0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #40 -: Април 09, 2013, 13:02:14 pm »
iva17, дано този пьт ти е последен и краят да е успешен! Имаш ли някакви усещания/симптоми след трансфера? Забелязала ли си разлика от предишните опити? 10х
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #41 -: Април 09, 2013, 23:38:26 pm »
dsd, благодаря ти! Нямам някакви специфични усещания, особено при ЗЕТ като няма пункция болки в яйчниците и пробождания почти няма. Корема ми е подут, гърдите също, но то от толково лекарства е нормално. Предишният ми опит беше успешен за кратко и тогава имах същите усещания, но и на неуспешните ми опити не беше по-различно.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #42 -: Април 10, 2013, 08:04:04 am »
Момичета, аз имам едно притеснение.Последните няколко дни имах болки и напрежение в яйчниците.Вчера в 22.20 ч си бих овитрела.Вечерта все още го имаше напрежението и болките.Днес се будя - нищо ни напрежение, ни болки.Какво стана не знам.Да не са се спукали фоликулите.В Понеделник имаше такива с размери до 16-17 мм.Пункцията ми е насрочена за утре.Дали да не отида в клиниката, да ме видят.Доктора ми каза първо Сряда, а после го промени на Четвъртък.
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #43 -: Април 10, 2013, 10:45:15 am »
Миличка, предния път като имах пункция всеки ден пътувах,после на работа, един ден почивка нямах и постоянно мислех ,че нещо не е наред и аз като теб точно така един ден преди това не чувствах вече нищо,викам си край сега вече направих белята,викам сега Док ще каже"ми те са се спукали няма да има пункция" :( ,абе какви ли не си ги мислих  :),но в крайна сметка като ме гледаха в деня на пункцията всичко беше наред и мина добре, така че не се притеснявай всичко ще си е наред няма да са се спукали.Ако мислиш ,че като отидеш на преглед ще си по-спокойна -отиди или се чуй с Доктора.Успех!

