0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Birdie, да помоля отново за съвет... След като лекувахме уроинфекцията с АБ (Седакс) 10 дни, посявката излезе чиста, но в обикновената урина имаше следи от кръв/еритроцити в седимента и белтък Л.ОПАЛ. На следващия ден нова урина показа само единични левкоцити, белтък отрицателен. Според вас трябва ли да се притеснявам от еритроцитите (8-10 при норма 1 на поле) в първото изследване? Какво да правя в този случай? В момента давам само Уринал, предписаха ни го за един месец.
Би било добре да повторите в добра лаборатория и след добро измиване.
Не е практика след АБ курс да се дават други неща освен химеопрофилактика ( понякога).

Докторе, повторихме изследванията и посявките отново са чисти, а в обикновената урина излезе Хемоглобин (1+0.06 при норма 0 - 0.04) и 3-4 еритроцита в седимента; всичко останало е в норма. Още не съм говорила с педиатърката, предполагам пак ще го обяви за грешка, особено след като имах глупостта да кажа, че излезе една нормална урина миналата събота. Според Вас може ли да са фалшиво положителни тези резултати и то два пъти в различни лаборатории? Втората беше на Болница Токуда - за по-надеждна не се сещам. Каква може да е причината за тези еритроцити и как да я търсим? Нов ехограф? Ще съм благодарна на всякакви съвети.
Цистит може да е причината, но има и други.
Най-честото е цистит.
Ако имате клинични данни за цистит/уроинфекция, може да лекувате.
« Последна редакция: Юни 16, 2013, 20:29:49 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Докторе, благодаря Ви още веднъж /дано не натоворавам темата с благодарност/
. И докато сме на вълна "топене", отнася ли се същото и за момичетата -


"Повече "топене" и бани- повече мацерация и инфекции".

Питам, защото заради проблемите, заради които Ви притеснявам, някои доктори препоръчват седящи бани със смрадилка за дъщеря ми. Други пък споделят, както Вас, че е възможно да се получи друго замърсяване при тях и аз пак съм по средата....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Обикновена баня. Нищо повече не е нужно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
« Отговор #618 -: Днес в 19:29:50 » 
Аз благодаря за този отговор!
Докторе, повторихме изследванията и посявките отново са чисти, а в обикновената урина излезе Хемоглобин (1+0.06 при норма 0 - 0.04) и 3-4 еритроцита в седимента; всичко останало е в норма. Още не съм говорила с педиатърката, предполагам пак ще го обяви за грешка, особено след като имах глупостта да кажа, че излезе една нормална урина миналата събота. Според Вас може ли да са фалшиво положителни тези резултати и то два пъти в различни лаборатории? Втората беше на Болница Токуда - за по-надеждна не се сещам. Каква може да е причината за тези еритроцити и как да я търсим? Нов ехограф? Ще съм благодарна на всякакви съвети.
Цистит може да е причината, но има и други.
Най-честото е цистит.
Ако имате клинични данни за цистит/уроинфекция, може да лекувате.
[/quote]

Прочетох още веднъж какви са клиничните данни за цистит, но при двегодишно дете няма как да разбера има ли болка или не :(. Не се оплаква, не плаче като пишка, а и не пишка толкова често. Както писах, в урината не откриват бактерии, само еритроцитите. Възможно ли е да не е излекуван циститът, въпреки липсата на бактерии? По какви други признаци мога да се ориентирам дали има уроинфекция? За лечение, предполагам, ще трябва да се обърна към лекар, който може да прегледа детето, но все пак, Вие как процедирате? Химиопрофилактиката, която вече споменахте ли имате предвид?
Извинявайте, че продължавам с въпросите и много благодаря!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Изказването Ви е двулично, защото много добре знаете какво се практикува в САЩ- а се практикува- " не се пипа, не се забелва".
Честно казано идея си нямам, щото всички за обрязани, освен мексиканците. Не се пипа, не се забелва може да е за безпроблемен случай,а аз от къде да знам какво се прави, ако тече гной?


  
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Отговори 568,614! Докторе, виждам, че отговаряте на останалите момичета. По моите запитвания нямате мнение или? Важно ми е Вашето мнение.


Изказването Ви е двулично, защото много добре знаете какво се практикува в САЩ- а се практикува- " не се пипа, не се забелва".
Честно казано идея си нямам, щото всички за обрязани, освен мексиканците. Не се пипа, не се забелва може да е за безпроблемен случай,а аз от къде да знам какво се прави, ако тече гной?

Точно това коментираше Боби, че може би е добре да не се пипа, но когато има инфекция нещата може би вече са други... А ние не знаем какво се практикува в такива случаи, от лекарите, които са против забелването. Как се лекува такъв проблем...

