0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Здравейте! Да се отчета, продьлжаваме да покашляме, петьк  гьрди чисти, сьбота пуснахме гьрлен секрет и чакаме резултата. Ще пиша когато е готов.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Да ви питам, ползва ли някоя от вас инхалатори за астма, и откъде може изгодно да се вземе, че тези цени над 100 лева са доста високи.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
silvanchence, моят скромен опит показва, че по-добре много пари, но да го ползваш, отколкото малко пари на вятъра за нещо, което ще стои в шкафа. Аз ползвах един съвсем за кратко, но беше голям зор, докато накарам малката да седи с маска - вдигаше адски шум и я плашеше. (Е, сега постоянно пита за него, но това отделен въпрос). Четох някъде, че имало по-безшумни. Твоето детенце гледам е малко, така че най-добре нещо, което няма да го плаши.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Става въпрос за единия племенник, малък е, но понякога възприема като му се обяснява  :) .

Какъв препоръчвате?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Включвам се по темата за инхалаторите, тъй като днес точно и ние се сдобихме с такъв.
От всичко изчетено в нета , се оказа, че най -добрите са OMRON японски и много качествени.
ПО съвет на всички близки около мен и с консултанта в аптеката ( те са ми приятели и ми показаха кой е най -добрият) си взех модел NE-C28P- цената му е 130лв. Даже вече го изпробвахме- много е бърз , тих има и детска маска.Разликата в цената с обикновенните (с по евтините) е около 30 лв. Обичайно са около 100лв. И като  имаш предвид , че ще го използваш напред в годините, цената за 30лв разлика не е чак толкова голяма.
Когато избираш инхалатор е много важно да гледаш разпръскването- колкото е по-бързо и на по-дребни частици е по добре.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Да ви питам, ползва ли някоя от вас инхалатори за астма, и откъде може изгодно да се вземе, че тези цени над 100 лева са доста високи.
Ако можеш да си намериш отделно частта, в която се слага лекарството, казва се небулизаторна чашка.  Инхалатора не е от голямо значение. Аз имам 2 инхалатора и 4 маски и 3-4 небулизаторни чашки за лекарства. Инхалтора работи с всяка чашка или маска, не само с тази, с която върви. А самата машина само духа въздух, нищо друго не прави, няма никакво значение да купуваш по-скъпа. Аз купих за детската градина възможно най-евтиният и го оставих там с друга чашка и маска, а в къщи имам малко по-скъп, все едно и също правят.
 Намери си отделно чашката за лекарството, ако ти е зор да разбива по определен начин, защото тя е важно каква е и тя е която прави разлика как ще се впръска. Но и там раликите не са голями, всички са одобрени да вършат работата, за която се ползват. А че ще ти го разбива на по-големи или по-малки микрметри размери, няма особено значение, за действието на лекарствто, освен бързината на изпаряване.  Има някои с които по-бързо се изпарява, други по -бавно, то си пише на тях, но разликата от всичките поне 5-6-7 вида дето сме ги пробвали е няколко минути. Аз лично не бих купила никога скъп инхалатор, това е моето мнение, а и след като питах респираторните техници, когато Ивана влезна в болница заради това. Двама  ми казаха същото и дори ми подариха чашките, които там полваха за нея и си ги позлвам сега в къщи с моята машина, когато спи, че да е по-бързо да не я будя, а през деня си ползва друга, понеже е по-мъничка.

Ето например една такава, която се продава отделно и е с добри параметри. http://kokoni.net/shop-by-category/meditsinski-izdeliya/pic-sidestream.html Взимаш по-евтин инахалатор, махш му чашката, с която върви, ако толкво ане ти харесва, слагаш тази и закачаш маската и си готова. За мен това е безсмислена процедура,ама понеже ви чета че държите еди как си да се впръсквало и не знам какво си, та ако е това, това е вариант вместо да се ръсиш толкова пари. Ненормални са тези цени, тук са около $50, а онзи дето го купих за градината, беше под $30 дори. Няма ли на старо да купиш само машината, а да си вземеш лични ваши чашка, маска и тръбата за въздуха?
« Последна редакция: Юни 04, 2013, 21:33:49 pm от Bobbie »


