0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Добре де, линчувайте ме ако искате но аз не мога да разбера защо рискувате инфекции и гнойни абцеси  на децата си заради едната мода да не пипате пишките на момченцата. Аз съм забелила постепенно при къпане без да причинявам никакъв дискомфорт на детето. Дори не разбра какво се случва.
Няма как да ти го обясня явно. Има деца при които не става. При приятели или става много лисно или като се стигне до горната ситуация, те се ошашкват и ги водят на уролог.  Педиатъра в началото много настояваше и го е натискал 2 пъти, имаше болка и след това, аз лично като съм пробвала и видя, че детето го боли спирам. Също педиатъра ни твърди, че такива инфекции са често срещани и при други дечица. Според мен, такива, които трудно са се отлепяли и после си залепват пак, но със замърсяване или де да знам. Сега дали е по-залепнало или просто детето ми има по-висока чувствителност нямам идея. Щом това си е естествен процес и един ден ще стане, не виждам смисъл да причинявам болка на детето си.
*
Много от докторите в България просто не знаят да говорят с пациентите си. Голяма част са арогантни, други незаинтересовани (като доктора на баща ми, който го "преглежда" четейки вестник). Помня, когато на мен хирурга ми обяснява как щял да оправи пъпната херния на Мишо. Не беше арогантен човека, напротив, много любезен, но това което ми обясни ми подкоси краката, почувствах се все едно детето ми е някакво животно, което ще го клъцнат тук там.  Нямах търпение да излезем от кабинета.

Иначе по въпроса, аз отскоро започнах да бутам кожата, преди това не ми позволяваше, сега се смее, явно не го боли и гледам, че се е забелила наполовина чурката. Чукам на дърво да няма инфекции, че не знам...
Д-р Birdie, да помоля отново за съвет... След като лекувахме уроинфекцията с АБ (Седакс) 10 дни, посявката излезе чиста, но в обикновената урина имаше следи от кръв/еритроцити в седимента и белтък Л.ОПАЛ. На следващия ден нова урина показа само единични левкоцити, белтък отрицателен. Според вас трябва ли да се притеснявам от еритроцитите (8-10 при норма 1 на поле) в първото изследване? Какво да правя в този случай? В момента давам само Уринал, предписаха ни го за един месец.
Би било добре да повторите в добра лаборатория и след добро измиване.
Не е практика след АБ курс да се дават други неща освен химеопрофилактика ( понякога).

Докторе, повторихме изследванията и посявките отново са чисти, а в обикновената урина излезе Хемоглобин (1+0.06 при норма 0 - 0.04) и 3-4 еритроцита в седимента; всичко останало е в норма. Още не съм говорила с педиатърката, предполагам пак ще го обяви за грешка, особено след като имах глупостта да кажа, че излезе една нормална урина миналата събота. Според Вас може ли да са фалшиво положителни тези резултати и то два пъти в различни лаборатории? Втората беше на Болница Токуда - за по-надеждна не се сещам. Каква може да е причината за тези еритроцити и как да я търсим? Нов ехограф? Ще съм благодарна на всякакви съвети.
*
Добре де, линчувайте ме ако искате но аз не мога да разбера защо рискувате инфекции и гнойни абцеси  на децата си заради едната мода да не пипате пишките на момченцата. Аз съм забелила постепенно при къпане без да причинявам никакъв дискомфорт на детето. Дори не разбра какво се случва.
Няма как да ти го обясня явно. Има деца при които не става. При приятели или става много лисно или като се стигне до горната ситуация, те се ошашкват и ги водят на уролог.  Педиатъра в началото много настояваше и го е натискал 2 пъти, имаше болка и след това, аз лично като съм пробвала и видя, че детето го боли спирам. Също педиатъра ни твърди, че такива инфекции са често срещани и при други дечица. Според мен, такива, които трудно са се отлепяли и после си залепват пак, но със замърсяване или де да знам. Сега дали е по-залепнало или просто детето ми има по-висока чувствителност нямам идея. Щом това си е естествен процес и един ден ще стане, не виждам смисъл да причинявам болка на детето си.
Никой не казва да причиняваш болка на детето-не знам как се опитвате да го направите, но аз процедирах така, с насапунисани ръце съвсем леко, без да причинявам болка и да гоня резултати на всяка цена. Това не е състезание, но фимозата също не е приятно състояние, което причинява при процес болка.
*
Д-р Бърди, възможна ли е алергична реакция към антипиретици изразяваща се в лек оток около очите, като има плътно 3 дена прием на Нурофен, 3 приема на Хексалгин и вчера следобед 1 прием на Панадол? Днес се събуди Коко с оток около очите и е 4-ти ден откакто има температура и приема антипиретици.
Според лекарката е вирус, при него е само висока температура, като преди това една седмица беше с леко разстройство без температура. И отокът мобе да е реакция на продължителния прием на антипиретици (досега не е пил повече от ден антипиретици).
дадох 5 капки Зиртек в 14.00, сега като че ли е понамалял отокът в сравнение с преди обяд.
Сега пак започва да се покачва температурата. Мога ли да дам Нурофен, ала ако се задълбочи отокът? Според лекарката да му дам Нурофен, ако вдигне температура. Но, ако е наистина алергична реакция и се увеличи отокът?

