0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Силванче, консултирах се с педиатърът ни и ни каза , че адреналинът се поставя само при доказана и животозастрашаваща алергия, защото е опасно за сърцето. Иначе имало кортизон и на капки, а autan  било доста токсично,  същото мнение  изрази и фармацефтът като попитахме за този препарат.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Пен с адреналин е едно от най-съвременните средства за овладяване на животозастрашаваща алергична реакция. НЕ е опасно за сърцето, ако се спазват правилните дозировки за възрастта.
"Аутан" не е токсичен- няма токсични съставки в него.
Доколкото знам, няма в Бг КС на капки- иначе-да, ползва се "Солдесанил", например преди да се поставя адреналин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Докторе, така ми обясни педиатърът и ни препоръча ситронела за тази цел. Но колкото хора толкова и мнения. Аз уважавам и се доверявам на вашите съвети напълно, просто споделям и др. мнение. Ние също живеем в Гърция, не знаех че няма в  Бг КС капки, за които искам да ви попитам, при евентуален анафилактичен шок биха ли помогнали докато се намери мед. помощ?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може и цитронела, може и моливче с амоняк. Каквото си изберете. Аз лично съм най-доволен от Аутан и моливче с амоняк.
Доколкото знам, няма в Бг КС на капки- доста хора бяха търсили за децата си.
Разбира се че, ако има данни за генерализираща се алергична реакция, може да ползвате КС на капки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря ви докторе.
Др. Бърди ще си позволя да ви задам още един въпрос. Поставя ли се на новородените витамин К в Гърция??? Благодаря и лека вечер.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да.Задължително и на всички.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Може и цитронела, може и моливче с амоняк. Каквото си изберете. Аз лично съм най-доволен от Аутан и моливче с амоняк.
Доколкото знам, няма в Бг КС на капки- доста хора бяха търсили за децата си.
Разбира се че, ако има данни за генерализираща се алергична реакция, може да ползвате КС на капки.

При моето дете след ухапване от бълха има само червена точка, няма алергична реакция, но при двамата ми племенника след ухапване от бълхи и комари стават на червени мехури, пълни с вода на големи участъци, а единия има астма, и на няколко пъти са му били урбазон за дишането му.

Как смятате, д-р Бърди, при дете с алергия към ухапвания от насекоми, и астма как е добре да се реагира, веднага да се бие урбазон ли, мускулно, венозно, и къде по тялото?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
И защо да е нужно да се слага веднага КС? при деца с астма? ухапани от насекоми... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Не знам, питам само  :oops: .

Мислех си, че след като е алергично към комари и бълхи, и при разболяване има затруднено дишане, може и към оси да е алергично, може и да не е така  :? .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ако има нужда- давате допълнителни лекарства.
Ако има данни за епизод в миналото- давате предварително.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Благодаря, Докторе!

Да не се случва, но при ухапване от оса има алергична реакция и затруднено дишане, веднага инжекция урбазон венозно ли, а не мускулно?Този анапен джуниър е доста скъп, към 100 лв., а моливче амоняк достатъчно ли би било, и фенистил капки?

Моля Ви да уточните, че на мен лично от всички коментари не ми стана ясно какво се прави при спешна ситуация, и какво трябва да има човек в аптечката си  :) .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
* моливче с амоняк- първо . Решава в 80% от случаите проблема. Слага се веднага, иначе няма много добър резултат.
* при данни за "напредване" на реакциите- се дават капки КС, напр "Солдесанил".
* адреналин се поставя по преценка, след КС, или ако изначално реакцията е много бурна ( със системни изяви).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Благодаря Ви!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Д-р Бърди, преди месеци коментирахме рефлукса при Рая. Съвета ви беше 3-4 месеца да мине на АР мляко. Започнах да давам Хумана АР и имаше подобрение в състоянието й. Чуването на "глък" изчезна, връщането на вода стана голяма рядкост, нощния сън се подобри. 
От Февруари е на Хумана АР и понеже препоръчаните от вас месеци минаха, реших да пробвам с обикновено АМ. От 5 дни пие Нан 3-ка, но всичките симптоми се върнаха направо от раз.
Какво ще препоръчате при това положение?
Да се върна към АР АМ? За колко време?
Ще изчезнат и някога тези проблеми с рефлукса?!!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може би ще е нужно да тестирате за АБКМ. От резултатите зависи.
Може да оставите АР още 4-5 месеца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Може би ще е нужно да тестирате за АБКМ. От резултатите зависи.
Може да оставите АР още 4-5 месеца.
Простете за невежеството, но какво представляват тези тестове за АБКМ?
Към какъв лекар трябва да се ориентирам, притесняваме факта, че личната няма да вземе на сериозно проблемите, които коментираме с вас.

