0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нещо не ми харесва работата с акото. Вече 3-ти ден 3-4 на ден, кашави (не течни, но по-редки от обикновеното), понякога миришещи зловонно. Спряхме черешите, ала до вчера ядеше диня. Тя може ли да е раздразнила червата?

Д-р Бърди, няма температура, няма повръщане, в настроение е. Какво да дам като лечение? Какво може да яде?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Д-р Бърди, дали бихте могли да ми дадете съвет по следното: Дъщеря ми забелявам, че от известно време избягва да сяда на твърди повърхности, стол например. Един - два пъти ми е казала, че като седни и "й идва капчицата", т.е иска да пишне по-малко. Миналата седмица даже ми каза, че забравила да се избърше след последното уриниране и капчицата й останала, а не беше така.
В периода 7-15 май имаше по-често уриниране - по около 10 пъти на ден, най-често през 30 минути, в неголеми количества. Приема много течности. Тогава си казваше, че я сърбят слабините и се почесваше, включително и навън като излезем - седне на люлка и започва да се почесва ....

Беше прегледана на 16 май от доц. Буева - няма проблеми с отделителната система. Урината също чиста.

Миналото лято имаше една много лошо серия с около 40 изпишквания за деня, без бактерии в урината. Тогава се изолираха ентерококи във влагалищен секрет.

Възможно ли е и сега да има някаква бактерия, и оттам да се причинява този дискомфорт?
Ще я заведем на лекар, да и вземат секрет, но докато го организираме, ще съм ви благодарна за мнението Ви.
*
Нещо не ми харесва работата с акото. Вече 3-ти ден 3-4 на ден, кашави (не течни, но по-редки от обикновеното), понякога миришещи зловонно. Спряхме черешите, ала до вчера ядеше диня. Тя може ли да е раздразнила червата?

Д-р Бърди, няма температура, няма повръщане, в настроение е. Какво да дам като лечение? Какво може да яде?

Според мен си му спри плодовете и зеленчуците, които не са сезонни и не прави лечение или диета няколко дни да видиш как ще е. Използват се много торове и препарати за да се спечели повече и аз им нямам вяра на производителите, че всичко е в норма.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Здравейте! Да се отчета, продьлжаваме да покашляме, петьк  гьрди чисти, сьбота пуснахме гьрлен секрет и чакаме резултата. Ще пиша когато е готов.
Докторе, излезе резултата: изолира се стафилокок ареус в умерени количества, не се изолира кандида. Налага ли този резултат АБ лечение? Има и антибиограма с 6 групи АБ.
Док. Бьрди, оценявам Вашата ангажираност, но Би ми се искало да доведем до край нещата. Предполагам мьлчанието Ви означава, че резултатьт от гьрления секрет е добьр? Кашлицата ни отшумя.
 Благодаря Ви отново за всичко!


*
Нещо не ми харесва работата с акото. Вече 3-ти ден 3-4 на ден, кашави (не течни, но по-редки от обикновеното), понякога миришещи зловонно. Спряхме черешите, ала до вчера ядеше диня. Тя може ли да е раздразнила червата?

Д-р Бърди, няма температура, няма повръщане, в настроение е. Какво да дам като лечение? Какво може да яде?

Предложи се като лечение - диета, лечебна Хумана, любимия ентерол, биогая.
Аз давам хидратин алфа по 2-3 ч.л. във вода за пиене. Може ли да го давам в 1-2 лъжици сок от компот и другото вода? Изобщо може ли плодовете от компот, защото много го яде - праскови или кайсии?
А от плодовете може ли портокал (яде го нон стоп цяла зима, не сме имали проблеми)?
А може ли по 1-2 плочици (не цяло редче) шоколад киндер милка, че му е ритуал за заспиване и крещи като обезумял, ако не му дам.
А кисело мляко може ли? Прясно не яде.

Сутринта 1 изхождане, кашаво, с несмлени частици, със зловонна миризма, няма слуз.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Здравейте, Докторе!
При нас отново ситуация. Тази сутрин София се обрина, ситни пъпки, по цялото тяло.
Дадохме 1 доза Ериус и 15-20 минути след това спря да се чеше. Майка ми каза, че в момента е по-спокоен обрива. АБ пие от 8 дни. Снощи хапна 3-4 хапки от една вафла, в която днес видях, че има лешник. Няма хрема и Т.
Отново Ви моля за коментар и предварително благодаря!
Прилагам снимки на обрива, не са с добро качество, зо което се извинявам.

