми и баща ми никога не са помисляли да дадат децата в дом, защото нямат пари да им осигурят нови дрехи и качествена храна.И аз съм им благодарна, че дори не им е минало през акъла.И не сме били само ние в това положение, не така бяха стотици хиляди семейства.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #162 -: Юни 28, 2013, 13:43:27 pm »
Интересно ми е да чета мненията по тази тема.
Не се срамувайте и пишете... .

Темата за гръцкото семейство я "кръстосах" с Бг реалности неслучайно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #163 -: Юни 28, 2013, 13:50:42 pm »
не си мисли, Боби, че си открила топлата вода, като си отишла в Америка. човек, ако е разумен, то е за дълго, да ти кажа.... и не зависи от географското ти положение и поданството.

точно българинът винаги е бил даже прекомерно разумен и предвидлив по отношение на "светлото бъдеще", защото никога България не е била богата държава - винаги българите са живяли в условия на относителен недоимък и несигурност - говоря като преобладаваща маса от населението.

от 20 години наблюдавам как се опитват да го лишат от тези му изконни добродетели, като го пресират да живее на кредит и да си продаде жилището - тоест, да го поставят напълно на произвола на съдбата, която описваш ти. повечето, обаче, все още се съпротивляват.

в случая на средния американец с Х кредита на врата, картинката ми е ясна, дето я описваш. така е, за страх си е. в случай на болест - чукайте на дърво, там никой не е пожален...
апропо, такава застраховка живот, дето "да осигури заплатите за 10-години напред" в случай на смърт на единия съпруг, в България не знам да се предлага. аз съм проучвала въпроса с тези застраховки, като възрастен родител, но не съм установила да са ми с нещо по-добри или изгодни от простото спестителство.

и да не тръгваме да обобщаваме.

темата, която повдигнах, беше конкретно за гърците от репортажа. и в България знаем, че доста често циганите си оставят децата в домове. българите, обаче, го правят много-много рядко и то в много екстремни случаи. за добро ли е, за зло ли е - не знам.

просто знам, че ако аз съм облечена като ония родители от снимката и нося златен пръстен на ръката си, няма да си дам детето в приют! това, явно, е въпрос на манталитет и светоусещане. различни са ни праговете на търпимост. за някой, да нямаш всеки ден трикратно ядене на масата може би е по-страшно от това детето ти да заспива вечер самотно в чуждо легло...

Подкрепям.
« Последна редакция: Юни 29, 2013, 10:19:11 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #165 -: Юни 28, 2013, 15:02:11 pm »
Хм...

* Какво прави детска теглилка в кабинета на кардиолог? не е добре да правиш нелоялна конкуренция... все пак той е на заплата в държавна болница,и има доход.
Цитат
"...Вихас работи като кардиолог в една от атинските болници."

Докато частника-Педиатър, няма заплата, и е само на това, което сам ще си изкара. Това не е коректно от негова страна, а и НЯМА специалност "Педиатрия" за да работи тези неща.

Не вярвайте НИТО на един гърк, който Ви каже че е "беден".
За Атина нуждаещите се са доста, но в провинцията това НЕ Е така- нямате си представа колко ТАЙНО богати са- жилища под наем, пари настрана, нелегални доходи.

Цитат
"...Или пък тази майка с бебе, което от раждането си преди пет месеца е наддало само 200 грама."

Във ВСЯКА държавна болница може да отиде, да си следи детето и да и направят ваксините.
Ваксините са БЕЗПЛАТНИ, ВСИЧКИТЕ, ОТ ВСИЧКИ фирми ( които са в им.календар).
Отделно има лек. кабинети на ИКА ( БГ НЗОК), където всичкото това може да направи безплатно.
Следователно, това нещо не звучи наред, и е изсмукано от пръстите.


