0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Благодаря за съвета д-р Бърди!
Ще продължа с АР Хумана и определено ще храня Рая по-късно, че в момента вечерята й е преди 19ч, а ляга към 20/20,30.

Диети не съм правила, чела съм съветите ви и сега даже се придържам към тях, но в болницата след 10-дневно разстройство вече бях в паника и правех каквото ми кажат.

Лека вечер :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може би е било чревна инфекция...  а може би и нужда от венозна рехидратация.
А и при диарии винаги има лактазен дефицит, касаещ и кърменето.
Просто след кърмене прави по-обилни изхождания, но това с времето се нормализира, ако запазите ОСТАНАЛОТО хранене както е, и ако оводнявате венозно.
Следователно - не се спира кърменето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Радостинка, да ме поправят ако бъркам, но АБКМ  е алергия към белтъкът на кравешкото мляко. Ти споменаваш, че детето за известно време е оставено само на кърма, как така може да има такава алергия?
*
Дъщеря ми - изключително кърмено бебе - беше диагностицирана с АБКМ - получих разнообразни и взаимно изключващи се съвети, но в крайна сметка реших да продължа да я кърмя и да мина на безмлечна диета.
Д-р Бърди, виждам, че не сте привърженик на диетите, но как смятате - при захранване с млечни продукти как трябва да се процедира? Масло, сирене, кисело мляко, прясно мляко - в такава поредност са препоръките на алерголога, а някои препоръчват да се започне първо с козе сирене.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Как беше диагностицирана? с какви тестове?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Кръвен тест.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Сирене, кисело вместо прясно. Масло.
Не се дават козе мляко продукти при деца, особено козе мляко.
Какво точно в тестовете бе позитивно, и колко?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Здравейте, докторе!

Какво представлява моливче амоняк?
Аз си имам едно комплектче за летните разходки, в което са ми включени марличка, влажни кърпи и топоцин, лепенки, фенистил гел и солдесанил капки. Като обикаляме по планините, а и в града си ги нося на дъното на чантата и са ми трябвали особено фенистила.

По повод диетите и диариите. Моят син е от вторник с редки изхождания. Първият ден не го приех особено сериозно, защото той яде много череши, диня, царевица и т.н. От тогава плодовете ги спряхме, дадох хидрасек. И вече шести ден ту се подобри, ту извендъж има позив и не може да се устиска. Имаше момент, в който беше ходил над двайсет пъти на ден. Но това беше втория и третия ден. Днес е ходил общо четири пъти, но извенъж казва, че го боли корема и тича веднага в тоалетната. Изпражненията са воднисти.
Диети никога не сме пазили при диария, още в София като бяхме първата педиатърка ми е давала този съвет, вие също го подкрепяте - това ми е достатъчно да не слушам около мен какво се говори.
Не давам захар, пресни плодове и сок, не давам мляко и мазно. Иначе яде макарони, месо, печено, супа и такива неща яде.
Личната лекарка в петък каза да му давам суметролиум след като толкова време с хидрасек не се е оправил.
Малко съм неуверена, защото обикновено тия неща са минавали с 3-4 хидрасека, но вече започнах да се притеснявам. Детето е весело, игриво, само като има спазъм и позив тогава се свива.
Склонна съм да оставя нещата така с идеята да отмине от само себе си. Но все пак се опасявам да не греша.
« Последна редакция: Юни 23, 2013, 13:17:51 pm от *vera »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Спрете млякото за 1-2-3 дена.
Намерете и дайте Хидратин-Алфа ( Алмора Плюс, или аналог, каквото се намира в Бг).
Може да дадете Хидрасек в две дози дневно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Докторе, мляко не му даваме още откакто започна, т.е от вторник.
Сирене обаче яде. То пречи ли?
От вторник е на хидрасек 3*1 и го пи до вчера, тоест 5 дни и от вчера му давам смекта. Днес е ходил четири пъти, не се е оплаквал, че го боли корем след това.
Както споменах в петък личната изписа суметролим сироп 2*10 мл, но не я разбрах защо го изписва и не съм го давала. Ако нещата не се подобрят, ще пуснем посявка утре, но докато излезе не зная какво да правя с храненето.
Днес е ял баница със сирене, без яйце, на обяд супа от моркови с крутони, следобед  печена ябълка и за вечеря мисля телешко варено.
Но вчера като се чухме с майка ми и като споделих, че нещата не тръгват категорично към подобрение имаше ".. аз ти казвам, че детето месо не трябва да яде".
Младежът е енергичен и постоянно гладен. Пие много течности, хидратин имам вкъщи, но ми се струва, че няма нужда, а и трудно ще го накарам да пие.
Ако считате за необходимо ще му дам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Чудесно.
Ако може да дадете малко хидратин, в друга течност, добре ще е.
Нещата са на подобрение- ще са нужни още няколко дни... .
За обяд само супичка? ами ще е гладен, разбира се... .
Телешкото не пречи... .

