0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, не се бъркайте, това детенце за което споменавате на 6г. най-вероятно няма все още първите постоянни кътници или последните в редицата :wink:
на вашите деца предстои да излязат 20-те зъби.
Не съм видяла, така ми казаха и аз тогава реших, че е грешка.
Радостинка от както се е стоплило така у нас сме без отопление Т 24-25 моят син спи основно отвит по едно боди. В момента в който завия започва да се върти и така докато не изрита одеалото.
За носа само мога да споделя, че на моя син с Макситрол на втория ден и сопол и хъркане спря. Не са му правени изследвания, не мисля, че е било бактериално, но бях склонна всичко да дам, че да спре сопола. Преди това слагах Виброцил и в болницата Ксилофарм от второто спираше и се появяваше пак.
Това потене ме притесни, защото личната на Рая ме е питала дали имала среднощни изпотявания. Не ми е казвала защо ме пита, но и това беше зимата, а тогава се е случвало рядко и то след изпиване на млякото (топло) вечер.
Иначе и аз не я навличам, плетени дрешки, термо-чорпогащници  и други такива не ползвам. Вечер завивам само с едно одеяло. А сега винаги махам или слагам допълнителна дрешка ако преценя.

М-и, а сополите направо ще ме побъркат, а още не е тръгнала на ясла :). Макситрола не ни помогна, капах 4-ри дни и нямаше подобрение никакво, вече седмица е с постоянно запушен, хъркащ, течащ нос, кашлица и вече пие втори АБ за месец. Ако и след този курс носа продължи да хърка, ще пусна посявки било и на своя глава. И преди месец се почна така - хрема, лека кашлица, сериозна кашлица, АБ и сега пак същото :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Радост, не е престъпление да пуснеш посявка  :wink:

*
В колко дози давате АЦЦ?
3 пъти на ден по 2,5-3 мл.(не мога преценя в лъжичката точно). Така пише на листовката за 2 годишни деца.


*
Ако и след този курс носа продължи да хърка, ще пусна посявки било и на своя глава.
Изобщо не бих се подвоумила ако е от толкова време, просто ние бяхме в болница и се доверих на лекарите( то не че можеше да го заведа в лабораторията без да разберат де  :lol:) Много ме е страх от постоянно даване на лекарства без подобрение.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
.... и вече пие втори АБ за месец.
  Какви антибиотици сте пили?


  
Боби, първо преди месец пи Зинат. Кашлицата мина, остана само хъркането в носа, което така и не спря. Премина отново в запушен и течащ нос, на ново кашлица и от днес Рая е на Аугментин. В момента даже игра до мен, защото е с температура 38,9 и се разсъни докато я мерех. Повърна всичко, което е яла вечерта, след като и се повдигна след сериозно изкашляне  :?. Дано само е останало нещо от Нурофена в корема й, че го беше изпила 15-20 минути преди да повърне.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, първо преди месец пи Зинат. Кашлицата мина, остана само хъркането в носа, което така и не спря. Премина отново в запушен и течащ нос, на ново кашлица и от днес Рая е на Аугментин. В момента даже игра до мен, защото е с температура 38,9 и се разсъни докато я мерех. Повърна всичко, което е яла вечерта, след като и се повдигна след сериозно изкашляне  :?. Дано само е останало нещо от Нурофена в корема й, че го беше изпила 15-20 минути преди да повърне.
Кофти с тази температура. То този течаш нос евентуално до такива проблеми води, ама на тази възраст като гледам почти няма дете, което да не се оплаква редовно от подобни неща. Особено пък като тръгнат на градина. Някои повече, други по-малко, а като тръгне често води след себе си други проблеми.
Няма ли някакви свещички за температура? Че щом ти повръша детето не е зле да имаш, че да не се чудиш дали и колко лекаство е приела.


  
*
Аз моите не ги навличам и смятам, че това навличане е вредно. Стават кекави и от най-малкото подухване им потича носа.
Така ли е наистина? Против навличането съм, но пък тн "разсъбличане" наистина ли укрепва?

Емма май страда от лоша циркулация, като мен, и ръцете и краката й са винаги студени и сини, затова винаги пипам гърба, за да преценя дали й е топло или студено.


*
Чувала съм, че на бебетата дали им е студено се пипва коремчето.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз моите не ги навличам и смятам, че това навличане е вредно. Стават кекави и от най-малкото подухване им потича носа.
Така ли е наистина? Против навличането съм, но пък тн "разсъбличане" наистина ли укрепва?
Ми не знам, но като чета по тези форуми много хора се кълнат, че от климатик настивали или че от студено ги заболява гърлото, та стигам до извода, че това тук въобще не съществува, защото са свикнали. Американците дори не могат да разберат за какво им говориш, ако им кажеш нещо срещу пиенето на студено, трябва дълги обяснения как у нас вярват, че е лошо за гърлото и т.н. и накрая пак не разбират защо е така. Същото става, ако се опиташ да обясниш, че някой вярва, че от климатика се настива. По мои наблюдения, като дойде някой за първи път от България и обикновено в началото от климатика може леко да настине, в смисъл да му потече носа примерно няколко дена, но после това изчезва. Значи е до свикване. И кярът от тази работа и това пазене какъв е не разбирам, освен че никога не свикваш и всеки път зимата ти потича носа и правиш условия за развитие на бактериални инфекции. Та затова мисля, че ги прави  по-болнави.
Скоро наблюдавах родители, които стоплиха сладоледа на сина си на 8 годинки и съжалих горкото дете. Обясниха ми,че техният син имал слабо гърло и настивал от пиене на студено и пред очите ми ми сложиха сладоледа в микровълновата. 