Утре ще даваме обикновена урина за белтък.


Може.
Изследвайте капсулни антигени за Инфекциозна мононуклеоза.

След 4 дни висока температура на петия ден изби обрив, с избиването на обривът температурата спадна и не се е показвала повече. Диагноза от ЛЛ шеста болест (розеола).
Няма възпалено гърло и увеличени лимфни възли.

Белтък - опалесценция. Вчера отокът около очите си го имаше - пие Зиртек. Днес няма и помен от оток.
« Последна редакция: Юни 15, 2013, 13:14:06 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Добре де, линчувайте ме ако искате но аз не мога да разбера защо рискувате инфекции и гнойни абцеси  на децата си заради едната мода да не пипате пишките на момченцата. Аз съм забелила постепенно при къпане без да причинявам никакъв дискомфорт на детето. Дори не разбра какво се случва.
Няма как да ти го обясня явно. Има деца при които не става. При приятели или става много лисно или като се стигне до горната ситуация, те се ошашкват и ги водят на уролог.  Педиатъра в началото много настояваше и го е натискал 2 пъти, имаше болка и след това, аз лично като съм пробвала и видя, че детето го боли спирам. Също педиатъра ни твърди, че такива инфекции са често срещани и при други дечица. Според мен, такива, които трудно са се отлепяли и после си залепват пак, но със замърсяване или де да знам. Сега дали е по-залепнало или просто детето ми има по-висока чувствителност нямам идея. Щом това си е естествен процес и един ден ще стане, не виждам смисъл да причинявам болка на детето си.
Никой не казва да причиняваш болка на детето-не знам как се опитвате да го направите, но аз процедирах така, с насапунисани ръце съвсем леко, без да причинявам болка и да гоня резултати на всяка цена. Това не е състезание, но фимозата също не е приятно състояние, което причинява при процес болка.
Еми така бе човек, мием се, просто то ненасилствено не се отлепя кожичката и аз не натискам. Отварям до възможностите, плакнем хубаво и това е.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Препоръчайте ми, моля ви добър детски ортопед, по възможност да работи по ЗК!

При д-р Алексиев сме ходили, но там направления май не важат.За д-р Драганов чували ли сте?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Д-р Драганов се води един от добрите специалисти...., още откакто дъщеря ми беше бебе, значи преди пет години, основно намирах информация, че майките водят при него децата си.

А вече Алексиев и Евтимов са добрите от Горна Баня. Впрочем ако в Горна Баня важат направления и д-р Евтимов преглежда все още там, опитайте!

Аз лично имам някакво не добро усещане за д-р Драганов, не знам дали е правилно да го градя само на спомени от четено в нета, тъй като не съм водила децата си при него.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Ох, вече съм сигурна, с дясното краче леко стъпва навътре, не стъпва хубаво, а на външната страна, и походката му е като пате, въпреки че проходи на 1 г. и 2 м., затова се усъмних.

Как се оправя това, имали ли сте такъв проблем  :( ?

