0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #120 -: Април 27, 2013, 23:06:56 pm »
Eлени, успех ти желая!
Аз този месец отново ще се пробвам на ЕЦ и ако не стане - ще чакам заповедта от фонда. Днес бях на проследяване 10 ден . учудващо за мен имах ф. 18 мм и лигавица 9. Пуснах хормони Е - 157, LH - около 4 беше. Назначиха ми Прегнил в 20.45 ч. и понеделник на пункция. Дано имаме късмет този път :youwoman: Много се изненадах, че на 10 ден имам такъв голям фоликул. Предните 2 месеца на 11 ден беше 15 мм, като първия път, когато имах и пункция тя беше на 15 ден, а фоликулът на 13 ден в деня на Прегнила 20 мм, а сега евентуално ще е на 12 ден. А цикълът ми е над 30 дни. Дали това избързване е защото миналия месец имах фоликул, който си остана 15 мм, не порасна, а и ниско Е и не правихме дори пункция, или това си е просто до организъм?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #121 -: Април 28, 2013, 09:27:34 am »
Благодаря, kimbi1!
Успех и на теб! Стискам ралци всичко да е наред!  :goodluck:
Пиши как вървят нещата :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #122 -: Април 29, 2013, 13:29:09 pm »
За съжаление записвам отрицателен тест след 4 поредни пункции на ЕЦ. 2 трансферирани бластоциста- 1 замразен и 1 пресен :( :(
Успех, момичета!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #123 -: Април 29, 2013, 13:50:49 pm »
deizi_83, много тъжно :(
Но не губи надежда, опитай се да се отърсиш за малко от мислите покрай процедурите, изкарай едни весели и спокойни празници и следващия път голям късмет ти пожелавам!  :goodluck:

lubadim, как вървят при теб нещата? Ходи ли отново на преглед и хормони? Стискам палци!  :crossfingers:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #124 -: Април 29, 2013, 18:28:02 pm »
съжалявам, дейзи! опитай да се повеселиш по празнците, пък другия месец пак.
ами аз нещо не съм с добра нагласа, леко съм депресириана, притеснена и не ми се пише много. Утре всъщност ще е пункцията и да видим... тозй път сме сложили цитротид /за който се наложи да напомням и едва ли не настоявам/, иначе пак се тръгна по същата схема като миналите 3 месеца - на фоликул 17мм ми назначиха прегнил в 20.30ч при положение че 3 пъти пукам при тези условия /дори и в 22 и 23ч прегнил, пак се пукаше предварително/. Сега на своя глава си го бих 2 часа по-късно и сега естествено се притеснявам да не е недозрял и въобще съм се вкарала във филм дали пък няма да ме върнат за следващия ден /??!!/, но поне на себе си ще се ядосвам после... та така, утре след пункцията ще ходя на работа и няма да има време да пиша, но тия дни ще споделя, хем като разбера дали ще замразяваме или трансферираме. весели празници на всички!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #125 -: Април 29, 2013, 20:54:08 pm »
Дейзи и аз съжалявам много, какво да кажа-след неуспех вярваме и се надяваме следващия път да успеем и да се радваме и ние на толкова чакани дечица. Аз днес бях на пункция,извадихме яйцеклетка и сега се моля този път да се получи хубав ембрион и да стигнем до трансфер. Lubadim,стискам палци !
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #126 -: Април 29, 2013, 21:22:47 pm »
Lubadim  желая ти една хубава яйцеклетка, която да успеят да извадят и после да се оплоди  :crossfingers:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #127 -: Април 29, 2013, 23:32:34 pm »
lubadim, kimbi1, пожелавам ви успех!!! Стискам палци всичко да е наред и при двете, и да се похвалите с добри новини!  :goodluck: :crossfingers: :bighug:

