0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #120 -: Април 20, 2013, 18:06:29 pm »
Златен дъжд, тестът ти е на 21 ден, защото в клиниката ти слагат Прегнил като поддържаща терапия през няколко дни, и той докато не се изчисти от организма фалшиво позитивира теста за бременност.

Faith, предполагам, че еднократна доза от 1500 IU се изчиства за няколко дни.В терапията Прегнил-а ми е назначен еднократно на 16-ти Април.Мисля, че един тест след 26-ти Април би показал сравнително точен резултат, а след 30-ти Април абсолютно верен резултат - дано е много положителен.  :bfp1: :crossfingers:

Момичета, да споделя, че на 8-ия си опит имам положителен тест. Утре съм на преглед. Надявам се този път всичко да е наред и този път да има щастлив финал.

iva17, имаш стиснати палци от мен всичко да е наред и след 9 месеца да гушкаш този положителен резултат. :crossfingers:
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #121 -: Април 20, 2013, 18:23:14 pm »
Имам едно въпросче, някой чувства ли се, като надут от този Естрофем? Чувствам се като балонче, остава една връвчица да ми вържат  :lol:
Никак не ми е приятен и на мен, също се чувствам подута . Пия по две, ще видим до кога. Аз съм като теб.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #122 -: Април 20, 2013, 18:27:18 pm »
Ива, макар и малко рано, много, много се радвам за теб :D

Златен дъжд, прегнилът се изчиства долу-горе на същия принцип, на който нараства ЧХГ в организма само че с обратен знак - т.е. наполовина на всеки 48 часа приблизително (хубаво, че са се отказали в клиниката при теб (най вероятно защото си и хипер-) от тази си практика да бият Прегнил по 5000 единици до 17 ден след ЕТ като поддържаща терапия, защото е безсмислено меко казано). Успех и на теб!!!!
По слънчевата страна на улицата
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #123 -: Април 20, 2013, 18:52:08 pm »
Иве , дано този опит е последен и след 9  мес. да си гушкаш едно сладко бебче. ylinfant

Аз също съм утре в клиниката на 3 ден от цикъла.Прегледа ми е за 11 ч.
 Чудя се като отида сутринта, дали да си пусна Екстрадиол, ЛХ, ФСХ, че да съм с конкретни резултати за прегледа?
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #124 -: Април 20, 2013, 21:17:07 pm »
Ето, че дойде и моя ред да се запиша със започната стимулация. Ще бъде лека, тъй като имам 5 замразени яйцеклетки и сега като извадим пресни ще правим оплождането. Интересното обаче е, че преди около 9-10 дена имах леко кафеникаво зацапване за една сутрин и една вечер, еднократно по 1 капка и повече никакъв цикъл не дойде. Отивам днес на преглед да видим какво става и доктора каза ще пуснем хормони и ще решим, като видим как работят яйчниците. Та от Е2-72 и ФСХ - 1.69 каза, че може да започнем леката стимулация. А как така без цикъл не можах да разбера. Вторник съм на преглед да видим какво се е образувало. Днес дори не спомена доктора фолекули, гледа само за кисти. Надявам се да е успешна тази процедура. Желая и на вас успех :wink:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #125 -: Април 20, 2013, 22:04:10 pm »
Аз също съм утре в клиниката на 3 ден от цикъла.Прегледа ми е за 11 ч.
Чудя се като отида сутринта, дали да си пусна Естрадиол, ЛХ, ФСХ, че да съм с конкретни резултати за прегледа?

kalona, пусни ги ако искаш.Поне доктора ще има някаква представа какво е положението.
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #126 -: Април 20, 2013, 22:32:49 pm »
Ива, много се радвам за теб  :) Вярвам, че този път всичко ще бъде наред и след 9 месеца ще гушкаш едно прекрасно бебче, от сърце ти го пожелавам  :)
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #127 -: Април 20, 2013, 22:58:12 pm »
Благодаря ви, момичета  :bighug:  :bighug:
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #128 -: Април 20, 2013, 23:09:28 pm »
Ива, и аз те мислех. Сега ще стискам палци за щастлив финал.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #129 -: Април 22, 2013, 09:23:10 am »
Иве , дано този опит е последен и след 9  мес. да си гушкаш едно сладко бебче. ylinfant