Без коментар:
http://www.haskovo.net/news/131332/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0_%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8_%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0_%D1%81_%D1%80%D0%B0%D0%BA_%D0%B8_%D1%85%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82

Ето защо и д-р Бърди почти винаги съветва ако нямаме доверие на лабораторията да повторим изследването и в друга.

Миналата година по това време ни бяха "открили" ламблия в акото при стандартното изследване за глисти. В такъв филм ме бяха вкарали. Детето трябваше да пие едни отровни лекарства, които нямаше начин просто да го накарам да ги преглътне, защото тук в бг няма подходящо в този случай лекарство за деца. Ако някой е пил някога Тинидазол или Трихомонацид натрошен и разтворен в лъжичка вода , може да разбере. Наложи се да си доставя същото, но на сиропче /подходящо за деца/ от Испания. Докато чаках лекарството му направих още 4 пъти изследването, включително и един път в лабораторията, която откри "проблема". Слава Богу оказа се, че всичко е в норма и не се наложи да се мъчим и със сиропа. Кой обаче, ще ми възстанови безсънните нощи, побелелите коси, притесненията и изтормозеното дете /то не беше наливане със спринцовки, повръщания, рев и т.н./


*
Малката вчера вдигна температура 37.9 през деня, дадох долипран, през ноща 38.2 и пак дадохме лекарство. Няма никакви други симптоми, нито хрема, нито ми изглежда болна....Чудя се дали може да са зъби, видях че излизат кътници  :?
Питам се защото планирах да я водя на басейн днес и сега се чудя какво да правя... :?


*
Възможно е да е от зъби, но при такава Т не бих дала лекарство още първия ден  yahoo_33
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Тази сутрин София се обрина, ситни пъпки, по цялото тяло.
Дадохме 1 доза Ериус и 15-20 минути след това спря да се чеше. Майка ми каза, че в момента е по-спокоен обрива. АБ пие от 8 дни. Снощи хапна 3-4 хапки от една вафла, в която днес видях, че има лешник
Ники аз знам, че от храна за обрива почти веднага или до няколжко часа. По-скоро помисли какво е яла половин един час преди обрива или пък дали не е облекла някаква материя, която я дразни.


  
*
Предложи се като лечение - диета, лечебна Хумана, любимия ентерол, биогая.
Аз давам хидратин алфа по 2-3 ч.л. във вода за пиене. Може ли да го давам в 1-2 лъжици сок от компот и другото вода? Изобщо може ли плодовете от компот, защото много го яде - праскови или кайсии?
А от плодовете може ли портокал (яде го нон стоп цяла зима, не сме имали проблеми)?
А може ли по 1-2 плочици (не цяло редче) шоколад киндер милка, че му е ритуал за заспиване и крещи като обезумял, ако не му дам.
А кисело мляко може ли? Прясно не яде.

Сутринта 1 изхождане, кашаво, с несмлени частици, със зловонна миризма, няма слуз.

Смарайди, д-р Бърди препоръчваше 2-3 лъжички от електролитният разтвор да се смесва с чайче. Лично аз не бих го дала с компот, понеже е сладък и би поддържал разхлабването - преди време така давах сиропа от компот от дренки с надеждата, че ще пресече разстройството и ще затегне, но уви, разхлаби се още повече. 
За киселото мляко бях чела, че не пречи при разстройство и даже действа добре. Не се даваше обаче кисело мляко при повръщане, до овладяването му.
За цитрусите също съм чела, че не действат добре при разстройство - дразнят коремчето с киселинността си. По-добре банан или нещо друго "запичащо".
Иначе, в такива случаи аз почти не променям хранителния му режим (не правим диети), с изключение на това, че ограничавам така любимите бонбонки (които и без друго не трябва да ядем) и други поначало разхлабващи храни.
*
Докторе, благодаря Ви! Кожата е добре, окото също е добре.  :D Сега обаче сополи я мъчат и от там и през нощта кашля. Днес я водих да я чуе педиатърката за всеки случай. Потвърди точно каквото си мислех. Промивам носа, вечер трябва да й слагам Отривен и се надявам да мине скоро. Каза ми да съм й давала по една лъжичка чай от лайка, за да се чистела слузта. Но не съм убедена, че е добра идея. Ако Вие или някое момиче тук можете да ми кажете, ще съм благодарна.
Ето две сериозни снимки от вчера вечерта:


*
twin, мерси! Не давам вече компот, но снощи яде портокал и баница с яйце.  Ще давам хидратин алфата в чай. А яйце както е в баницата може ли, защото след снощната баница от сутринта досега 2 броя от обичайните за последните дни?