Ще има полза от хидратин- дайте го в сок от ябълки ( леко разреден), или чай, хладен, леко подсладен с лъжичка мед ( или друго).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Супичка, той така се нахвърли, че излапа купа и половина и реших, че ще се претовари и с друго.
Малко глад е полезен :D
Сега ще го пробвам с хидратина
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не "глад" при диарии... .
Ако се изхожда до час след хранене, това не е диария, и ще се нормализира за около 4-5 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря, докторе!
Чайът с хидратин не го иска, обаче организирахме надпиване със сестра му /тя вода/. Спортната злоба изигра положителна роля.
*
Сирене, кисело вместо прясно. Масло.
Не се дават козе мляко продукти при деца, особено козе мляко.
Какво точно в тестовете бе позитивно, и колко?
И аз му се чудя на козето мляко, но един много популярен алерголог препоръчва такава схема  :roll:
Трябва да намеря изследванията, не помня.
Дайте ми съвет как е необходимо да действам в тази ситуация - мисля, че Рая се одра на ръждив пирон (то е един ръб с пирон, не видях на което точно се одра, на ръба или на пирона).
Какво трябва да направя, да я заведа на лекар?!
Почистих одраното, но май само това не е достатъчно  :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Трябва да го види лекар и евентуално да се сложи инжекция за тетанус!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Дайте ми съвет как е необходимо да действам в тази ситуация - мисля, че Рая се одра на ръждив пирон (то е един ръб с пирон, не видях на което точно се одра, на ръба или на пирона).
Какво трябва да направя, да я заведа на лекар?!
Почистих одраното, но май само това не е достатъчно  :?

Оценявате каква е травмата, и колко време е минало от последната направена доза тетанус. Тоест, колко дълбока е раната, замърсяване с пръст или друго, колко голяма е раната.
Иначе локална обработка- по правилата.

Дори и да няма показание за антитетаничен серум- аз бих поставил доза, стига да няма противопоказания и серума да е с добро качество.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Дайте ми съвет как е необходимо да действам в тази ситуация - мисля, че Рая се одра на ръждив пирон (то е един ръб с пирон, не видях на което точно се одра, на ръба или на пирона).
Какво трябва да направя, да я заведа на лекар?!
Почистих одраното, но май само това не е достатъчно  :?

Само да разсея един мит- дали е ръждив или е пирона няма значение, ръждата няма връзка. Просто се казва така, щото бактерията е навсякъде навън, но ако е ръждив пирона е по-вероятно да е седял по-дълго и да е замърсен, затова така се вярва, че има  връзка с ръждата. Връзка има, но и без ръжда става. Казвам го да не си помислиш, че ако някой път си направи рана с друго, не е опасно, понеже не е била от нещо ръждиво - пак си е опасно. Най-много има значение дали е дълбока раната, защото бактерията расте само когато няма кисород, когато нещо я вкара навътре. Всяка по-дълбока рана си е потенциално опасна, особено ако е направена навън, понеже спорите са навсякде около нас в почвата. Ако си нямате бита ваксина срещу Тетанус като част от задължителните инжекции ( тук е част от имунизациите, не знам при вас), аз бих си я била редовно, че да не го мислите следващият път поне това.  Дори и аз си бия Тетануса на всеки 10 години и много внимавам да не ми изтече.

П.П. Извинявам се докторе не се сдържах при написаното да не го кажа. Не мога да оставя тази толква опасна залбуда, без да изкоментирам.
« Последна редакция: Юни 24, 2013, 16:20:23 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"...Само да разсея един мит- дали е ръждив или е пирона няма значение, ръждата няма връзка. "

Има тясна връзка между двете в смисъл, че Клостридиум тетани използва железен субстрат за производството на токсина- в този аспект, железния субстрат ( редуциран железен прах, що се касае до изкуствено продуцирания токсин) освобождава разтворим източник на желязо, и същевременно предлага неразтворима повърхност.
Така например технично се произвежда токсин, когато Клостридум се "захранва" с т.нар. "редуциран железен прах".
Да припомним че, железния прах се произвежда като "редуциран", "атомизиран" и "електролитен".
http://www.jfe-steel.co.jp/en/products/ironpowders/about.html

Следователно, наличието на ръжда по един железен предмет увеличава шансовете, АКО този железен предмет е колонизиран с Клостридиум тетани, ръждата да е не само въпрос на материала, но и продукт от потребяването на желязо от Кл.тетани за производството на токсина.

Повече по въпроса тук ( има и ред други публикации)

"The role of reduced iron powder in the fermentative production of tetanus toxin."
Appl Microbiol Biotechnol. 2006 Nov;73(1):55-9.

"...When tetanus toxin is made by fermentation with Clostridium tetani, the traditional source of iron is an insoluble preparation called reduced iron powder. This material removes oxygen from the system by forming FeO(2) (rust). "
« Последна редакция: Юни 24, 2013, 16:45:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.