  
*
Чувала съм, че на бебетата дали им е студено се пипва коремчето.
На мен пък ми казаха, че се пипа носа  :lol:

Днес малката е с температура 37,2-37,5 и усещам леко изменение в гласа (като преграхнала). Нищо не съм давала, казали са ми под 38 да не давам лекарства и че не се води температура  :? Притеснено ми е единствено, че в неделя срещу понеделник заминаваме за 1 седмица и то с кола близо 1000км. Та, тази температура дето имаше днес може ли да е от прегряване или си е симптом, че нещо се разболява?

Боби Аз също съм на това мнение, излишно е да се изнежват децата като ги обличаме твърде много. Аз моето дете го обличам така както аз съм облечена, никога не съм я навличала.
« Последна редакция: Май 04, 2013, 21:40:03 pm от Krisi88 »


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Криси, 37.2 - 37.5 е температура. Може да е настинала, може и да е пипнала някое вирусче. Не мисля, че е от слънцето.
Аз се водя по детето, при 37.5 съм давала лекарства, ако детето ми е отпаднало и не се чувства добре като цяло.
Наблюдавай я.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
ema2 благодаря ти много за отговора. Ще я наблюдавам, не изглежда болна, нито за лекарства, дано всичко да е наред и ни се размине :(

Чудя се, правихме ваксина преди 10 дни някъде (тази за рубеола) и педиатърката каза, че можела да има температура след 1 седмица...Дали може да е от това?


*
Криси, на нас точно една седмица след ваксината за шарките ни избиха дребни пъпчици. Добр, че м беше предупредила педиатърката, че бяхме точно тогава в едно забутано село и нямаше къде да търся лекар.

Криси, един лек душ / с по-хладка вода/ и ще разбереш дали е от прегряване. Аз така съм къпала при такава "никаква" температура. И ако е от претопляне / а то след тези резки смени на температурите не е невъзможно/ от душа преминава. Ако е нещо друго / не ви го пожелавам/ пак ще вдигне.
А за реакция от ваксина преди 10 дни - нещо не ми се вярва след толкова време. Не знам де - просто разсъждавам!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
ema2 благодаря ти много за отговора. Ще я наблюдавам, не изглежда болна, нито за лекарства, дано всичко да е наред и ни се размине :(

Чудя се, правихме ваксина преди 10 дни някъде (тази за рубеола) и педиатърката каза, че можела да има температура след 1 седмица...Дали може да е от това?
Вероятно е от това. Тази ваксина може до няколко седмици да направи симптоми - вече не помня колко точно, ама май около 2 седмици беше.
 Зависи къде мериш температурата, защото тя се различва. Тук до 37,2  под мишницата и 37,7 в устата не се води температура. Аналната се казва, че е  дори по-висока.
Аз лично тепература под 38, независимо къде, не си правя труда да меря повторно, ако нищо не се е променило и детето си е добре. Пипам, ако не ми е много топла на пипане, не вадя термометър :-) .


  
*
Ако детето не се чувства зле и аз не давам нищо под 38.

*
Христос Воскесе момичета и благодаря, че дори на този ден се занимавате с проблемите ми!

Благодаря ви за отговорите, Боби дано си права и да е от ваксината, просто ситуацията е такава, че отиваме да и правим паспорт и няма как да отменим пътуването, за това се моля утре да няма нищо. По-скоро тази нощ де, по принцип като сме болни започваме със запушен нос през нощта. Дано ни се размине  :?

барбарон Преди къпане беше 37,5, а след къпане 37,1 (с хладка вода - душ). Все пак не падна под 37, но де надявам все още или да е от ваксината или от прегряване!

Благодаря ви много пак! Просто ако не бяхте вие незнам какво щях да правя!


*
Ако вярвате на лабораторията и на посявките- аз бих лекувал.
Може да изберете Аугментин.
Иначе- може да направите втора посявка- и ако тя дава същото- ще е нужно лечение.


Няколко дни нямах достъп до интернет, та чак сега виждам отговора Ви, докторе.
Относно лабораторията - нямам основания да вярвам или да не вярвам на резултатите й, понеже за пръв път правим изследвания там.
Мога да пусна посявки в друга, но това ще ми отнеме допълнително време, понеже градът, в който живея няма лаборатории и ще се наложи да пътуваме отново. И в този случай обаче, не бих могла да бъда сигурна в адекватността на изследванията.

Ако почна Аугментин-а преди друга посявка, дозировката да я пресметна по листовката ли? И колко дни да е приема му?


Христос Воскресе!