0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #200 -: Април 24, 2013, 13:57:12 pm »
Във връзка със слънцезащитните кремове - слагате ли друг крем под слънцезащитния продукт?
Миналата година купих Крем на Биодерма, на опаковката пише, че е годен до 2014 г, но дали след като сме го отворили вече, трайността му е същата?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #201 -: Април 24, 2013, 14:21:58 pm »
rina, според кампанията на Bioderma, слънцезащитните кремове имали трайност 9 месеца след отварянето на опаковката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #202 -: Април 24, 2013, 14:44:50 pm »
Дойде време да купувам слънцезащите продукт за сина ми. Много е бял и дори за половин час да го изведа и се зачервява, дори слънцето да не е много силно. Миналата година купих Мустела, но сега не намирам онлайн и в магазините.
Докторе, гледам, че често препоръчвате Авеено. Добра е козметиката наистина, само такава използвам за детето, но нещо не мога да се доверя на сънцезащита с цена под 10 долара.
Някой да има предложения? Мерси!

Ползвам този и съм доволна. За лице и тяло е със син цвят,  много добре се нанася и попива.  Хриси също е с бяла и чувствителна кожа.

Bioderma, La Roche-Posay, Vichy и подобните им - всички имат детски серии със съответната защита. За малки деца препоръчват минерални UV филтри. Кремовете с тях стоят по-твърди, по-сухи, трудно се размазват и оставят следи по кожата.

Миналата година купих минерален на Биодерма, хубав е но много трудно се размазва и е оставя бял филтър  върху кожата.  Препоръчва се и за бебета. Линк към него:
http://www.marvi.bg/bioderma-photoderm-mineral-slancezashtiten-mineralen-fluid-za-lice-spf-50-za-chuvstvitelna-svrahchuvstvitelna-koja-40-gr-3031.html
« Последна редакция: Април 24, 2013, 14:54:15 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #203 -: Април 24, 2013, 16:08:37 pm »
Да споделя и нашите драми в  последните дни,детенцето което имаше с проблеми с изхожданията от вчера през деня и цяла вечер с много газове направо му чувам червата като ' пукат' придружени с плач което означава,че и го боли,педиатърката не вдига.
А другият от неделя е на АБ-Амоксиклав,водихме в дежурния кабинет с Т 39,3 и повръщане и сополи доктора след преглед каза  и  силно зачервено гърло.вече е по добре,но с разтройство. от АБ.

м-и не пише дали се оправило детенце
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #204 -: Април 24, 2013, 16:19:20 pm »
Да споделя и нашите драми в  последните дни,детенцето което имаше с проблеми с изхожданията от вчера през деня и цяла вечер с много газове направо му чувам червата като ' пукат' придружени с плач което означава,че и го боли,педиатърката не вдига.
А другият от неделя е на АБ-Амоксиклав,водихме в дежурния кабинет с Т 39,3 и повръщане и сополи доктора след преглед каза  и  силно зачервено гърло.вече е по добре,но с разтройство. от АБ.

м-и не пише дали се оправило детенце
Вероятно и двете са с чревен вирус... мисли за скарлатина?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #205 -: Април 24, 2013, 16:53:46 pm »
Докторе,какво да предприема в такъв случай?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #206 -: Април 24, 2013, 18:06:25 pm »
Преценете дали е за АБ... . Аз бих направил Стреп-тест, ако е (-)- бих поизчакал, ако няма нещо друго обезпокояващо.
На детето само с газовете- НЕ пипайте храненето, нито правете "диети". Но ако можете да му смените млякото с безлактозно, или леко да разредите, или да ограничите леко количествата мляко- ще е добре. Изчаквайки... .
Изчакайте ден, два.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #207 -: Април 24, 2013, 18:48:44 pm »
Като стана въпрос за Стреп-тест.... дали може да се използва така да се каже в домашни условия  :oops:
Аз например тук няма къде да правя на детето си подобен тест, за това се чудех.

http://www.elta90.com/wp-content/uploads/2011/11/Patho_Dxtra_Strep.pdf

Този ми се струва добър, а ако може да се комбинираме няколко майки да си вземем една кутийка... няма да е зле :) Стига разбира се да е възможно в домашни условия да се направи коректно...


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #208 -: Април 24, 2013, 19:16:50 pm »
Strep-test реагира само на карбохидратен антиген ( C-субстанция), присъщ за група А Стрептококи.
Това, което Вие давате, е нонсенс... " на всички клинично значими... и т.н. "
Стойте настрана... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #209 -: Април 24, 2013, 19:23:32 pm »
А този тук:
http://www.ebay.com/itm/300893275147?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648

Четох коментари в Amazon от родители, които са ползвали такъв и казват, че им е спестявало много главоболия.
Доста скъпо излиза доставката до бг, но пък като го разделя на бройката, не е кой знае каква сума за работата, която би свършил...


