0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #60 -: Април 11, 2013, 12:23:18 pm »
Днес съм на лекар,аз всеки ден ходя.Днес ще ми е 5-ти  ден стимулация!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #61 -: Април 11, 2013, 16:00:50 pm »
Здравейте, момичета !

Върнах се.Отидохме към 7.40 ч..Към 9 и нещо ме извикаха горе, преоблякох се.Сложиха си система физиологичен разтвор.После ми сложиха и някаква мускулна инжекция, от която малко се замаях.Пункцията беше с местна упойка.Болеше си, няма да лъжа, но е за добро.Всички бяха много мили към мен.Извадиха 23 яйцеклетки.После ме върнаха в леглото и след около 20-тина минути ми донесоха чаша вода с вафла и бисквити.Хапнах малко, после си гледах телевизия ( а през това време болките намаляха и изчезнаха).По-късно ме накараха да се изправя и да се раздвижа.После към 13.00ч ме питаха дали искам да си ходя.Предписаха ми утрогестан по схема от утре, както и Аспирин протект - също от утре.Казаха ми утре след 14.00 ч. да се обадя, да ми кажат колко яйцеклетки са се оплодили.Имаме право и на замразяване на останалите ембриончета, за което няма да плащаме.Пък сигурно и ще ми кажат кога ще ми е трансфера.Аз лично мисля, че ще е на 15-ти или 16-ти Април.Сега ме наболява от време на време, малко ми е напрегнат корема ама сигурно е нормално.Казаха ми да не ям солено, пържено и кисело.Мога да ям мляко, препечени филийки, малко повече белтъчини.Иначе са останали малко фоликули който, не са могли да извадят, но те са били дребни.Та това е от мен.Сега нямам търпение да разбери колко яйцеклетки са се оплодили и колко ембриончета ще ми върнат.Миличките, дано всичко да върви като по вода и да се оплодят всичките.  :) :) :)
« Последна редакция: Април 11, 2013, 16:21:14 pm от Златен дъжд »
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #62 -: Април 11, 2013, 16:17:17 pm »
Браво,добри резулатати ,сега да се оплодят и всичките и ще е супер.Радвам се че си добре.
Иве що ми се струва,че трябва днес да ни зарадваш? Стискам палци и чакам да се включиш.  :crossfingers:
« Последна редакция: Април 11, 2013, 16:22:17 pm от amanda »

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #63 -: Април 11, 2013, 17:11:52 pm »
Да питам и тук за вирусологията: колко струват сега изследванията за двамата партньори в лабораторията на "Надежда" и правил ли е някой скоро такива безплатни на ул."Цар Самуил"?
Да напомня, че можете да си вземете направление от личния лекар, кодовете са:

02.07 - Васерман
05.01 - СПИН
05.05 - Хепатит В
05.06 - Хепатит С
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #64 -: Април 11, 2013, 17:48:24 pm »
Златен дъжд браво,страхотни новини!!Стискаме палци и за едни хубави ембриончета сега!
Аз съм малко по спокойна след прегледа,гледаха ме моята лекарка и още една,положението ще се следи всеки ден,намалиха ми пурегона на 50 единици вече,днес започнахме и цитротида и така.Утре пак естрадиол пускам сутринта и на обяд преглед!!!
Първи опит ми е и съм наистена ошашкана.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #65 -: Април 12, 2013, 11:03:42 am »
Златен дъждтова е супер реколта....браво момиче.На мен последният път ми извадиха  7 и бях много щастлива,а ти с 23...направо е супер
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #66 -: Април 12, 2013, 14:44:32 pm »
Ехо, супер новини.  :D :D :D Преди малко се обадих да питам какво е положението.Казаха ми, че 16 са се оплодили.Имаме си 16 ембриончета.Дано са ни послушнички и добре да се развиват.Имало е и няколко незрели яйцеклетки.но 16 ембриончета е супер.Трансфера ми в този случай, най-вероятно ще е на 5-ти ден, на 16-ти Април.Казаха ми утре след 11.00 ч. пак да се обяда да ми кажат как върви положението.На мен от вчера ми се въртеше в главата 15, та явно съм имала някакво предчувствие. :lol: :lol: :lol:
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #67 -: Април 12, 2013, 15:41:34 pm »
Златен дъжд ама ти си направо отличничка, браво, стиснати палци и от мен!

Палчетата ми са стиснати и за всички други момичета в процедура!
Ние започнахме с Елонва вчера, следващ преглед на 16-ти април.
Тогава отново ще се включа!

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #68 -: Април 12, 2013, 15:52:08 pm »
Златен дъжд браво,страхотни новини! :)
Lindsey,стискам палци и на теб мила всияко да мине гладко и по-вода!
При мен след прегледа днес няма промяна отново съм на 50 единици Цитротайд.Естрадиола малко се е кротнал, фоликулите са доста около 28 и така.Моля се да стигнем до пункция и съответно трансфер после.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #69 -: Април 12, 2013, 17:16:15 pm »
Lindsey, моята стимулация също беше с Елонва, след това 4 оргалутрана и 1 овитрел.Стискам ти палци, всичко да върви по вода.  :D

anelino , късмет и на теб.Ти също си с доста фоликулчета (като мен).Моя Естрадиол последно беше над 3000, така пишеше, но колко точно...
Вярвам, че ще стигнеш до пункция и до трансфер.Аз вече нямам търпение да си прибера ембриончетата на топличко.Обичам ги.  :D
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #70 -: Април 12, 2013, 18:17:10 pm »
Браво на всички за добрите новини  :)

