0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #220 -: Април 24, 2013, 21:55:48 pm »
Хехех, ами Боби, за тия скъпи здравни услуги там при вас, според мен и краката трябва да ви целуват като идете в кабинета ;)
Ама то това е едно елементарно тестче, капеш капки и гледаш смяна на цвета. Не трябва машина или нещо, от какъв зор да се разкарвам, пък после пак да се разкарвам до лекаря, ако имам нужда от рецепта за антибиотик. А така всичко става на место и ако има нужда предписват лекарство, а рецептата от нейния ткомпютър автоматично електронно отива в аптекатя, която пък съм се записала да ми праща СМС, когато е готово лекарството. Това в последните години стана така автматизирано, че преди беше ужас с чакането.

Докторе, при това положение и аз бих пращала. Тук, ако го правите, застраховката ще ви го плати това, че сте го направил и така вместо на друг, на вас ще платят за тази услуга.
Казвами Ви аз да не мислите "автоматично", ама Вие все "по канчето, директно".
Нямам решение за Вашия казус... нямам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #221 -: Април 24, 2013, 21:56:04 pm »
Иначе си права- за пациентите си е удобство...


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #222 -: Април 24, 2013, 21:57:27 pm »
Джиджи, имате ли клон на Цибалаб при вас?
Тампона за Стреп-тест е в транспортна среда, вероятно може да се достави с куриер (при необходимост) до най-близкото населено място, където го работят   :?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #223 -: Април 24, 2013, 22:00:27 pm »
е той ще излезе златен тоя стреп тест...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #224 -: Април 24, 2013, 22:03:50 pm »
Благодаря Докторе утре ще обсъдя с педиатърката за теста и ще започна с разреждане на млякото и ще наблюдавам.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #225 -: Април 24, 2013, 22:05:28 pm »
Джиджи, имате ли клон на Цибалаб при вас?

Не, нямаме! В провинцията по отношение на здравеопазване въобще нещата са трагични.

Скоро може и без болница да останем, лабораторията ще ни е най-малкия проблем. То не, че има голяма файда от нашата болница, ама все пак....


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #226 -: Април 25, 2013, 13:54:52 pm »
Докторе днес след преглед и на двете деца от педиатърката изключи скарлатина,не можело да е защото нямало типичното за нея "малиново" червено гърло,обрив.Да изчакаме за Стреп-тест-а.

На детенце с АБ утре го спирам,

а на другото с газовете изписа Еспумизан,който не съм вземала и не съм давала ще изчакам вашето мнение и каза още,че след прекарания според нея чревен вирус(когато предната седмица беше с разстройство и слуз) е нормално докато се възстанови чревната флора да има стомашни неразположения,това вие ще кажете
а то милото снощи пак се гърчи като червей и плаче,това неразположение се появява 2-3ч. след хранене и до час,два отшумява към сутринта вече е спокоен. Как да постъпя да изчакам ли и какво да чакам?
Споделих за млякото да е безлактозно, и каза,ако се съмнявам за Лактозната непоносимост да спра  мляко най-вече прясното за 3-4 дена и ако настоявал да му дам по веднъж кисело.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #227 -: Април 25, 2013, 14:12:21 pm »
Докторе днес след преглед и на двете деца от педиатърката изключи скарлатина,не можело да е защото нямало типичното за нея "малиново" червено гърло,обрив.Да изчакаме за Стреп-тест-а.

