0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #540 -: Юни 06, 2013, 16:56:11 pm »
Браво,момичета!!!Продължавайте все така устремно напред!!!Аз макар и да не съм в отбора,продължавам да си чета и ви следя.Много се радвам за успелите и силно стискам палци на другите момичета. yahoo_17
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #541 -: Юни 06, 2013, 17:45:51 pm »
sara68  ще стигнеш до трансфер  :crossfingers:,а после и до  :bfp:

Благодаря още и на другите момичета за пожеланията,да се връща на всеки двойно  :wink:

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #542 -: Юни 06, 2013, 23:00:18 pm »
Здравейте момичета, редовно ви чета и много се радвам на всеки положителен резултат. Искам да ви помоля за информация. Пиша ви във връзка със сестра ми, но всичко което се случва с нея, буквално го преживявам и аз. Тя е на 36 г. и с мъжът й се борят с над 10 г. стерилитет. Те са с мъжки фактор, който варира,а при нея не е открит друг проблем освен поликистозен десен яйчник и ограничен яйчников резерв. Те живеят в Англия и сега приключи първият опит ин витро-икси, за съжаление неуспешно. Започнаха по дълъг протокол, всичко мина супер леко, извадиха 11 яйциклетки, оплодиха се успешно 7 и се деляха перфектно до 5 ден, когато й върнаха 2, останалите са спряли да се развиват и не са ги замразили. На 10 ден след трансфера получи кафеникаво зацапване, което премина в цикъл на другия ден. Много тежко го преживяваме и аз съм цялата в херпеси. Те ще си идват лятото за 1 месец и искат да си напрявят всякакви изследвания, които да подскажат, защо не настъпи имплантация и да потърсят дали има някакъв скрит проблем, но не знаем какви, сега се опитваме да се ориентираме и да търсим имформация, моля ви кажете ми за всички изследвания, които е хубаво да се направят. Предварително ви благодаря

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #543 -: Юни 07, 2013, 09:59:28 am »
Milenaandi, съжалявам за резултатите при сестра ти. Много рядко обаче се получават нещата от първи опит, което незнам до колко ще Ви успокои. Сестра ти къде е правила опита? Англичанките рядко правят опити там, обикновено ходят в други държави. Има хубав английски форум също- www.fertilityfriends.co.uk, там също има доста инфо.
Иначе задължителните изследвания са:
- ЦС
-спермограма(със сигурност са правили)
- полови хормони за нея(това пак със сигурност са правили)
- хормони на ЩЖ-минимум ТСХ, за предпочитане и ФТ4, ФТ3, ТАТ и МАТ.
- генетични изследвания-кариотип за двамата
- генетични изследвания за тромбофилия за нея
- евентуално имунологични изследвания за нея
- кръвни тестове за хламидии на двамата- ИГГ, ИГМ, ИГА.
И вече самия лекар да прецени ако има нужда от хистероскопия, лапароскопия или биопсия.
Надявам се да съм била полезна! Успех!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #544 -: Юни 07, 2013, 12:45:39 pm »
много ти благодаря за информацията, опита го направиха в Манчестър, сега ще запазя час за д-р Стаменов, но предполагам че ще е след година, поне така чувам, а лятото ще видим в коя клиника ще отидат за изследванията, искам да попитам още нещо, понеже тя е с ограничен яйчников резерв, при стимулациите, тези яйцеклетки от резерва ли са, т.е още повече ли й намалява резерва, защото ако е така май ще е по-добре да пробват на естествен цикъл

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #545 -: Юни 07, 2013, 13:00:15 pm »
milenaandi, като записваш часа на сестра си, кажи че са в чужбина и могат да дойдат това лято за изследвания. Вече има и нови лекари в клиниката, записват за тях и в далеч по-кратки срокове, отколкото за д-р Стаменов. Но всички работят в екип и са добре специалисти. Може още лятото да успеете със всичко. Т
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #546 -: Юни 07, 2013, 13:04:59 pm »
още от обяд звъня в клиника Надежда, но никой не ми вдига, сигурно са в обедна почивка, мерси Ива ще им кажа, че са в чужбина, но само за изследвания ли ще ги приемат или ще станат пациенти на клиниката, бях чела че има разлика

