0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
 Останал сте с това впечатление от времето, когато спореме с вас ( и половината форум) за нормалната флора- нещо, за което смея да твърдя, мога да имам мнение... въпреки че пак не си го позволявам. 

Споко, махам се, можете на спокойстиве да си вихрите теориите за дебелеенето при пиене на студена вода,  как работят климатиците, да си поръчваме сода за хляб от Америка, дали всъщност знаем, че детето ни е ревяло и тем подобни „медицински“ съвети, за които сте спорел с мен през годините.   Лек ден и няма повече да ви се меся, извинете че не съм разбрала, че е ваша темата само.
« Последна редакция: Юни 19, 2013, 20:12:21 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Нямам проблем да Ви отговарям, само дето ми отнема два пъти повече време да обяснявам на Вас лично, защо препоръчвам едно нещо, или пиша нещо по точно определен начин.

Хипертонични р-ри на НаБикарбонат се ползват широко с детски небулайзери при определени клинични случаи.
Инхалациите с обикновен физ. разтвор са един вид заместител на "баня с пара", която традиционно е много облекчаваща при деца с тежки ринити, или грипни състояния,
Но противоположно на това, което Вие писахте- проблемни при астматични кризи, освен ако не се добавят течен Фликсотайд или Аеролин. Особено инхалациите с течни Фликсотайд и/или Аеролин са спасили десетки деца от хоспитализация при Астматични кризи, бронхиолити. И колкото и някои в САЩ да пишат че, КС нямали място в лечението на бронхиолитите при деца, това ПРАКТИЧЕСКИ си остава основното средство.

В Германия традиционно се ползват небулайзери при широк кръг вирусни заболявания, свързани със симптоматика на ДП- много майки, живеещи в Германия ще Ви го кажат.
Това че при Вас това не го правят, не значи, че не се прави въобще, или че е вредно.
« Последна редакция: Юни 19, 2013, 20:31:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Имам антибиограма приложена към изследването, но не знам какво да предпочета, лекарят не назначи нищо.  Ще си позволя да я напиша тук:
Ampicillin-R                             Clarithromycin-S
Amoxacillin-R                          Azithromycin-S
Amoxi/Clav-S                          Clindamycin-R
A;pi/Sulbact-S                         Ciprofloxacin-S
Cephalotin-R                           Ofloxacin-S
Cefuroxim-S                            Gentamycin-S
Cefotaxim-S                            Trimethoprin/Sul-R
Erithromycin-S
Pancef-S
Това е всичко, което пише.
Аугментин, ако детето не е алергично към него.
За съжаление от Аугментина се изрина от глава до пети и заради него пи Медрол, така че отпада като вариант.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Ох, вече съм сигурна, с дясното краче леко стъпва навътре, не стъпва хубаво, а на външната страна, и походката му е като пате, въпреки че проходи на 1 г. и 2 м., затова се усъмних.
Как се оправя това, имали ли сте такъв проблем  :( ?

Ходихме до Горна Баня, попаднахме при д-р Стефанов, и според него няма проблем.Много деца на тази възраст имали такава походка, и стъпване навътре с крачетата, но се израствало това.Ако до 4 г. не се оправи, тогава преглед и евентуално ортопедични стелки.

Каза ни, че при малкия и височината му оказва влияние, 86 см. е, да го оставяме да ходи бос повече.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Имам антибиограма приложена към изследването, но не знам какво да предпочета, лекарят не назначи нищо.  Ще си позволя да я напиша тук:
Ampicillin-R                             Clarithromycin-S
Amoxacillin-R                          Azithromycin-S
Amoxi/Clav-S                          Clindamycin-R
A;pi/Sulbact-S                         Ciprofloxacin-S
Cephalotin-R                           Ofloxacin-S
Cefuroxim-S                            Gentamycin-S
Cefotaxim-S                            Trimethoprin/Sul-R
Erithromycin-S
Pancef-S
Това е всичко, което пише.
Аугментин, ако детето не е алергично към него.
За съжаление от Аугментина се изрина от глава до пети и заради него пи Медрол, така че отпада като вариант.
"Зинат" тогава.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Да питам за всеки случай, при ухапване от оса какво се прави?
И в случай, че лекарката не е наблизо, какво се предприема, вариант ли е човек да си има инжекция урбазон в хладилника, и в каква доза се слага?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да питам за всеки случай, при ухапване от оса какво се прави?
И в случай, че лекарката не е наблизо, какво се предприема, вариант ли е човек да си има инжекция урбазон в хладилника, и в каква доза се слага?
Обработва се незабавно с моливче-амоняк.
Другото после- ако има нужда.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
 
