0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Боби, правим бани с калев перманганат. Забелвам докъдето ми позволи. Все още има от време на време секрет, който изтича навън. Правя компреси с реванол и мажа с АБ крем. Отделно от това пие АБ през устата. Не знам дали това е достатъчно, надявам се.....
Извинявам се ако е тъп въпроса, ама как вкарваш течността ( опитвам да разбера дали промива добре) - като се кисне ли? Или с нещо като пипетка, че да си сигурна, че вътре отива? Хубаво е  антибиотика и, ама стига ли до там?

И пак да попитам - защо не слагаш обезболяващ крем преди промивките?

Докато се "кисне" чурката му, се опитвам да отварям колкото мога. Опитахме със спринцовка да промием с реванол, но не се получи. Компресите с реванол ги правя след банята с кп, като накисвам едно памуче обилно, овивам и с марля отгоре и найлон, та да не цапаме дрехите и да задържи по-дълго мокър компреса /така обясни педиатъра/, след известно време мажа с аб крем, като се опитвам пак да забеля доколкото позволява за да намажа и отвътре. Пак го правя после отгоре като компрес. Едва ли се промива както трябва. По-скоро разчитам на АБ през устата и на това, че щом изтича навън все още, значи не е затворена гнойта вътре


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Докато се "кисне" чурката му, се опитвам да отварям колкото мога. Опитахме със спринцовка да промием с реванол, но не се получи. Компресите с реванол ги правя след банята с кп, като накисвам едно памуче обилно, овивам и с марля отгоре и найлон, та да не цапаме дрехите и да задържи по-дълго мокър компреса /така обясни педиатъра/, след известно време мажа с аб крем, като се опитвам пак да забеля доколкото позволява за да намажа и отвътре. Пак го правя после отгоре като компрес. Едва ли се промива както трябва. По-скоро разчитам на АБ през устата и на това, че щом изтича навън все още, значи не е затворена гнойта вътре
Кисненето вероятно отива вътре, вода е все пак. Мисля, че това тие най-важната част от лечението.  Но това с компреса не му  разбирам смисъла, само допълнителен стрес за детето ми се струва. Какъв е кяра да се слага компрес на място, което не е същото място на което е инфекцията, а реално е до него-не знам, може би пропускам нещо.


  
Това с компреса с Реванол го беше казал и уролога да го правим докато дойде време да го заведем при него. Явно има все пак някакъв смисъл.....
« Последна редакция: Юни 12, 2013, 20:00:12 pm от джиджи »


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Джиджи, Вики мина през подобна ситуация, но се наложи хирургичната интервенция на уролог - доктор Момчилов от Пирогов. Личната беше на принципа не пипаме, мажем, киснем в риванол докато въобще не се затвори уретера и нямаше никаква възможност за пишкане. Така че лично аз като майка предпочитам "клъцната" пишка пред мъки и по-голяма беля.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Това с компреса с Реванол го беше казал и уролога да го правим докато дойде време да го заведем при него. Явно има все пак някакъв смисъл.....
Ами вероятно превантивно да не се разпространи, ама сега като ксинете в калиев перманганат си почиствате навсякъде и без това.


  
nomine да права си,като си дойде Жорко и като родя ще потърся и друг дерматолог,но поне мога да пробвам козметиката на а-дерма.
*
А някой може ли да каже защо се получават тези гнойни процеси по пенисите на момченцата? Като чета май при незабелени момченца (и моето е такова). Спомням си м - и имаше подобен проблем с нейното момченце и се чудеха дали на хирург да се доверят, но какво стана накрая не знам.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Д-р Бърди, възможна ли е алергична реакция към антипиретици изразяваща се в лек оток около очите, като има плътно 3 дена прием на Нурофен, 3 приема на Хексалгин и вчера следобед 1 прием на Панадол? Днес се събуди Коко с оток около очите и е 4-ти ден откакто има температура и приема антипиретици.
Според лекарката е вирус, при него е само висока температура, като преди това една седмица беше с леко разстройство без температура. И отокът мобе да е реакция на продължителния прием на антипиретици (досега не е пил повече от ден антипиретици).
дадох 5 капки Зиртек в 14.00, сега като че ли е понамалял отокът в сравнение с преди обяд.
Сега пак започва да се покачва температурата. Мога ли да дам Нурофен, ала ако се задълбочи отокът? Според лекарката да му дам Нурофен, ако вдигне температура. Но, ако е наистина алергична реакция и се увеличи отокът?

Утре ще даваме обикновена урина за белтък.
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 18:57:32 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Докторе,  нормално ли едно дете при позив за уриниране да изпишка около 20-30 мл? Това се случи с дъщеря ми /5 г./ еднократно в събота и неделя. Общо за деня е пишкала около 8 или 9 пъти.
Другото ми питане е анален сърбеж може ли да има, без паразити?
Знам от кореспонденцията Ви с ТАН, че не сте привърженик на психологическите нюанси, но анален сърбеж, пише, че се свързва и с нервно напрежение....


