0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #920 -: Август 10, 2013, 14:01:28 pm »
Докторе, пиша Ви отново с молба за съвет, и се извинявам предварително, че Ви безпокоя, особено по време на дългозаслужена ваканция.

Откакто се появи инфектираната екзема, по тялото на Емма, особено по коремчето и крачетата (отпред и отзад) започнаха да се появяват още такива пъпчици, някои от които се инфектираха по подобие на първата. Третирам ги с фусидин, тъй като проработи първия път.

Притеснявам се обаче, тъй като преди около месец започнах да мажа първата екзема, да не би да използвам лекарството по-дълго от препоръчителното?

Също така, по сгъвките на краката и ръцете кожата е по-суха - мисля са вид дерматитни петна - тях мажа с А-дерма. Обаче, ново петно се появи и на бузата (прилича на старческо). И то ли е нещо подобно? С какво може да се третира? Прилагам снимка, дано се вижда.

Благодаря Ви предварително!
Снимката, простете, не е много информативна... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #921 -: Август 10, 2013, 16:23:31 pm »
И педиатрите се записват два пъти в годината.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #922 -: Август 10, 2013, 16:50:16 pm »
И педиатрите се записват два пъти в годината.
но могат да се сменят и през останалото време. В момента си сменям личната, щото е на м**та си и с детето не мога да обикалям  :wink:
Отиваш в РИОКОЗ, деловодството и подаваш молба до директора /там ще ти дадат бланка/, на която ще ти отговорят писмено, на адреса ти в 10 дневен /работни/ срок. Пише се обяснение защо сменяш личния /респективно на децата/, та ако не ви е много приятен може да напишете истинските причини, в други случаи гледайте да е нещо по-меко, за да не навредите на старото джи пи.  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #923 -: Август 10, 2013, 17:42:25 pm »
И педиатрите се записват два пъти в годината.
но могат да се сменят и през останалото време. В момента си сменям личната, щото е на м**та си и с детето не мога да обикалям  :wink:
Отиваш в РИОКОЗ, деловодството и подаваш молба до директора /там ще ти дадат бланка/, на която ще ти отговорят писмено, на адреса ти в 10 дневен /работни/ срок. Пише се обяснение защо сменяш личния /респективно на децата/, та ако не ви е много приятен може да напишете истинските причини, в други случаи гледайте да е нещо по-меко, за да не навредите на старото джи пи.  :wink:

Представям си какви неща биха изписали за Д-р Бърди- "фермани"... мерси.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #924 -: Август 10, 2013, 20:36:11 pm »
Представям си какви неща биха изписали за Д-р Бърди- "фермани"... мерси.
Съмнява ме вас да ви сменят, та и фермани да пишат....А и надали ви липсват пациенти / и то не само виртуални/ :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #925 -: Август 10, 2013, 20:42:18 pm »
Хм... не познавате хората... 20 години само с хора работя.
Въобще, манталитетът да се "искат" "обяснения", без самите пишещи да искат да дадат такива доброволно, си е чист соц остатък.
Мръсен, гаден, комунистически доноснически манталитет- манталитет на "ключалката", намеците, шепотите и доносите.
В Бг мама даже има "негативен списък" на лекари.
За какво Ви е всичко това за Бога?? не харесваме някого? не ходим. Защо е нужно в добавка, и цирк на доноса, оклеветяването?

В Гърция например, за всичките тези години, с тоновете документи и свидетелства, които съм давал, попълвал, никой, никога, и от никого, не е искал от мен да пиша нещо, срещу някого, щом самият аз не желая нещо да кажа, или напиша, или се оплача.