На детенце с АБ утре го спирам,

а на другото с газовете изписа Еспумизан,който не съм вземала и не съм давала ще изчакам вашето мнение и каза още,че след прекарания според нея чревен вирус(когато предната седмица беше с разстройство и слуз) е нормално докато се възстанови чревната флора да има стомашни неразположения,това вие ще кажете
а то милото снощи пак се гърчи като червей и плаче,това неразположение се появява 2-3ч. след хранене и до час,два отшумява към сутринта вече е спокоен. Как да постъпя да изчакам ли и какво да чакам?
Споделих за млякото да е безлактозно, и каза,ако се съмнявам за Лактозната непоносимост да спра  мляко най-вече прясното за 3-4 дена и ако настоявал да му дам по веднъж кисело.
Може ли да напарвите УЗ на коремче без да стават драми и "процедури", траещи вечно?
Детето вероятно има известна чувствителност поради диетите и лекарствата, и затова след храна прави вероятно колики. А може би има и лек лактазен дефицит от хроничната диария, предизвикана от лекарства и "диети" ( която лесно се поправя с нормализиране на храненето, но трябва време).
Ако пие нормално мляко, може леко да го разреждате за 2-3-4 дена, или смените с прясно, но безлактозно ( което няма нужда да разреждате).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #228 -: Април 26, 2013, 08:39:20 am »
Доктор Birdie, отново ви моля за съвет.
От вчера дъщеря ми е с хрема, кашлица и Т, като 38.5 е най-високата. Т свалям с Нурофен. През нощта направи сериозен пристъп. Днес я водих на лекар, заключение Ларингит.
Лечение: Инахалции с Вентолин, Проспан и капки Floxal (капя ги в нослето).
Изписа АБ Дурацеф, който да не давам засега. Ако се влоши да го започна. Имаме уговорка да се чуем в четвъртък. И от тук започва моята дилема. За мен детето не е добре, но не мога да преценя колко зле трябва да е, за да включа АБ  :?
Притеснявам се, че ще пропусна нещо.
Предварително Ви благодаря!

Без преглед? не мога да кажа дали е вирусно или инфекциозно това... .
За нослето Отривин само Ви е достатъчен.
Вчера я водих при нейната си лекарка(първия преглед беше при друга, тази, която препоръча 4 дни да чакам преди да дам АБ) и тя чу сериозен хрип в ляво. Каза, че добре съм направила, че давам АБ. Продължаваме с капките Отривин, инхалациите с Вентолин и АБ-Дурацеф. Във вторник пак ще я водя да я чуе, ако хрипа в ляво не се е повлиял ще правим снимка.
Това е от нас засега, дано не се усложнят нещата  :?

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #229 -: Април 26, 2013, 09:01:42 am »
Докторе днес след преглед и на двете деца от педиатърката изключи скарлатина,не можело да е защото нямало типичното за нея "малиново" червено гърло,обрив.Да изчакаме за Стреп-тест-а.

На детенце с АБ утре го спирам,

а на другото с газовете изписа Еспумизан,който не съм вземала и не съм давала ще изчакам вашето мнение и каза още,че след прекарания според нея чревен вирус(когато предната седмица беше с разстройство и слуз) е нормално докато се възстанови чревната флора да има стомашни неразположения,това вие ще кажете
а то милото снощи пак се гърчи като червей и плаче,това неразположение се появява 2-3ч. след хранене и до час,два отшумява към сутринта вече е спокоен. Как да постъпя да изчакам ли и какво да чакам?
Споделих за млякото да е безлактозно, и каза,ако се съмнявам за Лактозната непоносимост да спра  мляко най-вече прясното за 3-4 дена и ако настоявал да му дам по веднъж кисело.
Може ли да напарвите УЗ на коремче без да стават драми и "процедури", траещи вечно?
Детето вероятно има известна чувствителност поради диетите и лекарствата, и затова след храна прави вероятно колики. А може би има и лек лактазен дефицит от хроничната диария, предизвикана от лекарства и "диети" ( която лесно се поправя с нормализиране на храненето, но трябва време).
Ако пие нормално мляко, може леко да го разреждате за 2-3-4 дена, или смените с прясно, но безлактозно ( което няма нужда да разреждате).