Аз също съм утре в клиниката на 3 ден от цикъла.Прегледа ми е за 11 ч.
 Чудя се като отида сутринта, дали да си пусна Екстрадиол, ЛХ, ФСХ, че да съм с конкретни резултати за прегледа?
Имам същото чудене и аз за днес - прегледа ми е чак в 12.35 ч. на втори ден за начало по къс протокол, но не са ми казали предварително какви хормони да пускав. Да чакам прегледа или... как да постъпя?
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #130 -: Април 22, 2013, 09:29:29 am »
Иве , дано този опит е последен и след 9  мес. да си гушкаш едно сладко бебче. ylinfant

Аз също съм утре в клиниката на 3 ден от цикъла.Прегледа ми е за 11 ч.
 Чудя се като отида сутринта, дали да си пусна Екстрадиол, ЛХ, ФСХ, че да съм с конкретни резултати за прегледа?
Имам същото чудене и аз за днес - прегледа ми е чак в 12.35 ч. на втори ден за начало по къс протокол, но не са ми казали предварително какви хормони да пускав. Да чакам прегледа или... как да постъпя?
Аз бих изчакала прегледа. На мен на 2-ри ден при начало на стимулация не са ми искали хормони, понеже не са били проблемни.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #131 -: Април 22, 2013, 11:11:58 am »
Много стиснати палчета  за всички в процедура и от мен!
Ива,очаквах с нетърпение инфо от теб и мноого ти се радвам- дано този път всичко да е наред и да изкараш една хубава бременност!!!
Момичета,на 15.04 ми беше блокиращата инжекция ( на 21 ден от цикъла) и на 30.04 имам записан  преглед.До сега никога не съм била с такава инжекция и не съм много наясно какво да очаквам- с нея само яйчниците ли се блокират и кога трябва да имам цикъл?Принципно цикъла ми е межди 22-25 ден,а дмес ми е вече 28 и нямам такъв.Имам от време на време ПМС и особено болезнени гърди.Та ако някой има опит моля да сподели как се развиват нещата.Аз принципно ще имам само трансфер и предполагам,че след прегледа ще ми кажат как ще действаме.

Успех на всички борбени момичета!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #132 -: Април 22, 2013, 11:45:33 am »
Момичета,на 15.04 ми беше блокиращата инжекция ( на 21 ден от цикъла) и на 30.04 имам записан  преглед.До сега никога не съм била с такава инжекция и не съм много наясно какво да очаквам- с нея само яйчниците ли се блокират и кога трябва да имам цикъл?Принципно цикъла ми е межди 22-25 ден,а дмес ми е вече 28 и нямам такъв.Имам от време на време ПМС и особено болезнени гърди.Та ако някой има опит моля да сподели как се развиват нещата.Аз принципно ще имам само трансфер и предполагам,че след прегледа ще ми кажат как ще действаме.

Успех на всички борбени момичета!
Блокиращата инжекция блокира хипофизата отговорна за хормоните. Така по време на стимулацията с инжекциите изцяло се "дирижират" нивата им , а и от там образуването на фоликулите. На мен след блокажа си ми дойде на време (с 30-дневен цикъл съм), но съм чувала за закъснения на МЦ, вероятно всеки момент ще ти дойде. На третия ден след началото на менструалното кървене започнах със същинската стимулация.
Какво имаш в предвид като казваш "ще имам само трансфер"?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #133 -: Април 22, 2013, 14:06:36 pm »
Avalon,благодаря ти за отговора.Имам предвид,че на тази процедура целта е да ми контролират овулацията и ми трансферират ембрионите в подходящия момент.Не ни интересуват фоликулите и няма да имам пункция.Ще ми следят лигавицата,за която от 2месеца си слагам по2бр. на седмица климара и така.Май не е често срещан подход и освен лекарите трудно някой ще ми даде отговори на въпросите ми  :)
Но,ако все пак някой е имал такъв случай......
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #134 -: Април 22, 2013, 15:01:52 pm »
Много стиснати палчета  за всички в процедура и от мен!
Ива,очаквах с нетърпение инфо от теб и мноого ти се радвам- дано този път всичко да е наред и да изкараш една хубава бременност!!!
Момичета,на 15.04 ми беше блокиращата инжекция ( на 21 ден от цикъла) и на 30.04 имам записан  преглед.До сега никога не съм била с такава инжекция и не съм много наясно какво да очаквам- с нея само яйчниците ли се блокират и кога трябва да имам цикъл?Принципно цикъла ми е межди 22-25 ден,а дмес ми е вече 28 и нямам такъв.Имам от време на време ПМС и особено болезнени гърди.Та ако някой има опит моля да сподели как се развиват нещата.Аз принципно ще имам само трансфер и предполагам,че след прегледа ще ми кажат как ще действаме.

