0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Blagodaria vi!moje li telefoni na klinikite?kakvi sa cenite, po zk rabotiat li?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Blagodaria vi!moje li telefoni na klinikite?kakvi sa cenite, po zk rabotiat li?

http://www.1dkk.com/

лесно е да попиташ гугъл.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Da, ako imash komputar i internet.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Силванче, какво е състоянието на децата?
Обадихте ли се в София?

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Докторе,едното детенце от сутринта  е със вече обилни сополи,сега се връщаме от преглед
Гърди чисти,гърло леко зачервено,но не било  за АБ и му изписаха Суметулим на 12ч,по 6мл.

Вие какво мислите за този Суметролим,простете ако вече сте го обсъждали
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Докторе,едното детенце от сутринта  е със вече обилни сополи,сега се връщаме от преглед
Гърди чисти,гърло леко зачервено,но не било  за АБ и му изписаха Суметулим на 12ч,по 6мл.

Вие какво мислите за този Суметролим,простете ако вече сте го обсъждали
Имаме нужда от АБ? веднага?
Може би е уместно да се поизчака?
Други находки освен хремата? отит? прегледахме ушите с отоскоп?

Не се ползва Суметролим ( Бисептол) вече, освен за много спецални случаи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Прегледа и ушите,преслушва и гърло в това се състоеше прегледа.След прегледа каза"че гърлото е леко зачервено" друго не каза.

Освен че тече носът за сега понякога се запушва и очичките текът но не постояно,слава Богу друго няма за сега...наблюдавам.

За сега не е вдигал Т и не е кашлял,храни се пие течности.

Освен утре тук е работен ден да отида пак  и да попитам за АБ.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Бина, да не прави алергия от нещо? Т
Това че текат и очите е характерно за алергия!
Щом друго няма е безмислено да го тъпчеш с АБ.
В тези случаи някакъв противоалергичен сироп може да успокои детенце. При нас се оказват точно така нещата. Обсъдете според мен и това като вариант!
Бързо да се оправя!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Прегледа и ушите,преслушва и гърло в това се състоеше прегледа.След прегледа каза"че гърлото е леко зачервено" друго не каза.

Освен че тече носът за сега понякога се запушва и очичките текът но не постояно,слава Богу друго няма за сега...наблюдавам.

За сега не е вдигал Т и не е кашлял,храни се пие течности.

Освен утре тук е работен ден да отида пак  и да попитам за АБ.

Изчакайте... може да дадете една,две дози Аериус- ако нещата се подобрят- наистина може да е алергия.
За нослето- може да ползвате Отривин за ден, два.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Благодаря Докторе,така ще направя.

От вчера до сега състоянието не се променя,нито към по добро,нито обратното.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Какво се препоръчва  да се прави при начални симптоми на хрема  , които не се знае  как  ще се развият? Питам принципно , защото коментирахме  с приятели как  често децата имат по някое сополче , чисто гърло и дишане  , нищо сериозно и така за няколко дена нещата се влошават - сополите стават постепенно  по-обилни , появява се кашлица ...В такива  случаи какво е правилно и препоръчително  , освен  разбира се наблюдение , ако в началото лекаря преценя , че не е необходимо лечение , но най-често след дни се  стига до такова ?


И по повод  посявките  -при кашлица , сополи  - лекарите  тук най-често казват , че не са   нужни   микроб. изследвания  / предполагам да не дават направления / , но дори и да си ги  платят родителите , те стават  готови за 3-4 дни .
Какво  е по-удачно през този период - да се включи нещо , което лекаря  изписва  по преценка  или да  е изчаква  -все пак няколко дни минават без лечение , а когато нещата са  сериозни или се  влошават , как  е по -редно ?
« Последна редакция: Май 22, 2013, 08:23:50 am от nimika »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
nimika, в повечето случаи хремите са предизвикани от вируси - при тях не можеш да направиш нищо, за да прекратиш процеса на разболяване, било то с лекарства, било по друг начин. единственото, което можеш да направиш, е да облекчаваш симптомите - хрема, кашлица, температура, да осигуриш почивка и прием на много течности, ако детето се чувства зле, и да го заведеш на лекар, ако нещата се развият по-сериозно.

този ход на развитие, който описваш, си е нормален за т.н. "настинки" - вирусни инфекции на горните дихателни пътища. и с "лечение", и без "лечение" - все тая.

"посявка" (микробиологично изследване на секрет от носа или гърлото) се прави, ако лекарят прецени, че инфекцията е от бактериален, а не от вирусен произход (което той преценява по различни емпирични и диагностични начини) и трябва да се изпише АБ. а много често и тогава не се прави изследване, а направо предписват широкоспектърен АБ.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Какво се препоръчва  да се прави при начални симптоми на хрема  , които не се знае  как  ще се развият? Питам принципно , защото коментирахме  с приятели как  често децата имат по някое сополче , чисто гърло и дишане  , нищо сериозно и така за няколко дена нещата се влошават - сополите стават постепенно  по-обилни , появява се кашлица ...В такива  случаи какво е правилно и препоръчително  , освен  разбира се наблюдение , ако в началото лекаря преценя , че не е необходимо лечение , но най-често след дни се  стига до такова ?