Няма да се оправим в тази държава.
Няма.
Никога.  :?
« Последна редакция: Август 11, 2013, 13:17:11 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #926 -: Август 10, 2013, 22:47:58 pm »
Конкретно за черния списък аз съм за. Хубаво е да се получи информация за специалиста, а понякога нямаме близки или познати, които да го познават, то е ясно, че личното впечатление може да е различно.
То и ограничението да не можеш да си смениш лекаря когато не си доволен от него е ненужно, но се съобразяваме с него, защото ни го налагат.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #927 -: Август 10, 2013, 22:52:50 pm »
Благодаря за отговорите. Явно аз съм била с грешна информация.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #928 -: Август 11, 2013, 09:58:14 am »
Хм... не познавате хората... 20 години само с хора работя.
Въобще, манталитетът да се "искат" "обяснения", без самите пишещи да искат да дадат такива доброволно, си е чист соц остатък.
Касата им дава право 2 пъти в годината да си сменят лекарят без обянсения, а ако искат специално за тях да прявят изключения да сменят лекар по друго време, извън тези 2 пъти, тогава искат обяснения. Има резон да искат да има причина ако ще правят нещо извън утвърдените правила.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #929 -: Август 11, 2013, 13:19:44 pm »
Резон може да има ( а може изобщо и да няма), но задължителните "обяснения" не са нужни.
Това е робски манталитет. Един свободен човек не може да изживее един живот обяснявайки, шпионирайки, клюкарейки, в доносничество, оправдавайки се, молейки се и т.н. подобни соц извращения.
Отделно че, да "закрепяш" някого към някого, в една свободна държава е немислимо- във всяка Европейска държава има кръг хора, работещи с касата- отиваш там, където искаш, при когото искаш, когато си запазиш визита. Днес си при някого- утре при друг... последния просто влиза в системата, и те прехвърля към себе си с един клик на мишката.

Не са нужни нито "закотвяния" при някого, нито "смени"- има електронна система- днес посещаваш един, утре-друг. Защо първо сами да създаваме унижението, а после с "процедури" да го удвояваме? това са типично комунистически извращения. Това е израз на отношението, което една държава има към собствените си граждани ( тоест- третира ги като безгласна рая, която се командва, "управлява", "насочва"), и няма нищо общо с "ред".

За какво си губя времето да пиша всичко това?
Трябва да придобием манталитет на свободни хора, с достойнство. Ако Всичките Вие не се борите за това, то няма от само себе си да стане- комунизмът е тежка утайка.
И да оставим манталитета на роби.
« Последна редакция: Август 12, 2013, 10:49:59 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #930 -: Август 11, 2013, 13:29:43 pm »
Конкретно за черния списък аз съм за. Хубаво е да се получи информация за специалиста, а понякога нямаме близки или познати, които да го познават, то е ясно, че личното впечатление може да е различно.
То и ограничението да не можеш да си смениш лекаря когато не си доволен от него е ненужно, но се съобразяваме с него, защото ни го налагат.
Не са нужни такива неща- това е грозно и неетично.
Вие бихте ли се съгласили в собствената си професия на такова нещо?