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #547 -: Юни 07, 2013, 13:36:46 pm »
Не мисля, че ще има проблем да ги приемат за пациенти, не знам обаче само за д-р Стаменов дали ще могат, но за другите лекари все си мисля, че ще могат по-ранен час да им запишат. По принцип става трудно свързването с клиниката, имаха някакъв проблем с телефоните скоро. Уж го бяха оправили, ама... Звъни по-настоятелно. Успех!
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #548 -: Юни 07, 2013, 13:50:58 pm »
Milenaandi, и аз бих те посъветвала същото, което ти казва Ива17.
Относно стимулациите и ЕЦ, докторите ще преценят колко е ограничен резерва- 11 Я извадени не ми звучи като изчерпан резерв, може би не е толкова зле положението.
Още повече, щом живее в чужбина, незнам колко е подходящ ЕЦ-понеже е дълъг процес и си е игра на нерви общо взето, но е много по-щадяща процедура. Част от изследванията могат да се направят също в клиника Надежда, още преди да е минал преглед с някой от докторите.
Слушах интервю по ТВ, в което репродуктивен доктор обясни, че Я, които растат чрез стимулация не изчерпват резерва, понеже те така или иначе нямало да узреят никога, а просто щели да загинат...но дали е така не мога да кажа....аз лично не съм убедена....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #549 -: Юни 07, 2013, 14:02:35 pm »
благодаря момичета, много сте мили, дадохте ми много полезна информация, даже в момента я предавам на сестра ми и се чудим дали да направят още една процедура там или да почват тук, макар че ще им е трудно да пътуват толкова често.

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #550 -: Юни 07, 2013, 19:18:05 pm »
Аманда,много се радвам,все надничам в темата за новини от теб

milenaandi,на кой телефон звъниш?Пробвай на мобилната линия там съм се свързвала най-бързо.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #551 -: Юни 07, 2013, 20:42:07 pm »
pimi, как си? изгуби се.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #552 -: Юни 08, 2013, 02:10:07 am »
milenaandi, и аз не мисля, че става въпрос за изчерпан резерв при 11 яйцеклетки, но не съм лекар. Аз си мисля по-скоро, че щом липсва оплождане, проблемът е в качеството. Но не само на яйцеклетките, а и на сперматозоидите. Виждам, че са правили икси. Да допълня списъка - мисля, че и SDI тест би бил полезен в този случай.
Желая успех на сестра ти! И един съвет, ако позволиш. Запиши й час, за когото искаш, но нека да не чака две години, а да посети и други репродуктивни специалисти междувременно.
ЕЦ не е подходящ за хора, които са в чужбина.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #553 -: Юни 08, 2013, 09:05:29 am »
блу, аз съм се объркала, не изчерпан, а ограничен, но може би трябва да повтори изследването, сега прочетох, какво означава СДИ теста, определено ще е полезен, много ти благодаря :D

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #554 -: Юни 08, 2013, 10:22:23 am »
pimi, как си? изгуби се.

Добре съм,благодаря!
Не съм писала, защото няма какво,само надничам и ви чета чат-пат.Обмислям ЗЕТ,но може би наесен.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #555 -: Юни 08, 2013, 11:27:45 am »
pimi  :bighug:

За протокола днес 17-ти ден от ЕТ уринен тест-  :bfp:
На преглед на 13.06/четвъртък/
Момичета аз до сега от 7-ми ден от ЕТ си ходех на работа,а Док сега ми каза докато не ме види на прегледа да не ходя,милите ли,че правилно?

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #556 -: Юни 08, 2013, 13:56:44 pm »
pimi  :bighug:

За протокола днес 17-ти ден от ЕТ уринен тест-  :bfp:
На преглед на 13.06/четвъртък/

Момичета аз до сега от 7-ми ден от ЕТ си ходех на работа,а Док сега ми каза докато не ме види на прегледа да не ходя,милите ли,че правилно?


Супе :lol:р браво Аманда  :bighug: Аз бих послушала док :lol:


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #557 -: Юни 08, 2013, 18:45:36 pm »
Avalon  успех утре на прегледа,всичко ще е наред

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #558 -: Юни 09, 2013, 10:43:46 am »
Боже защо само моя преглед е толкова далече или аз да се надявам на 14-ти и сърчице да видя? Айде Авалон чакаме новини и стискаме палци.
Аманда и теб чакам с хубави новини на 13-ти
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #559 -: Юни 09, 2013, 12:14:22 pm »
Ами да тъкмо и сърчице ще чуете  :heartbeat:
Ти как си ?

Авалон   :crossfingers: :crossfingers: