0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Никак не ви е хомеопатично лечението...
Защо ? Не твърдя ,че съм компетентна , просто така пише на лекарствата .
Не се занимавайте с глупости, моля... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Д-р Бърди може ли въпрос и от мен. Педиатъра ни смята, че може би и при нас има алергия или реакция към цъфтежа в момента и изписа Ксизал да давам до средата на юни. В момента няма проблем, носа не тече, нищо не хърка, няма кашлица. Дали има смисъл?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, има. Но  може би не толкова дълго.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря, ще го започнем. Ами според сметките трябва да стигне за 50 дни една опаковка и така то даже до края на юни идва. Колко според вас е нужно?
Здравейте д-р Бърди,
вероятно си спомняте моите притеснения с прохождането на детето ми. Днес тя е вече на 18м и все още не иска да ми пусне пръста и да ходи абсолютно сама. Може да ходи сама, прави си 5-6 понякога 7 крачки, но през повечето нвреме се държи за мен.
Предната фонтанела все още и леко отворена. Пратиха ни на невролог, отидохме при д-р Станчева в Мед.център по детски болести и там само дето не ме набиха- детето ми имало стави като на балереина, много меки, главата и била много голяма \46см\ и веднага трябва да се направи ядрено магнитен резонанс защото имала съмнение за хидроцефалия. Толкова се изплащих че не знаех какво да кажа, отказах обаче ЯМР-то. После ни заведоха при един физиотерапевт- той каза че детето найстина има слаби стави но с подходящи обувки и упражнения за катерене по стълби ще оправят нещата.
Кажете докторе, дайте ми пак съвет какво да правя,
Детето всеки ден все по стъбилно стъпва, пълзи войнишката... говори изключително много думи, знае много неща, толкова ли е страшна незатворената фонтанела?
Какви са симптомите на хидроцефалия?
Благодаря
« Последна редакция: Май 10, 2013, 21:24:52 pm от Lioni_R »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
И защо да има хидроцефалия? 46 см за 18 месеца е малко ПОД идеалното- защо да е "голяма" главичката- не е голяма, в норма си е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
И защо да има хидроцефалия? 46 см за 18 месеца е малко ПОД идеалното- защо да е "голяма" главичката- не е голяма, в норма си е.
незнам защо така предположи невроложката, вероятно и заради фонтанелата
« Последна редакция: Май 10, 2013, 21:42:00 pm от Lioni_R »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Детето е проходило, от това, което описвате.
От там нататък- ако се вижда нещо проблемно- нека се опише аргументирано.
Напр- хидроцефалията си има клинични белези. Но 46см е нормална за 18м възраст обиколка на главата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Невроложката каза да правим упражненията които физиотерапевта трябваше да ни покаже и да отидем пак след месец- това ме кара да си мисля че няма други проблеми.
Физиотерапевта пък каза да упражняваме детето да катери стълби
Фонтанелата проблем ли е?
Извинете ме за многото въпроси
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Защо да е проблем фонтанелата на тази възраст? горната граница е 24 месеца за затваряне ( тук има разни аспекти)... .
Детето има понижен мускулен тонус? повишен такъв?

Как ще го упражнявате да катери стълби??

* детето е проходило
* има нормална за възрастта обиколка на главата
* няма термин "стави на балерина"- има нисък или повишен мускулен тонус.
* няма термин "слаби стави". Има други подобни неща- като "хипермобилност", но не и "слаби".

Къде точно е проблема?
« Последна редакция: Май 10, 2013, 22:14:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
На моя син голямата фонтанела се беше затворила малко преди да стане на 2 г. (установено на профилактичния преглед за двегодишни деца). Малката все още не беше затворена. Специално обърнах внимание на педиатърката, но тя каза, че всичко е наред, щом голямата е ок. Малката се затвори скоро след това.

Аз най-много искам да разбера къде е проблема и дали изобщо има такъв
Никой нищо не спомена за мускулен тонус а само за ставите,халтави като на балерина.
За катеренто на стълбите казаха да я държим за двете ръце и да я караме да се качва по стълбите или по шведска стена за да се стегнат ставите по бързо
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не ми е известен такъв начин за "стягане" на ставите.
От това, което описвате, не произлиза никакво негативно заключение и/или коментар.

Иначе-нямам пряк поглед върху детето. Това, което пишете- е ок.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря Ви Доктор Бърди за отделеното време
*
Може ли да ми кажете с какво мажете наранена или прехапана уста?
Тази вечер ни се случи.Макси скочи от спалнята, падна,  удари се и  се прехапа жестоко.
 Има дупчица от вътрешната страна на устната която доста кървя, също така има лек оток.
Като отидохме на бърза помощ от там ни отпратиха без нищо.По точно даже без преглед.Само с две разменени изречения в коридора.
А хирурга който посмях да обезпокоя ''на моя отговорност'' както казаха от бърза помощ'  направо ми се подигра, че си водя детето за такова нещо и ми каза да търся зъболекар по нощите.И въобще защо го занимавам аз с глупости, но ако толкова държа да дам на детето сода да жабурка.И като му казах, че детето е на 2 г и не може да жабурка каза ами тогава да слагам содата върху раната и готово.Направо съм потресена от отношението.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
 Не можеш да мажеш неща вътре в устата, но пък в слюнката има антибактериални ензими, така че не го мисли. Наиситна и аз не разбирам за какво сте ходили до бърза помощ , вероятно сте се уплашили. Там зараства бързо, не се притеснявай, бързо ще мине.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може ли да ми кажете с какво мажете наранена или прехапана уста?
Тази вечер ни се случи.Макси скочи от спалнята, падна,  удари се и  се прехапа жестоко.
 Има дупчица от вътрешната страна на устната която доста кървя, също така има лек оток.
Като отидохме на бърза помощ от там ни отпратиха без нищо.По точно даже без преглед.Само с две разменени изречения в коридора.
А хирурга който посмях да обезпокоя ''на моя отговорност'' както казаха от бърза помощ'  направо ми се подигра, че си водя детето за такова нещо и ми каза да търся зъболекар по нощите.И въобще защо го занимавам аз с глупости, но ако толкова държа да дам на детето сода да жабурка.И като му казах, че детето е на 2 г и не може да жабурка каза ами тогава да слагам содата върху раната и готово.Направо съм потресена от отношението.

Може да намажете с "Индекстол" или "Алоклер".
В зависимост от тежестта на травмата- тук даваме и орален АБ- Прицефил ( Цефпрозил) или Аугментин са добър избор.
« Последна редакция: Май 11, 2013, 09:59:28 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря д-р Birdie
Може ли да ми кажете дозировката на АБ.
Тази сутрин раната кървя малко  предполагам е от това, че пием АМ от шише. Устната е подута и е синьо лилава, не успявам да видя хубаво, но ми се струва, че има раничка и под езика.
Следобяд сме при частния педиатър на преглед.
« Последна редакция: Май 11, 2013, 12:39:06 pm от tanj74 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Обсъдете дозите с Педиатъра, моля. Съжалявам... .
« Последна редакция: Май 11, 2013, 20:34:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря още веднъж.
Ние минахме на преглед.Направен е неврологичен статус всичко е наред.Раничката на устната не е дълбока и педиатъра ни изписа индексол. Попитах и за АБ каза, че в нашия случай не е необходим.
При прегледа на устата видя прехапана буза, друго няма.
Вече съм по-спокойна.