0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Докторе привет, излязоха резултатите от носния и гърлен секрет на сина ми. Гърлото е чисто, но в носа масово Мораксела катаралис . Изписаха ни антибиотични капки Тобрекс . Смятате ли че това е достатъчно и забравих да питам ние възрастните трябва ли да лекуваме нещо?
Аз също имам някакви корички в носа сутрин. Благодаря предварително.
м-и, с дъщеря ми ползвам ОМРОН, цената му е около 120 лева.
Друга марка, която се купува много, са италиански - ПИК май бяха. Едната им част има форма на животно, за да е по-интересно за децата.
*
Яна,благодаря за отговора.Снимка не сме правили ,само на слушалка и изследвания .Лекуваме симптоматично.Но все пак ми е притеснено да не се пропусне нещо.Колко време продължава една кашлица?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Докторе привет, излязоха резултатите от носния и гърлен секрет на сина ми. Гърлото е чисто, но в носа масово Мораксела катаралис . Изписаха ни антибиотични капки Тобрекс . Смятате ли че това е достатъчно и забравих да питам ние възрастните трябва ли да лекуваме нещо?
Аз също имам някакви корички в носа сутрин. Благодаря предварително.
Изследвайте се в близкото обкръжение на детето.
Ако вярвате на лабораторията, поискайте антибиограма, и лекувайте по нея.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Започвам да се притеснявам и да мисля, че този инхалатор е задължителен с дете в къщи. Какви ползвате, може ли снимки или линк?
На теб за какво ти е при положение, че детето няма няма бронхоспазми? Само не ми казвай, че и ти ще правиш инхалации с вода със сол( което е физиологичният разтвор)? Достатъчно ми е било мъката да накарам истерично дете да прави инхалации,че без тях не може да диша, че да мъча и дете, което няма  спешна необходимост .

vanyush, ЦРП дори не показва със сигурност дали е вирурна или бактериална инфекцията. Може да е вдигнато и при двете . ЦРП е обикновено допълнително изледване за диагнози на разни автоимунни заболявания и не е за целите, за които го позлват в Бг., защото може да заблуди.


  
*
Само не ми казвай, че и ти ще правиш инхалации с вода със сол( което е физиологичният разтвор)?


Хахаха да точно за това си мислех да го ползвам. Бронхоспазми се надявам да не прави, но след последния ужас се панирам и от проста хрема, като сега.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Само не ми казвай, че и ти ще правиш инхалации с вода със сол( което е физиологичният разтвор)?


Хахаха да точно за това си мислех да го ползвам. Бронхоспазми се надявам да не прави, но след последния ужас се панирам и от проста хрема, като сега.
Амииии, щом те влече :-)


  
*
Имам антибиограма приложена към изследването, но не знам какво да предпочета, лекарят не назначи нищо.  Ще си позволя да я напиша тук:
Ampicillin-R                             Clarithromycin-S
Amoxacillin-R                          Azithromycin-S
Amoxi/Clav-S                          Clindamycin-R
A;pi/Sulbact-S                         Ciprofloxacin-S
Cephalotin-R                           Ofloxacin-S
Cefuroxim-S                            Gentamycin-S
Cefotaxim-S                            Trimethoprin/Sul-R
Erithromycin-S
Pancef-S
Това е всичко, което пише.
От седмица сме на морето, времето е хубаво, но водата е ледена. Дали от това или от друго, но Елиа е втори ден с температура. Качва се до 39,6 и трудно пада. Давам познатите панадол, нурофен и еферелган свещички. Днес я заведох на лекар в хотела, чисти гърди, леко зачервено гърло. Нищо, което не знаех не ми каза, но тая температура ще я умори.  Отделно нищо не яде.
Къди, явно е вирус - моето дете изкара такъв миналата седмица. Само температура, без дори зачервено гърло или хрема, без спотамшни проблеми. Пет дни повишаваше температурата, въпреки че давахме нурофен и панадол през съответния интервал от време. Незнам за зачервеното гърло на нейната възраст дали има някакаво подходящо локално средство, попитай лекаря...поне да я облекчи малко...
*
При нас вируса мина с една вечер температура - не съм я сваляла, но не беше и висока. Сега само има сополи и покашля. За гърло много добре действа коластрата(капсула), ако детето може да я смуче.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Имам антибиограма приложена към изследването, но не знам какво да предпочета, лекарят не назначи нищо.  Ще си позволя да я напиша тук:
Ampicillin-R                             Clarithromycin-S
Amoxacillin-R                          Azithromycin-S
Amoxi/Clav-S                          Clindamycin-R
A;pi/Sulbact-S                         Ciprofloxacin-S
Cephalotin-R                           Ofloxacin-S
Cefuroxim-S                            Gentamycin-S
Cefotaxim-S                            Trimethoprin/Sul-R
Erithromycin-S
Pancef-S
Това е всичко, което пише.
Аугментин, ако детето не е алергично към него.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Започвам да се притеснявам и да мисля, че този инхалатор е задължителен с дете в къщи. Какви ползвате, може ли снимки или линк?
На теб за какво ти е при положение, че детето няма няма бронхоспазми? Само не ми казвай, че и ти ще правиш инхалации с вода със сол( което е физиологичният разтвор)? Достатъчно ми е било мъката да накарам истерично дете да прави инхалации,че без тях не може да диша, че да мъча и дете, което няма  спешна необходимост .

vanyush, ЦРП дори не показва със сигурност дали е вирурна или бактериална инфекцията. Може да е вдигнато и при двете . ЦРП е обикновено допълнително изледване за диагнози на разни автоимунни заболявания и не е за целите, за които го позлват в Бг., защото може да заблуди.

