0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
 Аз бих си направила изледванията за дезинтерия и салмонела, за да ми е мирна главата.


  
Останах с впечатление, че това нещо продължава вече две седмици. Изследванията и аз бих направила. Нелидикс не се дава на деца. Смекта, Хидрасек - от него имаме много бързо повлияване. Аз имах подобни проблеми със сина ми, но без слуз и кръв. Продължи малко над седмица.
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Изследвания съм пуснала, но ще излязат след три дни. А относно белтъка на кравето мляко дъщеря ми е на 5 години и до сега не сме имали такива проблеми, изследвахме я за алергия защото много често и сълзят очичките, понякога кашля и има хрема повече сутрин и към края на деня затихват и от изследванията излезна , че е алергична към домашния прах и цъфтежа на житните растения. Към никаква храна не е алергична. Тази сутрин пак имаше малко кръв и слуз, повече слуз, без да се е изходила, докато пишкаше. И аз прочетох че Нелидикс не се дава на деца, но не знам страх ме е - какво да правя. Смекта давам и в момента, както и Линекс -пробиотика. Също така яде само кашкавалче и сиренце, препечени филийки, обикновени бисквитки и солетки. Друго не давам. Киселото мляко също ще го спра изцяло. Дано се оправи бързо, че съм страшно притеснена. Благодаря ви за съветите.
Д-р Бърди ще ви бъда благодарна да дадете мнение за тези пъпки по бузките на Рая.
Водих я при личната, можело да е от слънцето, мрън-мрън - да мажа с Джинджира Алба. Мазах без резултат. Вчера пак я водих, защото областта, която обхваща обрива се разраства - този път изписа Фусидин Н. Вече повече от месец стоят на бузите й, веднъж са като възпалени, стават много червени, макар и само 10тина пъпки, друг път само с вглеждане или с пипане може да се разбере, че ги има.

Снимките не са с перфектно качество, просто от близо не ми се получиха, но ако не се вижда добре, ще опитам да снимам отново.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Радостинка, от снимките не се вижда почти нищо, а и д-р Бърди е в отпуска.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Ще опитам да направя нови, а докато се върни д-р Бърди ще правя, каквото каже личната  :?, пък дано да е права...
« Последна редакция: Юли 30, 2013, 15:10:27 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Направих нови снимки, мисля че са малко по-добри, преди да започна да мажа с Фусидина. Ако не даде резултат, поне да ги има за коментар от д-р Бърди, но се надявам да изчезнат.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Чудесни снимки ( последните).
По-подробно за обрива, и с какво сте мазали? всичко :)  на лявата бузка в основата на зачервяването се виждат капилярчета. Да сме мазали с Елокон? или подобно?

Това, което е на лявата бузка, и това, което е на дясната, са различни неща.

Може ли да намерите ТОЧНО този сапун? и А-дерма екзомега?
« Последна редакция: Юли 31, 2013, 12:13:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Обрива се появи преди повече от месец. Първо беше само в горната част на бузите, първо на дясната след това се появи и на лявата. Заведох Рая при личната - тя каза да мажа с Джиндира Алба. Мазах 3-4 дни по 2 пъти (когато спи) и спрях. И тъй като тя не ми каза да е нещо притеснително, ами от слънцето, не го взех на сериозно. Но обрива се пръсна и по-надолу. Има моменти в които въобще не си личи, други в които пъпките стоят зачервени.

Заведох я отново - този път изписа Фусидин Н. Не съм мазала с нищо друго.

За капилярчетата, които се виждат - те са на бузата й от както се е родила, трябва да я огледам хубаво, но мисля че има и на други места по личицето. Преди време питах личната за тях, каза че не било проблем...

Сапуна ще го потърся, Дав има почти навсякъде, предполагам и този ще се намери.
А дерма - екзомега имах, но я изхвърлих наскоро, защото беше стояла отворена повече от година. По аптеките и бебе магазините има, ако трябва ще купя.

