0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #860 -: Август 04, 2013, 13:07:23 pm »
Д-р Бърди, след 3 дни мазане, резултата е следния - струва ми се че има подобрение, поне през деня като я погледна пъпките не се забелязват толкова и не стоят така зачервени както до сега.
Какво да предприема сега?


Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #861 -: Август 04, 2013, 15:46:01 pm »
Лявата страна е по-добре, с по-голямо подобрение, от дясната?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #862 -: Август 04, 2013, 21:15:52 pm »
Ами не знам защо така се получава:
Лявата - мия с Даф (точно този който дадохте на снимката) и мажа с Певарил - 3 пъти на ден
Дясната - мия с Даф и мажа с А-дерма Екзомега - 3 пъти на ден
Да не би да не съм разбрала правилно  :oops:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #863 -: Август 04, 2013, 21:59:18 pm »
Правилно сте разбрали- просто исках да опитам без "Певарил" в  дясно, но изглежда това ( инфекцията) е и от двете страни... но за дясно не бях сигурен. Та затова първо конвенционални средства.
Ще се наложи да мажем с "Певарил" и в дясно.
Мажем още 3 дена- ляво и дясно с "Певарил".
После ще се чуем пак.
Това ще трае доста дни... ако забелязвате, в ляво се изчисти, избледня в сравнение с останалите участъци ( като че ли има "бледо петно" на общия фон) останаха само пъпките в горната част... съсредоточете повече втриванията в тази област, с 3-4 пъпчици.
« Последна редакция: Август 04, 2013, 22:02:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #864 -: Август 04, 2013, 22:01:22 pm »
Ок!
Благодаря докторе :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #865 -: Август 04, 2013, 22:19:34 pm »
Докторе, и аз да се отчета. Обрива от претопляне доста намаля след ежедневното измиване със сапуна. Ще нанасям на тънък слой и от пудрата, както ме посъветвахте.
Запасихме се с няколко опаковки от сапуна на Дав /т.к ще пътуваме за вилата/ и ако се появи отново обрив ще измивам пак.
Благодаря Ви.
« Последна редакция: Август 04, 2013, 22:21:46 pm от *rina »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #866 -: Август 04, 2013, 22:24:41 pm »
Докторе, и аз да се отчета. Обрива от претопляне доста намаля след ежедневното измиване със сапуна. Ще нанасям на тънък слой и от пудрата, както ме посъветвахте.
Запасихме се с няколко опаковки от сапуна на Дав /т.к ще пътуваме за вилата/ и ако се появи отново обрив ще измивам пак.
Благодаря Ви.
Добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #867 -: Август 04, 2013, 22:25:29 pm »
Имам и аз въпросче :) До кога се дава АМ? Ние даваме сутрин 240 и вечер 240, отделно има закуска в 9:30, обяд в 12, следобедна закуска в 16. За вечеря или АМ или безмесно ядене. Малката ми се струва "пухкава" така да кажа.. :oops:...13кг е, но изглежда с бузки и само за ядене мисли. Вчера бяхме в един мол и като видя жена да яде сладолед и майка си и баща си забрави, просто директно тръгна след нея да крещи НЯМ НЯМ и да я дърпа. Започнахме нещо като диетка и давам следобед вместо каши - плодове, сутрин също плодове, и гледам пак качва. Дали е от АМ? Може ли да го спрем вече и да си е изцяло на твърда храна? Или поне вечер да е на АМ, без сутрин.
Мерси и поздрави!
« Последна редакция: Август 04, 2013, 22:28:05 pm от Krisi08 »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #868 -: Август 04, 2013, 22:33:05 pm »
След 12м възраст се дава прясно мляко. Освен ако няма специални състояния.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #869 -: Август 04, 2013, 23:54:52 pm »
Криси, аз още давам АМ(Нестли 2+) заради витамините. Количеството е като при вас. Като имаме и 4 хранения дневно. Това че обича да яде или че ти се струва пухкава, надали ще се промени от смяната на млякото, и моят е около 13кг, но явно височината играе роля, защото той е доста висок и направо ребра се броят  :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #870 -: Август 05, 2013, 09:01:48 am »
Височината играе роля, но при вашите деца и разликата от 8 месеца  :D
Моята девойка не иска да пипне прясно мляко. Опитвах да дам и домашно и купено, цъ.
Спря АМ сама и сега давам сирене и кашкавал. Айрян пие доста, та това й е млякото.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #871 -: Август 05, 2013, 09:06:19 am »
Височината играе роля, но при вашите деца и разликата от 8 месеца  :D
Моята девойка не иска да пипне прясно мляко. Опитвах да дам и домашно и купено, цъ.
Спря АМ сама и сега давам сирене и кашкавал. Айрян пие доста, та това й е млякото.
:lol: е той от както тича не ми е качил и 2кг та може би няма нужда от диета госпожицата  :wink:
Моето диване и то не искаше прясно мляко, просто си предлагах и стана(то и АМ месеци наред изхвърлях преди да го пропие).
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #872 -: Август 05, 2013, 13:37:15 pm »
Благодаря ви докторе!