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #128 -: Април 30, 2013, 09:48:39 am »
Kimbi, стискам палци за качествен ембрион.
Люба, точно така, правилно си настоявала, дано днес да сте извадили най-после яйцеклетка. Ама се дразня, че не е наша работа да ги следиме тези работи.
Аз 2 от пункциите (когато станаха качествени ембриони), ги отложих с по 1 ден, на моя отговорност, защото по мое мнение предните ги правиха в много ранен ден и с малък фоликул и съответно после некачествен ембрион. Ама в крайна сметка-това също не е моя работа :x :x
Аз съм доста разочарована- 4 месеца усилия да събираме на ЕЦ и накрая пак отрицателен тест. Много нерви и надежди и като сума ни е излезло колкото един стимулиран опит.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #129 -: Май 01, 2013, 11:49:41 am »
ето ме пак. този път се спука между предварителния преглед и операционната... долу в кабинета си беше там, горе вече в операционната с абокат и т.н. - няма го. мистерия! този път обаче беше Доктора и той се ядоса че пак сме го изпуснали въпреки цитротида и се надявам да вземе случая ми присърце. спомена за 2 цитротида следващия път... /а той дори не знае че слижих прегнила 2 часа по-късно/. абе вече не се и ядосвам. сега заминавам за празниците, после имам още едно пътуване в чужбина при приятели и ще гледам да не мисля само за това. дори и после ще намаля висенето в интернет, защото така се вцепенявам на тази тема и ще изперкам . давам си сметка как поселдните месеци не мога да говоря за друго, не ми се излиза, не ми е интересно с други хора и зациклям. весели празници на всички, стискам ви палци, момичета!
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #130 -: Май 01, 2013, 13:50:19 pm »
ето ме пак. този път се спука между предварителния преглед и операционната... долу в кабинета си беше там, горе вече в операционната с абокат и т.н. - няма го. мистерия! този път обаче беше Доктора и той се ядоса че пак сме го изпуснали въпреки цитротида и се надявам да вземе случая ми присърце. спомена за 2 цитротида следващия път... /а той дори не знае че слижих прегнила 2 часа по-късно/. абе вече не се и ядосвам. сега заминавам за празниците, после имам още едно пътуване в чужбина при приятели и ще гледам да не мисля само за това. дори и после ще намаля висенето в интернет, защото така се вцепенявам на тази тема и ще изперкам . давам си сметка как поселдните месеци не мога да говоря за друго, не ми се излиза, не ми е интересно с други хора и зациклям. весели празници на всички, стискам ви палци, момичета!
Много съжалявам, наистина.... При мен се получи така на последната ми пункция - в кабинета си беше там, а после се спука... даже и упойка ми сложиха... Знам, че е много изнервящо, но в крайна сметка това е организъм, не може всичко да се предвиди до минутата.
Весели празници на всички борбени момичета!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #131 -: Май 02, 2013, 20:17:43 pm »
Този път имаше трансфер на едничко ембрионче. Днес на 3 ден ми го върнаха, изписаха ми Фраксипарин-не знам защо се изписва, не съм имала предните пъти. Lubadim, съжалявам,че се е получило така отново,вярвам че д-р Стаменов ще вземе под внимание това и силно ти пожелавам до тук с неуспехите :bighug: Моля ви стискайте ми палци. Много хубави празници на всички!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #132 -: Май 02, 2013, 23:10:12 pm »
lubadim, много съжалявам, че пак така се е получило  :( Дано да успееш да се отърсиш от тъжните мисли по празниците, хубаво да си починеш и следващия път ти пожелавам най-големия късмет на света!  :bighug:

kimbi1, браво! Много се радвам! Пожелавам ти всичко да е наред и скоро да се похвалиш с положителен тест!  :goodluck: :babyflips:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #133 -: Май 07, 2013, 14:23:07 pm »
Здравейте момичета,
За съжаление теста днес беше отрицателен...

Може би ще направим още един опит на ЕЦ и ако не стане, ще си чакаме  заповедта от фонда.

Късмет на всички пожелавам!  :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #134 -: Май 08, 2013, 14:31:47 pm »
Елени, съжалявам да прочета това! Почини си сега и не се отчайвай, а после - кураж и късмет! :bighug:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #135 -: Май 09, 2013, 18:26:13 pm »
devora, благодаря за подкрепата! Пожелавам късмет и на теб!   :bighug: Дано скоро да има с какво да се похвалим!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #136 -: Май 10, 2013, 10:00:33 am »
Здравей те,включвам се и аз с опит на ЕЦ.Вчера девети ден, бях на преглед:фоликул-15мм,Е2-105, ЛХ-5.Вчера вечерта в 21ч. си поставих прегнила.Притесняваме дали не избързахме с пункцията,дали ще е зряла и качествена Я. 
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #137 -: Май 10, 2013, 11:37:18 am »
По принцип изглежда рано -15мм фоликул и нисък екстрадиол.При мен чакаха да е над 200 екстрадиола.
Това първи опит ли ти е?

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #138 -: Май 10, 2013, 11:45:03 am »
jo-joo надявам се, че лекарите знаят, защо са назначили пункцията тогава. Надявам се да ти е качествена яйцеклетката. При мен мога да споделя как беше:
Първия път 20 мм естрадиол над 200 - извадена Я, но ембриончето спря развитие,
Втори път - фоликул 15 мм, но естрадиол около 50 - ясно беше, че нищо няма да излезе и прекратихме опита.
Трети опит - 18 мм , естрадиол 157 - добра яйцеклетка, която се оплоди, имах трансфер и сега чакам резултат.
Нямам никакви симптоми, днес ми е 8 ден след трансфера, но не спирам да се надявам:)
Пожелавам ти това да е ТВОЯТ опит:)
« Последна редакция: Май 10, 2013, 11:51:43 am от kimbi1 »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #139 -: Май 10, 2013, 12:15:52 pm »
По принцип изглежда рано -15мм фоликул и нисък екстрадиол.При мен чакаха да е над 200 екстрадиола.
Това първи опит ли ти е?
и аз мисля, че е рано.
Незнам защо бързат с пункциите при малки фоликули.