0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #240 -: Април 29, 2013, 23:13:49 pm »
Габи също е с вирус отново, но този път доста по-леко го кара. Слава Богу сега поне не са й възпалени ушите, че предните два пъти направи леки отити и беше на АБ. Сега катo я заведох да я прегледат лекарката ми каза, че вирусът, който върлува  в момента се характеризира със стомашни болки и евентуално леко разтройство. Споделям го като информация просто, по повод поста на twin.
Да се оправят всички болни по-скоро!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #241 -: Април 29, 2013, 23:18:28 pm »
"Хомеопатичното" оставяме "настрана" и игнорираме.
Внимаваме да не е инфекция... и следим.
Докторе, може и да сте писали, но как да разбера дали не е инфекция? За какви симптоми да следя? Сега заради сиропът може би кашля малко повече. Няма температура и по принцип си е жизнен и весел.

Между другото изписаха ни и антибиотик - Панцеф (който каза да не взимаме засега, само ако се влоши)
 
Сиропът за отхрачване е този: http://apteka.framar.bg/02005286/биокс-тими-сироп-100-мл-
 Дали пък да не взема друг :?
 Боби, конкретно за нас хомеопатичните са Коризалия и Хомеожен - масово ги изписват и на деца и на възрастни. До колко помагат не знам.

Много съм объркана вече :( :?


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #242 -: Април 29, 2013, 23:23:28 pm »
Хомеопатия се изписва масово от бг лекари... за всичко.. някаква мода ли е, що е не знам. Дали помага също не знам.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #243 -: Април 29, 2013, 23:32:04 pm »
Извинявам се за офф-а , но на мен пък мозъкът ме не побира как лекар „предписва‟ хомеопатия.


Изписват, Боби, и още как! И с куп допълнителни имуностимуланти и витамини ни пълнят рецептите.  :?
Наистина е масово. Край мен няма майка, която да не лекува с хомеопатични, предписани от личните им лекари.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #244 -: Април 30, 2013, 00:01:16 am »
"Хомеопатичното" оставяме "настрана" и игнорираме.
Внимаваме да не е инфекция... и следим.
Докторе, може и да сте писали, но как да разбера дали не е инфекция? За какви симптоми да следя? Сега заради сиропът може би кашля малко повече. Няма температура и по принцип си е жизнен и весел.

Между другото изписаха ни и антибиотик - Панцеф (който каза да не взимаме засега, само ако се влоши)
 
Сиропът за отхрачване е този: http://apteka.framar.bg/02005286/биокс-тими-сироп-100-мл-
 Дали пък да не взема друг :?
 Боби, конкретно за нас хомеопатичните са Коризалия и Хомеожен - масово ги изписват и на деца и на възрастни. До колко помагат не знам.

Много съм объркана вече :( :?

Аз бих дал АЦЦ кидс, и бих поизчакал 1,2 дена.
Следим за т-ра, усилване на кашлицата, общи симптоми на инфекция- безапетитие, отпадналост, липса на жизненост и апетит.

От АБ- ако детето не е пило досега, и не е алергично, Амоксицили или Аугментин биха били добър избор.
Не бих тръгнал към Панцеф направо... поне не аз, лично.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #245 -: Април 30, 2013, 00:02:54 am »
Докторе, Благодаря. Успоредно с Тобрадекс започвам да слагам и Бактробан.Десет дни, надявам се, че ще има резултат.
САМО Бактробан.

ОК. Спираме Тобрадекс. Прилагаме само Бактробан. Отново БЛАГОДАРЯ!

Докторе здравейте отново и от нас. След 10 дневно лечение с Бактробан нещата не се промениха никак. Детето хърка и не може да диша през носа. Имам чувството, че има мноооого обилен секрет между гърлото и носа, но няма как да излезе. Вече се чудя какво да правя :ask:
Може ли да намерите "Синус Ринз" в Бг?
Изолираше се стафилокок??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #246 -: Април 30, 2013, 00:05:43 am »
Симптомите, които описвате, са типични за:

* Стрептококова инфекция? скарлатина?
* стомашно-чревен вирус ?
* 2-3 други, по-редки неща ( кавасаки?)
Ако няма Стреп-тест, може просто да направите посявка и поизчакате... .
Ако не можете да изчакате- АБ да е с ясно изразени Анти-Стрептококови х-ки- Амоксицилин или Аугментин или Цефиксим. Първото- за предпочитане, в малко по-вискои дози.

