0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #900 -: Август 08, 2013, 14:17:37 pm »
Теди, задължителната е за Хепатит В, сложи й за А

На каква възраст се поставя ваксината за хепатит А?
След 1г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #901 -: Август 08, 2013, 14:20:52 pm »
Теди, задължителната е за Хепатит В, сложи й за А

На каква възраст се поставя ваксината за хепатит А?
След 1г.
да, 2 приема през 6м., мисля че бяха.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #902 -: Август 08, 2013, 14:25:38 pm »
Стефи, благодаря. Ще попитам за подробности в темата за ваксините.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #903 -: Август 08, 2013, 16:59:23 pm »
Докторе ще ви помоля за мнение,днес преди сън забелязах,че на Марти му е леко зачервено ушенцето от горе (ще кача снимки),не съм забелязала нещо на вън да го е ухапало или да е реагирал някак си на ухапване.Преди час като се събуди от сън ухото вече е огнено червено и подуто,веднага го заведох при педиатърката му и тя каза,че няма представа от какво може да е предполага или ухапване или алергия,предписа 3 по 10 капки Финистил и до утре ако не спадне написа рецепта и за  някакъв сироп със Z с другото не го разчитам,а и ако вдигнел Температура ще изпишела и АБ.

Ето снимки:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #904 -: Август 08, 2013, 17:42:03 pm »
Здравейте!
Д-р Бърди, имате ли някакви впечатление от козметиката Меналинд?
И по-специално за това:
http://apteka.framar.bg/30006013/%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B4-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D1%83%D1%88-%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BE-200-%D0%BC%D0%BB-
и това:
http://www.marvi.bg/menalind-derm-losion-za-tqlo-s-ureq-3-i-maslo-ot-vecherna-iglika-za-mnogo-suha-i-atopichna-koja-300-ml-4682.html
Ако някой е ползвал тази козметика и има впечатления, също ще се радвам на мнение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #905 -: Август 08, 2013, 18:01:53 pm »
Докторе ще ви помоля за мнение,днес преди сън забелязах,че на Марти му е леко зачервено ушенцето от горе (ще кача снимки),не съм забелязала нещо на вън да го е ухапало или да е реагирал някак си на ухапване.Преди час като се събуди от сън ухото вече е огнено червено и подуто,веднага го заведох при педиатърката му и тя каза,че няма представа от какво може да е предполага или ухапване или алергия,предписа 3 по 10 капки Финистил и до утре ако не спадне написа рецепта и за  някакъв сироп със Z с другото не го разчитам,а и ако вдигнел Температура ще изпишела и АБ.

Ето снимки:
Фусикорт, 4 пъти дневно, за 1-2 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #906 -: Август 08, 2013, 21:43:56 pm »
Благодаря Ви Докторе,утре го почваме,вие какво мислите,че може да е това?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #907 -: Август 08, 2013, 22:04:35 pm »
Локална инфекция или от ухапано, или от търкано с мръсна ръка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #908 -: Август 08, 2013, 23:32:59 pm »
Стефи,благодаря,ще й направя и за хепатит А и без това лапа де що намери,Само че този месец и биха задължителната за една годинка реимунизация(не се сещам за какво точно) другия месец пак ще я боцкат,може ли да се направи ваксината за хепатит А заедно с другите?Защото ако трябва ад чакам и я бия чак октомври,за реимунизацията няма да сме тук,а в чужбина.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #909 -: Август 08, 2013, 23:36:09 pm »
Теди, нашия педиатър не я слага с реимунизациите, а и д-р Бърди не препоръчва мисля.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #910 -: Август 09, 2013, 07:34:49 am »
Теди, нашия педиатър не я слага с реимунизациите, а и д-р Бърди не препоръчва мисля.
м-и, до колкото ми е известно е два приема ваксината за хепатит А. Та ми се струва нелогично да не се слага втория.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #911 -: Август 09, 2013, 08:25:53 am »
Теди, нашия педиатър не я слага с реимунизациите, а и д-р Бърди не препоръчва мисля.
м-и, до колкото ми е известно е два приема ваксината за хепатит А. Та ми се струва нелогично да не се слага втория.
Да не се слага с другите ваксини примерно Пентаксим.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #912 -: Август 09, 2013, 09:30:01 am »
Стефи,благодаря,ще й направя и за хепатит А и без това лапа де що намери,Само че този месец и биха задължителната за една годинка реимунизация(не се сещам за какво точно) другия месец пак ще я боцкат,може ли да се направи ваксината за хепатит А заедно с другите?Защото ако трябва ад чакам и я бия чак октомври,за реимунизацията няма да сме тук,а в чужбина.
   Интрукциите към нея от производителя  са, че може. Тук ги бият заедно. Но иначе е неприятно наведнъж няколко инжекции, аз затова на моите не си слагам заедно, а през месец. Ние онзи ден точно бихме вторите дози. Ивана беше изостанала, та и на двете заедно им биха. Много лека ваксина и не боли( освен иглата, де )


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #913 -: Август 09, 2013, 09:48:09 am »
да, нашата педиатърка също не я слага заедно с другите.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #914 -: Август 09, 2013, 10:20:03 am »
Като сте подхванали темата за ваксините - на навършени 6 г. има ваксина, педиатърката каза че трябва да е здрава и да не е пила Аб поне една седмица! Някакви други препоръки има ли които трябва да се спазят, преди да заведа Вики?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #915 -: Август 09, 2013, 11:07:11 am »
не  :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #916 -: Август 09, 2013, 13:36:22 pm »
Здравейте,  искам да сменя на децата личния,  но се оказа,  че това може да стане само два пъти годишно,  а аз си мислех,  че щом е за деца може по всяко време.  Моля за информация от по запознатите от мен.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #917 -: Август 09, 2013, 14:15:58 pm »
Докторе, пиша Ви отново с молба за съвет, и се извинявам предварително, че Ви безпокоя, особено по време на дългозаслужена ваканция.

Откакто се появи инфектираната екзема, по тялото на Емма, особено по коремчето и крачетата (отпред и отзад) започнаха да се появяват още такива пъпчици, някои от които се инфектираха по подобие на първата. Третирам ги с фусидин, тъй като проработи първия път.

Притеснявам се обаче, тъй като преди около месец започнах да мажа първата екзема, да не би да използвам лекарството по-дълго от препоръчителното?

Също така, по сгъвките на краката и ръцете кожата е по-суха - мисля са вид дерматитни петна - тях мажа с А-дерма. Обаче, ново петно се появи и на бузата (прилича на старческо). И то ли е нещо подобно? С какво може да се третира? Прилагам снимка, дано се вижда.

Благодаря Ви предварително!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #918 -: Август 09, 2013, 14:18:15 pm »
Теди, нашия педиатър не я слага с реимунизациите, а и д-р Бърди не препоръчва мисля.
м-и, до колкото ми е известно е два приема ваксината за хепатит А. Та ми се струва нелогично да не се слага втория.
Да не се слага с другите ваксини примерно Пентаксим.
а де, като бързам да чета и извъртях контекста  :oops: Аз реших, че не слага педиатъра ви втория прием. Сори  :oops:

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #919 -: Август 10, 2013, 13:44:48 pm »
Здравейте,  искам да сменя на децата личния,  но се оказа,  че това може да стане само два пъти годишно,  а аз си мислех,  че щом е за деца може по всяко време.  Моля за информация от по запознатите от мен.
Чувала съм, че педиатър може да се сменя по всяко време, за ЛЛ не знам.

Ники, не съм се обидила, то при писане и четене, често се объркваме :)
« Последна редакция: Август 10, 2013, 13:47:12 pm от м-и »