0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,може ли да попитам дали е възможно да се развие бронхит пневмония при дете без да има зачервено гърло и температура.Благодаря
Бебешка пудра, Радостинка. Първо ползвах на Чико, а сега вече на "Орифлейм".
Ок, значи в бебешки магазин трябва да търся :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

И и в аптеките - не само в "бебешки магазин" - предлагат бебешка пудра.
*
Привет, Доктор Бърди, отново се нуждая от съвета Ви!
В петък заведохме София на село. В неделя избиха пъпки (прикачвам снимки, но качеството не е много добро), като всеки ден се появяваха нови, така до вторник. Пъпките са на ръцете и краката и три на едната бузка. Започнах да давам Ериус и да мажа с фенистил гел. Във вторник се появи суха дразнеща кашлица. Не кашля непрекъснато, когато е легнала да спи и когато стане.
Вчера(вторник) я водих на лекар в детско отделение в болницата в Дупница. Доктора заключи - Алергична реакция от храна или насекомо и разбира се постави детето на диета - картофи, ориз и хляб. От храните единственото нещо, което би могло да предзвика алергия е козето мляко, което спрях при появата на първите пъпки. Да отбележа, че тя не пие количества, само с кус кус е консумирала. Това е единственото мляко, което има на село и затова й дадохме.
Доктора замени Ериуса с Ксизал, да продължавам мазането с фенистил и ако кашлицата се задълбочи да започна Синекод.
Иначе слуша гърдички, гледа гърло, всичко е наред.
Въпроса ми е трябва ли да направя някакви допълнителни изследвания, за да установя алергия?
То на село не, че няма от какво да е. Има на воля насекоми, растения и какво ли още не :D
Благодаря отново за отделеното време!

*
Ники, това дали не е ухапване от нещо?
*
Ники, това дали не е ухапване от нещо?
Може би, м-и. Не знам, пъпките завехват вече, не излизат нови. Но кашлица си има, суха и дразнеща :?
Сега пък като спи и лежи не кашля, а когато е станала и навън. Дали не я дразни нещо  :ask:
Общото й състояние е добро, няма Т, храни се, игрива е. Малко секрети от носа и кашлицата...
« Последна редакция: Юли 04, 2013, 10:19:04 am от Ники »

*
ники, нищо не я дразни, това е типична проява на вирус - лека хрема и суха дразнеща кашлица. аз бих сложила олинт вечер и преди сън в нослето, както и синекод за кашлицата ако е мъчителна.
Деси така реагираше на вируси, 2-3 дни суха кашлица без абсолютно нищо друго, давах синекод или демефан 2 дни и си минаваше.
*
Кашлицата вече е мъчителна, не е могла да заспи от кашляне. Давам Синекод, Олинт няма наличен в момента. На село е, а там аптека нЕма. Утре ще нося Олинт.
Майка ми каза, че има неприятна миризма в устата, което вече май си е признак за проблем там :?
Утре пак ще я взаведа да я види лекар, за всеки случай. Ама така от разстояние ми е зор да й назначавам лечение.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Майка ми каза, че има неприятна миризма в устата, което вече май си е признак за проблем там :?
Да така е. Това вероятно значи, че има инфекция на гърлото.


  
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Здравейте! Петьк вечерта докато пьтувахме за село се оплака малкия, че го боли челото, питах го да не се е ударил в градината, казва не. Сьбота сутринта еднократно поврьщане и пак го боли челото. Отидохме следобяд до спешното вьв Велико Тьрново, като преди това му бях дала 5 мл нурофен за болката. Там нищо не констатираха, изпписаха му бруфен 3 по 7.5 мл. До тази сутрин нищо му нямаше, като снощи преди да легне пак му дадох нурофен. Тази  сутрин пак го боли челото и пак повьрна. Притеснено ми е много, защото мислехме да го оставим на село, а ние да си пьтуваме днем за София, а сега незнам  вече. Няма температура, жизнен е, дайте ми сьвет, моля! Благодаря!


*
Здравейте! Петьк вечерта докато пьтувахме за село се оплака малкия, че го боли челото, питах го да не се е ударил в градината, казва не. Сьбота сутринта еднократно поврьщане и пак го боли челото. Отидохме следобяд до спешното вьв Велико Тьрново, като преди това му бях дала 5 мл нурофен за болката. Там нищо не констатираха, изпписаха му бруфен 3 по 7.5 мл. До тази сутрин нищо му нямаше, като снощи преди да легне пак му дадох нурофен. Тази  сутрин пак го боли челото и пак повьрна. Притеснено ми е много, защото мислехме да го оставим на село, а ние да си пьтуваме днем за София, а сега незнам  вече. Няма температура, жизнен е, дайте ми сьвет, моля! Благодаря!
Не съм лекар, но да не би малкия наистина да си е ударил главата и да е получил сътресение. От това също може да повръща.