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #210 -: Април 24, 2013, 19:32:42 pm »
Във връзка със слънцезащитните кремове - слагате ли друг крем под слънцезащитния продукт?
Миналата година купих Крем на Биодерма, на опаковката пише, че е годен до 2014 г, но дали след като сме го отворили вече, трайността му е същата?
Отварянето (в повечето случаи)  не  скапва УВ протекцията. УВ протекцията са вещества, които се изхабяват от достъпа със светлина ( УВ лъчите), макар че повечето са доста стабилни дори и на това. Отварянета  скапва самият крем, в който са омешани тези вещества. Не е по-различно от крема ти за ръце примерно,  така че ако го държиш на студено в хладилника, ще се запази по-дълго, както се прави със всеки крем.
Освен това зависи какво са позлвали за УВ протекция, защото има различни видове - огранични, нерганични, абсорбиращи УВ, отблъскващи УВ... зависи конкретната съставка. При всяко положение, държането в хладилник му удължава трайността.

Между другото, ако не е за плажа, аз не бих съветвала никого да покрива цялото си дете и всяка открита част с такъв крем, понеже тези вещаства хич не са безвредни. Увеличават количествата  свободни радикали в кожата, някои са токсични, абе не е една беля. Слънцето е вредно, когато има опасност от изгаряне, иначе е полезно. България е на такива ширини, че по-голямата част от времето това не е необходимо.


Джиджи, това няма как да го направиш правилно според мен. Пише, че се прави  от колония, не знам тези родители какво са правили, ама така пише на листовката. Значи трябва първо да си вземеш култура от гърлото, да я сложиш на петри да расте, да разделиш смесените бактерии, щото няма само едно нещо да расте там и после да си отделиш колония от която да си индентифицираш „бързо‟. И това не ти индентифицира група А стрептококи, а всички стрептококи, та не знам на теб за какво би ти било. Само група А стрептококи са тези, които бързият тест индентифицира. Това предполагам, че  е за лаборатории. А и честно казано аз самата не знам какво значи 1 до 4 колонии - това е някакви абсурд от микробиологична гледна точка. 1 колония може да е 1000 може да е 10 000 клетки, зависи колко време я забравя в инкубатора :-).

П.П. Второто може би е това, не съм 100% сигурна, но така изглежда че е.

П.П. 2- чак сега видях, че родителите позлвали второто, не първото.
« Последна редакция: Април 24, 2013, 19:35:11 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #211 -: Април 24, 2013, 20:59:53 pm »
А този тук:
http://www.ebay.com/itm/300893275147?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648

Четох коментари в Amazon от родители, които са ползвали такъв и казват, че им е спестявало много главоболия.
Доста скъпо излиза доставката до бг, но пък като го разделя на бройката, не е кой знае каква сума за работата, която би свършил...
Ох, какво да Ви кажа- никога не ми се е налагало да правя тези неща- тук просто си отиват до лабораторията... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #212 -: Април 24, 2013, 21:03:22 pm »
А този тук:
http://www.ebay.com/itm/300893275147?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648

Четох коментари в Amazon от родители, които са ползвали такъв и казват, че им е спестявало много главоболия.
Доста скъпо излиза доставката до бг, но пък като го разделя на бройката, не е кой знае каква сума за работата, която би свършил...
Ох, какво да Ви кажа- никога не ми се е налагало да правя тези неща- тук просто си отиват до лабораторията... .
Не правите ли бърз тест в кабинета? Тук правят и за 10 минути ни казват. Освен това пращат и в лабораторията, но не ме разкарват мен, а  ако бързият е положителен започват антибиотик.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #213 -: Април 24, 2013, 21:13:21 pm »
Не правя, разбира се.
Това е работа на лабораторията, а е и забранено тук-изследването се покрива от касата, но от регистрирана лаборатория. Ако всеки почне да се прави на лабораторен лекар- къде ще я докараме?...  :wink:
Всяка жабка, да си знае мястото.
А и моят приятел от Лабораторията, и по-добре от мен ще взем кръв, и по-добре ще вземе Стреп-тест.
Това работи всеки ден.