На мен ми е странно хем без диета (освен без пасти, торти и сладолед, които той не яде, освен 2 блокчета шоколад на ден), хем се оказва, че не може компот - разбирам че е сладък и с плод, цитрусите също дразнят. Не се заяждам , разсъждавам си. Аз под "без диета" разбирам всичко да може да се яде без тортите и сладолед и съставките им. А в домашните торти с кремове например има яйца.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Под "диета" имах предвид тази, препоръчвана обичайно от лекарите - варени картофи, варени моркови, варен ориз и подобни. Обикновено не променям обичайния му начин на хранене, както и начина на приготвянето на храните. Пак казвам, че ограничавам храните, които му действат разхлабващо по принцип, като в това не влизат баници, сандвичи, супички,ястия с месо, домашно приготвени леки десерти, някои видове плодове и т.н.

Компот казах, че не давам, понеже опитът ми показа, че при нас действа разхлабващо. Свекърва ми ме убеждава, че сироп от компот от кайсии спира разстройството, но не смея да пробвам, след като при нас се засили от компота от дренки. При вас може да е различно, аз се водя от начина му на възприемане на определена храна в нормална ситуация. Всеки има различно чувствителен стомах и определена храна  му действа различно - мъжът ми след прясно мляко и ябълка, примерно, веднага ще се затича към тоалетната, докато аз трудно може да ме накара нещо  да се забързам (уви  :) ).
*
twin компота от дренки, ако го е правила някоя баба като моята майка, с 1ч захар на буркан, че и нагоре та да е сладък не помага. Аз като съм имала проблем, съм изяждала няколко плодчета и всичко е наред, но вирус не знам какво е.  Компот от кайсии съм чувала при повръщане, за разстройство се съмнявам да помага.
*
При София се оказа реакция от Аугментина. Пие Ериус и чакаме да се оправи.

*
Нашата история се повтаря Аугментин и обрив-само че ние пихме Медрол докато се оправи, че беше като шарка, от глава до пети изринат.
*
Аз имам въпрос към Д-р Бърди и много се надявам на съвет защото вече не ми побира ума какво да правя. Накратко историята е такава-декември месец находка в дясно видима само на снимка, на слушалка нищо не се чува-пие Цефзил и всичко уж е наред. Февруари месец-вирус лекуван една седмица със Суметролиум и вместо оправяне се влошава. Този път ясно и на слушалка хрипове пак предимно в дясно и отново Цефзил, който този път не помага и стигаме до болница с двустранна пневмония. Там го слагат на Уназин и се оправя. След седмица ни изписват и за долекуване назначават Аугментин, от който се изрина от глава до пети и го спряхме веднага като пи известно време Медрол. От февруари до май месец не спира да прокашля и аз да му давам разни сиропи-моя грешка. Накрая решавам да го заведа пак на лекар-гърди чисти,  нищо. Отиваме пак след седмица-гърди чисти и ни дават направление за УНГ-да видят за трета сливица. УНГ отсича, че гърлото е червено и нищо не може да се види-назначава сироп и Коларгол. След седмица е на контролен-не се намира нищо от УНГ и ни изпращат на косултация с друг педиатър. След прегледа-Бронхит и назначава Клацит, сироп и капки за нос. Започваме антибиотика и намалява кашлицата до единични прокашляния. След седмица-няма хрипове и спираме всичко. Да, ама не кашлицата се появява отново и тази сутрин ме събуди от нея в 6. Той самия спи, но почти нон-стоп кашля до 7 часа, когато го дигнах. През деня не кашля непрекъснато, а кото се закашля кашля премерно 5 мин. после може след час или два пак и така. Моля ви за съвет какво да правя и на какво да обърна внимание защото това положение ме притеснява.
*
Момичета, има ли отношение цвета на хремата към това дали е вирусна или бактериална? Всички хреми ли минават през етап гъсти, зеленикави секрети или това е показание за микробиология/антибиотични капки?