0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Отривин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Отривин.
Отривин, без нищо от другите лекарства, без АБ вьз основа на вчерашния преглед, правилно ли Ви разбрах?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, но както описвате тези "дълбоки" кашлици може би да е нужен АБ? ...трудно от разстояние да преценя.
Особено и ако кашля вечер, по време на сън.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
По време на сьн не кашля, не е вдигал от началото на боледуването Т и снощи чисти гьрдички. Да пробваме само с Отривин два-три и ако няма подобрение тогава пак преглед и пак ще Ви пиша?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Благодаря!


*
Доктор, Бърди, пак с молба за помощ.
Преди 5 дни започна хрема и суха кашлица при София. Заведох на лекар, леко зачервено гърло, леко възпалени уши и чисти гърди. Лечението: Инахлации с физ разтвор, виброцил, синекод на капки и фуроталгин. Това от събота, в понеделник педиатъра на детето ни прати на УНГ(първия преглед беше в почивни дни в Банско), който също потвърди леко възпалени уши и зачервено гърло. Смени капките за уши с Отипакс. Вчера след обяд контрола при педиатъра, гърло добре, гърди чисти. Снощи в 23 часа вдигна 39.6 Т, която овладяхме макар и трудно. Сутринта в 6часа вдигна 39 Т. Днес водих при УНГ пак, лявото ухо е доста възпалено по думите й. Изписа Аугментин, детето е 11кг. дозата е 2*4мл. на 12 часа.  От сутринта не е вдигала Т.
УНГ не ми каза да продължа ли с капките за уши. Сигурно въпроса ми е смешен, но за първи път се сблъсквам с проблеми при ушите.
От вас знам, че Аугментин е добър избор, но капките да продължа ли и дали да са Отипакс?

Предварително ви благодаря за отделеното време!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Само АБ е достатъчен. Проследете обаче ефективността му с повторни прегледи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря, Докторе!
В понеделник е на преглед отново. Значи спирам капките.
Тя и без това пощуря от всичките видове капки. За капак има проблем и с очите. Мига непрекъснато, сякаш е тик. Педиатъра изписа капки за очи Макситрол, според нея е възпаление. Дали да я заведа при офталмолог?

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
 Докторе, ние тази нощ доста кашляхме,за първи път нощем, чудих се какво да правя и му дадох една доза ериус, успокои се и повече до сутринта не е кашлял. Май е време вече за антибиотик, какъв препоръчвате,каква доза и за колко дни, 18-19 кг сме, към панцеф сме имали обрив, но може да беше и от антипиретиците тогава. Благодаря!


Здравейте!
Колко време е нужно да се изчака след антибиотично лечение на уроинфекция, за да се даде нова стерилна урина? Лекарката каза ден-два, но ми се струва малко. Извинявам се, ако вече е писано някъде; по-горе прочетох една седмица за гърлен секрет, но може би при уфоинфекциите е по-различно...
*
Докторе, при нас нещата засега са добре. След високата температура от понеделник, следващите дни нямаше. Надявам се да не стигаме до такива градуси отново.
Посетихме друг педиатър, прегледа гърлото, не е зачервено, преслуша гърдите и гръбчето - чисти.
Прегледахме ушичките с отоскоп -засега няма проблеми там.
Урина ще дадем (надявам се скоро, тъй като, така и не успяваме да съберем с колекторите - днес шести неуспешен опит) и се надявам да отхвърлим инфекция.
Отново Ви благодаря за отделеното време.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Докторе, при нас нещата засега са добре. След високата температура от понеделник, следващите дни нямаше. Надявам се да не стигаме до такива градуси отново.
Посетихме друг педиатър, прегледа гърлото, не е зачервено, преслуша гърдите и гръбчето - чисти.
Прегледахме ушичките с отоскоп -засега няма проблеми там.
Урина ще дадем (надявам се скоро, тъй като, така и не успяваме да съберем с колекторите - днес шести неуспешен опит) и се надявам да отхвърлим инфекция.
Отново Ви благодаря за отделеното време.