Имам антибиограма приложена към изследването, но не знам какво да предпочета, лекарят не назначи нищо.  Ще си позволя да я напиша тук:
Ampicillin-R                             Clarithromycin-S
Amoxacillin-R                          Azithromycin-S
Amoxi/Clav-S                          Clindamycin-R
A;pi/Sulbact-S                         Ciprofloxacin-S
Cephalotin-R                           Ofloxacin-S
Cefuroxim-S                            Gentamycin-S
Cefotaxim-S                            Trimethoprin/Sul-R
Erithromycin-S
Pancef-S
Това е всичко, което пише.
Аугментин, ако детето не е алергично към него.
За съжаление от Аугментина се изрина от глава до пети и заради него пи Медрол, така че отпада като вариант.
"Зинат" тогава.
Благодаря
Добър вечер. Бихте ли пояснили какво е това 'моливче' мен също ме интересува този въпрос с ужилванията. Ще ходим на почивка и в близост до къщата има кошери. На 13 месеца сме и не сме жилени до сега :).  За краен случай адреналин знам. Благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
А ако детето е алергично какво е необходимо да се направи?
Ако в близост, д-р Бърди няма медицински център, добре ли е да има в хладилника инжекция урбазон, и на 2-4 г. деца в какви дози се слага?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Д-р Бърди, благодаря за повечето обяснения, които сте дал за инхалаторите.
Благодаря и на Боби, че ги е провокирала  :D
Исках да се информирам и да си имам, а не като ми се наложи да купя това, което е налично, защото се съмнявам да поддържат голямо разнообразие и наличности в аптеките.

Силванче, детето ти алергично ли е? Хората, които си имат проблем си знаят за него, лекарите им също са информирани и според ситуацията и нуждите се действа предполагам. Познавам един пчелар, който е алергичен и си ходи с "оборудване" при пчелите. И какво значи няма медицински център наблизо? Дори по селата има лекари и те са подготвени за екстремни ситуации в повечето случаи.
*
Моята мома ще изкара две седмици на село с майка ми. В селото няма лекар, най-близкия град е на 13 км, но когато няма кола не става.
Ще добавя в аптечката на София и Аутан за след ухапване. Майка ми е медицинска сестра и ще добавим и урбазон, който тя знае как да постави. Дано не се налага.
Аз досега мажех с Фенистил гел при ухапване от комари.  Аутана е за деца над 2 години и вече може да го ползвам :D

М-и, още при първата хрема на София при прегледа ми казаха: Купете си инхалатор. Аз купих PIC под формата на заек. Първи приятели са със София  :wink:

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Детските инхалатори за определена патология при деца са незаменими.
Освен че облекчават, ако добавим тук и възможността за течни Аеролин/Фликсотайд при нужда, излиза че тези уреди наистина са от голяма полза.
Често ползвам и Натриев бикарбонат при определени случаи, и съм много доволен от резултатите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Майка ми е медицинска сестра и ще добавим и урбазон, който тя знае как да постави. Дано не се налага.

Доста почетох по темата, има мнения, че урбазона действал до 2 ч. и е добре писалка анапен джуниър, но ми се струва доста скъпа, към 100 лв. е.

А можеш ли да питаш майка си, Ники, как се поставя урбазона, мускулно, в коя част на тялото, в какви дози за 2-4 г. деца, бързо ли действа  :) .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
А можеш ли да питаш майка си, Ники, как се поставя урбазона, мускулно, в коя част на тялото, в какви дози за 2-4 г. деца, бързо ли действа  :) .
Силванче, консултирайте се с лекар по въпроса с поставянето на урбазона и за дозите. Аз ще направя същото с нашия педиатър.

Мисля, че урбазона се поставя венозно и е  по трудно при дете, но не съм съвсем сигурна де, а адреналина е в нещо като химикал и се вкарва с едно натискане мускулно. Но ако е толкова скъп... :?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Мисля, че урбазона се поставя венозно и е  по трудно при дете, но не съм съвсем сигурна де, а адреналина е в нещо като химикал и се вкарва с едно натискане мускулно. Но ако е толкова скъп... :?

http://www.medicine.bg/lekarstva/anapen-junior

Ако е това, скъпичко е.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Излезе ни секрета - стрептокок пневмония, масово. Зинат 10 дни ще пием. Чувствителен е на него.