Децата много лесно правят инхалации от небулайзер. И тези инхалации при определени показания са много ефективни.
Така че- не е нужно да пишете за неща, от които не разбирате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Децата много лесно правят инхалации от небулайзер. И тези инхалации при определени показания са много ефективни.
Така че- не е нужно да пишете за неща, от които не разбирате.
ДОкторе, не е нужно вие непрекъснато да се чепкате с мен и да ме изкарвате, че едва ли не си измислям, Обидно е да оспорвате нещо, когато човек ви казва, че го е изпитал. Моето дете беше жестоко истерично в продължение на няколко пъти, но понеже не можеше да диша от астма, нямахме избор и сме я държали докато тя се гърчеше в ръцете ми. Какво съм изживяла аз си знам. Така че ако обичате  вие въобще не сте бил тук, че да  да ми обяснявате колко било лесно и не съм разбирала.
А дали е ефективно -ми нейното дете е здраво,за какви показания говорите не знам .
По добре разсейте мина за ЦРПто пред майките, вместо да ми обяснавате на мен какво ми е било с моето дете.
« Последна редакция: Юни 19, 2013, 18:58:49 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Моля да не давате медицински съвети. Нямате нито квалификация, нито опит за това.
Само по Вашето дете не може да съдите какво важи общо взето.

Мисля съм ясен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Моля да не давате медицински съвети. Нямате нито квалификация, нито опит за това.
Само по Вашето дете не може да съдите какво важи общо взето.

Мисля съм ясен.
Този тон, че сте ясен си го дръжте с няко друг, не с мен. Не ви отива на положението да се държите така гаменски.  Аз си казвам опита с моето дете, вие какъв сте ,че да ми го оспорвате, като не сте ги видял с очите си? Какво като сте лекар, бил ли сте там да видите как се гърчи детето и пищи истерично?  От кога това, че детето ми реве с енарича медицински съвет?
И ме оставете на мира, ако обичате.

П.П. И не съдя по моето дете дали всички ще реват, а просто казвам, какво аз не бих направила на моето. Вече ще ги пиша тези неща на лични.
« Последна редакция: Юни 19, 2013, 19:09:54 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Вижте, ако сте лекар, просто бих оставил вашето мнение без да го коментирам, като второ. И нека всеки сам да избере.
При положение обаче че не сте лекар, не разбирам защо непрекъснато давате съвети по чисто медицински проблеми от педиатричната практика? и особено за неща, от които нищо не разбирате.
Ако имате желание да ме заместите тук- с удоволствие, ако майките искат и желаят да Ви се доверят на Вашия богат педиатричен лекарски опит.
Наистина, с удоволствие бих се оттеглил след толкова години усилия.

Хората четат тези 3 темички и питат ПРЯКО мен, в повечето случаи. Когато смятам, че с нещо мога да съм полезен, и когато съм на "линия" - пиша.
Не разбирам защо винаги се месите по средата с "коментари", щом никой Вас лично за нищо не Ви пита?? особено в "цикъл" размяна на мнения на майки, с МЕН ЛИЧНО, обичате непрекъснато да се "вмъквате" с разни умнотии- "ни в клин, ни в ръкав".

Простете, но след толкова години тук, Вие сте първия човек на когото бих казал, с цялото си уважение, че ми ходите по нервите, буквално.
Простете за откровеността. :)

Пак ще напиша- мисля съм ясен.
« Последна редакция: Юни 19, 2013, 22:06:50 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Вижте, ако сте лекар, просто бих оставил вашето мнение без да го коментирам, като второ. И нека всеки сам да избере.
При положение обаче че не сте лекар, не разбирам защо непрекъснато давате съвети по чисто медицински проблеми от педиатричната практика?
:-) Ревящото ми дете не медициснки проблем от педиатричната практика. :-)
 Ако намерите и един случай, в който аз съм дала свое мнение, ще се извиня пред всички. Аз много добре знам какво мога и какво не, когато съм писала нещо то е или било какво други казват или от моята специалност.  С вас непрекъснато стават спорове, не защото някой ви оспорва медицнската практика, а защото вие смятате, че  соди за хляб  и климатици са ви част от медициснката практика, щом сте казал нещо за тях по повод нечий проблем.

П.П. ВИждам, че сте дописвал. м-и не е питала никой конкретно. Не съм се намесвала, когато вас ви питат. Кажете ако тази тема е само за вас - ок, но тя не е питала никого нищо, направила е конектар че се чуди дали да си купува имхалатор да си има. Аз изкоментирах, че не бих си мъчила детето, ако няма нъжда, Да, не бих, е и? Какви медицински проблеми ви се привиждат като детето и е здраво?