Аз съм съгласна с теб, че си си спазвала препоръките да не забелвате ( макар че аз ако бях сигурно щях да забелвам, от страх), но мисля, че сега вече нещата не са като преди да изчакаме и да видим. Вече се на етап, че има инфекция с гной. А и ми се струва кофти, че е останало вътре.  Дали има ли смисъл да се рискува ? Поне да беше изчистено всичко. Не знам и аз какво друго да ти кажа, аз общо взето както ти казах, имам вяра на специстите, макар че не го знам вашият колко опит има и какви пациенти вижда. 


Точно това ми беше и на мен питането към Вас.
Може би пак не съм успяла да се изкажа достатъчно разбрано.
Ето какво попитах точно:
.....
Докторе, когато се случи така както при нас- възпаление, как процедирате тогава?

Не знам, този въпрос как е трябвало да го задам, за да ме разберете :(


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Изказването Ви е двулично, защото много добре знаете какво се практикува в САЩ- а се практикува- " не се пипа, не се забелва".
Честно казано идея си нямам, щото всички за обрязани, освен мексиканците. Не се пипа, не се забелва може да е за безпроблемен случай,а аз от къде да знам какво се прави, ако тече гной?

Точно това коментираше Боби, че може би е добре да не се пипа, но когато има инфекция нещата може би вече са други... А ние не знаем какво се практикува в такива случаи, от лекарите, които са против забелването. Как се лекува такъв проблем...

Аз съм съгласна с теб, че си си спазвала препоръките да не забелвате ( макар че аз ако бях сигурно щях да забелвам, от страх), но мисля, че сега вече нещата не са като преди да изчакаме и да видим. Вече се на етап, че има инфекция с гной. А и ми се струва кофти, че е останало вътре.  Дали има ли смисъл да се рискува ? Поне да беше изчистено всичко. Не знам и аз какво друго да ти кажа, аз общо взето както ти казах, имам вяра на специстите, макар че не го знам вашият колко опит има и какви пациенти вижда. 


Точно това ми беше и на мен питането към Вас.
Може би пак не съм успяла да се изкажа достатъчно разбрано.
Ето какво попитах точно:
.....
Докторе, когато се случи така както при нас- възпаление, как процедирате тогава?

Не знам, този въпрос как е трябвало да го задам, за да ме разберете :(
Ако тече наистина гной от там, се дава системен АБ + локално се прилага Бактробан/Фусидин/Фусикорт. Последното е най-добрия избор. "Индекстол" също е много добър избор... .

Аз лично, никога не съм виждал подобно нещо.
Не се "забелва", не се пипа.
Ако проблема е от седмица, дайте системен АБ и приложете локално лечение... не знам обаче колко са напреднали нещата, и дали няма да се наложи хирургично решение, ако системния АБ не даде ефект след 2-3 дена.
« Последна редакция: Юни 16, 2013, 23:57:03 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Изказването Ви е двулично, защото много добре знаете какво се практикува в САЩ- а се практикува- " не се пипа, не се забелва".
Честно казано идея си нямам, щото всички за обрязани, освен мексиканците. Не се пипа, не се забелва може да е за безпроблемен случай,а аз от къде да знам какво се прави, ако тече гной?
От повече от 20 години не се пипа, не се "забелва".
Може да погледнете/потърсите по темата-  "Care for an uncircumcised penis"... е темата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Докторе, повторихме изследванията и посявките отново са чисти, а в обикновената урина излезе Хемоглобин (1+0.06 при норма 0 - 0.04) и 3-4 еритроцита в седимента; всичко останало е в норма. Още не съм говорила с педиатърката, предполагам пак ще го обяви за грешка, особено след като имах глупостта да кажа, че излезе една нормална урина миналата събота. Според Вас може ли да са фалшиво положителни тези резултати и то два пъти в различни лаборатории? Втората беше на Болница Токуда - за по-надеждна не се сещам. Каква може да е причината за тези еритроцити и как да я търсим? Нов ехограф? Ще съм благодарна на всякакви съвети.
Цистит може да е причината, но има и други.
Най-честото е цистит.
Ако имате клинични данни за цистит/уроинфекция, може да лекувате.

Прочетох още веднъж какви са клиничните данни за цистит, но при двегодишно дете няма как да разбера има ли болка или не :(. Не се оплаква, не плаче като пишка, а и не пишка толкова често. Както писах, в урината не откриват бактерии, само еритроцитите. Възможно ли е да не е излекуван циститът, въпреки липсата на бактерии? По какви други признаци мога да се ориентирам дали има уроинфекция? За лечение, предполагам, ще трябва да се обърна към лекар, който може да прегледа детето, но все пак, Вие как процедирате? Химиопрофилактиката, която вече споменахте ли имате предвид?
Извинявайте, че продължавам с въпросите и много благодаря!
[/quote]


Нормално кръвно налягане има детето?