Ok.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте!
Колко време е нужно да се изчака след антибиотично лечение на уроинфекция, за да се даде нова стерилна урина? Лекарката каза ден-два, но ми се струва малко. Извинявам се, ако вече е писано някъде; по-горе прочетох една седмица за гърлен секрет, но може би при уфоинфекциите е по-различно...
4-5-6
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Много благодаря!
Още един въпрос, ако може :) Нефрологът, при когото ходихме заяви, че причината за инфекцията била памперсът (детето още няма две годинки) и да го махаме веднага. Опитах, но с пишкането на половин час по малко и студеното време някак не ми се получи. Опасявам се да не я простудя. Според Вас, има ли нужда наистина да се бърза толкова или да изчакам да оздравее, а и да стане по-топло навън?
« Последна редакция: Юни 01, 2013, 11:45:28 am от vanyush »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Памперсите са без роля тук- може спокойно да си ги ползвате.
Трябва да се убедите че, детето няма везико-уретерален рефлукс.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
 :(
Предполагам имате предвид микционна цистография. Дали е наистина необходимо при първа такава инфекция? Всъщност лошото е, че нямам идея дали наистина е първа и от кога е. Симптоми като температура не е имала, случайно забелязах странната миризма на памперса и нещо като течение. Но пък от бебе спи лошо и през повечето време е доста раздразнителна. Възможно ли е да се пропусне уроинфекция? Нямаше ли да се влоши, ако не се лекува? Обикновената урина от годинката е без отклонения. На ехографа не откриха нещо притеснително уж.
Извинявайте, тръгнах от един рутинен въпрос и какво стана... изплаших се нещо :(
« Последна редакция: Юни 01, 2013, 12:24:55 pm от vanyush »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ако е първи епизод, не е наложително, но УЗ- е задължително. И то при добър ехографист.
Памперсите тук нямат нищо общо!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Отново Ви благодаря от сърце!
Надявам се да е била добра наистина доцентката с ултразвука (въпреки тази простотия с памперса  :)). За сега ще следя по-внимателно за проблеми в бъдеще и дано се излекуваме с този курс на АБ. Ако имате някакви други препоръки, ще съм благодарна.
Хубав ден и приятна почивка!
« Последна редакция: Юни 01, 2013, 12:46:53 pm от vanyush »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да предупредя за чести "препоръки" в Бг по този въпрос:

* забрана на ваксинации << Абсолютен ноонсенс. Никакви ваксини не са забранени при уроинфекции при деца.
* забрани на шоколад ( за големи деца) и салати, спанак << никаква доказана връзка няма с тези неща.
* често, и особено при малки деца, има с месеци излъчване на бактерии в урината НО БЕЗ промени в общото изследване на урината. Това се нарича "асимптоматична бактериурия", и НЕ подлежи на АБ лечение!!

При уроинфекции, при деца, особено добре е да се даде след приключване на основното АБ лечение, Бисептол като химеопрофилактика, за около седмица след това.
Като АБ при деца е достаъчен Аугментин в болшинството случаи. Не са нужни екстравагантни АБ "лечения" или "тежки" АБ. Аугментин върши чудесна работа сам по себе си. Разбира се, антибиограма и възможна корекция са нужни. ВИНАГИ се прави антибиограма на изолираното при посявки, и винаги ЗАЕДНО с общото изследване на урина се дават и посявки ( а не само общо изследване на урина).

Даването на Нитрофурантоин или Нелидикс при деца, КАТО първа стъпка НЕ е практика, и трябва да се избягва.
Даването на "Нелидикс" при диарии е груба грешка. Чувам че, често дават "прахчета" "Нелидикс" при деца за диарии- това не е приета практика.
« Последна редакция: Юни 01, 2013, 13:07:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.