Благодаря Докторе,
Ще направим УЗ ,тази вечер беше по спокоен.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #230 -: Април 28, 2013, 16:38:02 pm »
Здравейте Д-р Birdie,

на 25.04. беше последното мазане на Хриси със смесени равни количества - locoid lipocream  0,1% и elobase.
Към днешна дата, като, че ли изглежда добре, няма лющене и зачервяване. От лявата страна почти не личи мястото а от дясно е с една идея по-тъмно от тена и. Пазя я много, слънцезащитен крем с висок фактор,  задължително шапка и до колкото е възможно без пясъчници.

Устничките са добре.

Прикачам две снимки, не успях да снимам по-добри, конкретно за дясната страна.

Весели Празници Ви пожелавам!
« Последна редакция: Април 28, 2013, 16:46:51 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #231 -: Април 29, 2013, 16:00:40 pm »
Predvaritelno se izviniavam za latinicata.    ot vchera malkia mnogo chesto hodi na prasti,dori i kogato e po chorapki,predi 4-5 dni zapochna,no riadko.kupihme dnes novi obuvki 23,che tezi 24 mai mu biaha malko golemi,nosil gi e desetina dni.Na ortoped shte otidem sled 15.,no vse pak.sluchvalo vi se e preporachaite dobar po zk,moje i na chastno.ako moje i d-r Bardi da se vkluchi,molia!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #232 -: Април 29, 2013, 16:18:08 pm »
Бина, благодаря за загрижеността! Направи спазъм или нещо от рода(  не мога да обясня, но доста трудно възстанови дишането) и го заведох в спешния, след обстоен преглед, снимка и изследване решиха, че сме за болница, ще спестя подробностите. Вече сме у дома с нов АБ за долекуване. Изглежда при децата за часове се променя картината  :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #233 -: Април 29, 2013, 19:19:09 pm »
Ох, и ние в редицата за болните  :(  Вчера малкия  взе че изкара една кашлица( не често но..) влажна, дълбока, все едно дробчетата му са пълни със секрети.  :? Личната каза, че гърлото му е зачервено, но гърдите са чисти. Изписа само сироп за отхрачване и хомеопатични таблетки. Надявам се, че е достатъчно и ефикасно. За първи път ми кашля и честно казано доста съм се притеснила.
Което пък ме навява на въпроса как толкова малки деца "изхвърлят" секретите. :?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #234 -: Април 29, 2013, 19:21:56 pm »
"Хомеопатичното" оставяме "настрана" и игнорираме.
Внимаваме да не е инфекция... и следим.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #235 -: Април 29, 2013, 20:07:02 pm »
От събота следобед Виктор е с температура в порядъка на 37-38, която се повлиява от Нурофен и се възобновява след около 10-12 часа. Паралелно с това се оплака  и от болки в коремчето.
При прегледа, личната ни лекуваща установи зачервено гърло, чисти уши  и уголемени лимфни възли, които от своя страна водели до болките в коремчето.  Изписа ни Иберогаст капки 3х10к., Инфлуцид и Суметролим 2х5мл.
Пресмятайки по листовката обаче, дневната доза за Суметролима ми излиза да е 2х8мл (Виктор е 13,5кг).
Чудя се дали да давам дозата, която ми е изписала личната или да се водя по тази, дадена в листовката на лекарството? И по-малката доза ще повлияе ли адекватно на лечението?
« Последна редакция: Април 29, 2013, 20:21:05 pm от twin »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #236 -: Април 29, 2013, 20:50:10 pm »
От събота следобед Виктор е с температура в порядъка на 37-38, която се повлиява от Нурофен и се възобновява след около 10-12 часа. Паралелно с това се оплака  и от болки в коремчето.
При прегледа, личната ни лекуваща установи зачервено гърло, чисти уши  и уголемени лимфни възли, които от своя страна водели до болките в коремчето.  Изписа ни Иберогаст капки 3х10к., Инфлуцид и Суметролим 2х5мл.
Пресмятайки по листовката обаче, дневната доза за Суметролима ми излиза да е 2х8мл (Виктор е 13,5кг).
Чудя се дали да давам дозата, която ми е изписала личната или да се водя по тази, дадена в листовката на лекарството? И по-малката доза ще повлияе ли адекватно на лечението?
http://apteka.framar.bg/30001086/%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BB%D1%83%D1%86%D0%B8%D0%B4-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-60

"Инфлуцид"- съдържа "Ипека"- вещество, даващо се за предизвикване на повръщане при хранителни отравяния и отравяния изобщо.