Не е коректно, защото професионалната критика минава в лична. А и защото решенията на някого за Вас може да не са "ок", но по принцип, и професионално, може да са си съвсем "ок".
От друга страна, може много хора да си вярват, че някой работи добре с Ксизал/Аериус за 6 месеца, и светейки с фенерчета из нослетата, но това изобщо не значи че това професионално е ок.
« Последна редакция: Август 11, 2013, 13:33:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #931 -: Август 11, 2013, 13:35:23 pm »
Хм... не познавате хората... 20 години само с хора работя.
Въобще, манталитетът да се "искат" "обяснения", без самите пишещи да искат да дадат такива доброволно, си е чист соц остатък.
Касата им дава право 2 пъти в годината да си сменят лекарят без обянсения, а ако искат специално за тях да прявят изключения да сменят лекар по друго време, извън тези 2 пъти, тогава искат обяснения. Има резон да искат да има причина ако ще правят нещо извън утвърдените правила.
Не е добре да говорите в трето лице, и някак си отстрани.
Може да сме жестоко критични към тази държава, порядките, даже да изглежда че я "мразим", но едва ли в действителност го мислим това така, дълбоко в нас.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #932 -: Август 12, 2013, 00:52:11 am »
Конкретно за черния списък аз съм за. Хубаво е да се получи информация за специалиста, а понякога нямаме близки или познати, които да го познават, то е ясно, че личното впечатление може да е различно.
То и ограничението да не можеш да си смениш лекаря когато не си доволен от него е ненужно, но се съобразяваме с него, защото ни го налагат.
Не са нужни такива неща- това е грозно и неетично.
Вие бихте ли се съгласили в собствената си професия на такова нещо?
Не е коректно, защото професионалната критика минава в лична. А и защото решенията на някого за Вас може да не са "ок", но по принцип, и професионално, може да са си съвсем "ок".
От друга страна, може много хора да си вярват, че някой работи добре с Ксизал/Аериус за 6 месеца, и светейки с фенерчета из нослетата, но това изобщо не значи че това професионално е ок.
Да, бих приела такъв списък и такава критика. Какво значи не е етично?! Ако е частен случай някой да не е доволен, ок, всички грешим, макар и това да е с живот, пак е възможно.
Разбира се, първо бих проверила на кой какво не му е харесало, преди да взема решение дали да посетя или не и дали отговаря на критериите ми. Има и добри специалисти, които просто имат лошо отношение към пациентите( и това съм склонна да приема, това че не умеят да общуват нормално, не определя професионалните им качества , но някой сякаш са се отегчили от професията си, станали са някак високомерни и без да погледнат обективно дават заключения и диагнози, това не е правилно и трябва да им се покаже по някакъв начин, за да могат и те да се поправят ако искат/могат.
Ако става въпрос за оплюване и клевети, добре и аз не съм съгласна да има такива списъци.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #933 -: Август 12, 2013, 01:05:58 am »
Простете, но световно, има много по-елегантни и добри начини да стане това, което искате.
Вие майките добре сте осведомени "какво", "кога", "къде" и при "кого", за да се налагат такива методи на осведомяване.