Докторе, предполагам че ако утре пусна посявки, резултатите ще са готови чак след празниците. Мога ли да изчакам толкова без някакво лечение?
Стомашно-чревен вирус мисля, че не е - няма разстройство, няма повръщане. Изхожданията са в рамките на нормалната консистенция и честота. Храни се, макар и с понамален апетит. Симптомите са само поддържаната около 37-37,5 температура и оплакването от болки в коремчето.
Значи да спра Суметролима и да започна антибиотика, така ли? А в какви дози, докторе?

П.П. Аз хомеопатичните, така или иначе не ги давам, като ми ги изписват. Нямам им вяра, след като на два пъти се влошихме скорострелно при "лекуване с щадящата хомеопатия". Просто споделих, какво са ми предписали за лечението.
Хм... зависи от това, как е детето на преглед.
Защо не дадете утре посявките? и ако има нужда след 12-24 часа може да започнете АБ, ако толкова имате нужда- това няма да повлияе на посявките и ще имате обективна картина.

Все пак от прегледа зависи- но НЕ давайте хаотично лекарства и обмислете КОЕ И ЗА КАКВО ще даваме.
"Хомеопатичното" не даваме, така или иначе. В това спор няма. Нямаме нужди от котешки нокът и гадаене на кафе... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #247 -: Април 30, 2013, 00:13:05 am »
Докторе, Благодаря. Успоредно с Тобрадекс започвам да слагам и Бактробан.Десет дни, надявам се, че ще има резултат.
САМО Бактробан.

ОК. Спираме Тобрадекс. Прилагаме само Бактробан. Отново БЛАГОДАРЯ!

Докторе здравейте отново и от нас. След 10 дневно лечение с Бактробан нещата не се промениха никак. Детето хърка и не може да диша през носа. Имам чувството, че има мноооого обилен секрет между гърлото и носа, но няма как да излезе. Вече се чудя какво да правя :ask:
Може ли да намерите "Синус Ринз" в Бг?
Изолираше се стафилокок??

Докторе, ще потърся "Синус Ринз" и отново ще пиша.
Стафилококи се изолираха.Пуснахме и антибиограма преди да започнем каквото и да било лечение - на чисто. От осем "диска" е отбелязано, че:
Повлиява се от Mupirocin  и Tobramicin
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #248 -: Април 30, 2013, 00:17:48 am »
Опитайте се да почистите със  Синус Ринз за 2-3 дена.
След това е добре да дадете контролна посявка.
Ако пак е (+) ще е нужен АБ- Може ли да намерите орален Фусидин на сироп в Бг??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #249 -: Април 30, 2013, 00:27:35 am »
Извинявам се за офф-а , но на мен пък мозъкът ме не побира как лекар „предписва‟ хомеопатия.


Изписват, Боби, и още как! И с куп допълнителни имуностимуланти и витамини ни пълнят рецептите.  :?
Наистина е масово. Край мен няма майка, която да не лекува с хомеопатични, предписани от личните им лекари.
Това е някакъв пълен абсурд, не им отива на белите престилки. Най-малкото те са учили медицина и от пиадестала на медицината предписвайки хомеопатия едва ли не я приравняват с медицината. За мен така понижават себе си. Аз лично подобен лекар никога не бих посетила втори път. За мен е супер непрофесионално, освен ако изрично не е казал, че е хомепат и хората да знаят, че на хомеопат отиват.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #250 -: Април 30, 2013, 08:54:18 am »
"Хомеопатичното" оставяме "настрана" и игнорираме.
Внимаваме да не е инфекция... и следим.
Докторе, може и да сте писали, но как да разбера дали не е инфекция? За какви симптоми да следя? Сега заради сиропът може би кашля малко повече. Няма температура и по принцип си е жизнен и весел.

Между другото изписаха ни и антибиотик - Панцеф (който каза да не взимаме засега, само ако се влоши)
 
Сиропът за отхрачване е този: http://apteka.framar.bg/02005286/биокс-тими-сироп-100-мл-
 Дали пък да не взема друг :?
 Боби, конкретно за нас хомеопатичните са Коризалия и Хомеожен - масово ги изписват и на деца и на възрастни. До колко помагат не знам.

Много съм объркана вече :( :?