И по повод  посявките  -при кашлица , сополи  - лекарите  тук най-често казват , че не са   нужни   микроб. изследвания  / предполагам да не дават направления / , но дори и да си ги  платят родителите , те стават  готови за 3-4 дни .
Какво  е по-удачно през този период - да се включи нещо , което лекаря  изписва  по преценка  или да  е изчаква  -все пак няколко дни минават без лечение , а когато нещата са  сериозни или се  влошават , как  е по -редно ?
Ще следя отговора!!! Много ме вълнува и мен!!!
 Ние последните пъти започваме с хрема, която продължава с кашлица, но суха и много често, ама постоянно кашля на моменти!!! Лекарката изписва обикновено олинт, антибиотични капки, инхалации с физ. разтвор, три дни сироп за суха кашлица и после за влажна, защото тя преминава в такава, плюс противоалергично!!! Боледуванията преминават без температура, но кашлшцата е кошмар, заключението е ларингит!!! Последните два пъти включван медрол по схема, защото кашлицата не намаляваше!!! Бих се радвала да се включат повече момичета и доктор Бърди със съвет, защото се изтормози детенце!!! Благодаря!!!
 Р.С. Прочетох и други мнения по въпроса, за смучене добре ли е нещо да се дава, четох, че добре повлиява трахизан?
« Последна редакция: Май 22, 2013, 10:32:05 am от kiara »


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Някъде преди години бях чела мнение на Бърди за такива случаи в самото начало да се даде Парацетамол и  да се впръска в нослето Олинт или Отривин!

Пиша по памет, ако някой го намери може да цитира точно написаното.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Някъде преди години бях чела мнение на Бърди за такива случаи в самото начало да се даде Парацетамол и  да се впръска в нослето Олинт или Отривин!

Пиша по памет, ако някой го намери може да цитира точно написаното.

yana, ами на това точно му се вика "симптоматично лечение" или "облекчаване на симптомите". тези неща не лекуват вирусната инфекция, а облекчават негативните ефекти от нея върху организма - хрема и температура....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Потвърждавам. И аз започвам с олинт/назик, както и еднократна доза парацетамол преди лягане, независимо има или няма Т. Това е препоръката на Д-р Бърди.
*
Опитвам се в такава ситуация максимално да се доверя на лекаря. Ако е вирус или нещо, което се появява в сезона, то не сме само ние така и той има поглед над повече деца, кое действа и какъв е процента на усложненията. Това си е моя теория, предимно споделям и тук, а моето дете не е от най-болнавите и нямам достатъчен опит с болестити(слава Богу). Облекчаването си е добра практика, все пак кой му е приятно да е като парцал   :(
Здравейте, д-р Бърди. Моля за вашето мнение относно състоянието на Боби.
Трети ден / втора нощ е с Т 40 градуса. Вдига  много бързо, сваля много бавно. Горе-долу през интервали около 5часа, без значение кое време на деня е. Вчера бяхме при педиатърката му, прегледа гърло, гърди, ушички, пусна ПКК - всичко е в нормални стойности, изписа Изопринозин и каза, че според нея е вирус, нямало данни за бактериална инфекция. Боян няма никакви други симптоми, нито киха, нито има сопол, нито зачервени очички, дори не се е закашлял, нищо. Не е боледувал от миналата година. Цяла зима не сме излизали от молове и детски кътове с кашлящи и подсмърчащи деца, дори сополче не е хванал:( А сега сме само навън по поляните и какво го застигна...Не знам какво да правя, оглеждах го за кърлежи, за ухапано от кърлеж, изчетох нет-а за менингит, наблюдавам го за заушка, какво ли не си мисля вече от страх...Когато го питам "къде те боли" сочи главата, но педи каза, че е от високата Т.
В момента спи, от 5ч. сутринта не е вдигал Т, до час очаквам да се почне (ако се почне) и мисля да отивам в спешното, че днес е почивен ден тук.
Молбата ми е, ако се наложи да се ходи на лекар, какви изследвания да се направят, накъде да "насоча" лекарите?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
annia, не знам кога ще отговори d-р Бърди, но аз честно казано не бих чакала много и бих го завела в спешното веднага, ако пак вдигне. Така без симптоми 40 градуса и казва, че го боли главата,мисля,че е по-добре да ти е сигурно, да го види и друг лекар.  Не че не ни се е случвало и на нас. Ивана го направи тоя номер и ми изкара акъла, така че знам, че може. Ама все пак по-добре пак да го погледнат. Междувременно гледай да пие много течности.
« Последна редакция: Май 24, 2013, 09:17:53 am от Bobbie »


  
Боби, благодаря за съвета, вдигне ли Т, веднага тръгвам! В момента е с 37,5, ще се опитам да го нахраня...