А ако вземем направление в понеделник и направо отидем в Горна Баня, ще ни приемат ли така, с предварително записване ли става?
« Последна редакция: Юни 15, 2013, 22:28:26 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
А ако вземем направление в понеделник и направо отидем в Горна Баня, ще ни приемат ли така, с предварително записване ли става?

Може ли да се изтрие този пост!
« Последна редакция: Юни 15, 2013, 22:30:21 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
За най-сигурно се обади по телефона и питай, че някъде трябва първо час да си запишеш, защото са заети за месец напред.
Силванче, в Горна баня работят със ЗК.
Обади се на д-р Алексиев и го питай кога е удобно да отидеш там на преглед с направление.
0889 238 190- това му е телефона.

В Горна баня знам, че добър лекар за децата е и д-р Кехайов. Отговаря на този телефон- 0888 838 965, 8181621

При д-р Драганов се записва час на този телефон- 0898 503010, вдига сестрата, каб.111 във ВМА.
Моята приятелка ходи при него. Като специалист не мога да ти кажа какво представлява, защото детето не е било с проблем, но малко просташки се държи. По принцип май това му е маниера.
Като изговори приказките как до 30г ти ще гледаш сина си, пък после го даваш на някоя друга.....
Позволил си е да се обърне към 2-месечното бебе на приятелката ми с обръщението "Копеле...".. Няма какво да кажа повече за този лекар. Жалко, ако е добър специалист, а си позволява този език.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Благодаря!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
И още нещо, с какво мажете децата преди и след ухапване от бълхи?

И двамата ми племенника като ги ухапе бълха на вилата ( обикновено вечер като спят ), все едно имат шарка, стават на червени плюски с вода на голяма площ, после ги мажем с фенистил, алергозан, но трудно минава.

Ако има нещо за мазане ПРОТИВ ухапвания, ще е добре.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Ние последните пъти започваме с хрема, която продължава с кашлица, но суха и много често, ама постоянно кашля на моменти!!! Лекарката изписва обикновено олинт, антибиотични капки, инхалации с физ. разтвор, три дни сироп за суха кашлица и после за влажна, защото тя преминава в такава, плюс противоалергично!!! Боледуванията преминават без температура, но кашлшцата е кошмар, заключението е ларингит!!! Последните два пъти включван медрол по схема(1 ден- 2*2,1 ден-2*1,1 ден 1*1, защото кашлицата не намаляваше.  Бих се радвала да се включат повече момичета и доктор Бърди със съвет, защото се изтормози детенце. Благодаря
 Р.С. За смучене добре ли е  да се дава нещо?
Докторе, отново сме сьс сьщите симптоми! Има ли някаква причина за това ни често повтарящо се вьзпаление на ларинкса? Можем ли да направим нещо, за да не се стига до тази непрестанна суха кашлица? Моля Ви дайте ми сьвет? Като спи е спокоен и навьн по-малко кашля.


*
И още нещо, с какво мажете децата преди и след ухапване от бълхи?

И двамата ми племенника като ги ухапе бълха на вилата ( обикновено вечер като спят ), все едно имат шарка, стават на червени плюски с вода на голяма площ, после ги мажем с фенистил, алергозан, но трудно минава.

Ако има нещо за мазане ПРОТИВ ухапвания, ще е добре.
Силванче, това което аз знам е следното-това ухапване минава веднага от цинкова паста-остава да питаш дали става за деца иначе е безотказно средство, което действа веднага,  след ухапване се ползва. За превенция не мога да ти помогна.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Добре де, линчувайте ме ако искате но аз не мога да разбера защо рискувате инфекции и гнойни абцеси  на децата си заради едната мода да не пипате пишките на момченцата. Аз съм забелила постепенно при къпане без да причинявам никакъв дискомфорт на детето. Дори не разбра какво се случва.