Проследете с повторна урина след 2-3 седмици.
Детето няма G6PD дефицит? или не е хетерозиготно на таласемия?
https://en.wikipedia.org/wiki/Glucose-6-phosphate_dehydrogenase_deficiency
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Отговори 568,614! Докторе, виждам, че отговаряте на останалите момичета. По моите запитвания нямате мнение или? Важно ми е Вашето мнение.
Това са астматични феномени.
Както и рецидивиращите ларингити... .
Погледнете нещата в тази насока.

Понякога просто повтарящи се вирусни инфекции дават подобна картина, но зависи за колко време и как минава кашлицата. И дали минава сама.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Докторе, привет!
За втори път вече след боледуване при София се усеща едно похъркване от нослето. Все едно е пълен. Слагам физ. разтвор и след това с Бейби вак се опитвам да дръпна, но нищо не излиза.
Пуснах секрет миналата седмица, чист е. Няма оплаквания, няма Т.
Можете ли да ми дадете някаква препоръка за справяне с положението.
Предварително ви благодаря!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Силванче, в Горна баня работят със ЗК.
Обади се на д-р Алексиев и го питай кога е удобно да отидеш там на преглед с направление.
0889 238 190- това му е телефона.

В Горна баня знам, че добър лекар за децата е и д-р Кехайов. Отговаря на този телефон- 0888 838 965, 8181621

На тел. 8181621 и 623 за записване на час не вдигат, това ли са наистина телефоните, някой звънял ли е скоро на тях?
На тел. 8181782, намерих го от интернет, отговаря някакъв център Ортомед, към сбал ли е този център, и доволни ли сте?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.


Нормално кръвно налягане има детето?

Проследете с повторна урина след 2-3 седмици.
Детето няма G6PD дефицит? или не е хетерозиготно на таласемия?
https://en.wikipedia.org/wiki/Glucose-6-phosphate_dehydrogenase_deficiency

Кръвното й до сега не е измервано, а няма и как да проверя точно сега, поради липса на подходящ уред у дома. Явно ще трябва да се снабдя с такъв.

За G6PD дефицит и таласемия не е имало съмнения; нямаме такива в семейството. Нужно ли е според Вас да направим допълнителни изследвания? Не сме имали отклонения в хемоглобина до сега, но желязо не е изследвано. Детето е жизнено и изглежда добре.

Днес направих поредното изследване и този път излезе отрицателно за еритроцити - не знам вече какво да мисля. Успяхме на вземем почти идеална проба - цяла нощ не беше пишкала, измих добре, средна струйка. Прочетох, че при цистит кръвта се отделя в края, а ние дръпнахме контейнерчето, преди да е свършила с пишкането - дано не е това причината за отрицателния резултат.

Щом казвате да изчакаме 2-3 седмици и да повторим изследването, предполагам състоянието не изисква спешни мерки, така че ще опитам да се успокоя и да изчакам.

Благодаря много за съветите!
crazy_blondy,
"Кремчето" Протопик е имуномодулатор и много доктори са против такъв вид лечение.
Защото...?, Моля те да продължиш, ако имаш повече информация защо са против такъв вид лечение.
Иначе моят пост започна с изричното уточнение, че съзнавам, че не мога и не бива да давам предписания, а само споделям от опит какво са ни изписвали и кое какъв ефект е имало. И аз съм на мнение, че всяко едно лечение трябва да бъде изписано най-напред от съответния лекар.
*
Здравейте,може ли да има бронхит при 3г дете с нормално ЦРП?Всичко започна на 11 юни като вирусна инфекция хрема,без температура ,кашлица.Но вече седем дни хремата не преминава,кашлицата остава,контролно ЦРП пак в норма.Трябва ли да се включи АБ?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Не мога да ти дам съвет, но....
Изследванията как са?
Снимка правихте ли?
Ние с пневмония бяхме с идеални изследвания и ЦРП.  8O
Много добре се отразяват инхалациите, ако имаш инхалатор. Обсъдете и това като вариант с доктора.
Ако наистина се чуват хрипове, аз не бих чакала дълго за АБ, особено ако и на снимката има изменения, но това е мое мнение - при всяко дете е различно. Ние въпреки АБ 10 дни стигнахме до болница.
Можеш на своя глава преди да си дала АБ да пуснеш гърлен секрет и антибиограма поне да знаеш кой е точния АБ. 
Не е точно по темата, но като се заговори за ЦРП, взех да се чудя има ли смисъл изобщо от това изследване, при нас ли не ги правят като хората, но и на моето дете му беше в норма, при положение, че си имаше уроинфекция.
*
Започвам да се притеснявам и да мисля, че този инхалатор е задължителен с дете в къщи. Какви ползвате, може ли снимки или линк?