Сега я мерих, 84см е, в градинките масово си мислят че е на 2г. Общо взето си е едра, не е дебела в никакъв случай, но ако продължаваме така на там сме се запътили. Плюса е, че яде почти всичко и сега ще давам плодове за закуска и след обяд, вместо каши и т.н. Добре, а ако давам прясно мляко вместо АМ пак ли същите количества? И какво е предимството на прясното мляко пред АМ?


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #873 -: Август 05, 2013, 17:01:56 pm »
Криси, сега си гледах кутиите. АМ е 134ккал за 200мл, а прясно мляко 3% е 60ккал за 100мл. В калориите почти няма разлика, предимство на прясното мляко, освен цена, друго не намирам. Вие сте във Франция нали? По дрешките съдя, че французойчетата са по-дребни  :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #874 -: Август 05, 2013, 17:35:32 pm »
м-и Да, във Франция сме. Да ти кажа май много зависи от марката за дрешките, но ние това лято носихме рокли за 2г още от май месец, за това предполагам че са по-дребни :)

Ами купих прясно мляко ще видим дали ще и се услади довечера ;) Ще се радвам все пак ако някой сподели предимствата му над АМ.
Благодаря и поздрави!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #875 -: Август 05, 2013, 18:43:23 pm »
Доводите за мен са, че млякото е много по-евтино и че ако детето се храни добре и яде от всичко, другите съставки в АМ, които ги няма в млякото, са ненужни.

Въпросът не е защо да пие мляко вместо АМ, а защо изобщо да пие АМ.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #876 -: Август 05, 2013, 21:52:13 pm »
Здравейте, моля д -р Бърди за съвет относно състоянието на дъщеря ми.
На 29- ти август ни приеха в инфекциозното с повръщане (за около 2 часа повърна около десетина пъти - включиха я на системи, повръщането спря още през нощта, но на другия ден започна ужасно разстройство - просто  вода придржено с болки . Лечението  беше системи, ентерол и мезим форте + диета. На третия ден разстройството спря всъщност изобщо спря да се изхожда и на петия ден ни изписаха като трябваше да продължим диетата още два дни и ентерола също. След два дни се изходи - кашеста консидтенция със светло жълт цвят (всъщност този цвят е още от началото на разстройството)  след това още два дена без изхождания, междувременно започнахме да излизаме извън диетата и спряхме ентерола и днес тя е пак с рядко водно разстройство пак с този цвят като горчица. Не е вдигала t, от изследванията в болницата излезе че е ентеровирус. Въпросът ми е това разстройство с какво да го спра или да го чакам да отмине от самосебе си?   Извинявам се ако имам грешки, но пиша от телефона си. Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #877 -: Август 05, 2013, 23:46:18 pm »
Ставащото е нормално.
Изоставете всякакви диети, само не давайте мляко за още няколко дена. Ако не може без- разреждайте с вода -2/3мл-1/3вода ( това за прясното мляко, а не за АМ).
Възстановете нормалното хранене на детето- предпазливо, но сравнително бързо.
Вземете прахчета за орална рехидратация ( напр. Хидратин Алфа) - давайте (добавяйте към) още 4-5 дена в каквато и течност пие детето .
Може да и приготвяте каша с Хумана ХН, ако още се харесват каши.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #878 -: Август 06, 2013, 01:51:22 am »
Пъпките и диарията явно са нещо доста обичайно в педиатрията, за които д-р Бърди има горе долу една и съща схема на лечение /от четенето доста години тук, оставам с такова впечатление/

Д-р Бърди, ако дойде в кабинета Ви пациент, т. е. дете с горепосочените от мен симптоми.  често безпричинно кръвотечение от носа /описано във въпроса ми молба за съвет/, Вие няма да можете да дадете насоки за адекватни изследвания и предполагаема диагноза......

или аз не съм Ви приятна.....

Задавам въпроси наистина, изключително рядко... и мисля, че проблема на моето дете може да е много по-сериозен, от пъпките


Както и да е..... не държа да ми отговаряте.... може да е извън Вашата компетенция... просто разсъждавам


Поздрави

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #879 -: Август 06, 2013, 08:13:50 am »
Ставащото е нормално.
Изоставете всякакви диети, само не давайте мляко за още няколко дена. Ако не може без- разреждайте с вода -2/3мл-1/3вода ( това за прясното мляко, а не за АМ).
Възстановете нормалното хранене на детето- предпазливо, но сравнително бързо.
Вземете прахчета за орална рехидратация ( напр. Хидратин Алфа) - давайте (добавяйте към) още 4-5 дена в каквато и течност пие детето .
Може да и приготвяте каша с Хумана ХН, ако още се харесват каши.
Благодаря за бързия отговор! Прясно мляко не пие и не давам, но давах кисело.  Ще взема тези прахчета и хуманата. Хубав ден!