0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #140 -: Април 22, 2013, 20:27:04 pm »
mgstra,  да , задължително ще консултирам.
Как се установява "презряла" лигавица?
dess_dess, "ти" или "Вие", все пак целта е да сме си полезни  :wink: и етикета не ми е важен - и благодаря ти. Към днешна дата 18ти ден и втори след ову.
« Последна редакция: Април 22, 2013, 21:50:17 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #141 -: Април 22, 2013, 21:23:52 pm »
mgstra,  да , задължително ще консултирам.
Как се установява "презряла" лигавица?
dess_dess, "ти" или "Вие", все пак целта е да сме си полезни  :wink: и етикета не ми е важен - и благодаря ти.
За лигавицата - докторите си знаят как я установяват. Мойта преди пункцията е била 14 мм L. Коментара на докторката беше, че и голямата лигавица не е добра.


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #142 -: Април 22, 2013, 21:52:33 pm »
Цитат
За лигавицата - докторите си знаят как я установяват. Мойта преди пункцията е била 14 мм L. Коментара на докторката беше, че и голямата лигавица не е добра.
Да, така е, но след прегледа и установяване на дебелината доктора ми каза да продължавам да го пия.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #143 -: Април 23, 2013, 09:58:24 am »
mgstra,  да , задължително ще консултирам.
Как се установява "презряла" лигавица?
dess_dess, "ти" или "Вие", все пак целта е да сме си полезни  :wink: и етикета не ми е важен - и благодаря ти. Към днешна дата 18ти ден и втори след ову.
Ами, според мен тия дни трябва да ти е ЕТ  :lol: Поне в клиниката, в която съм сега, така процедират, но и става въпрос за ЗЕТ, все пак  :P


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #144 -: Април 23, 2013, 11:20:59 am »
Момичета, да споделя, че на 8-ия си опит имам положителен тест. Утре съм на преглед. Надявам се този път всичко да е наред и този път да има щастлив финал.
Много, много се радвам за теб!!! Всичко ще бъде наред, чака достатъчно!  :bighug:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #145 -: Април 23, 2013, 11:51:14 am »
Момичета, искам да ви питам.Вчера и днес имам моменти на замайване, все повече ми се спи.Може ли на този етап, ако вече са се хванали бебчетата,да има такива симптоми.В повечето случай се будя рано сутрин към 4.30-5.00 ч., въртя се до към 7.00-7.30ч. и ставам.В последствие обаче към 10.00-11.00ч, почва много да ми се спи, както и следобед към 14.00-15.00ч.През почти целия ден съм в едно такова полу-заспало положение и все ми тежат очите.Отделно поне 2-3 пъти ставам през нощта до WC.Не знам дали за тук ми е питането или за друга тема, но реших тук да попитам
 

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #146 -: Април 23, 2013, 12:04:30 pm »
Момичета, искам да ви питам.Вчера и днес имам моменти на замайване, все повече ми се спи.Може ли на този етап, ако вече са се хванали бебчетата,да има такива симптоми.В повечето случай се будя рано сутрин към 4.30-5.00 ч., въртя се до към 7.00-7.30ч. и ставам.В последствие обаче към 10.00-11.00ч, почва много да ми се спи, както и следобед към 14.00-15.00ч.През почти целия ден съм в едно такова полу-заспало положение и все ми тежат очите.Отделно поне 2-3 пъти ставам през нощта до WC.Не знам дали за тук ми е питането или за друга тема, но реших тук да попитам

Златен дъжд, кой точно ден ти е днес от ЕТ? Коригирам се, сега видях подиса ти 7 ден :lol: Хайде дано е това  :bori_014: :bori_015: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips:
По принцип и приема на прогестеронови препарати (утрогестан/ дуфастон) при мен поне, имат подобно действие :lol:
Но дано при теб са симптом за  :bfp: :babyflips: :stroller: Стискам палци!!! :bighug:


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #147 -: Април 23, 2013, 12:42:51 pm »
Златен дъжд това което го описваш имах и аз едно към едно,а и другите момичета мисля,че също имат подобни оплаквания.Будене рано,към 11 часа почва да ми се вие свят и ми се затварят очите,обядвам и следобяд пак сън,вечер си лягах рано,ставане до WC често през ноща/това мисля,че  е от многото хапчета,които пием,много прием на вода/,а замайването от прогестероновите препарати както ти е казала Дес.
Мисля ,че още е рано да усещаш нещо,но пък от друга страна всеки организъм е различен и нищо не се знае.Дай Боже да се дължи на   :bfp:    :crossfingers:

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #148 -: Април 23, 2013, 13:17:27 pm »
Здравейте, за първи път се включвам в темата  :) Пробвахме 2 пъти на естествен цикъл, но и двата пъти бяха празни фоликулите. Вторият път пих 7 дни Клостилбегит и резултата 2 празни. Този месец съм със стимулация, както каза едната акушерка - "екзотична" стимулация. Пет дни Клостилбегит, през ден бихме хормон на растежа, а от 5 ден и Менопур, вчера и днес - Цитротид. В четвъртък ми е пункцията. Искам да ви питам как ви се отразяват инжекциите? Знам, че при всеки е различно. При мен от снощи започна едно неприятно гадене и днес цял ден. Възможно ли е да е от Цитротида, защото започна 2-3 часа след инжекцията? Ако имате предложения как мога да облекча положението, ще се радвам  :D
iva17, стискам палци този път всичко да е наред!  :D От доста време чета темата и се вълнувам с вас. Успех на всички в процедура!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #149 -: Април 23, 2013, 14:44:13 pm »
Здравейте, за първи път се включвам в темата  :) Пробвахме 2 пъти на естествен цикъл, но и двата пъти бяха празни фоликулите. Вторият път пих 7 дни Клостилбегит и резултата 2 празни. Този месец съм със стимулация, както каза едната акушерка - "екзотична" стимулация. Пет дни Клостилбегит, през ден бихме хормон на растежа, а от 5 ден и Менопур, вчера и днес - Цитротид. В четвъртък ми е пункцията. Искам да ви питам как ви се отразяват инжекциите? Знам, че при всеки е различно. При мен от снощи започна едно неприятно гадене и днес цял ден. Възможно ли е да е от Цитротида, защото започна 2-3 часа след инжекцията? Ако имате предложения как мога да облекча положението, ще се радвам  :D
iva17, стискам палци този път всичко да е наред!  :D От доста време чета темата и се вълнувам с вас. Успех на всички в процедура!

dizi, и аз бях до преди 2 дни на Цитротид (утре вече ми е пункцията) и при първия му прием също се почуствах зле - световъртеж и прилошаване. Оказа се, обаче, че съм събрала границите на кръвното налягане. Попитах доктора и той каза, че не би трябвало от Цитротида да имам такива оплаквания. От следващия ден си бях вече добре :). Мисля, че всичко е на психична основа и притеснение.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #150 -: Април 23, 2013, 15:24:56 pm »
Благодаря, Lynna  :) Аз не се чувствам чак толкова притеснена. Гложди ме, разбира се, какво ще изкараме, но Божа работа.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #151 -: Април 23, 2013, 17:38:15 pm »
а цитротида хапчета ли е или еднократна инжекция? как се приема? доколкото знам за забавяне на овулацията и по добро таймиране....?
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #152 -: Април 23, 2013, 17:50:09 pm »
Цитротида е инжекция-подкожна. При мен са назначени 2 в два поредни дни. До колкото разбрах е да забави пукането на фоликулите и да доузреят.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #153 -: Април 23, 2013, 17:55:28 pm »
а преди или след прегнила? или едновременно..
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #154 -: Април 23, 2013, 19:23:08 pm »
а преди или след прегнила? или едновременно..
Ами това най-добре е док да попиташ  :bighug:


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #155 -: Април 23, 2013, 19:39:33 pm »
Момичета, при мен се появи преди няколко часа едно леко зацапване, с ръждиво-оранжев цвят.Не знам дали е от евентуална имплантация или нещо друго.Утрогестана е по-скоро бял на цвят.Дали да увелича пак папаверина (днес ми е 7-ми ден и по назначената терапия го намалих от 3х2 на 3х1, пише при евентуално зацапващо кървене (при мен не е кървене, а просто леко оцветява салфетките - слагам ги заради евентуални изтичания от утрогестана), в такъв случай може да се увеличи до 4х2.Утре да ходя ли до клиниката.Дали е просто евентуална имплантация или е нещо притеснително.Дано да са добре бебчетата) :?
Лежах първите 3 дни след трансфера, сега или си лежа и гледам телевизия или съм на компютъра..През деня се разхождам по малко из двора.Не върша никаква физическа работа.Ако трябва да лежа повече, не знам, притеснявам се за бебчетата...
 

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #156 -: Април 23, 2013, 20:15:27 pm »
Златен дъжд :bighug: защо не звъннеш на доки?
Стискам палци да е имплантационно, вече не се сещам 8O моето с какъв цвят беше, сякаш кафеникаво и розово, ама то кога бешееееее :wink: забравила съм :lol:


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #157 -: Април 23, 2013, 20:51:11 pm »
lubadim, при моята лека стимулация миналия месец, ми сложиха 1 Цитротид в конкретен час,  един ден  преди Прегнила

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #158 -: Април 23, 2013, 21:00:04 pm »
Малко не е ли късно да го притеснявам доктора, а и то е съвсем слабо.При теб колко време продължи, ако имаш спомен.Имаше ли болки или не, при мен няма болки.Ще видя утре как ще е положението и ще преценя.Мисля, за ден-два пак да увелича дозата на папаперина.Иначе, ако е имплатационно, сега ли му е времето да се появи.Сутринта си спомням, че имах някакви странни усещания ниско долу, като лек дискомфорт.Имаш ли някакъв спомен, ако при теб е имало имплантация.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #159 -: Април 23, 2013, 21:05:49 pm »
Ако слагаш фракаипарин или пиеш аспирин протекторат ги спри, докато спре зацапването.