Успех на всички борбени момичета!

Sara 68аз бях на подобен протокол само, че с Декапептил 0,1 в продължение на 21 дни, цикъла ми малко се забави точно тогава дойде ми няколко дни след може би, последната инжекция и продължихме по схема ;)
Работихме за лигавица в онзи период  :lol: Стискам ти палци и очаквам хубави новини скоро! :bighug:


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #135 -: Април 22, 2013, 15:15:52 pm »
sara68, сега разбрах, че не става въпрос за ИКСИ по дълъг протокол, т.е. само трансфер.
 В същия контекст искам да попитам до колко време може да се поддържа лигавица и може ли да се направи трансфер  6,7 или 8ми ден след доказана овулация.
« Последна редакция: Април 22, 2013, 15:19:41 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #136 -: Април 22, 2013, 16:20:48 pm »
sara68, сега разбрах, че не става въпрос за ИКСИ по дълъг протокол, т.е. само трансфер.
 В същия контекст искам да попитам до колко време може да се поддържа лигавица и може ли да се направи трансфер  6,7 или 8ми ден след доказана овулация.
Avallon
ако позволиш и аз да кажа вместо :oops: или заедно със Sara68  :lol:
при мен също по подобен протокол се работи за лигавица (малко ми е далечно времето, когато стана това преди цееели 3 години), но все пак, има известен период след спирането на декапептила и идването на новия МЦ и оттогава насетне се работи за лигавицата, с естрофем и лепенки Климара при мен, по схема, както и вкл на др медикаменти според протокола, при който работи лекарят и съответната инв клиника  :lol:


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #137 -: Април 22, 2013, 16:35:48 pm »
Не се изразих правилно. Аз също съм била по дълъг (но с пункция и прочие)с еднократна инжекция Декапептил депо и за това отговорих - не разбрах правилно втората част на въпроса "само трансфер".
Неправилно може би си и зададох въпроса. В момента пия естроферм. Нямам проблем с лигавица, в момента е над 12 мм, но взе, че ми мина овулацията  :(. Инструкцията е да продължавам с естроферм-а, като всеки момент да чакам обаждане. По донорска съм. Питането / и притеснението ми е  по-скоро че подминавам момента за трансфер. За това питах
Цитат
може ли да се направи трансфер  6,7 или 8ми ден след доказана овулация
« Последна редакция: Април 22, 2013, 16:50:19 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #138 -: Април 22, 2013, 17:05:22 pm »
Не се изразих правилно. Аз също съм била по дълъг (но с пункция и прочие)с еднократна инжекция Декапептил депо и за това отговорих - не разбрах правилно втората част на въпроса "само трансфер".
Неправилно може би си и зададох въпроса. В момента пия естроферм. Нямам проблем с лигавица, в момента е над 12 мм, но взе, че ми мина овулацията  :(. Инструкцията е да продължавам с естроферм-а, като всеки момент да чакам обаждане. По донорска съм. Питането / и притеснението ми е  по-скоро че подминавам момента за трансфер. За това питах
Цитат
може ли да се направи трансфер  6,7 или 8ми ден след доказана овулация
Да и аз бях тогава, а и сега по донорска  :lol: Незнам как се разбира дали е минала или ще има овулация за ЕТ, мен ме следяха и чрез изследване за прогестерон и естрофем :lol: Може би ти търсят донорка незнам, но ако сте с донорска не правихте ли, синхронизация на циклите твоят и на донорката?!
Мисля, че ако не се стигне до ЕТ ще ти вкл и Утрогестан за 10 дни за да ти дойде МЦ ... Нямам напредства как ще се процедира при теб :lol: Аз малко омесих "Ти" и "Вие" :oops: :P
В момента, към днешна дата кой ден е от МЦ ?


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2013г.
« Отговор #139 -: Април 22, 2013, 17:34:51 pm »
..... В същия контекст искам да попитам до колко време може да се поддържа лигавица и може ли да се направи трансфер  6,7 или 8ми ден след доказана овулация.
Avallon, според мен се консултирай с докторите, които те следят.
При моя първи опит се оказа, че лигавицата е "презряла" и може би е била причина за неуспеха. Може би все пак има значение колко е голяма и дали е М или L. Това е, с което мога да съдействам.