Нямам проблем с благотворителността- имам проблем с контингента, който се опитва да я ползва.
Нямам проблем с благотворителността, стига да не искат от мен да живея на улицата поради това.
Нямам проблем с благотворителността, стига държавата да не си мисли, че може да ме използва безплатно, пък после да дава напр.- 800.000Е за минаре в центъра на Атина. Или 9.000Е/месец "заплата" на всеки депутат ( а те са 300 в Гърция).

Тоест- нужен е баланс.
« Последна редакция: Юни 28, 2013, 15:38:25 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #166 -: Юни 28, 2013, 15:51:37 pm »
Изчетох коментарите отдолу и бях потресена.Не знам реално какъв е истинският размер на кризата в Гърция,само от прочетено тук там


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #167 -: Юни 28, 2013, 16:24:43 pm »
Абе стига бе хора, маркови дрехи и не знам какво си. Не сте останали на улицата с децата си, нали? Аз се съмянявам, че някой си е оставил детето щото нямал пари за маркови дрехи. Аз не знам защо един път не может еда направите една дискусия с мен, лично с мен и какво мисля, аз, без да месите америка, щото тя няма нищо общо и вече става направо абсурдно като. Аз давам себе си за примерн,  нито имам задълежния на кредит, нито живея под наем.Но нямам от къде да ми е изплатено и затова  си изплащам жилището. Така че ситуацията е аналогична на подобен случай в България. В момента и в България има хора, които живеят с децата си в жилище на изплащане или още по-лошо, под наем. И ако стане криза, останат безработни и нямат мам и тате или къша на село, ще останат буквално на улицата. В момента в който 3 годишното дете огладнее и ревне от глад, ще ви видя как ше го стоплите с любов само.  Освен това социалните ще ви го вземат, ако стигнете до там, така че хайде малко по-реалистично. Никой не си е оставил децата само защото му е по-трудно.


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #168 -: Юни 28, 2013, 18:58:36 pm »
Докато частника-Педиатър, няма заплата, и е само на това, което сам ще си изкара. Това не е коректно от негова страна, а и НЯМА специалност "Педиатрия" за да работи тези неща.
Ивинете, ама той ги преглежда безплатно , каква конкуренция? Освен това пише,че и други лекари са доброволци там, така че може и педиатри да има. Какво значение има, че има възможност да помогне понеже е на заплата. И други имат възможност, ама не го правят. Важното е, че я ползва тази възможност и  евала на човека.
« Последна редакция: Юни 28, 2013, 19:07:41 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #169 -: Юни 28, 2013, 20:25:30 pm »
Аз не знам защо един път не может еда направите една дискусия с мен, лично с мен и какво мисля, аз, без да месите америка, щото тя няма нищо общо и вече става направо абсурдно като. Аз давам себе си за примерн,  нито имам задълежния на кредит, нито живея под наем.Но нямам от къде да ми е изплатено и затова  си изплащам жилището. Така че ситуацията е аналогична на подобен случай в България. В момента и в България има хора, които живеят с децата си в жилище на изплащане или още по-лошо, под наем. И ако стане криза, останат безработни и нямат мам и тате или къша на село, ще останат буквално на улицата. В момента в който 3 годишното дете огладнее и ревне от глад, ще ви видя как ше го стоплите с любов само.  Освен това социалните ще ви го вземат, ако стигнете до там, така че хайде малко по-реалистично. Никой не си е оставил децата само защото му е по-трудно.

1. не може да дискутираме неща, които касаят социално-икономическата ни среда, без да я намесваме. как искаш да стане това? ти си зависима от тая среда, аз също съм зависима от моята.

2. щом изплащаш жилище - значи имаш кредит, не е вярно, че нямаш.

3. и в България има много хора, дето изплащат жилища, но разликата между България и повечето "западни" страни е в необичайно големия процент собствени жилища у нас. почти всички от тия, дето изплащат жилища, имат къде да се върнат, ако доходите им секнат и банката им прибере ипотекираното жилище. при мама и тате на село, но има къде.

