0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Добре. Но без ексцесии. Обсъждаме, мислим.
РАСТ тест с венозна кръв може да направите, ако лабораторията е добра.
Докторът назначи точно такъв тест - за него другото би дало компрометиращ резултат. Дръпнат е  /не, че ще се омъжвам за него/, не погледна амбулаторни листа от предишни лекари с констатираните бронхоспазми и "алергични" ринити, за алергичния конюктивит тотално отрече , че може обикновен очен лекар да разпознае от обикновен преглед алергия. Въобще изказа съмнение, че детето ми е под каквато и да било форма алергично. Но все пак чакаме теста и обсъждаме после.
*
Боби, мерси, ще прочета.
Вера, как установихте уроинфекцията? Сами ли после разследвахте възможните причини, на какви лекари я водихте?
На нас ни препоръчаха /от Педиатрията/ да я водим на УНГ, стори им се, че оттам може да идва проблема, трета сливица и т.н. /в интерес на истината тя напоследък страда често от отити/. Какво друго да проверим, по твоя опит?
И аз следващите нощи стоях с термометър до възглавницата и мерех буквално на 10 мин. температурата, и сега още скачам от всеки шум, идващ от леглото й и постоянно я пипам за температура. Ние имаме и батко, който ходи на ДГ, оттам идват вируси, изобщо ... как ще я опазим :(
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Здравейте, Др Бърди. Докладвам относно инфектираната екзема. Вече втори ден мажа с фусидин, по Ваши препоръки, и мисля, че има подобрение. Прилагам снимки. Ако и Вие мислите така, колко дни е препоръчителния курс на лечение?

Днес когато втривах крема в областта на раната усетих, подкожно, малко топче. Досега не бях забелязала, защото не смеех да втривам по-силно, така че не знам откога е там. Какво може да бъде? Подут лимфен възел може би?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, може би ЛВъзел.
6-7 дена, но след 2 дена пак пишете и дайте снимчици.
Може ли да намерите Фусикорт?

Иначе- мажете 4 пъти дневно с фусидин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря Ви, Др Бърди. Нямам фусикорт, ще се запася при първа възможност от БГ, но на този етап ще продължа с фусидин и ще Ви пиша. Предварително се извинявам, че Ви безпокоя, особено по време на Вашата ваканция.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ще се оправи детето. :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря Ви!
На всичко отгоре на няколко места забелязах подобни "пъпчици", като тази от която започна сегашната екзема. Мажа и тях превантивно с фусидин.
И на сгъвката на крачетата й се лющи кожата, там мажа с А-дерма.
Изобщо не ни се отразяват добре "горещините" тук тези дни...
Надявам се това, че се къпем всеки ден (водата тук е много твърда и варовита) не влошава положението.
Благодаря Ви отново Др Бърди, ще пиша след няколко дни с резултат.
« Последна редакция: Юли 18, 2013, 16:36:14 pm от vaci »


Имам нужда от съвет, началото на лятото махнахме памперса, за седмица се научи и си казваше кога и се пишка и ака, после сама почна да се опитва да пишка навън, махнахме и при обедния сън, нощем почна да казва кога и се ходи и изведнъж коренна промяна, почна първо да се изпуска по малко и после да казва, после взе въобще да не казва, когато я питам все казва не, и , ако се опитам да я изпишкам почва да пищи, поне не се наакваше, но и това почна да прави. Според мен всичко почна след една случка на голям стрес за нея. Днес почнах да и слагам отново памперс и тя го пълни без нито един път да каже, или аз като я попитам напишка ли се, отговорът е не. Моля ви за съвет наистина не знам какво да правя, а най-лошото е, че изпитвам огромна вина за това което се случи.Извинявам се, ако постът ми не е за тази тема.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Моля за съвет.
Дъщеря ми, която е на 3г. на 26 юни започна да вдига температура. Водихме я на лекар, гърди и гърло чисти, изписа Изопромизин и витамини. Детето продължи да има температура обаче, стигнахме до 39,2 с Нурофен я сваляше, но не под 37,5.Пуснахме кръвни изследвания, като видя СРП високо лекарката ни предписа Зинат 2х3мл 7 дена. Температурата спадна 24 часа след приема на Зината.
Три дена след края на приема на антибиотика отново същите симптоми - поддържа висока температура и няма други оплаквания. Гърди чисти, гърло също. Отново ни предписаха Антибиотик - Аугментин за  10 дена 2х4мл. Отново температурата спадна и няма оплаквания.
Днес е пак трети ден след края на приема на антибиотика и пак сме с температура 38 градуса. Обадих се на личната утре сутринта сме при нея.
Моля дайте ми съвет какви изследвания и/или специалисти да искам от нея.