Миналата година есента, имаше подобни обриви по клепачите, от долу и отгоре. Така и не ми каза лекарката от какво са, но минаха сами. Но поне 2 месеца бяха по клепачите й.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Лявата бузка ( CAM00103.jpg )намазваме с "Певарил"( cr.ext.use, 1%) за 3 дена, 3 пъти дневно, с втриване, до долната граница, където в това кръгло очертание "влизат" капилярчетата.
Може тази бузка преди намазването да измивате с "Дав", оставяте да изсъхне, и тогава мажем с "Певарил" κрем.
Защо "Певарил"? това на снимката, с кръгла форма, и "перлички" по периферията, е tinea corporis ( вид гъбичково).

Другата бузка- сапунче "Дав" и А-Дерма екзомега за 3 дена.

После даваме снимки и пишем пак.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Д-р Бърди за този крем ли става въпрос
http://apteka.framar.bg/16000411/%D0%BF%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BB-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-30-%D0%B3%D1%80-

Ще опитам да намеря, че ще е трудно ако трябва да е с рецепта.

Благодаря за съвета, днес ще потърся всичко, което ми казахте.

Само да вметна, че от както върнах АР мляко, връщанията при Рая отново спряха и сега е ок.
Относно нощното будене, съвета ви да и давам малко каша към 20/20,30 се оказа безценен :)

Ще пиша след няколко дни:)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, това е крема "Певарил".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Докторе, моля да ме извините, че Ви занимавам и аз, отново с проблем обриви. Едното ни момиченце е от три дни със ситни пъпки по вратлето и шията и основно под брадичката.
Прочетох внимателно предишните Ви постове, но предполагам, че не сме за такова лечение
Потърсих Ваши мнения за третиране на обриви от претопляне ("Диагноза" която постави нашия лекар), но за съжаление не успях да открия.
Позволявам си да приложа и няколко снимки.


Надявам се Вашето момче да се е оправило и скоро да заминете за приказното местенце, което сте избрали.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Сапунче "дав", 3,4 пъти дневно, измиваме с хладка вода.
Може после да сложите на МНОГО тънък слой пудра за да не се разраняват тези места.

Това е от претопляне вероятно, и типично за летния сезон.

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Сърдечно благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #855 -: Август 03, 2013, 00:27:24 am »
д-р Бърди,
виждам, че все още отговаряте, ще Ви помоля за становище и съвет.
На сина ми , от есента насам му се случва 7-8 пъти да му протече кръв от носа. През нощта, както спи.
И само 2 пъти през деня, както си стои.
Първия път когато се случи, беше болен, с хрема. педиатъра каза, че било нормално.
Следващите пъти обаче си е напълно здрав.
Започвам да се притеснявам. Ще го заведа на лекар разбира се, като се приберем след 20на дена в Германия, но дотогава,ще бъда много благодарна, на Вашето компетентно мнение и съвети

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #856 -: Август 03, 2013, 01:06:44 am »
Албена, ако позволиш да коментирам.
На моя син по същия начин му се е случвало два-три пъти, точно когато вече има хрема от известно време. Педиатърката изписа един Cicalfate и каза да му мажа носа по два пъти на ден с клечка за уши, за да можело по-бързо да се възстанови тъканта.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #857 -: Август 03, 2013, 13:59:34 pm »
Деси, при него обаче няма никаква хрема. както писах, само първия път през есента.
Сега в БГ за няма 2 месеца се случва 2 пъти

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #858 -: Август 03, 2013, 14:17:55 pm »
Да не би да е свързано с горещините? Нямам представа, само предположение изказвам.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #859 -: Август 03, 2013, 16:34:01 pm »
Да не би да е свързано с горещините? Нямам представа, само предположение изказвам.
Моят мъж като тинейджър му се е случвало един-два пъти в жегите да започне такова кръвотечение от носа. Събужда се в локва и кръвта не спира да тече. Ходил е на лекар, но нищо конкретно не се е открило.