0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Д-р Бърди, реших че явно в дадена ситуация и ние ще опрем до този сапун и като го оглеждах забелязах, че е ексфолиращ. Това ли му е по-различното от останалите Дав сапуни и причината да го препоръчвате?
 vanyush нали не си подстригвала с машинка скоро, че при нас така се получи след подстригването, сякаш му се обели кожата.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не, просто от цялата серия ми се струва най-овлажняващ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря, ще го пробваме!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
kiara, ако се е ударил така, че да получи сътресение, сигурно щеше да има синина  :?... Да не е пък някакъв вирус и да го боли глава просто?

Момичета, някой имал ли е проблем с пърхот при малко дете (2 г.)? Не съм сигурна дали е това, но така изглежда, много ситни бели кожички отпред на главата. Появиха се наскоро и явно я сърби, защото от време на време се чеше много яростно и се оплаква, че имала мравки :). Откакто се е родила мия със Себамед (веднъж седмично, а през останалото време само с вода). Като начало ще взема да сменя шампоана, но се чудя с какво да бъде. А-Дерма? Или пък си е веднага за лекар работата?
Благодаря!
Вирус явно беше, отмина за два дни и половина. Дано да няма вече проблем!


*
Благодаря за съветите, ще опитам със сапуна и дано Низоралът не дразни очите...

Низорал дразни очите.
м-и, не сме постригвали с машинка... Де да можеше, ама нали е женско :)
midge, благодаря! Подозирам, че и сапунът ще дразни, та не знам как ще се оправим. То и без друго е такава драма и борба къпането :(
*
м-и, не сме постригвали с машинка... Де да можеше, ама нали е женско :)
midge, благодаря! Подозирам, че и сапунът ще дразни, та не знам как ще се оправим. То и без друго е такава драма и борба къпането :(
Как де не може, ела виж, имам запазен час да острижа една мома (за протокола-не съм фризьорка)  :lol: Още съществуват теории, че косата се сгъстява от това  :wink:
Д-р Бърди имам нужда от съвет.Синът ми на 3,6 м дълго време кашля нощем докато накрая се влоши и му изписаха антибиотик поради начална пневмония.След 5 дена на антибиотик започна да се сържи странно.Само плачеше,върви по права линия,оплакваше се че го боли главата.
Обиколихме доста лекари-невролог,рематолог и накрая снимка на врата.
Казаха че има нещо като възпаление на мускул на врата и трябва да носи яка една седмица и да го мажем с обезболяващ крем+нурофен.
Сега си е изкривил главата и така стои постоянно,оплаква се че го боли врата и поддържа темепература 37 градуса.
Имаме ли причина за притенснение и какво още може да се направи да се излекува по-бързо?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Данни за отит? мастоидит??
Това вероятно е тортиколис и е нужно особено внимание относно инфекция ( уши, мастоидит, фарингеален абсцес, перитонзиларен абсцес...)
« Последна редакция: Юли 12, 2013, 11:58:40 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Според УНГ няма проблеми с ушите и гърлото.
От вчерашната пълна кръвна картина реактивния протеин е спаднал това не е ли показател,че няма инфекция?
C-реактивен протеин   0.05     mg/dl  - до 0,5 mg/dl,/-/ negative
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Хм... без преглед повече не мога да кажа.
При децата често има случаен тортиколис и при обикновени вирусни заболявания...  още повече щом и изследванията са добри. СУЕ е? Стреп-тест?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Не е пускан Стреп-тест,а СУЕ не виждам в изследването.Последен въпрос-тази температура 37,1 която е постоянна от няколко дена притеснителна ли е?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Притеснителна"? да се уточни какво става е важно, и защо детето има тортиколис... диагнозите са доста, в зависимост, какво се вижда на място.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Здравейте , докторе. Ситуацията е следната:
1. Както писах и преди за последната година при боледуване Вики ми прави четири бронхоспазма;
2. При последната хрема, заключението на УНГ е алергичен ринит - установихме, че алергенът е прясно оконеса трева (имаме двор и косим, също така и паркове, градини);
3. След това направи и алергичен конюктивит (преглед от очен лекар)  в периода в който липите цъфтяха, улицата ни е пълна с тях и летеше прашец;

Горните проблеми налагат според мен консултация с алерголог (не Мустаков), но искам да попитам следното:
1. Възможно ли е тестуване в летния период?
2. Мога ли да се консултирам с Вас след прегледа с алерголог и преди да съм започнала лечението, защото да си кажа честно, на вас най-много имам вяра. 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Много деца правят такива реакции. Не е нужно нещо да правите- третирайте само конкретната изява.
Може да дадете "Задитен" ( Кетотифен) на сиропче, за 3-4 Месеца до м. Октомври. Работи много добре, и не е опасно от гледна точка на странични ефекти.

НЕ виждам нужда да тестувате засега.
« Последна редакция: Юли 13, 2013, 10:33:29 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Е аз вече съм запазила час за алерголог.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Добре. Но без ексцесии. Обсъждаме, мислим.
РАСТ тест с венозна кръв може да направите, ако лабораторията е добра.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Д-р Бърди , моля за съвет отново .
Ния днес цял ден киха и носа и по -малко почна да тече . Няма други симптоми , не съм я водила на лекар, но педиатъра по телефона ми каза да й давам само капки за нос - виброцил. Мога ли да правя друго преди да се е разболяла ?
Когато педиатъра ви е в отпуск къде водите децата си ? Трябва ли да има някой да го замества ,или търсите друг лекар?
Нашия педиатър има заместничка, която е една и съща от няколко години. Тя познава децата и също ни дава направления за изследвания или специалисти, ако ни потрябва.