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #44 -: Април 10, 2013, 11:00:53 am »
Аз после звъннах на доктора, той каза, че напразно се притеснявам.Сега се успокоих, а и болките се върнаха, така че съм спокойна вече.Сега си спазвам диетата (без плодове, зеленчуци и варива).Като не мога да пия сок (нали е плодов), днес май ще съм на минерална вода и кисело мляко.Друго не знам какво, можело и препечени филийки.Та така.Вчера също по-леко ядох и съм свалила 1 кг, днес сигурно още 1 ще сваля.Мисля и да се изкъпя, но май трябваше да е с по-хладка вода... :D
« Последна редакция: Април 10, 2013, 11:24:22 am от Златен дъжд »
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #45 -: Април 10, 2013, 11:13:27 am »
За пръв път чувам, че не трябва да се ядат плодове и зеленчуци 8O
Златен дъжд, успешна пункция и добра реколта!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #46 -: Април 10, 2013, 11:41:10 am »
 Златен дъжд, диета ли пазиш. Защо без плодове зеленчуци , варива и сокове.
Цитат
Мисля и да се изкъпя, но май трябваше да е с по-хладка вода...
Къпането също ли е с някаква особеност.
« Последна редакция: Април 10, 2013, 12:40:07 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #47 -: Април 10, 2013, 12:36:25 pm »
Така ми каза доктора, днес да не ям плодове зеленчуци и варива.А това за къпането май го бях чела някъде.
« Последна редакция: Април 10, 2013, 12:38:33 pm от Златен дъжд »
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #48 -: Април 10, 2013, 13:36:39 pm »
Златен дъжд, ти в коя клиника си? Това за плодовете и зеленчуците и къпането страшно ме изненада  8O.. За пръв път чувам подобно нещо?!
Преди пункция трябва да си гладен и жаден!! От вечерта на предишния ден не трябва да си яла нищо за да не ти правят клизма. А относно къпането - това го препоръчват за след трансфера - да няма горещи душове и киснене във вани...
Успех!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #49 -: Април 10, 2013, 14:02:14 pm »
И аз не знам че не се ядът плодове и зеленчуци,казвали сами да не ям след 20:00 часа вечерта.А за къпането важи след трансфер.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #50 -: Април 10, 2013, 14:44:01 pm »
В МЦ "РепроБиоМед" в София.Иначе за довечера са ми дали Бизокодил.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #51 -: Април 10, 2013, 17:32:57 pm »
Златен Дъжд,и аз за първи път чувам за плодовете и зеленчуците.
Успех на пункцията имаш много стиснати палци и от мен!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #52 -: Април 10, 2013, 18:13:06 pm »
Мерси много на всички.Много сте мили.Обещавам утре като се върна от клиниката да пиша как е минало.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #53 -: Април 11, 2013, 10:05:33 am »
Златен Дъжд всички те чакаме с нетърпение!
Момичета да ми стискате много палци днес на прегледа,че вчера доста се ошашках.Много бурно са реагирали яйчниците ми на стимулацията,естрадиола е скочил доста,доки се притесни от хиперстимулация,доста ми намали доазата на пурегона и така.
Стискайте палци всичко да се нормализира!!!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #54 -: Април 11, 2013, 10:21:04 am »
Стискам палци за всички в процедура.
А мене вчера ме изненадаха, че скоро започваме стимулация по "къс протокол", което за мен е ново - до сега все по дълъг действахме. Разбрах само, че началото е на 2-ри ден от цикъла. А после? Колко горе долу продължава стимулацията. Колко често се следят фоликулите и хормоните. Моля споделете, че не успях да попитам д-р Персенска.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #55 -: Април 11, 2013, 10:38:40 am »
hope-love, процедурата е почти същата както при дълъг протокол, само че без блокажа. Фоликулите и хормоните пак приблизително през ден се следят, освен ако не си с Елонва - тогава между първия и втория преглед има 4 дни , после пак ориентировъчно през ден. Дните за стимулация са приблизително 10-11-12, индивидуално е.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #56 -: Април 11, 2013, 10:55:18 am »
От това, което прочетох за "Елонва", подозирам, че ме гласят за нея :wink: Значи самата стимулация не продължава по-кратко, просто го няма етапа с блокиращата инжекция. Да видим така, какви ще ги свършим.
Да питам и тук за вирусологията: колко струват сега изследванията за двамата партньори в лабораторията на "Надежда" и правил ли е някой скоро такива безплатни на ул."Цар Самуил"? - Център за сексуално здраве, май се казваше мястото, където мъжа ми успя да си ги направи безпратно миналата година?
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #57 -: Април 11, 2013, 11:36:50 am »
hope-love успешен скорошен старт,непредвидените неща винаги стават по-лесно и дават хубав резултат,пожелавам ти този опит да имаш късмет. :bighug:

anelino  :crossfingers: :crossfingers:,дано да не се получи хиперстимулация ,чакаме новини ,че всичко е наред.

Златен дъжд ,чакаме те   :crossfingers:.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #58 -: Април 11, 2013, 12:14:48 pm »
Hope-love,аз също съм по къс протокол в момента.Да нямаше блокаж и стимулацията започна на 2-ри ден от цикъла.Силно се надявам да я избутаме до края.
Amanda благодаря ти за стиснатие палчета, нивото на Е2 днес 1228,чух се с доки сигурно още ще намали доазата,но ще го реши след прегледа.Мале ще се побъркам дано не ми прекратят опита!!!
Ще пиша и след прегледа!!
Късмет на всички в процедура и само напред към заветната цел!!!!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #59 -: Април 11, 2013, 12:19:48 pm »
Анелино, не се притеснявай. Нали за това следят хормоните и нарастването на фоликулите, за да могат да реагират с дозите от лекарствата и да овладеят стимулацията. Днес ли си на преглед или утре. Пиши как е минало. Следим те зорко! :wink: Кой ден от стимулацията ти е вече?