0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Боби, благодаря за съвета, вдигне ли Т, веднага тръгвам! В момента е с 37,5, ще се опитам да го нахраня...
Прегледът ще ви даде отговор.
Огледайте за уши и помислете за уроинфекция... .
В никакъв случай не забравяйте и менингит като ВЪЗМОЖНА причина, особено ако не сте ваксинирали с Менингит С ваксина/Превенар 13/Акт-Хиб.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
jam, yana-v , midge , м-и  , Благодаря за споделеното .

аннина,  при нас  Калоян вдигаше температура ,май само , когато имаше афти  .Но педиатър ви е прегледал  , за  да прецени , аз просто го споделям като предполагаема причина . Отказваше и храна тогава.


*
Докторе, здравейте! Досега само чета, но ето че и аз се нареждам за съвет, за който предварително Ви благодаря.
Дъщеря ми е на 6 м. и от около седмица има силен обрив по лицето (от вчера и единични пъпки по тялото). Във вторник бяхме на контролен преглед, а в сряда дори и ваксини й сложиха (с тях бяхме закъсняли по независещи от нас причини). Педиатърката не можа да разбере от какво са пъпките и ми даде направление за дерматолог. То хубаво, ама в Германия не става от днес за утре. За тази седмица нямаше никакви часове, запазих чак за след две седмици. Утре летим за България и за вторник има час за нея. Накратко - не е излагана на слънце, тук не е ставало и над 25 градуса, най-много да й светне, ако обърна количката, но винаги е под чадъра иначе. Не съм въвеждала кой знае какви храни - морков, тиквичка, картоф и тиква. Ходим на басейн всеки четвъртък. И на едномесечна възраст имаше нещо подобно, пак само по лицето, но тогава отмина по-бързо и не беше толкова много. Май не се сещам за друго. След малко ще кача и снимки. Иначе е жизнена, играе, храни се , няма температура, освен в деня на ваксината, когато вечерта вдигна 37,7 и я свали без да съм й давала нищо. Не се чеше. Не знам дали на тази възраст могат изобщо да се почешат.  :oops:
« Последна редакция: Май 24, 2013, 14:30:23 pm от blue_sky »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Току-що сложих три. Ако трябва, ще кача още.
« Последна редакция: Май 24, 2013, 14:49:20 pm от blue_sky »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Току-що сложих три. Ако трябва, ще кача още.
С какво се храни детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Аз й варя зеленчуците, но храни се е силно казано. По няколко лъжички яде и то с триста зора. Пие Хумана 1 иначе.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Какви зеленчуци? с плодово пюре се започва, по принцип, а не с зеленчук... .
Това е АД, но може и да е реакция към някои "зеленчук", неподходящ за детето... .
Започнете само с плодове следобед... да минат две седмици и тогава морков/картоф само за 12-13.НЕ тиква.

Ще е нужно правено кремче с КС и Фусидин... и хидратантен крем после... А-Дерма екзомега или Авеено.
Понякога такива обриви се получават НЕ от АД а от забърсване със замърсена кърпа ( Стафилококова инфекция) или с много твърда и суха кърпа ( екзема, усложняваща се после с инфекция).

Но във всички случаи, правено кремче ще е нужно за да се заглади лицето и изчезнат тези неща.
« Последна редакция: Май 24, 2013, 17:30:38 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря Ви! Давала съм морков, тиква, картоф и тиквичка. Когато се появи обривът, не съм въвеждала нов вид същия ден.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Благодаря Ви! Давала съм морков, тиква, картоф и тиквичка. Когато се появи обривът, не съм въвеждала нов вид същия ден.
С плодове се почва, по принцип. Те се дават 1-2 седмици, и чак тогава се минава към друго в 12-13-14.
Иначе има разни "подводни камъчета".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
След като прочетох какво сте написал, си мисля, че е по-вероятно брат й да я е пипнал с мръсна ръка. Тя повръща все още и из цялата къща има тензухени кърпи. Може някоя от тях да се е замърсила. Петната по лицето не са сухи и мокри.