*зависи дали има и други симптоми... направете общо изследване и посявка на урина.
* тези сърбежи най-често се дължат на лактозни проблеми с млякото- щом се смени с безлактозно, нещата се оправят. Е, има и паразити като причина, но за нашите държави не са първа причина.

Докторе, благодаря Ви, че при толкова питащи майки не ме подминахте!
Днес излезе резултат от влагалищен секрет - ешерехия коли на 10.3 степен.
В урината няма нищо проблематично.
Заведох детето и на уролог и на детски гинеколог - д-р М. Сираков. Той каза, че няма външни признаци на вулвовагинит или някакви сраствания. На практика секрета го взе уролога, д-р Такова.

Аз доколкото знам 10.3 не изисква лечение. И все пак детето не е спокойно - почесва се отпред по слабините, не може да стои седнало на стол дълго време, дори се крие да не я видя като се почесва....А като казва, че я сърби отзад се чудя дали няма предвид по-скоро влагалището...

...
Антибограмата е
Ampicillin-sulbactam S
 Cefazolin S
Ceftazidime S
Ceftriaxone S
CIP Ciprofloxacin S
GM Gentamicin S
LVX Levofloxacin S
Piperacillin-tazobactam S
XT Trimethoprim-sulfamethoxazole S
 CFPS Cefoperazon/Sulbactam
...
Вие какво бихте препорълчали? Резултатът от този секрет ще го обсъдим утре с лекаря, но Вашето мнение ми е много ценно.

...Понеже и миналото лято детето го споходи същия проблем /тогава заради ентерококи пи аугментин и локално мазахме с крем със сулфатиезол/, тогава попаднах на Ваше мнение от преди няколко години за употреба на крем с хормони, но сега не мога да намеря темата.
Дали правилно помня, че такива кремове могат да се прилагат за подобни ситуации?
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 20:43:58 pm от blueeyes »
Здравейте, момичета, докторе.
Колко време е "нормално" да се изчака при 2 годишно дете със запек, преди да се даде слабително или да се предприеме нещо?
Боян за трети път този месец се запича, успявам с храна да го разхлабя, но този път е трети ден вече и няма дори газове :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Докторе,  нормално ли едно дете при позив за уриниране да изпишка около 20-30 мл? Това се случи с дъщеря ми /5 г./ еднократно в събота и неделя. Общо за деня е пишкала около 8 или 9 пъти.
Другото ми питане е анален сърбеж може ли да има, без паразити?
Знам от кореспонденцията Ви с ТАН, че не сте привърженик на психологическите нюанси, но анален сърбеж, пише, че се свързва и с нервно напрежение....


*зависи дали има и други симптоми... направете общо изследване и посявка на урина.
* тези сърбежи най-често се дължат на лактозни проблеми с млякото- щом се смени с безлактозно, нещата се оправят. Е, има и паразити като причина, но за нашите държави не са първа причина.

Докторе, благодаря Ви, че при толкова питащи майки не ме подминахте!
Днес излезе резултат от влагалищен секрет - ешерехия коли на 10.3 степен.
В урината няма нищо проблематично.
Заведох детето и на уролог и на детски гинеколог - д-р М. Сираков. Той каза, че няма външни признаци на вулвовагинит или някакви сраствания. На практика секрета го взе уролога, д-р Такова.

Аз доколкото знам 10.3 не изисква лечение. И все пак детето не е спокойно - почесва се отпред по слабините, не може да стои седнало на стол дълго време, дори се крие да не я видя като се почесва....А като казва, че я сърби отзад се чудя дали няма предвид по-скоро влагалището...

...
Антибограмата е
Ampicillin-sulbactam S
 Cefazolin S
Ceftazidime S
Ceftriaxone S
CIP Ciprofloxacin S
GM Gentamicin S
LVX Levofloxacin S
Piperacillin-tazobactam S
XT Trimethoprim-sulfamethoxazole S
 CFPS Cefoperazon/Sulbactam
...
Вие какво бихте препорълчали? Резултатът от този секрет ще го обсъдим утре с лекаря, но Вашето мнение ми е много ценно.

...Понеже и миналото лято детето го споходи същия проблем /тогава заради ентерококи пи аугментин и локално мазахме с крем със сулфатиезол/, тогава попаднах на Ваше мнение от преди няколко години за употреба на крем с хормони, но сега не мога да намеря темата.
Дали правилно помня, че такива кремове могат да се прилагат за подобни ситуации?
Общото изследване на урината дава? левкоцити?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди, възможна ли е алергична реакция към антипиретици изразяваща се в лек оток около очите, като има плътно 3 дена прием на Нурофен, 3 приема на Хексалгин и вчера следобед 1 прием на Панадол? Днес се събуди Коко с оток около очите и е 4-ти ден откакто има температура и приема антипиретици.
Според лекарката е вирус, при него е само висока температура, като преди това една седмица беше с леко разстройство без температура. И отокът мобе да е реакция на продължителния прием на антипиретици (досега не е пил повече от ден антипиретици).
дадох 5 капки Зиртек в 14.00, сега като че ли е понамалял отокът в сравнение с преди обяд.
Сега пак започва да се покачва температурата. Мога ли да дам Нурофен, ала ако се задълбочи отокът? Според лекарката да му дам Нурофен, ако вдигне температура. Но, ако е наистина алергична реакция и се увеличи отокът?