4. ако си здрав и прав, дори и в България е адски трудно е да стигнеш толкова надолу в беднотията, че да ти реве детето от глад. освен ако не си от оная порода, дето не искам да я споменавам, щото днес дадох поредния линк за умрялото от глад 2-месечно. но ния не коментираме тая порода.
пак казвам - аз лично коментирам и продължавам да коментирам единствено гърците от статията, а те изобщо не бяха от типа гладуващи страдалци!

5. като призоваваш за реалистично гледане, дай си сметка, че това:
Цитат
Освен това социалните ще ви го вземат, ако стигнете до там.
е абсолютно нереалистично. в България. не можем да се абстрахираме от местоживеенето, това е положението...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #170 -: Юни 28, 2013, 21:07:06 pm »
Нека се върнем към темата. Не сме седмали да правим цялостно сравнение САЩ-България, седнали сме да коментираме отделни случаи в Гърция и защо може да са се получили при кризата. Вие всички се втурнахте да сочите с пръст и да плюете по тези хора, аз просто дадох пример каква би могла да бъде ситуацията и как не смятам, че е редно да се заклеймават тези хора като безотговорни, понеже имали 5 деца.  Каква ти е идеята - че гърците са по-безотgoворни , а ние си обичаме децата повече ли? 
 Нямам никакви мераци да обсъждам процента собствени жилища в България, и кредитит на американцие, понеже не виждам връзката с конкретните хора в Гърция, които бяха обявени за безотговорни родители.


А това  „от 20 години наблюдавам как се опитват да го лишат от тези му изконни добродетели, като го пресират да живее на кредит и да си продаде жилището - тоест, да го поставят напълно на произвола на съдбата, която описваш ти. повечето, обаче, все още се съпротивляват.“ - това не го разбирам, нали за голeми хора говорим. Обясни ми кой кого пресира. Всеки си е отговорен за решенията, които взима. Никой никого не пресира за нищо.
« Последна редакция: Юни 28, 2013, 21:20:10 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #171 -: Юни 28, 2013, 21:35:00 pm »
Каква ти е идеята - че гърците са по-безотgoворни , а ние си обичаме децата повече ли?

както каза тук:
Нека се върнем към темата. Не сме седмали да правим цялостно сравнение САЩ-България, седнали сме да коментираме отделни случаи в Гърция


пак ли ще ми слагаш думички в устата? аз вече около 5 пъти написах в тая тема каква ми е идеята, цитирам:

Цитат
просто знам, че ако аз съм облечена като ония родители от снимката и нося златен пръстен на ръката си, няма да си дам детето в приют!

тоест, не разбирам, защо те са го направили.

и нещо друго, Боби... казваш - "Аз не знам защо един път не может еда направите една дискусия с мен, лично с мен и какво мисля, аз"

аз пък не знам защо ти веднъж не можеш да направиш една дискусия, без да се поставяш в ситуацията "аз срещу вас всички", без да ни разглеждаш анблок, без да ни размахваш пръст и да ни обвиняваш на едро като група хора, като нация, като държава?

винаги позицията ти е "вие там еди как си", което "едикак си" винаги е нещо лошо. помисли, дали така автоматично не предизвикваш ответната реакция "ами ти там едикак си", от която се оплакваш.

нейсе, запуши я, рекъл националният герой...

да се върнем на моториката и гърците.

п.п. и като нямаш мераци да обсъждаш някаква тема - не я разчопквай! защото, като си казала А, логично е да очакваш и останалите да имат да кажа нещо по въпроса - например, Б, В, Г и т.н.

но ако искаш да ти обясня кой кого и как пресира, пиши ми.