Аз бих дал АЦЦ кидс, и бих поизчакал 1,2 дена.
Следим за т-ра, усилване на кашлицата, общи симптоми на инфекция- безапетитие, отпадналост, липса на жизненост и апетит.

От АБ- ако детето не е пило досега, и не е алергично, Амоксицили или Аугментин биха били добър избор.
Не бих тръгнал към Панцеф направо... поне не аз, лично.
Благодаря д-р Бърди!
Ще взема за сега АЦЦ кидс - това ли е:  http://apteka.framar.bg/01005339/ацц-kid-прах-20-мг-мл-30-гр-  дозировка - 2,5мл* 3 пъти и ще следя. Колко дни?

Ако взема Аугментин или Амокцицилин в каква дозировка и колко дни? Тежим 10,500-11кг., 1г.8м.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #251 -: Април 30, 2013, 09:30:10 am »
2-3 дена АЦЦ
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #252 -: Април 30, 2013, 14:22:17 pm »
Опитайте се да почистите със  Синус Ринз за 2-3 дена.
След това е добре да дадете контролна посявка.
Ако пак е (+) ще е нужен АБ- Може ли да намерите орален Фусидин на сироп в Бг??

Щом успеем да се снабдим със Синус Ринз започваме с него.
За момента сироп Фусидин не успявам да открия в България, ще търсим варианти за доставка от другаде. Ако намеря ще пиша.
Блягодаря Ви.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #253 -: Април 30, 2013, 16:25:33 pm »
Искам да попитам с какво мажем обрив от лейкопласт?
*
Вчера пуснахме гърлен секрет. Очаквах резултати чак след празниците, но докторката излезе отзивчива и се ангажира да ни даде информация днес.
Предавам това, което ми каза: в посявката няма стрептококи, за които изследвахме. Имало малко пневмококи, които в момента растат и също така се изолирала колония стафилококи, които предполага че са от нослето. Ще направи и антибиограма, за чиито резултати ще се чуем утре.

Иначе от вчера Виктор няма температура и не се е оплаквал от болки в коремчето. Тръгна обаче обилен бистър секрет от носа, съпроводен с често кихане. Няма кашляне. До този момент давам само Суметролим и впръсквам в нослето Риномер бейби и Олинт.
 
Докторе, трябва ли в този случай да почна антибиотик или да продължа със Суметролима?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Изчакайте резултата от посявките ... би било добра идея да смените с Аугментин АБ или Амоксицилин ( добър Амоксицилин- например- "Амоксил").
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Добре. Ще изчакам и утрешните резултати.

Благодаря Ви, Докторе, за отзивчивостта. :flower:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Добре. Ще изчакам и утрешните резултати.

Благодаря Ви, Докторе, за отзивчивостта. :flower:
Цитат
"...в посявката няма стрептококи, за които изследвахме. Имало малко пневмококи, които в момента растат..."
Пневмокок-а е вид Стрептокок...
както и да е :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Streptococcus_pneumoniae
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Здравейте, д - р Бърди!
На моето момченце все още не са му изникнали 5 -тите зъбчета. В моя учебник по детски болести пише долни задни молари - до 23 месец да са изникнали. А горни задни молари до 27 месец. Венците са напълно спокойни, няма признаци на растеж на зъбките.
Той не пие мляко (прясно не обича, нито АМ, кисело по може да приеме), яде кашкавал и малко сирене. Не пие вит. Д.   Пил е само декември един месец и то в доза 200 МЕ на ден. Да му давам ли мляко? Теоретично възможно ли е да има дефицит на калций или вит. Д?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте, д - р Бърди!
На моето момченце все още не са му изникнали 5 -тите зъбчета. В моя учебник по детски болести пише долни задни молари - до 23 месец да са изникнали. А горни задни молари до 27 месец. Венците са напълно спокойни, няма признаци на растеж на зъбките.
Той не пие мляко (прясно не обича, нито АМ, кисело по може да приеме), яде кашкавал и малко сирене. Не пие вит. Д.   Пил е само декември един месец и то в доза 200 МЕ на ден. Да му давам ли мляко? Теоретично възможно ли е да има дефицит на калций или вит. Д?
За горния ред границата е- 25-33м. За долният-23-31м. А Вашето дете е на 27 месеца?
Четем Руски книжки ? или Руски, в Бг "издание"?
« Последна редакция: Май 01, 2013, 13:39:13 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.