0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
SPESHNO!Molia i,ako moje d-r bardi da se vkluchi!Izviniavam se za latinicata.na sestra mi i dvamata tazi zima mnogo boleduvat.v momenta edinia e s 39. T sled vtori antibiotik za dva meseca.predi 4 dni e sprial antibiotika,pi go 10 dni zaradi gnoina ushna infekcia, i sega pak ima visoka t , a gardi,garlo sa chisti.ne znaiat kakvo da praviat,lekarkata kazva, che ako pak izpishe, moje da stane rezistenten,trima pediatri v dalbokata provincia ne znaiat kakvo da kajat.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Силванче, да правят изследвания, то с просто око не всичко се вижда.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Osven pkk i urina kakvo da se pusne?sled kato pochna da pie A za ushnata infekcia, sled niakolko dni i pri drugia pochnaha simptomite s t i leko vazpaleni ushi, pochnaha A, na nego napraviha, no samo sue beshe zavisheno, no
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Силванче, сега има ли пак ушна инфекция или не? Аз разбрах, че сега няма. При това положение защо мислите, че на детето му трябва антибиотик?


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Na pregleda dnes e imalo hripove v gardite, a v nedelia pri drug pediatar na chastno sa bili chisti uj gardite.vecherta v nedelia 39. T i 38. T vchera.izpisali sa ventolin do utre, i ako ne A pak.No stava treti A za niama i dva meseca.Vkluchval li se e d-r bardi skoro?Niakakva ideia s kakvo da gi podsilim, che ot nachaloto na zimata vse im ima neshto.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Антибиотика ако е пак така на сляпо, без изследване на гърлен секрет примерно може да не се уцели и не 3 ами и 4-5 да станат. Просто лекаря разчита на практиката си като ги изписва така. В подсилване лично аз не вярвам. Изписвали са ни Изопринозин и Коластра,давах един път при боледуване и не видях разлика, а много трудно приема каквито и да е лекарства и не мога да насилвам за глупости. Просто ограничавам контактите и пазя от това, което мисля, че е проблем.
*
Под подсилване на имунитета не се разбира само да се дават определени продукти по време на боледуване. Няма как да усетите някаква разлика така. Плодове и зеленчуци не ядем само докато сме болни, нали  :wink:
Изопринозина няма да коментирам, не го познавам и не ми звучи добре...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Лично мое мнение, но щом се чуват хрипове и има температура нещата не са добре. Не виждам смисъл да се чака повече. Вероятно не се е повлиял от антибиотика или има нов възпалителен процес.
Да се направи снимка и да се пусне ЦРП още днес, да се видят нещата и да се лекува. Рискува да стане пневмония и да се наложи да го лекуват в болница.
Не искам да ви плаша, но при нас нямаше температура изобщо, но и след двата антибиотика се наложи да се вливат още 2 в болницата.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
М-и, гърлен секрет няма да има каже какво има в белите дробове. При положение, че гърлото не е червено от какъв зор само пари да дава за излишни тестове, които нищо няма да и кажат. За бели дробове се изледва храчка, но това при по-специални случаи, обикновено го правят.
 Хрипове имат като имат секрети,а  не значи че има бактериялна инфекция. А това вече ми се изтърка калвиатурата да го пиша - ЦРП не е валиден тест дали е вирус или бактерия. да си направят ПКК с диференциялно броене, но според разпределението може и пак да не се разбере. Аз лични ако беше моето дете нямаше поне 3 дена да помисля за антибиотици, при липса на червено гърло и ушна инфекция, ама всеки си знае себе си.
« Последна редакция: Май 07, 2013, 17:32:46 pm от Bobbie »


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Leko e vazpaleno sega drugoto uho osven hripove, i pak e vdignal 39. T odeve.kakvo da praviat?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
М-и, гърлен секрет няма да има каже какво има в белите дробове............

Ох, ми при нас нали от гърло тръгнаха нещата.