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Здравейте! Петьк вечерта докато пьтувахме за село се оплака малкия, че го боли челото, питах го да не се е ударил в градината, казва не. Сьбота сутринта еднократно поврьщане и пак го боли челото. Отидохме следобяд до спешното вьв Велико Тьрново, като преди това му бях дала 5 мл нурофен за болката. Там нищо не констатираха, изпписаха му бруфен 3 по 7.5 мл. До тази сутрин нищо му нямаше, като снощи преди да легне пак му дадох нурофен. Тази  сутрин пак го боли челото и пак повьрна. Притеснено ми е много, защото мислехме да го оставим на село, а ние да си пьтуваме днем за София, а сега незнам  вече. Няма температура, жизнен е, дайте ми сьвет, моля! Благодаря!
Не съм лекар, но да не би малкия наистина да си е ударил главата и да е получил сътресение. От това също може да повръща.
Здравейте! Петьк вечерта докато пьтувахме за село се оплака малкия, че го боли челото, питах го да не се е ударил в градината, казва не. Сьбота сутринта еднократно поврьщане и пак го боли челото. Отидохме следобяд до спешното вьв Велико Тьрново, като преди това му бях дала 5 мл нурофен за болката. Там нищо не констатираха, изпписаха му бруфен 3 по 7.5 мл. До тази сутрин нищо му нямаше, като снощи преди да легне пак му дадох нурофен. Тази  сутрин пак го боли челото и пак повьрна. Притеснено ми е много, защото мислехме да го оставим на село, а ние да си пьтуваме днем за София, а сега незнам  вече. Няма температура, жизнен е, дайте ми сьвет, моля! Благодаря!
Не съм лекар, но да не би малкия наистина да си е ударил главата и да е получил сътресение. От това също може да повръща.
Питах го, а и няма вьншно нищо. От сутринта като повьрна нищо вече не се е оплаквал да го боли челцето. Знам ли, може пьк нещо вирус, но няма температура, нито разстройство, само двете сутрешни поврьщания и това, че го боли челцето.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Успяхме да простудим малкия, вчера следобед излизахме, а доста духаше вятър, и резултата днес е хрема, кихане над 20 пъти, и сополи, а и я*кото беше леко редичко на два пъти.

Какво да давам?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Успяхме да простудим малкия, вчера следобед излизахме, а доста духаше вятър, и резултата днес е хрема, кихане над 20 пъти, и сополи, а и я*кото беше леко редичко на два пъти.

Какво да давам?
Силванче, тук потребителите не са лекари. Заведи го при педиатъра, той ще ти изпише лечение :wink:

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Да, да ще отидем.

Но днес лекарката е следобед, сега само физиологичен разтвор слагам, и тегля с аспиратора зелени сополки, а за "редкия памперс" давам хидрасек.

И скърца зъбките, вчера 4-5 пъти, и днес на два пъти, в будно състояние го прави  :?  .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Това със скърцането със зъби мисля, че може и да не е някакъв проблем. Моят син така правеше като се опитваше да почеше венците с вече израсналите зъби.
kiara, ако се е ударил така, че да получи сътресение, сигурно щеше да има синина  :?... Да не е пък някакъв вирус и да го боли глава просто?

Момичета, някой имал ли е проблем с пърхот при малко дете (2 г.)? Не съм сигурна дали е това, но така изглежда, много ситни бели кожички отпред на главата. Появиха се наскоро и явно я сърби, защото от време на време се чеше много яростно и се оплаква, че имала мравки :). Откакто се е родила мия със Себамед (веднъж седмично, а през останалото време само с вода). Като начало ще взема да сменя шампоана, но се чудя с какво да бъде. А-Дерма? Или пък си е веднага за лекар работата?
Благодаря!
*
vanyush, ние имахме подобен проблем с голямата ми дъщеря. Тогава д-р Бърди ни препоръча Фунгорал шампоан. Преди години го нямаше още на българският пазар, сега незнам. Но тогава ние ползвахме Низорал, казаха че активната съставка е една и съща.
« Последна редакция: Юли 08, 2013, 15:29:03 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
kiara, ако се е ударил така, че да получи сътресение, сигурно щеше да има синина  :?... Да не е пък някакъв вирус и да го боли глава просто?

Момичета, някой имал ли е проблем с пърхот при малко дете (2 г.)? Не съм сигурна дали е това, но така изглежда, много ситни бели кожички отпред на главата. Появиха се наскоро и явно я сърби, защото от време на време се чеше много яростно и се оплаква, че имала мравки :). Откакто се е родила мия със Себамед (веднъж седмично, а през останалото време само с вода). Като начало ще взема да сменя шампоана, но се чудя с какво да бъде. А-Дерма? Или пък си е веднага за лекар работата?
Благодаря!

Първо измийте два, три дена с дав, сапунче.
Имайте пред вид че, това:

"защото от време на време се чеше много яростно и се оплаква, че имала мравки" -може да се дължи на хранителна алергия ( или въшки).
Праскови, лимони, портокали са най-честите за сезона. Или кайсии.

После "Низорал".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря ви!
Докторе, алергията няма ли да има и друго проявление? И ако е алергия, ще има ли белене на кожата? Давах и кайсии и праскови, та и ягоди (последните за първи път) :( Има си още малко от бебешките крусти, но те са различни, по-тъмни на цвят и в друга област, не където се бели кожата.
Въшки не мисля, все щях да видя, а и май няма къде да ги хване, гледам си я вкъщи, не ходи на градина  :?
Благодаря за съветите, ще опитам със сапуна и дано Низоралът не дразни очите...