*
бора, урина пускали ли сте?
може да е уроинфекция, ушите също не пишеш дали са преглеждани?
*
Урина не сме пускали, ушите ги гледаха.
Благодаря Стефи, ще обърна внимание на лекарката на тези 2 неща.
А уроинфекциите и отитите със по-специфични антибиотици ли се лекуват?

Урина не сме пускали, ушите ги гледаха.
Благодаря Стефи, ще обърна внимание на лекарката на тези 2 неща.
А уроинфекциите и отитите със по-специфични антибиотици ли се лекуват?

Пускате нормална урина за седимент и стерилна урина за микробиология и антибиограма, ако е изолирана бактерия. Как така ви изписват АБ? На какво основание? Само високо ЦРП? друго в кръвната картина? Аз винаги пускам ПКК+СУЕ+ ЦРП + урина и така отивам на лекар. За да имат обща представа. Защото отида ли веднага, още от първия ден в който са вдигнали т-ра, знам че ще ми изпишат АБ и после друг, ако първия не помогне и така безцелно лутане. Затова в началото лекувам симптоматично, пускам изследвания и до два дни ако не се подобри отивам на лекар.
Успех и да се оправяте!
*
всички бактерии без значение къде са се лекуват по антибиограма, няма определение АБ които се дават ей така рутинно за определен заболявания :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
всички бактерии без значение къде са се лекуват по антибиограма, няма определение АБ които се дават ей така рутинно за определен заболявания :)
Има как да няма, имат си с какво почват първо, второ трето и т.н. Антибиограма е приципно идеалното положение, но реалността е, че микробиологията излиза за около 3 дена и никой не я чака, когато става дума за доста от обикновените детски заболявания. Освен това не от всякъде взимат секрет -аз поне никога през живота си не съм видяла микробиология за ушна инфекция, защото няма как да вземат секрет от там. За урина - да, но за уши не. Също инфекции на горните дихателни пътища - в домашни условия е рядко да пратят храчка за изследване. В болниците се прави рутинно, но не съм виждала в кабинтетите да предписват изледвания на храчка на деца.  Може и да правят, но по-често направо дават антибиотика.


  
*
Боби, така е, има широкоспектърни които се изписват масово, но както виждаш в случая става дума за дете което 3 дни след спиране на АБ отново вдига Т, и то не след само един, а се повтаря в рамките на 1-2 м. и 3 курса с АБ.
Така, че аз не писах принципно, а конкретно какво трябва да направи жената, защото видно са пробвали с твоята теория, че принципмно си има АБ за всичко и са им ги изписвали само на база единия преглед.
всички бактерии без значение къде са се лекуват по антибиограма, няма определение АБ които се дават ей така рутинно за определен заболявания :)
Има как да няма, имат си с какво почват първо, второ трето и т.н. Антибиограма е приципно идеалното положение, но реалността е, че микробиологията излиза за около 3 дена и никой не я чака, когато става дума за доста от обикновените детски заболявания. Освен това не от всякъде взимат секрет -аз поне никога през живота си не съм видяла микробиология за ушна инфекция, защото няма как да вземат секрет от там. За урина - да, но за уши не. Също инфекции на горните дихателни пътища - в домашни условия е рядко да пратят храчка за изследване. В болниците се прави рутинно, но не съм виждала в кабинтетите да предписват изледвания на храчка на деца.  Може и да правят, но по-често направо дават антибиотика.