и изобщо, води дискусията културно и етично.
« Последна редакция: Юни 28, 2013, 21:40:14 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #172 -: Юни 28, 2013, 21:55:06 pm »
Нямам проблем с благотворителността- имам проблем с контингента, който се опитва да я ползва.
Нямам проблем с благотворителността, стига да не искат от мен да живея на улицата поради това.
Нямам проблем с благотворителността, стига държавата да не си мисли, че може да ме използва безплатно, пък после да дава напр.- 800.000Е за минаре в центъра на Атина. Или 9.000Е/месец "заплата" на всеки депутат ( а те са 300 в Гърция).

Тоест- нужен е баланс.

Това,че сте тук,Док, го доказва.Много нерви и средства на сънародниците си сте спестил,знайте.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #173 -: Юни 29, 2013, 00:37:47 am »

Цитат
просто знам, че ако аз съм облечена като ония родители от снимката и нося златен пръстен на ръката си, няма да си дам детето в приют!

тоест, не разбирам, защо те са го направили
Първо, аз не съм отговоряла на това. Аз отговарях на хората, които са написали, че правели много деца без да знаят как ще ги гледат.

Второ, точно конктретно, ако искаш на теб да ти кажа какво мисля. Как са облечени, че толкова те впечатли? С дънки? Моят златен пръстен не може да ми покрие вероятно наема за месеца. Не знам това как е криерий. Трябва да са като бездомници ли, за да са зле?
Не е до неразбиране, а е до осъждане. Тази част си забравила да цитираш.  Ок, аз пък не искам да го осъждам, щото не знам какво им е и защо са стигнали до тук.  И това ми мнение ме поставя редовно в противовес с много хора от форума. Но не е вярно, че ви разглеждам накуп, аргументите ви са еднакви и тях разглеждам накуп, когато се вмъкна в разговор, в който сте си съгласни всички, пък аз не съм. Но дискусията е за аргументите , не е за произхоа,местоживееенето или характера на който и да е. Никога, никога, ама никога няма да видиш аз да водя спор ей така: „абе ти живееш в Америка, там е еди какси обществото еди какво си пък и нали си те знам каква си и ти..... значи не си права“. Това е на Мечо Пух логиката :-).  Та въобще не ме слагай мен в тази граф, щото от такива „аргументи“ ми иде да започна да си бия главата в бюрото, честно. Хайде лека ти вечер и приятни почивни дни.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #174 -: Юни 29, 2013, 09:04:14 am »
Първо, аз не съм отговоряла на това.

трето, не се извъртай отново. ти точно към мен се обърна, цитира ме и попита каква ми била идеята. баш на това отговаряше.

написа го, в следващия постинг те цитирах те и в третия постинг ти вече се измяташ, че не било така. нарочно те цитирам постоянно и водя дискусията тромаво, стъпка по стъпка, белким съумееш да следиш за какво говорим и кой какво казва - но за пореден път се вижда, че това или не ти е по силите, или не ти е в намеренията.

двайсто,

Цитат
икога, никога, ама никога няма да видиш аз да водя спор ей така: „абе ти живееш в Америка, там е еди какси обществото еди какво си пък и нали си те знам каква си и ти..... значи не си права“.

никой не е написал това. написахме друго - "ти живееш в Америка и описаната от теб евентуалност е реално да се случи там, така е. В България е по-различна икономическата ситуация и социалните нагласи, затова описаното от теб не е така вероятно да се случи."

дали има разлика? има! но ти не четеш чуждите постинги, за да извадиш от тях мисъл. ти четеш чуждите постинги с предварителната нагласа да извадиш от тях обида за теб, която да набодеш с рогата си. е при такава нагласа - такава дискусия!

айде научи се да водих етично дискусия (и както казах - културно, не с тоя грубиянски тон) и тогава пак ела да си говорим. дотогав, мисля, че Фейсбук ти задоволява доста добре потребностите от интелектуално общуване. иди си бий главата където искаш и се върни тук, когато се научиш да се държиш прилично.