Да я оставя ли само на мляко, докато се оправи? И после как да продължа със захранването според вас? Извинете, прочетох горе.
« Последна редакция: Май 24, 2013, 16:17:56 pm от blue_sky »

*
Докторе, може ли да резюмирам, за да не пропусна нещо?
За фусидина и хидратантния крем разбрах, а рецептата за правения крем?
Засега ще я оставя да си почине от захранването или направо да й дам ябълка утре? Две седмици по-късно картоф и/или морков.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Докторе, може ли да резюмирам, за да не пропусна нещо?
За фусидина и хидратантния крем разбрах, а рецептата за правения крем?
Засега ще я оставя да си почине от захранването или направо да й дам ябълка утре? Две седмици по-късно картоф и/или морков.
Поискайте правено кремче с Целестодерм+Фусидин >>> В БАЗА ( Еуцерин е най-добрия избор за база).
Утре давате ябълка/круша или смес ( каквото се хареса от ТРИТЕ) в 16-17-18- не повече от 3-4 лъжички. Допълвате храненето с АМ, разбира се.

Намирате ТОЧНО този сапун, както ТОЧНО пише на него:
И с него миете внимателно цялото лице 2,3,4 пъти дневно- с хладка вода. Леко попивате после с МЕКА кърпа, и не триете!!!!
« Последна редакция: Май 25, 2013, 00:10:19 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Добре. Така ще направя.
А колко пъти на ден да мажа с правения крем? И след това има ли нужда от хидратиращ, както споменавате по-горе или правеният е достатъчен?

Извинявайте за хилядите въпроси, но се чувствам малко объркана (което по принцип не е типично за мен)!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Добре. Така ще направя.
А колко пъти на ден да мажа с правения крем? И след това има ли нужда от хидратиращ, както споменавате по-горе или правеният е достатъчен?

Извинявайте за хилядите въпроси, но се чувствам малко объркана (което по принцип не е типично за мен)!

3 пъти днвено, на МНОГО тънък слой и с втриване. Първоначално опитваме на малка площ и изчакваме 20-минутки.

Преди да намажете за пореден път, измийте лицето със сапунчето добре, измийте с вода, леко попийте с много мека кърпа, и после оставете 10-15 минутки да попие влагата в кожата. След това намажете ЛЕКО с правеното кремче, и НА ТЪНЪК СЛОЙ.
След като кожата се оправи ( 3-4 дена)  ще продължите само с Дав сапунчето и хидратантния крем (ЕДИН ОТ ТЯХ!!!, напр- Авено), а правеното кремче ще ползвате само при обостряния.
« Последна редакция: Май 25, 2013, 01:11:53 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря Ви много, докторе! Така и ще направя.
Ще докладвам след няколко дена. Дано всичко да е наред с интернета, че за пръв път ще отсядам на това място и нямам представа кое как ще е точно. Ако не, ще помоля някое момиче да пише вместо мен. Поне да знаете как стоят нещата!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ок.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Няма да описвам вчерашните ни приключения из кабинетите. Накрая се отказах да моля за внимание и отидохме в частна детска клиника. Прегледа го педиатър-инфекционист. Изследва наново кръвта, урина - също. Според него е вирус, нямало данни за бактериална инфекция, уроинфекция - също не било. Отхвърли менингит. Гърлото е започнало да става червено, УНГ каза, че лявото ухо е леко възпалено, изписа капки. За момента Боби остава на антипиретици + Изопринозин + Тантум Верде за гърлото, но няма да го ползвам, че на листовката пише за деца над 30мес., а следващото изречение е:  "не е подходящо за лица под 5г. поради наличие на ментол".
Няма промяна в състоянието му, продължава с високата Т, но ми се струва, че по-лесно пада и интервалите сякаш са по-големи (или така ми се иска, не знам вече).
Понеделник ще го водя при неговата педи, дано се оправи дотогава...
Току що, без да искам, го вдигнах с едната ръка под вратлето и го заболя, и се разплака. Пак взех да се шашкам...
*
Анина на мен лично много ми е помагал Тантум верде, а една приятелка мажеше гърлото на детенце с Еудрил на клечка за уши по препоръка на педиатъра. Не знам дали е правилно, само споделям.