Нещо не сте разбрали- ако не пипате- НИКАКВИ "инфекции и абсцеси" просто няма.
Колкото повече пипате, "забелвате", занимавате се с несъществуващи "проблеми", толкова повече проблеми си създавате сами.
« Последна редакция: Юни 16, 2013, 19:39:13 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Изобщо не мога да разбера какво правите, какво "топите", що за глупости са всичко това... .
Ако някой може да обясни смислено?? какво описвате тук вече втора страница?
Докторе извинете, ама не сте прав. Тя е майка, притеснена, завела е детето си на лкекар и той това и е казал.  Освен това ви попита преди 2 дена какво да прави и вие тогава го прочетохте без да и отговорите,  а сега глупости били. Ок разбирам, че може да не е правилно, ама по-добре и кажете какво да прави, ако пак се случи вместо да и казвате че върши глупости. Тя не е лекар, че да знае дали са глупости или не, прави каквото са и казали.
Изказването Ви е двулично, защото много добре знаете какво се практикува в САЩ- а се практикува- " не се пипа, не се забелва".
Защото няма фимоза, просто. Не може всичките момчета да се раждат с "фимози", и да чакат ние да "поправяме" природата.
И вместо да кажете това, се мъчете за пореден път да ухапете Бърди.
Лошо... .
Тук съм вече над 6-7 години и езика ми "окосмя" да повтарям- "не се пипа, не се забелва".
Но нещата в Бг продължават по същия начин.
Е, отказах се вече да го пиша- щом 6-7 години не помагат, и 20 няма да помогнат... .

Аз просто не схванах същността на тревогата, та затова писах... .
Всякакви инфекции в тази област, лесно минават с "Фусикорт", локално.
Повече "топене" и бани- повече мацерация и инфекции.
« Последна редакция: Юни 16, 2013, 19:39:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
А мен дори ме заплашиха, че с тези чести инфекции се развивало рак на пениса по-късно....
Честно казано, арогантното държание на уролога, заплахите и най-вече думите "Сега мило майче, това което не си направила ти, ще му го направя аз и ще го помни цял живот. Ти си отговорна за това, че детето ти ще страда.", ме накара да си изнеса детето от там с бясна скорост. Нищо, че после ми побеля косата от притеснение да не би пък да съм сгрешила.
Сега вече, като мина малко време, разбрах, че не е толкова страшно. Може би даже е нормално да се случва на момченцата, на които не са им забелили пишките. След 2 дни нямаше помен от инфекция, само страха на малкия като му наближиш достойнството.... но мисля, че и това след време ще мине.


Поредните глупости, поредния рецитал на "ниво" от страна на "специалиста" ( какъвто не е нужен- това са неща от общата практика).

Да повторим пак:

* децата се раждат с тесен препуциум, от който в повечето случаи се вижда САМО отвора на уретрата и нищо друго. ТОВА Е НОРМАЛНО, и не е никаква "фимоза".
* това състояние е протективно за детето, и никакви "инфекции и абсцеси" не причинява. Освен такива в главите на редица педиатри в Бг.
* това състояние съществува до 4-6-11... може и до пубертета. Някъде в тези възрасти, кожата САМА се отлепя и започва да става възможно да се дърпа назад.
* Всякакви насилствени "забелвания" водят до травма и сраствания, с локални инфекции, абсцеси, постъпване на урина ЗАД срасналата кожа ( и свързаните с това локални сърбежи и зачервявания).

* локалните зачервявания при децата в тази област са редки и почти винаги са резултат от "минали" "забелвания".

Никаква връзка няма между нормалния препуциум и уроинфекции.

При деца по-големи, понякога може да се наложи във възрастта на пубертета по-рязко дръпване за да се отлепи малка част останала, която САМА не се е отлепила. Но това е извънредно рядко! и няма никаква връзка с това, дали сте практикували "забелвания.
Тоест тема "виж какво сега стана щом не забелваш"- не СТОИ.

« Последна редакция: Юни 16, 2013, 19:40:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
В общото изследване на урина няма левкоцити.
Белтък, глюкоза, билирубин, еритроцити, кетотела, нитрити - отрицателен, Уробилиноген - неувеличен, pH -7
Специфично тегло -    1.030
Седимент - урати.

Лекува се ако има клинични симптоми.
Ако няма- това е асимптоматична бкатериурия, и не подлежи на лечение.
Следи се само с повторни изследвания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.