« Последна редакция: Юни 29, 2013, 09:07:39 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #175 -: Юни 29, 2013, 09:19:01 am »
Докторе, простете, ако сте коментирал преди, но какво е мнението ви за практиката в UK на бременни да се поставя противогрипна ваксина , а напоследък и противококлюшна /заради зачестили случаи на болестта в Кралството, както разбрах/? Някои от българките живеещи там го коментираха наскоро и се колебаеха....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #176 -: Юни 29, 2013, 09:35:52 am »
Да ви кажа честно и аз не ги осъждам тези хора, по две причини, които вие подминавате вторачени във вярата си колко добри родители сте (в което не се съмнявам)
Първо: Повечето от вас имат само по едно дете, както и вероятно няма да имат повече. Това ви поставя в изгодната ситуация никога да не разберете какво означава да трябва да избираш измежду децата си. Как се решава кое дете да се даде за отглеждане и кое не?  Как да избереш да дадеш дете X i Y , за да може да има храна и дрехи за останалите. Не знам отговорът и не смятам, че има универсално решение. Но знам, че никога не искам да съм в положение да избирам измежду децата си. Затова на тези родители им съчувствам и се моля да излязат бързо от тази ситуация.
Второ: Животът в България през последните 24 години върви от зле към по-зле, това всички го знаем и всички можем да си направим сметката едно дете ли ще имаме или пет. Но, доколкото ми е известно, нещата за Гърция се влошиха рязко и изведнъж. Днеска си добре, утре си фалирал тотално. Днеска не ти е проблем да издържаш 5 деца, утре се чудиш как да разделиш филията на 5. Това го споменавам по повод на изказванията, че имали много деца, пък не можели да си позволят да ги издържат.
Това е мнението ми по въпроса. Дано не ни са налага да избираме измежду децата си, за кое да има и за кое да няма.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #177 -: Юни 29, 2013, 09:48:25 am »
Има нещо което вие не виждате, нека доктора да обясни колко социални придобивки има многодетните семейства в Гърция и как им бяха отнети с кризата.Ние тук няма как да ги разберем, по простата причина, че ние такива социални блага никога не сме имали.Аз само съм чувала от мои колеги гърци какви са им придобивките, ние гледахме с отворена уста.Те винаги са се отнасяли презрително с нас, защото държавата ни не ни дава толкова колкото на тях.Те са свикнали някой да им дава пари.И да изоставянето на деца в приюти при тях е нещо нормално.Чела съм доста статии на тази тема.

Боби, аз говоря от личен опит защото в периода след идване на демокрацията и майка ми и баща ми бяха последователно съкратени и останаха на борсата.Представи си какви приходи сме имали, като изплащаха и заем за жилище.Нали?!Така че да аз знам какво е да нямаш пари за хляб.И не, не бяхме само ние така, бяха много хора.Мога да давам много примери, ама много!Просто ако искаш намираш вариант, за да продължиш.Ако не искаш, чакай някой(в случая на гърците държавата) да ти помогне.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #178 -: Юни 29, 2013, 10:22:02 am »
Докторе, простете, ако сте коментирал преди, но какво е мнението ви за практиката в UK на бременни да се поставя противогрипна ваксина , а напоследък и противококлюшна /заради зачестили случаи на болестта в Кралството, както разбрах/? Някои от българките живеещи там го коментираха наскоро и се колебаеха....
Кога ги поставят тези ваксини? в началото на бременността ли?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #179 -: Юни 29, 2013, 10:30:02 am »
Докторе, простете, ако сте коментирал преди, но какво е мнението ви за практиката в UK на бременни да се поставя противогрипна ваксина , а напоследък и противококлюшна /заради зачестили случаи на болестта в Кралството, както разбрах/? Някои от българките живеещи там го коментираха наскоро и се колебаеха....
Кога ги поставят тези ваксини? в началото на бременността ли?
за противогрипната не съм сигурна кога, а за коклюш:
http://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/Pages/Whooping-cough-vaccination-pregnant.aspx
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"