Взима се ушен секрет,в амбулатория,от лекар,Боби.
На мен лично са ми взимали-с фунийката за преглед,от тъпанчето.
И не винаги ушно неразположение се лекува с антибиотик.
Понякога по преценка се дават обезболяващи капки и се следи състоянието докато междувременно излезе антибиограмата.
Казвам го от личен опит,като човек с проблеми.
А като дете ВИНАГИ ми изписваха антибиотик,после втори,трети...и в болница съм лежала няколко пъти.Вече не е така.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, така е, има широкоспектърни които се изписват масово, но както виждаш в случая става дума за дете което 3 дни след спиране на АБ отново вдига Т, и то не след само един, а се повтаря в рамките на 1-2 м. и 3 курса с АБ.
Така, че аз не писах принципно, а конкретно какво трябва да направи жената, защото видно са пробвали с твоята теория, че принципмно си има АБ за всичко и са им ги изписвали само на база единия преглед.
Да разбира се, знам че затова го написа. Просто да не останат заблудени,понеже си написала, че винаги така се лекува и може да си помислят, че са им скапани лекарите, ако за други неща не го правят винаги. Това исках да кажа. А за тях със сигурност трбява да го направят, да.

Кисела, говоря за ушнит еинфекции на децата, които са на средното ухо. Там можеш да тестваш външен отит, за ушните инкфеции за които говорим трябва да аспирираш през тъпанчето. Аз лично няма начин да не дам да го направят това на детето ми, че да имам антибиограма, нито смятам, че някой лекар ще тръгне с това първо преди да е опитал известните антибиотици.   А дали е възможно - вярвам ти че е възможно тенически да се направи.


  
*
Имам нужда от съвет, началото на лятото махнахме памперса, за седмица се научи и си казваше кога и се пишка и ака, после сама почна да се опитва да пишка навън, махнахме и при обедния сън, нощем почна да казва кога и се ходи и изведнъж коренна промяна, почна първо да се изпуска по малко и после да казва, после взе въобще да не казва, когато я питам все казва не, и , ако се опитам да я изпишкам почва да пищи, поне не се наакваше, но и това почна да прави. Според мен всичко почна след една случка на голям стрес за нея. Днес почнах да и слагам отново памперс и тя го пълни без нито един път да каже, или аз като я попитам напишка ли се, отговорът е не. Моля ви за съвет наистина не знам какво да правя, а най-лошото е, че изпитвам огромна вина за това което се случи.Извинявам се, ако постът ми не е за тази тема.
С връщането на памперса сте дръпнали малко назад, но пак ще се оправят нещата като й мине стреса. Не се притеснявай - при някои деца се случва да започнат да се изпускат след като са казвали. Бих те посъветвала възможно най-скоро да свалите памперса и  да не се връщате към него, каквото и да се случи. Успех и повече търпение!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Имам нужда от съвет, началото на лятото махнахме памперса, за седмица се научи и си казваше кога и се пишка и ака, после сама почна да се опитва да пишка навън, махнахме и при обедния сън, нощем почна да казва кога и се ходи и изведнъж коренна промяна, почна първо да се изпуска по малко и после да казва, после взе въобще да не казва, когато я питам все казва не, и , ако се опитам да я изпишкам почва да пищи, поне не се наакваше, но и това почна да прави. Според мен всичко почна след една случка на голям стрес за нея. Днес почнах да и слагам отново памперс и тя го пълни без нито един път да каже, или аз като я попитам напишка ли се, отговорът е не. Моля ви за съвет наистина не знам какво да правя, а най-лошото е, че изпитвам огромна вина за това което се случи.Извинявам се, ако постът ми не е за тази тема.
С връщането на памперса сте дръпнали малко назад, но пак ще се оправят нещата като й мине стреса. Не се притеснявай - при някои деца се случва да започнат да се изпускат след като са казвали. Бих те посъветвала възможно най-скоро да свалите памперса и  да не се връщате към него, каквото и да се случи. Успех и повече търпение!
Аз пък мисля, че не си струва да си стресира детето каквото и да се случи.

Ивана нали също уж ставаше нщем и после почна да се напикава. Сега пак спи с памперс, понеже въобще не се събужда, а продължава да си спи в мокрото. Не съм се закъхарила, че ще остане цял живо в памперси.


  
*
Др Бърди, пиша накратко, да ви кажа, че няма и помен от екземата! Има периодични малки екземи, които не са се инфектирали, отдавам го на горещините и на това, че кожата й е чувствителна, но за щастие не сме имали друг подобен инцидент.
Благодаря Ви още веднъж за навременната намеса и насоки! Лека и спокойна ваканция Ви желая!