  
*
Доктор, Бърди, пак с молба за помощ.
Преди 5 дни започна хрема и суха кашлица при София. Заведох на лекар, леко зачервено гърло, леко възпалени уши и чисти гърди. Лечението: Инахлации с физ разтвор, виброцил, синекод на капки и фуроталгин. Това от събота, в понеделник педиатъра на детето ни прати на УНГ(първия преглед беше в почивни дни в Банско), който също потвърди леко възпалени уши и зачервено гърло. Смени капките за уши с Отипакс. Вчера след обяд контрола при педиатъра, гърло добре, гърди чисти. Снощи в 23 часа вдигна 39.6 Т, която овладяхме макар и трудно. Сутринта в 6часа вдигна 39 Т. Днес водих при УНГ пак, лявото ухо е доста възпалено по думите й. Изписа Аугментин, детето е 11кг. дозата е 2*4мл. на 12 часа.  От сутринта не е вдигала Т.
УНГ не ми каза да продължа ли с капките за уши. Сигурно въпроса ми е смешен, но за първи път се сблъсквам с проблеми при ушите.
От вас знам, че Аугментин е добър избор, но капките да продължа ли и дали да са Отипакс?

Предварително ви благодаря за отделеното време!
Докторе, да кажа как вървят при нас нещата.
Водихме София вчера на контролен преглед при УНГ. Ушите са добре, каза да спираме АБ на 5-ти ден. Хрема и кашлица няма вече.
Заведох я след това и при педиатъра, който каза АБ 10 дни предвид, че детето е имало контакт с братовчедка си, която в момента е в болница с пневмония. Доверих се на него и продължавам с АБ и със сироп Синекод.
Знам,че от разстояние и без преглед не можете да кажете мнение.
Но все пак Ви моля да коментирате продължителността на лечението.
Благодаря отново за отделеното време!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
7 до 10 дена.
Не е нужен вече Синекод.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Докторе, утре се прибирам у дома и ще имам отново достъп до компютър (пиша от ай пад-а) и ще мога да кача снимки на моята излекувана сладурана.
От днес има конюктивит милото, но моя близка приятелка е омъжена за очен лекар и му се обади да го пита какво да вземем от аптеката. Препоръча Флоксал, купих го и вече й слагам. Дано да й мине скоро!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Конюнктивит? гурелчета?
"Фолксал" ? това са флоксацинови капки? или? неее... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Да, много секрет, залепва й окото, подуто е. Да, капки за очи са. Сега видях, че имало и мехлем. Но той ми препоръча капките и четири пъти по една капка да й слагам.
Ето това е: http://www.puls.bg/spravochnik/so_3866.html

« Последна редакция: Юни 05, 2013, 01:09:08 am от blue_sky »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Тобрекс" само, 0.3%, Ви е достатъчен... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Добре, докторе. Утре ще купя Тобрекс тогава. На сина ми го бяха изписали в родилното.

Благодаря Ви и спокойна нощ!

*
7 до 10 дена.
Не е нужен вече Синекод.
Благодаря, ще спра сиропа, продължаваме с АБ.

*
Моля, кажете ми черешите разхлабват ли? Май прекали с количествата момакът.  :?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
разхлабват да, а ако ги е гарнирал и прилично количество вода, съвсем разхлабват :wink:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Здравейте! Да се отчета, продьлжаваме да покашляме, петьк  гьрди чисти, сьбота пуснахме гьрлен секрет и чакаме резултата. Ще пиша когато е готов.
Докторе, излезе резултата: изолира се стафилокок ареус в умерени количества, не се изолира кандида. Налага ли този резултат АБ лечение? Има и антибиограма с 6 групи АБ.


Моля, кажете ми черешите разхлабват ли? Май прекали с количествата момакът.  :?

Може би, както всичко е индивидуално. При нас дори 20-30 (големи) череши, гарнирани с чай от лайка, не помагат.
*
Коко се просра от тия череши и направо радиоактивно беше акото.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
 :jump12:


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia