0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Добре дошли в новата тема.

Предишната тема е тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48872.0


и не забравяйте:

"Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг е посадил дърво."
                                        Уорън Бъфет
« Последна редакция: Април 01, 2013, 14:55:58 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Силванче, за парацетамола аз четох, че сваля само с около 1 градус. А нурофена сваля повече. Не знам дали я вярно, а и  не знам дали е по-бързо.  По принцип и двете би трбявало да започнат да дестват след около 15-20 минути, но май си е различно за всеки човек.
Аз лично предпочитам нурофена за през нощта, защото държи по-дълго.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не, не е вярно.
Едното, за да подейства му трябват30-40 минути.
Другото- около час.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
И при моя син до 15-20мин. не започва сваляне, чак след около час. Свещичките Ефералган доста бавно и слабо действие имаха последно като ги ползвах, може аз нещо да не съм преценила и да са били слаби за възрастта.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #4 -: Април 01, 2013, 07:48:27 am »
Дано скоро не ми се налага да засичам.До сега нищо не съм ползвала-нито капки,разтвори,помпички,понижаващи температурни,антибиотици,гелчета,кремчета...а неее-давала съм вигантол в началото.Вече не.И колики не е имала,и зъбите не са били проблем.
Всеки ден сме навън без значение дали вали,или има вятър,сняг...оставям я сама да реши кога иска да се прибере.Първата си зима спеше в количката навън следобедния сън,писала съм и преди.
Към много физическа активност и добър режим за закаляване прибавям рационално хранене.
До сега не се е разболявала Бузана.Баща и донесе грип тази зима,изкарах го и аз,но нея опазихме...макар че кърмя.
Единствено имаше едно разстройство още около 10 месечна,за 4-5дни.
Обаче я изследвам всеки месец :)...не знам защо.И разни профилактики-когато както реша-луда работа!
« Последна редакция: Април 01, 2013, 07:56:49 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #5 -: Април 01, 2013, 14:41:02 pm »
За панадола мога да кажа, че при нас няма голяма полза колкото нурофена ,не съм ползвала нищо друго ,когато ми се наложи взимам нурофен всъщност гледам да имам вкъщи,за другите като Хексалгин,ефералган не мога да кажа, тъй като не съм ползвала,знам само за хексалгина че е за висока над 38 градуса Т.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #6 -: Април 02, 2013, 18:59:12 pm »
Аз не мога да преценя кое е по-ефективното, но гледам винаги да имам и Панадол и Нурофен- за всеки случай. Хексалгин също имам. Преди време бях попитала личната какво трябва са си имам вкъщи за детето. Каза: Панадол/ Нурофен; хексалгин, прахчета за разстройство, Фенистил капки, натриев цитрат за повръщане. До колко е достатъчно и правилно не знам. Някой ако иска може да допълни. Мисля също да попитам за рани как се "обработват" при малки деца. Имам предвид като падне детето и си ожули крак, ръка, защото идея си нямам дали е същото както при възрастните. :oops:


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #7 -: Април 02, 2013, 20:41:36 pm »
Преди много време бях попаднала тук във форума на  един списък с неща които да имаме при ходене на почивка май беше, но списъкът според мен си беше много полезен и за вкъщи да си има всяка майка както и направих  :wink: ето
панадол,нурофен,хекслгин,капки за нос,прахчета за разстройство,фенистил,противоалергични капки Зиртек,Ксизал(или друго противоалергично)фенистил гел за мазане при ухапване от насекомо,кислородна вода,риванол,йодасепт,лепенки,марли,прахче за ранички.
Сигурно има нещо което съм пропуснала но пък другите могат да добавят или ме поправят  :wink:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #8 -: Април 03, 2013, 12:59:37 pm »
задължително с мен имам свещички против повръщане, за температура, хидратин алфа, хидрасек. Нося и сироп за кашлица който пием. Физ. разтвор, мехлем Арника за ожулено, ударено. За рани ползвам Витамерфен като спре кървенето. Почиствам с кислородна вода и стерилна мярля по принцип, ако е малка раничка.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #9 -: Април 03, 2013, 14:52:30 pm »
Нося вече и капки за уши, от както едно лято след морето детенце имаше проблем. 
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #10 -: Април 03, 2013, 16:34:42 pm »
О, да капките за уши са Гаразон, които препоръчва и д-р Бърди.
Дават ги с рецепта, та като тръгвам вземам една рецепта с антибиотик, капки и каквото друго се сети да ми напише педиатъра за всеки случай. Купувам след като се чуем по телефона с нея и ако съм успяла да заведа детето при друг лекар.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #11 -: Април 03, 2013, 16:45:39 pm »
натриев цитрат за повръщане

лекарства за спиране на повръщане не се препоръчват.
за ожулване, дезинфекция - Витамерфен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #12 -: Април 03, 2013, 17:15:14 pm »
А и натриевия цитрат е отвратилен на вкус, не знам дали някое дете би го пило, дори да е препоръчан от лекар. Аз съм пробвала - отврат ви казвам.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #13 -: Април 03, 2013, 18:33:49 pm »
Лекарства, които аз бих носила на дълъг път
- за темепратура ( панадол и нурофен)
- сироп за кашлица( 2 вида, единият само за отхрачване за през деня, другият и със спиране на кашлицата за нощно време)
- срещу повръщане( аз имам хапчета, но свещички мисля, че е по-добе)
- кислородна вода и марли ( не виждам смисъл и друго, като риванол, да мъкна)
- тубичка с троен антибиотик за леки ранички
- за деца като моето - лекаствата за дишане, вентолин и пулмикорт и машината разбира се

натриев цитрат за повръщане

лекарства за спиране на повръщане не се препоръчват.

Защо не се дават? Тук за разстройство не се препоръчват,но за повръщане, ако продължава повече от няколко пъти почти винаги се дава нещо, поне тук е така. Андреа като е зле повръща жестоко и на нея и се дават лекарства за повръщане иначе ще се обезводни. Мен лично много би ме било страх да спра разстройство обаче. Дори в болницата не се спира, докато не излезне микробиологията.

« Последна редакция: Април 03, 2013, 18:43:19 pm от Bobbie »


  
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #14 -: Април 03, 2013, 20:45:59 pm »
Здравейте доктор Бърди, не се включвам често, но имам нужда от съвет.

Предистория - от миналата година до сега Вики е направил при вирусни инфекции , започнали като хрема, кашлица и прочие екстри общо 3 бронхо спазъма.
1. В началото на март - вирусна история с много висока температура. След като тя не спадаше 4 ден по ред и се появиха зелени сополи - Клацид за 10 дни;
2. Четири-пет дни след спиране на Клацид-а и посещение на ДГ - внезапна болка вечерта в ЛЯВО ухо, без температура. На следващия ден - преглед при УНГ - отит с предписан Панцеф за 10 дни;
3. Четири дни след Панцеф-а и посещение на ДГ сутринта се събужда с кашлица и бронхо спазъм, който по вида на кашлицата и аз установих. Моментален преглед при личната - бронхит с назначен Вентолин, Проспан и Зинат. Не ги дадох, а изчаках в същия ден преглед при доктор Захариева (специалист - педиатър, която работи по стъпките на доктор Куфарджиева от детската пулмология). Констатиран бронхоспазъм, без бронхит (прегледа и консултацията продължиха достатъчно дълго, че детето се изкашля обилно и след това го преслуша пак), зачервено гърло и увеличени лимфни възли. Назначение: Вентолин (по мое настояване сироп, защото инхалаторно ме е страх, Ериус, Изопринозин(ясно ми беше , че от него файда никаква) и Лимфомиозит (хомеопатичен, простете за мен боклук). и така ... три дни ... оплакване в ДЯСНО УХО - ТОтоест, другото , не болното от преди десетина дена. Моментален преглед при УНГ - изписан Цефзил, който пием в момента. Заради бронхо спазма бяхме и на вторичен преглед при доктор Захариева, съгласи се с назначения антибиотик, но : предписа Сюнгюлер, защото вече има повече от 3 епизода на бронхо спазъм за една година с  контрола след 1 месец и да се пие около 3 месеца общо.
Въпросът мие - подходящо ли е даването на Сюнгюлер в този случай?
Извинявайте, че поста ми е дълъг, но искам максимално да ви запозная с картинката. Поздрави от мен (Вики и баба му също) и както винаги се моля  всичко с Вас и семейството Ви да е наред.





 
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #15 -: Април 05, 2013, 15:37:17 pm »
Мисля, че след поредното ходене на ясла за 3 дни, вече мога да обявя моето дете за най- сополиво!!!
Моля ви, дайте ми съвет какво да и дам, секрета е гъст, непрозрачен и определено затруднява страшно много дишането и. Много ми е трудно, защото тя все още неможе сама да "духа" нослето. Сутринта намерих само Цинабсин в нас, сега се чудя какво да правя до понеделник, когато ЛЛ отново е на смяна.
Дали да не поръчам на нашия татко на връщане от работа да вземе нещо? Но какво да е то, дайте съвет, Т няма, гърлото също е чисто, единствено ми се струва, че и оченцето сълзи, но рядко и по малко.
Всяко мнение е от огромно значение, благодаря ви предварително!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #16 -: Април 05, 2013, 16:18:02 pm »
Промивай нослето с физ. разтвор - при нас най-добре действа Куикса. Ако имаш инхалатор инхалация с физ разтвор ще овлажни също и ще отпуши нослето. Другия вариант е просто да пуснеш гореща вода в банята да стане влажно и да постоиш с нея колкото можеш. д-р Бърди беше писал в тези случаи че може да се дава и Панадол. Дай вечерта преди да легне.
При нас безотказно действа Бейби вак - това ни е спасението.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #17 -: Април 05, 2013, 18:49:44 pm »
Много ми е трудно, защото тя все още неможе сама да "духа" нослето.
Нямаш ли смукалка за нослето?


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #18 -: Април 05, 2013, 19:05:15 pm »
Благодаря на Яна за отговора.
Боби, имам 2 - съвсем обикновенна на Нук, която не върши никаква работа и Бейби Вак - за прахосмукачка, от която Сияна изпитва страхотен ужас.
Започнах следното "лечение" - Цинабсин и Коризалия до 7-8 на ден и Куикс в нослето - 4 пъти дневно. Плюс 1 таблетка Вит. Ц. Всичко дъвче с голямо удоволствие, дано има и ефект.
Довечера ще я напаря в банята преди лягане.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #19 -: Април 05, 2013, 21:41:27 pm »
Мисля, че след поредното ходене на ясла за 3 дни, вече мога да обявя моето дете за най- сополиво!!!
Моля ви, дайте ми съвет какво да и дам, секрета е гъст, непрозрачен и определено затруднява страшно много дишането и. Много ми е трудно, защото тя все още неможе сама да "духа" нослето. Сутринта намерих само Цинабсин в нас, сега се чудя какво да правя до понеделник, когато ЛЛ отново е на смяна.
Дали да не поръчам на нашия татко на връщане от работа да вземе нещо? Но какво да е то, дайте съвет, Т няма, гърлото също е чисто, единствено ми се струва, че и оченцето сълзи, но рядко и по малко.
Всяко мнение е от огромно значение, благодаря ви предварително!

А ти сигурна ли си, че няма някакъв причинител тоя упорит сопол?