Той, например, бебе не може да повие и смени, както аз мога.
Разделение на "властите"- гаранция за успех.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #214 -: Април 24, 2013, 21:44:22 pm »
Значи да разбирам, че по-добре да не зная има ли детето стрептококи или няма, отколкото да похарча  някакви пари и после да се чудя- направила ли съм правилно теста,не съм ли го направила  :lol:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #215 -: Април 24, 2013, 21:44:58 pm »
Не правя, разбира се.
Това е работа на лабораторията, а е и забранено тук-изследването се покрива от касата, но от регистрирана лаборатория. Ако всеки почне да се прави на лабораторен лекар- къде ще я докараме?...  :wink:
Всяка жабка, да си знае мястото.
А и моят приятел от Лабораторията, и по-добре от мен ще взем кръв, и по-добре ще вземе Стреп-тест.
Това работи всеки ден.
Ама вие сам ли работите, няма ли друг персонал там, сестра или нещо подобно? Тук в лекарският кабинет работят няколко сестри за един лекар и освен това и административен персонал.
Сестрата взима пробата, отива си където там си отива да го прави, капва и реагентите и гледа за смяна на цвета след определени минути, не е нищо особено. Освен това пращат и култура до лабораторията, за по-подробна индентификация. А за кръв, те в кабинета и без това само от пръста взимат. Това е за бързите резултати за ПКК на децата, които също там ги правят, имат си машина. А за взимане от вена пращат до лабораторията. Там пък въобще лекари няма ;-). За какво ми е лекар да взима кръв? То и в Бъглария не го правят лекари това. За възрастни често взимат кръвта в лекарският офис и те я пращат.
« Последна редакция: Април 24, 2013, 21:48:16 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #216 -: Април 24, 2013, 21:47:04 pm »
Значи да разбирам, че по-добре да не зная има ли детето стрептококи или няма, отколкото да похарча  някакви пари и после да се чудя- направила ли съм правилно теста,не съм ли го направила  :lol:
Какво друго можем да направим, щом не можем да направим Стреп-тест?
Може да пуснем посявка, ако симптомите са подозрителни, например.
« Последна редакция: Април 24, 2013, 21:54:07 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #217 -: Април 24, 2013, 21:48:03 pm »
Хехех, ами Боби, за тия скъпи здравни услуги там при вас, според мен и краката трябва да ви целуват като идете в кабинета ;)


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #218 -: Април 24, 2013, 21:51:07 pm »
Не правя, разбира се.
Това е работа на лабораторията, а е и забранено тук-изследването се покрива от касата, но от регистрирана лаборатория. Ако всеки почне да се прави на лабораторен лекар- къде ще я докараме?...  :wink:
Всяка жабка, да си знае мястото.
А и моят приятел от Лабораторията, и по-добре от мен ще взем кръв, и по-добре ще вземе Стреп-тест.
Това работи всеки ден.
Ама вие сам ли работите, няма ли друг персонал там, сестра или нещо подобно? Тук в лекарският кабинет работят няколко сестри за един лекар и освен това и административен персонал.
Сестрата взима пробата, отива си където там си отива да го прави, капва и реагентите и гледа за смяна на цвета след определени минути, не е нищо особено. Освен това пращат и култура до лабораторията, за по-подробна индентификация. А за кръв, те в кабинета и без това само от пръста взимат. Това е за бързите резултати за ПКК на децата, които също там ги правят, имат си машина. А за взимане от вена пращат до лабораторията. Там пък въобще лекари няма ;-). За какво ми е лекар да взима кръв? То и в Бъглария не го правят лекари това. За възрастни често взимат кръвта в лекарският офис и те я пращат.

Тук е забранено да съвмещаваш две функции и да се правиш на лаборатория.
Иначе- да, сам работя. Сам си правя всичко.
Гърция е "социалистическа държава", ако не знаете, и визитата е 7Е. Която се плаща след 3 години ( ако).
А застраховката на една сестра ( освен заплатата)- 800-1200Е месечно.
Та затова и има толкова безработица, никой не наема персонал, и лекарите сами си работят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #219 -: Април 24, 2013, 21:51:51 pm »
Хехех, ами Боби, за тия скъпи здравни услуги там при вас, според мен и краката трябва да ви целуват като идете в кабинета ;)
Ама то това е едно елементарно тестче, капеш капки и гледаш смяна на цвета. Не трябва машина или нещо, от какъв зор да се разкарвам, пък после пак да се разкарвам до лекаря, ако имам нужда от рецепта за антибиотик. А така всичко става на место и ако има нужда предписват лекарство, а рецептата от нейния ткомпютър автоматично електронно отива в аптекатя, която пък съм се записала да ми праща СМС, когато е готово лекарството. Това в последните години стана така автматизирано, че преди беше ужас с чакането.

Докторе, при това положение и аз бих пращала. Тук, ако го правите, застраховката ще ви го плати това, че сте го направил и така вместо на друг, на вас ще платят за тази услуга.
« Последна редакция: Април 24, 2013, 21:53:44 pm от Bobbie »