0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ема, адвила е ибупрофен, не е антиинфекциозен, а противовъзпалителен и температуро понижаващ. има го в бг и като нурофен и като адвил, но активната съставка е една, именно ибупрофен :wink:

Облекчава болката, понижава телесната температура, намалява възпалението. Ибупрофен се прилага при главоболие, невралгия, зъбобол, болки в кръста, менструални, ревматични и мускулни болки, при простуда и грип, съпроводени с температура.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Да, Стефи, грешката е моя, имах в предвид  противовъзпалителен:)

Аз лично го използвам при малки възпалителни процеси.


разбира се, следя и какво ще каже докторът  :wink:

По принцип съм много против изписването на куп лекарства, каквато е тенденцията в България.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
о да, няма никакъв ефект от изписани един куп неща като повечето са, както доктора казва илачи от котешки нокът с 20г. уиски :lol:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Изоприносина се води антивирусно лекарство,което  модулира имунната система като увеличава НК клетките също и някои други видове бели кръвни клетки. Предписва се при вирусни инфекции, като например херпес. В САЩ не е лицензирано, поради което нямам повече информация. Аз не бих го давала на детето си за щяло и нещяло.


  
На нас бившата ЛЛ ни беше изписала Изопринозин когато малкия беше едва на 4 месеца. Естествено не го дадох. Лошото е, че сигурно има "по-съвестни" и изпълнителни родители от мен.
Спомням си, че се интересувах и в листовката прочетох доста по-голяма възраст като възможна начална такава за приемане на лекарството.


*
Само от думата "имуномодулатор" ме побиват тръпки. Смятам, че в период на изграждане на имунитета не трябва да се намесваме с подобни... нововъведения.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Само от думата "имуномодулатор" ме побиват тръпки. Смятам, че в период на изграждане на имунитета не трябва да се намесваме с подобни... нововъведения.
Зависи. Те наричат имуномодулатр всичко, което не знаят как действа, но знаят, че действа на имунитета някакси. А стимулант ли е , репресор ли е, какво въобше прави не знаят. И така удобно са измислили термина модулатор :-). Например витамин Д също е имуномодулатор.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
и ябълката, и разходките на въздух, и плуването - също могат да бъдат "имуномодулатори".  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
и ябълката, и разходките на въздух, и плуването - също могат да бъдат "имуномодулатори".  :D

а точно :D
момичета, не си тъпчете децата с какво ли не при първи симптоми на хрема, например. това са нормални неща, минават си за 2-3-4 дни.
*
jam, има разлика между имуностимулатор и имуномодулатор  :wink:
Определено съм За първото - стига да е естествено, както нещата, които си изброила.

StefiZ, права си, но не успявам някак да го обясня на приятелките ми, които само да кихне детето и почват да дават какво ли не.
И мен ме заливат със съвети както още при първи признаци на настинка да давам от този Изопринозин или Калциев глюконат, или има едни хомеопатинчи разтворими гранули на Боарон.
Аз не давам такива неща, но когато ме питат защо, често аргументацията ми куца :)

Сега при последното боледуване на Рая, освен АБ в рецептата имах изписани - Калциев глюконат, Витамин С ампула и Имунобор 8O, е взех само АБ ;)

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Много проста е аргументацията- няма научни доказателства че, тези неща работят при деца.
Всякакви тези за "подсилване" на имунитета при деца, нестрадащи от доказани проблеми с имунитета ( кръг заболявания) са остатъци от Павловизма в Бг Медицина, по точно копие на Руската. И израз на краен примитивизъм и наивитет.

За никакви "подсилвания" на чревната флора също така не може и да става въпрос в ОБЩАТА педиатрична практика.
Просто и ясно.
« Последна редакция: Май 09, 2013, 22:04:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

За никакви "подсилвания" на чревната флора също така не може и да става въпрос в ОБЩАТА педиатрична практика.
Просто и ясно.

По принцип съм съгласна, с този АБ не е имало разстройство, миналата година като пи, имаше само първи ден. Но как процедираме ако има разстройство, а видимо АБ работи? Никой няма да ми го смени с друг при тази ситуация  :(

Заредила съм се с по една опаковка от всички боклуци и вече ги отказвам.
*
При първи симптоми аз давам чесън, канела (мляко с ориз), мед, цитруси. Не знам дали помага, но поне е вкусно.  :)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Докторе детенцето което имаше слуз в акото (дано помните нашата история) от тогава маи станаха вече 2-3 седмици преди 3 дни дадох спанак с ориз и вчера отново имаше слуз,да го приемам ли като алергия към спанака? да не му го дава изобщо или да изчакам още и колко ?

и за друго ще ви попитам за мнение другото детенце го нахапаха комари или така мисля аз де(в Русе в момента буквално е бъкано с тези гадини) ще кача снимки да видите какво се случва с пъпките след вече седмица след ухапването.Водих го при педиатърката му вчера и каза да мажа с фенистил гел и вече преди излизане мажа с AUTAN,че това е алергия към комари,да не се тревожа днес е втори ден след мазането но не виждам да отминават след ухапването бяха малки пъпки като изглеждат след нормално ухапване от комар но сега вече са като петна.Да не е от нещо друго това ?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не е алергия към спанак- реакция към него е, но не е проблем.
Намажете обривите локално с Фусикорт и пишете след 1-2 дена.
3-4 пъти дневно.

Имате и л.с. по друга тема. Моля прочетете и ми отговорете :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Д-р Бърди , надявам се и на мен да отговорите!
Дъщеря ми от четири дена е с възпалено гърло.Кашля , киха , тече й носа постоянно и се дави като я сложа да спи.Буквално хърка като спи . Изписаха ни ангин хилс, фенистил гел капки , стодал сироп и витамин С амп. и капки за нос .Изцяло е хомеопатия лечението и постоянно ми се казва как действала по -бавно , но на мен ми е притеснено ,че четвърти ден не минава, та дори подобрение няма леко няма . Днес имаше и разстройство . Отказва и да яде вече , пие само мляко,но не повече от 120 мл.Доста ми е ящничка да поясня . Колко още трябва да изчакам преди да предприема втори преглед.Не сме пускали секрет, защото е като вода бистър и нямало нужда.Отделно и зъбки ни никнат та картинката е пълна.
Ще ви бъда благодарна , ако ми отговорите !
*
Никак не ви е хомеопатично лечението...
Никак не ви е хомеопатично лечението...
Защо ? Не твърдя ,че съм компетентна , просто така пише на лекарствата .
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди , надявам се и на мен да отговорите!
Дъщеря ми от четири дена е с възпалено гърло.Кашля , киха , тече й носа постоянно и се дави като я сложа да спи.Буквално хърка като спи . Изписаха ни ангин хилс, фенистил гел капки , стодал сироп и витамин С амп. и капки за нос .Изцяло е хомеопатия лечението и постоянно ми се казва как действала по -бавно , но на мен ми е притеснено ,че четвърти ден не минава, та дори подобрение няма леко няма . Днес имаше и разстройство . Отказва и да яде вече , пие само мляко,но не повече от 120 мл.Доста ми е ящничка да поясня . Колко още трябва да изчакам преди да предприема втори преглед.Не сме пускали секрет, защото е като вода бистър и нямало нужда.Отделно и зъбки ни никнат та картинката е пълна.
Ще ви бъда благодарна , ако ми отговорите !
Вероятно е сезонна алергия това, и Аериус би бил пот полза?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.