Сега ще си пусна и търсачката да прочета малко за АБКМ, че не съм много наясно.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може да тестувате с венозна кръв (РАСТ), а може и с "лепенки".
Детето се тестува за реакция към протеини в състава на млякото. Това са тестовете.
Няколко неща само се тестуват, що се касае до тази тема ... .
Може да оставите детето на АР още няколко месеца и тогава да обмислите пак... по принцип, ако имаше АБКМ и на АР щеше да реагира... .

Виждал съм няколко такива случая ( негативни за алергия към протеини),  с времето нещата се израстват.

Няма проблем да давате още дълго Хумана АР... само в цената е проблема.
Може да опитате нормално прясно мляко, ако детето е над 12м, и да го сгъстявате с 1-2 мезурки оризово (бебешко) брашно ( "каша ориз").
« Последна редакция: Юни 22, 2013, 22:59:34 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Д-р Бърди ще си позволя да ви досадя с още някой въпрос, ако може!?
Но понеже прочетох малко из форума - въпреки че явно в БГ, често се поставя тази диагноза "ей така" и още преди месеци една лекарка в инфекциозно ми каза, че може Рая да има алергия към белтъка - ще споделя две неща и ще се надявам да коментирате.

- в инфекциозно лежахме заради едно упорито разстройство, всички изследвания бяха ок, детето беше ок, но имаше над 10 изхождания на ден. Още когато разстройството започна, спрях всякаква външна храна и оставих Рая само на кърма, резултата беше влошаване. В болницата се получаваше същото, през деня когато е на пюрета се подобряваше, а след вечерното кърмене започваше кошмарното "дрискане" и така до следващото външно хранене. Лекарката ме принуди да я отбия, а тя отказваше АМ. Може да си представите как обърках внимателното захраненото си дете... но разтройството спря. Та тази лекарка предположи, че АБКМ - не знам до колко основателно.
- прочетох че АБКМ се свързва с обриви, но не можах да намеря ясни снимки. Преди месеци, а и от две седмици отново е със леки обриви. Първия път бяха по клепачите на очите, личната веднъж каза, себорея, после дерматит, накрая ходихме на очен, и те взеха че минаха и не стигнахме до дерматолог. Сега са по бузите, под очите. В сряда сме на консултация ще видим какво ще ми каже този път.

Дали имам основание да побързам с този тест?

П.П. Попаднах на мнение на потребител, в което се казва, че АБКМ се свързва и с безсъние, а това е ми е голям проблем. Рая често будува по 1-2 посред нощ, от месеци.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ако сте правили "диети" при диарията, може би проблемите са от там ( преди да влезете в болницата "диети").
Отбиването не се практикува при диарии... не се правят "диети" и нещата бавно се подобряват. Колкото дни с диети, толкова по-трудно се възстановяват децата.
АБКМ при изключително кърмени деца е много, много рядко нещо.

За безсънието вечер- давайте няколко лъжички каша ( или храна), преди да дадете последното АМ за деня.
Или хранете в 20-20.30 с нещо "по-солидно".
Мисля ще реши проблема.
« Последна редакция: Юни 22, 2013, 23:23:48 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.