"...Ipecacuanha trit. D3 25 mg"
http://en.wikipedia.org/wiki/Carapichea_ipecacuanha

Един от най-силните природни еметични агенти.

*********************
"Иберогаст".

http://www.piluli.kharkov.ua/drugs/drug/iberogast/

"...нормализиращ тонуса на гладката мускулатура на СЧТракт>"
Самото присъствие на медикамента на Украинска страница е вече "сигнал"... за Руска медицина в цялото и "величие".

Не давайте на децата подобни неща!

Симптомите, които описвате, са типични за:

* Стрептококова инфекция? скарлатина?
* стомашно-чревен вирус ?
* 2-3 други, по-редки неща ( кавасаки?)
Ако няма Стреп-тест, може просто да направите посявка и поизчакате... .
Ако не можете да изчакате- АБ да е с ясно изразени Анти-Стрептококови х-ки- Амоксицилин или Аугментин или Цефиксим. Първото- за предпочитане, в малко по-вискои дози.

В главите ни е "тъмна Индия", за съжаление. И се спасяваме с Иберогаст и Хомеоптаия... . Ах, колко ми е тъжно за целия ни хал... .
« Последна редакция: Април 29, 2013, 21:07:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #237 -: Април 29, 2013, 22:26:41 pm »
Докторе, Благодаря. Успоредно с Тобрадекс започвам да слагам и Бактробан.Десет дни, надявам се, че ще има резултат.
САМО Бактробан.

ОК. Спираме Тобрадекс. Прилагаме само Бактробан. Отново БЛАГОДАРЯ!

Докторе здравейте отново и от нас. След 10 дневно лечение с Бактробан нещата не се промениха никак. Детето хърка и не може да диша през носа. Имам чувството, че има мноооого обилен секрет между гърлото и носа, но няма как да излезе. Вече се чудя какво да правя :ask:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #238 -: Април 29, 2013, 22:34:32 pm »
Симптомите, които описвате, са типични за:

* Стрептококова инфекция? скарлатина?
* стомашно-чревен вирус ?
* 2-3 други, по-редки неща ( кавасаки?)
Ако няма Стреп-тест, може просто да направите посявка и поизчакате... .
Ако не можете да изчакате- АБ да е с ясно изразени Анти-Стрептококови х-ки- Амоксицилин или Аугментин или Цефиксим. Първото- за предпочитане, в малко по-вискои дози.

Докторе, предполагам че ако утре пусна посявки, резултатите ще са готови чак след празниците. Мога ли да изчакам толкова без някакво лечение?
Стомашно-чревен вирус мисля, че не е - няма разстройство, няма повръщане. Изхожданията са в рамките на нормалната консистенция и честота. Храни се, макар и с понамален апетит. Симптомите са само поддържаната около 37-37,5 температура и оплакването от болки в коремчето.
Значи да спра Суметролима и да започна антибиотика, така ли? А в какви дози, докторе?

П.П. Аз хомеопатичните, така или иначе не ги давам, като ми ги изписват. Нямам им вяра, след като на два пъти се влошихме скорострелно при "лекуване с щадящата хомеопатия". Просто споделих, какво са ми предписали за лечението.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #239 -: Април 29, 2013, 23:03:04 pm »
Извинявам се за офф-а , но на мен пък мозъкът ме не побира как лекар „предписва‟ хомеопатия.