Утре ще даваме обикновена урина за белтък.


Може.
Изследвайте капсулни антигени за Инфекциозна мононуклеоза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Да се включа и аз в мъжката тема. Дори се канех да питам, защото някак ми е притеснено с настъпване на лятото. Миналото лято му се е възпалявала чурката 3 пъти. Първия път ходихме при уролог. Изобщо не ми се е карал човека и съм решила ако нещо стане при него да ходя, нищо че не е детски уролог. Ние много се панирахме и му причинихме болка при опитите да извадим гнойта, той се засмя и каза " Щом тече, значи ще излезе сама" и логично, изтича си навън, не навътре, ама.... Единствено Гентамицин  изписа и каза с клечка за уши внимателно да намазвам отвътре и отвън, като преди това го мия и кисна в лайка(смрадлика) и подсушавам с хавлията като да "изстискам" максимално влагата, без да го боли естествено. Това с кисненето не съм го правила, просто го измивам и в една чашка наливам от отварата, потапям за 1 мин. като се опитвам да влезе и навътре. Правихме и стерилна урина тогава и нищо не излезе, също на УЗ.
Надявам се, да е било от памперсите и да няма проблеми. Иначе напредък в отварянето няма и милиметър.
А мен дори ме заплашиха, че с тези чести инфекции се развивало рак на пениса по-късно....
Честно казано, арогантното държание на уролога, заплахите и най-вече думите "Сега мило майче, това което не си направила ти, ще му го направя аз и ще го помни цял живот. Ти си отговорна за това, че детето ти ще страда.", ме накара да си изнеса детето от там с бясна скорост. Нищо, че после ми побеля косата от притеснение да не би пък да съм сгрешила.
Сега вече, като мина малко време, разбрах, че не е толкова страшно. Може би даже е нормално да се случва на момченцата, на които не са им забелили пишките. След 2 дни нямаше помен от инфекция, само страха на малкия като му наближиш достойнството.... но мисля, че и това след време ще мине.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
А мен дори ме заплашиха, че с тези чести инфекции се развивало рак на пениса по-късно....
Честно казано, арогантното държание на уролога, заплахите и най-вече думите "Сега мило майче, това което не си направила ти, ще му го направя аз и ще го помни цял живот. Ти си отговорна за това, че детето ти ще страда.", ме накара да си изнеса детето от там с бясна скорост. Нищо, че после ми побеля косата от притеснение да не би пък да съм сгрешила.
Сега вече, като мина малко време, разбрах, че не е толкова страшно. Може би даже е нормално да се случва на момченцата, на които не са им забелили пишките. След 2 дни нямаше помен от инфекция, само страха на малкия като му наближиш достойнството.... но мисля, че и това след време ще мине.


Изобщо не мога да разбера какво правите, какво "топите", що за глупости са всичко това... .
Ако някой може да обясни смислено?? какво описвате тук вече втора страница?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Честно казано, арогантното държание на уролога, заплахите и най-вече думите "Сега мило майче, това което не си направила ти, ще му го направя аз и ще го помни цял живот. Ти си отговорна за това, че детето ти ще страда.", ме накара да си изнеса детето от там с бясна скорост.
Баси боклука.


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Изобщо не мога да разбера какво правите, какво "топите", що за глупости са всичко това... .
Ако някой може да обясни смислено?? какво описвате тук вече втора страница?
Докторе извинете, ама не сте прав. Тя е майка, притеснена, завела е детето си на лкекар и той това и е казал.  Освен това ви попита преди 2 дена какво да прави и вие тогава го прочетохте без да и отговорите,  а сега глупости били. Ок разбирам, че може да не е правилно, ама по-добре и кажете какво да прави, ако пак се случи вместо да и казвате че върши глупости. Тя не е лекар, че да знае дали са глупости или не, прави каквото са и казали.


  
В общото изследване на урина няма левкоцити.
Белтък, глюкоза, билирубин, еритроцити, кетотела, нитрити - отрицателен, Уробилиноген - неувеличен, pH -7
Специфично тегло -    1.030
Седимент - урати.
« Последна редакция: Юни 15, 2013, 08:39:52 am от blueeyes »
*
Добре де, линчувайте ме ако искате но аз не мога да разбера защо рискувате инфекции и гнойни абцеси  на децата си заради едната мода да не пипате пишките на момченцата. Аз съм забелила постепенно при къпане без да причинявам никакъв дискомфорт на детето. Дори не разбра какво се случва.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Добре де, линчувайте ме ако искате но аз не мога да разбера защо рискувате инфекции и гнойни абцеси  на децата си заради едната мода да не пипате пишките на момченцата. Аз съм забелила постепенно при къпане без да причинявам никакъв дискомфорт на детето. Дори не разбра какво се случва.
То и без това те сами си го правят , без да са „квалифицирани“ :-) ама просто по-късно.