За Бога, правете нещата елегантно, с вкус, такт.
Все пак не сме нация на кретени...има толкова образовани и съвремени хора в тази държава. За Бога... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #934 -: Август 12, 2013, 06:40:32 am »
Хм... не познавате хората... 20 години само с хора работя.
Въобще, манталитетът да се "искат" "обяснения", без самите пишещи да искат да дадат такива доброволно, си е чист соц остатък.
Касата им дава право 2 пъти в годината да си сменят лекарят без обянсения, а ако искат специално за тях да прявят изключения да сменят лекар по друго време, извън тези 2 пъти, тогава искат обяснения. Има резон да искат да има причина ако ще правят нещо извън утвърдените правила.
Не е добре да говорите в трето лице, и някак си отстрани.
Може да сме жестоко критични към тази държава, порядките, даже да изглежда че я "мразим", но едва ли в действителност го мислим това така, дълбоко в нас.
Хм,а в кое лице според Вас би трябвало да напиша това, което съм написала, при положение, че аз не съм там?

Честно казано въобще не разбирам коментара Ви, понеже не виждам никаква връзка с това, което аз съм написала.Кавам Ви защо им искат обянснения, понеже препдоложих, че не сте запознат.
« Последна редакция: Август 12, 2013, 07:41:18 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #935 -: Август 12, 2013, 07:34:45 am »
И аз съм ЗА черни и бели списъци от всякакъв вид. Чета внимателно, понякога това, което не е харесало изобщо на някои хора (например доктора да е директен и откровен) на мен ми харесва и обратното. Каква е тази цензура, човек да не трябва да си казва мнението в интернет?! Нали трябва да сме свободни хора с достойство. Аз искам да си упражня свободата и да си кажа мнението за някой доктор, адвокат, шивач, готвач, сладкар, ресторант, хотел, магазин. Съответно търся мнения, когато ми се наложи да ползвам определени услуги. Животът е твърде динамичен, учим се от опита на другите, няма време за лични проби и грешки. И в други страни има сайтове с репутацията на докторите, всеки може да даде оценка и да каже мнение. Това, че в Бг е в бг мама, а не  е структурирано като някаква точкова система не прави крайните резултати много различни.  И да, прав сте, 
Вие майките добре сте осведомени "какво", "кога", "къде" и при "кого"
Но го знаем с цената на много четене, питане, мислене, обсъждане и разбира се, малко интуиция, но като цяло не ни идва "от горе" ами си е плод на целенасочено търсене по всякакви начини, вкл. и мнения в интернет.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #936 -: Август 12, 2013, 10:55:29 am »
Може да направиш едно нещо по много начини.
Като го направиш по един начин- ще изглежда Швейцария, Дания, Норвегия, даже Германия, Австрия. Харесва ли ни там, щом покажем нослетата си там? Да, и то много- галерии даваме, ахкаме и охкаме. Но виж, да се научим както тях, за да имаме същия резултат... да копираме доброто- не искаме.
Ако го направиш по друг- може да изглежда нескопосано, профанско, недодялано, срам за този, направил го.
И съдник за това, откъде излизат тези/такива неща.
Ако искаме да ни съдят справедливо, какви сме, що сме, за къде сме се запътили, нужно е да оперираме по друг, различен начин.

Тези списъци, по начина по който циркулират и са написани, са срам за нас като хора, принадлежащи към една определена нация.
« Последна редакция: Август 12, 2013, 10:59:19 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #937 -: Август 12, 2013, 11:42:34 am »
Списъците в Мамата наистина не са напълно обективно направени. Налага се да попрочетеш и на друго място кой от кое точно не е доволен, че дава лоша оценка, но са ориентир за нас, като хора. Не е задължително да дадат "наклон" на моето решение кого да посетя. За какъв елегантен начин говорим? Аз съм директна и пряма, дори да посетя лекар, който не разбира проблема, ако ме насочи при "по-разбиращ", пак ще съм благодарна, добре е всеки да си знае възможностите и да не заблуждава другите заради финансовите си интереси. И както orchidblossom е написала, нямаме време и възможности да се занимаваме с проба-грешка, ползваме чеждия опит и страдание и споделяме нашите, просто интернет ни дава възможност да се учим и от непознати.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #938 -: Август 12, 2013, 11:48:09 am »
Просто е- две гласувания.
Едното за качество "Кого избрахте за Педиатър на Вашите деца?"- по градове даже може. Всеки гласува, коментарите са изключени.
Второто- по цена- "Класация по цена". По градове. Коментарите изключени.

Просто е- всеки гледа класацията на предпочитанията, и си прави изводите сам. Има класация, видно е предпочитанието. За какво отдолу и "коментари"? ясно е и така.

Уважаема, винаги има "проба-грешка". Ако аз лично не бях толкова писал за погрешните и порочни "методи" на някои в София, щяхте ли да приемата казаните от тях неща по същия начин??
« Последна редакция: Август 12, 2013, 14:01:11 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #939 -: Август 12, 2013, 12:47:02 pm »
За съжаление да, винаги има "проба-грешка", но гледаме да са по-малко грешките нали  :) Някой неща вероятно бих приела за логични и верни, все пак нищо не разбирам от медицина  :) Коментарите - гледам зад тях и над тях, просто са думи и говорят повече от + и - 
Ако сте забелязал, хората тук не се интересуват толкова от цената на прегледа, ясно им е, че безплатен обяд няма  :wink: По-добре да плащаш за лекар от колкото за лекарства.
Конкретно за педиатъра ни - това че съм избрала най-добрия, че 98% от приятелите ми са си записали там децата, че и себе си, пък и бабите и дядовците, не означава, че всичко е супер. Налага се да търся в интернет, да питам и вас, да занимавам маса хора, да чета и превеждам от английски( моето ниво е доста ниско, съответно и това ми е трудност), защото на български информацията е като неговата. А моето дете боледува 2 пъти в годината, не мога и да си представя как е с постоянно болните деца  8O

Не се опитвам да ви убедя, че съм права, просто така виждам нещата.