П.П. 2- виждам че сте написал за 3 темички .Кои 3 темички са ваши?
« Последна редакция: Юни 19, 2013, 19:38:41 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ето още един пример защо не бива да се месите тук:

"... ЦРП дори не показва със сигурност дали е вирурна или бактериална инфекцията. Може да е вдигнато и при двете . ЦРП е обикновено допълнително изледване за диагнози на разни автоимунни заболявания и не е за целите, за които го позлват в Бг., защото може да заблуди."

Това АКАДЕМИЧНО е коректно, но практически - не е, просто защото ако едно дете е с много висок СРП и съмнителен отит, ясно е че подбора на АБ трябва да е по-щателен, и цялото състояние е в "друга рамка". От друга страна, това за нас е НЯКАКЪВ помощен маркер, при липса на богатата Тексаска лаборатория, можеща да мери всичко и навсякъде, с китове за вируси и ПСР за всичко нужно. Посочете моля, къде в Бургас едно детенце при т-ра 5-6 дена може да направи капсулни антигени за ЕБ вирус, или изследване за бруцелоза/лептоспироза, или кит за грипни, аденовируси ( антигенна детекция, ПСР, вирусна изолация, серология)?? Да сте чували някой дори и в София да прави ПСР за аденовирусна инфекция?? не говорим за Карнобат, Бургас, Разград или Търговище.

Ясно е също че , такова дете с отита няма авто-имунна патология, нито лупус, нито друга патология, щом се оплаква от болка в ушичките и т-ра от 2-3 дена.

В Бг не може да се изследват други маркери, като прокалцитонин, например.
Единственото, което е на разположение в общата практика, за ОБЩИТЕ, случаи- това са СБС, СУЕ и СРП.
Но всичко това се оценява клинично, и по нужда е така, не че не искаме по "съвършени" маркери.
От тази гледна точка, и  феритина е протеин на острата фаза, но по липса на друго, често се включва в панела за ЖДА.

« Последна редакция: Юни 19, 2013, 20:34:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Вижте, ако сте лекар, просто бих оставил вашето мнение без да го коментирам, като второ. И нека всеки сам да избере.
При положение обаче че не сте лекар, не разбирам защо непрекъснато давате съвети по чисто медицински проблеми от педиатричната практика?
:-) Ревящото ми дете не медициснки проблем от педиатричната практика. :-)
 Ако намерите и един случай, в който аз съм дала свое мнение, ще се извиня пред всички. Аз много добре знам какво мога и какво не, когато съм писала нещо то е или било какво други казват или от моята специалност.  С вас непрекъснато стават спорове, не защото някой ви оспорва медицнската практика, а защото вие смятате, че  соди за хляб  и климатици са ви част от медициснката практика, щом сте казал нещо за тях по повод нечий проблем.

П.П. ВИждам, че сте дописвал. м-и не е питала никой конкретно. Не съм се намесвала, когато вас ви питат. Кажете ако тази тема е само за вас - ок, но тя не е питала никого нищо, направила е конектар че се чуди дали да си купува имхалатор да си има. Аз изкоментирах, че не бих си мъчила детето, ако няма нъжда, Да, не бих, е и? Какви медицински проблеми ви се привиждат като детето и е здраво?

П.П. 2- виждам че сте написал за 3 темички .Кои 3 темички са ваши?

Тези възрастови темички се създадоха за да имат възможност майките да питат, да отговарям, където мога, а и майките да обменят практически опит.
Вие го възприехте като подход да апострофирате мен в тези теми, в порядъка на разговор между мен и майки.
А също така да давате МЕДИЦИНСКИ, ПЕДИАТРИЧНИ по същност съвети, на въпроси пряко или непряко ( майките очакват и аз да се включа) отправени към мен.

Аз се отнасям много сериозно към задълженията си тук.
И мисля, когато пиша.
Така че да ме апострофирате, с мисъл да ме компрометирате (че написаното са "глупости" от моя страна), всъщност е глупаво от Ваша. Защото от моите практически съвети, много хора са си помогнали. Те не се интересуват от Вашите енциклопедични микробиологични познания, а как да разпознаят и лекуват един рефлукс, например. Без лекарства, или ексцесии... .
Е, не винаги практиката съвпада с книгите, но така е.

Тези темички "претърпяха" вече 7,8 продължения, обновявания.
Мислите ли че, ако аз пишех глупости, нонсенси, майките щяха да пишат толкова активно тук?
Следователно, те намират полезни неща тук, пък нека и те да не съвпадат с Вашите обширни микробиологични (но НЕ - Педиатрични) познания.

3-тата темичка е "Оценка на Моториката"- може да я разглеждате като начин да се "опознае" Д-р Бъдри като човек, и да обменяме освежаващи неща от време на време, и без да досаждаме. Нещо като морална компенсация за моя скромен принос тук. За което съм благодарен на модераторите.
В други теми не пиша и не участвам.
Толкова ли много искам?? :wink:
« Последна редакция: Юни 19, 2013, 20:44:55 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.