Златен дъжд страхотен брой ,айде сега и за трансфера  :crossfingers:

anelino,всичко ще е наред,ще имаш и пункция и трансфер,и ти си с добра бройка  :crossfingers:
Lindsey успешен старт!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #71 -: Април 12, 2013, 19:10:17 pm »
Да питам и тук за вирусологията: колко струват сега изследванията за двамата партньори в лабораторията на "Надежда" и правил ли е някой скоро такива безплатни на ул."Цар Самуил"?
Да напомня, че можете да си вземете направление от личния лекар, кодовете са:

02.07 - Васерман
05.01 - СПИН
05.05 - Хепатит В
05.06 - Хепатит С


Аз пробвах да си взема направление от ЛЛ за тях, получих категоричен отказ :?  Не се били поемали от касата и нямала, как да ми ги пусне :(
Златен дъжд :bighug: много яйчица много бебчета да станат и да останат колкото ти искаш в мама :lol:
anelino, Lindsey успех момичета! :P


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #72 -: Април 12, 2013, 20:59:40 pm »
Категорично се поемат, настоявайте! При моята ходих с кодовете, обясних че е за инвитро и т.н. т. и ми ги пусна. Първоначално и тя мислеше, че не се поемат.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #73 -: Април 12, 2013, 21:31:07 pm »
Момичета, нормално ли е да имам болки и то специално вдясно около десния яйчник.Вчера на пункцията казаха, че бил по-труден и малко зор видяха да ги извадят, но като лежах след пункцията се поуспокоиха.Вкъщи като седя на компютъра, сякаш пак се появяват.Нищо почти не правя, или съм на компютъра или лежа и гледам телевизия и излизам от време навреме в двора за по няколко минути.Пратих мъжа ми да ми вземе Но-шпа, дано ми помогне.Като легна се поуспокояват но и кръста също ме преболява.Може ли да са някакви контракции вследствие на пункцията.Гледам предимно да лежа, да не ме боли.
Също така ако ми се ходи по малка нужда тичам веднага, че ако се стискам дори и няколко секунди почва да ме боли ниско долу в средата (предполагам матката).

п.с: Гали, вчера извадиха 23 яйцеклетки, имаме си вече 16 оплодени.Ще видя как ще се развие положението.Пих Но-шпа и се надявам да ме отпусне.Иначе по време на пункцията болките си бяха сериозни, доста ме боля.Но мисля, че се струваше да ги изтърпя за тази прекрасна новина днес.Много се зарадвахме с мъжа ми.
« Последна редакция: Април 12, 2013, 22:45:00 pm от Златен дъжд »
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #74 -: Април 12, 2013, 22:35:03 pm »
Доколкото знам, когато се вадят повече фоликули е доста болезнено, ако не отшуми до ден два трябва да те прегледа д-ра.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #75 -: Април 13, 2013, 12:01:10 pm »
Златен дъжд, след повече извадени фоликули и аз съм имала болки, които някъде до трансфера (5ти ден) отшумяваха. Основно ме болеше когато седях. След една от пункциите на по-следващия ден доста силно ме заболя единия яйчник,като болката се увеличаваше. Обадих се в клиниката и ми казха да сложа профенид, от това ми мина.
Обади се и попитай.
« Последна редакция: Април 13, 2013, 12:09:36 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #76 -: Април 13, 2013, 15:31:28 pm »
Момичета, тази сутрин към 4ч се събудих от болките.Пих Но-шпа и чаках до 8ч да звъннем в клиниката.Казаха ни да отидем.Прегледаха ме, казаха, че има малко разливче, кистичка и че десния яйчник е доста уголемен.Пуснаха ми ПКК, от която излязоха високи левкоцитите.Казаха, че е хиперстимулация.След това ми пуснаха 2 банки (едната беше Рингер Браун 500 мл. и другата HES 10% 500 мл.)Минаха около 3 часа и ми казаха, че можа да си ходя и да си почивам повече.Иначе сестрите като ми взимаха кръв казаха, че такива като мен по-лесно хващат.Високите нива на хормоните помагали.Питах за ембриончетата ни, казаха, че всичко е наред.

avallon, мен също ме наболява при седнало положение, но и през нощта се будя.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #77 -: Април 13, 2013, 16:33:05 pm »
Златен дъжд дано всичко бързо отшуми,да се стабилизираш и прибереш своите бебчета!
И моята лекарка ми обясни,че когато са много фоликулите риска от хиперстимулация е голям.
момичета благодаря Ви за стиснатите палци!
Днес ме зарадваха,че макар и с малката доза пурегон,фоликулчетата нарастват,сега съм малко по спокойна,утре почивка и в понеделник пак сутринта в лабораторията и следобяд преглед.После пак ще се очтета как е минало всичко.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #78 -: Април 14, 2013, 12:02:08 pm »
Здравейте момичета!Исках да питам дали на някоя й се е случвало нещо подобно на моята ситуация1На 31.03 ми беше трансфера на 2 ембриончета на  3-ти ден без фрагментации както каза сестрата, и така започна дългото чакане, което за съжаление приключи на 12.04, когато започна леко кафеникаво течение, което впоследствие за мой ужас премина в в петно кръв.След огромната ми мъка и пороя сълзи се примирих, че ми е дошъл цикъла.Днес обаче трети ден оттогава още не ми е започнал цикъла-в смисъл само ми цапа????Какво става?От хормоналната терапия ли е?Аз спрях всички лекарства естествено....да не е някоя извънматочна бременност?Мисля утре -15 ден от трансфера ако не ми е тръгнало както трябва да пусна кръвен тест, за да изключа и тази вероятност.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #79 -: Април 14, 2013, 14:16:53 pm »
Не спирай лекарствата по самоинициатива, направи си кръвен тест, нищо не се знае и не е загубено докато не видиш резултата от теста!
По слънчевата страна на улицата