0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Не знам дали въпросът ми е за тази тема, но моля да ми препоръчате добър детски невролог в гр. София. Преди седмица синът ми (6 г.) получи тик с повдигане на раменете, като сега забелязвам и в други части на тялото, свиване на ръцете в юмруци навътре и леко разтваряне на бедрата. Прави го, когато е застанал мирен на едно място, по време на игра- не. Възможно е да се е уплашил или притеснил от нещо, но четох, че може да е симптом на по-сериозни състояния. Благодарна съм на всякакви насоки!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Момичета, до сега сме ползвали само памперс актив бейби синия пакет.

Каква е разликата с белия, да не би белите да са по-тънки от сините?

http://prodavalnik.com/pampersi---pampers-active-baby-i27747705
http://prodavalnik.com/active-baby-5-58-br-pampers-na-pampers-i26531229
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Момичета, до сега сме ползвали само памперс актив бейби синия пакет.

Каква е разликата с белия, да не би белите да са по-тънки от сините?

http://prodavalnik.com/pampersi---pampers-active-baby-i27747705
http://prodavalnik.com/active-baby-5-58-br-pampers-na-pampers-i26531229
Няма разлика, тези в белия пакет са от кашон, в който са по 3 пакета. Ние купуваме от Кауфланд винаги такива в кашон, защото излизат по-изгодно и вътре са в такива бели опаковки, иначе пелените са същите като в шарените опаковки, които се продават единично.
И на мен ще ми остане 1 пакет актив бейби 4 номер,неразпечатан.
Добри са и наистина излизат по-изгодно,ама се бях презапасила.Имам и отворен Хъджис 5-ца,ама ще си ги ползваме за нощни :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Памперса бих ти ги изкупила  :) , ако си от София, пиши ми на личен да се разберем.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Имам и отворен Хъджис 5-ца,ама ще си ги ползваме за нощни :D
Някой май е махнал дневния памперс  :ask:

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Здравейте момичета, тъкмо сте на тема памперси да ви попитам нещо. Вече един месец откакто успешно премахнахме дневния памперс, но от тогава Йоана има проблеми с изхождането. Хранителният режим е същия, както преди махането на памперса, но тогава вършеше " голямата нужда " всеки ден, че дори и по два пъти на ден, а сега на 2-3 дни веднъж и то с голям зор, то са молби, игри, чудя се какви щуротии да измислям, че да я накарам да се изходи.
Кажете при вас как е било, предполагам, че е нещо временно ?!?
 

Някой май е махнал дневния памперс  :ask:

По твоя метод,Ники.Стана много бързо...то детето искаше да участва в играта гърне...ама с акането имаме проблем.Даже днес трябваше да излизаме,ама го отложих заради голямата нужда :lol: Да не осерем пейзажа навън.
Май било нормално да се стискат в началото.Няма попадение на акане в гърне и не знам как ще е


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
При нас се получи лесно, но тя акаше в гърне още преди да махнем памперса. Една приятелка обаче даваше на детето си разхлабително и така я отучи да стиска - не мисля, че е много правилно обаче.
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Да ви кажа и аз така правя, не чак с разхлабителни, но се върнахме към плодовите пюрета и давам пюре от сини сливи с ябълка, защото плодовете с голям зор ги яде.
И аз по повод махането на памперси, да питам: дали пък не е вредно това, че по-често я карам да се изпишква? То детето като му кажа да пишка, вземе, че се напъне и изкара няколко капки, но дане му пък навредя така? Май е далеч моментът, когато ще започва да казва, та се чудя да се отказвам ли  :? Казва само, ако види подходящ обект за напишкване - тогав има, няма, все пищи, че й се пишка - луда работа :(

ПП На две години е.
« Последна редакция: Юли 24, 2013, 15:25:28 pm от vanyush »
на колко години е детето?

Успях да кача   книгата на Додсън.Има доста отделено за гърнето.И все пак всяко дете е различно.
« Последна редакция: Юли 24, 2013, 15:20:55 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Моят не е имал проблем с изхождането, но аз го слагам на тоалетната чиния сутрин и вечер и той там почти винаги ака  :lol: също там давам и четката за зъби и си знае, като седне, че ще ги мием.
Яде всеки ден плодове,а днес и взех сливи....да видим :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
При нас сливите действат неотказно...  :D
Момичета имате ли мнение за педиатрите, работещи в Токуда? Мия продължава да се разболява през седмица, 2 и искам да я заведа да й направят пълни изследвания. Винаги започва с температура, която обикновено преминава в рамките на 2-3 дни и тя се оправя. Това състояние обаче не може да е нормално. Искам някой да й обърне сериозно внимание и да разберем какво се случва. Ако имате мнение или препоръка за сериозен педиатър, моля споделете. Може и да не е в Токуда, просто се чудя къде да я заведа.
<br />[link=http:
защото плодовете с голям зор ги яде.

Пробвай да дадеш суров пасиран плод ,предлагай ежедневно.Нищо полезно няма в тези бурканчета с пасиран компот.
Мойто диване яде и джанки даже  8O ...всичко,което мама обича.
Живея в квартал с къщи и като станат джанките и ябълките-на зелено ги хрупам  :D .Една приятелка и съседка скоро ми каза:колко съм те гледала от вътре като хапваш джанки(докато съм бременеела) и не смеех да се обадя,да не те подплаша...бе викам:аз голямо криене му удрях...ама ти е много хубава сливата.
 :oops:  ...а те я правят на ракия!Никой не я ядел :(

Дадох сливи и пъпеш днес и след 1 час имах резултат.
« Последна редакция: Юли 25, 2013, 16:11:42 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Опитвам постоянно да давам плодове, за сега единствения начин е като сме на парка с децата, нарязвам предварително в една кутия и давам на всички деца, тя като гледа тях и също яде.
защото плодовете с голям зор ги яде.
Дадох сливи и пъпеш днес и след 1 час имах резултат.

Браво на вас !  :D
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Здравейте д-р Бърди,
пиша ви по повод кръв и слуз в изпражненията на дъщеря ми, която е на 5 години. Всичко започна преди около две седмици с диария в която имаше само слуз. Личния лекар ни изписа Смекта и пробиотик. Изпражненията се втвърдиха , но слузта по- бавно изчезна, така си мислех до този понеделник т.е.22.07 когато видях че слузта пак си я има. Днес я заведох на педиатър, която каза да пие пак смекта две прахчета на ден и пробиотик Линекс по две капсули. Преди час обаче детето се изходи за втори път и видях, че има и кръв в слузта. Нямаше и час след това изхождане и малката пак се изходи, като този път видях повече кръв и слуз в акото. Ужасно се притесних звъннах на педиатърката , която каза да започна да давам три пъти по половин хапче Нелидикс. Личната лекарка ми даде талон за изследване на изпражненията, а педиатърката каза че няма смисъл да ги правя защото  те са за да се види дали детето няма дизентерия или салмонела, а детето е в много добро и настроение, не е отпаднало, общо взето се чувства много добре. Сега обаче следобяд като се върнахме от педиатърката се оплака че я боли дупето по време на изхождане, а коремчето не. Много съм притеснена моля ви дайте ми съвет, страхувам се да не е нещо сериозно. Благодаря Ви предварително!
*
Слуз и кръв може да са признак на алергия - към белтъка на кравето мляко. Направете изследвания, за да изключите възможните причини, преди да приемате каквито и да е хапчета.