Силванче, какви антибиотици му изписват? Според моя ЛЛ ако проблема не се решава с домашно лечение, постъпването в болница е добър вариант, защото си под наблюдение, правят повече изследвания, не минава през стомаха антибиотика и  венозно по-бързо започвал да подобрява състоянието.

nomine ако има постоянни проблеми аз бих заложила на разнообразно хранене(както всъщност и правя). Моето дете рядко боледува(за последните 10м веднъж) и абсолютно ненужни ми се струват, а педиатъра иска една ли не постоянно да ги давам, то в зимния сезон ни ги препоръчва, то зъб като никнел. Ми не ми е на сърце да давам като е здрав, ако боледува сигурно бих прибегнала и до такива варианти
*
Не че искам да ви плаша, но моят два пъти имаше хрема, докато го гледахме у дома.  И като почна ясла, и се почнаха и боледуванията. Разнообразно хранене звучи добре, но за мен западните зеленчуци са чист изкуственяк, така че и от това не ще да е.

номине, как така даваш мнение за нещо, което не познаваш?  :?
Д-р Бърди го отрича при малки деца. Иначе имам познати, които са възрастни, и са доволни.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Leko e vazpaleno sega drugoto uho osven hripove, i pak e vdignal 39. T odeve.kakvo da praviat?
Как какво - да му дадат лекарство за температура, след като лекарите не предписват друго. Те вероятно са казали до кога ако не се оправи да го заведе пак. Ако е вирус, няма как да се оправи изведнъж и без това. А и както ми звучи те май всеки ден са на лекар, значи го наблюдават детето.
« Последна редакция: Май 07, 2013, 23:57:27 pm от Bobbie »


  
*
номине, как така даваш мнение за нещо, което не познаваш?  :?
Д-р Бърди го отрича при малки деца. Иначе имам познати, които са възрастни, и са доволни.
Достатъчно ми беше да му прочета листовката и страничните ефекти  :wink:
Възрастните са свободни да експериментират с имунитета си, но при деца не мисля, че е уместно, д-р Бърди е прав.
От вчера Ния е с леко зачервено гърло по думите на педиатърката . Лекуваме се за сега без особен ефект .Моля Ви кажете как да й облекча нослето да диша.Цяла нощ е плакала , не може да диша .Слагам физиологичен разтвор и с ръчна помпа изсмуквам секретите , но няма особен ефект . Дави се постоянно и не може да заспи . Четох някъде за тия помпи , коите се включват към прахосмукачките  но в момента съм в Б-с и  не намирам в квартала.Какво правите в такива случаи?Как почиствате нослето ?
*
Повдигни й матрачето откъм главичката, това облекчава малко.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Дидомира, може да се сложат и малко капки Виброцил преди лягане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Благодаря , момичета !

Да , точно тия капки ми каза моят педиатър да й слагам, че бургаската нещо забрави за нос да й изпише !
*
има и едни други помпички за изсмукване с уста, нещо такова - http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=10656&cat=49

аз ползвах подобна, не чак в кутийка и струваше някъде около 7-8 лв., вършат работа :)
олинт също можеш да пръснеш преди лягане, има бебешки.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Силванче, не се паникьосвайте толкова.

Повечето деца на тази възраст боледуват доста, особено като тръгнат на детска градина.
Моят Боби на тази възраст имаше точно такива ситуации, хрипове, температура, ушна инфекция...никога не са ни били назначавани кръвни изследвания. Обикновенно изписват Вентолин и  АБ.
Когато беше на три години направи 3 месеца последователни ушни инфекции, които лекувахме с АБ. На 4 месец вдига температура детето, отивам на лекар - пак ушна инфекция. Казва докторът АБ - аз казвам няма да давам, ще пробвам с Адвил и ако няма подобрение, тогава ще мисля. Оправи се.

Ако има хрипове, вентолина ще изчисти.
Да дават нещо за  температура - и да го водят на доктор да го следи. Има ли Адвил в България, той има леко анти инфекционен ефект.

Спокойно...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last