0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Извънматочна бременност
« -: Март 20, 2013, 17:21:39 pm »
Здравейте,

за първи път се осмелявам да питам, но ми е много притеснено и ми се иска да споделя с някой.

Със съпруга от 1 година правим опити за забременяване. Още на 6-тия месец отидохме на лекар, въпреки съветите, че щом сме на 27 години може да се чака година. Оказа се, че спермограмата на съпруга ми е по-скоро средно добре, но не е фатална. 3 месеца той пи стимуланти и тя доста се подобри.

Междувременно направихме снимка и установихме проходими тръби, но малко по-дълги. Миналия месец решихме да направим първи опит за инсеминация. на 15.02 ми беше първия ден на последния цикъл. Стимулирахме с клостилбегит и на 02.03 направихме инсеменция. Имах 2 яйцеклетки, пукнаха се сами, без Прегнил. След инсеминацията ми биха 3 прегнил 5000 през 5 дни и всеки ден слагах утрогестан вагинално - 2х2. Трябваше да ми дойде на 15.03, но още го няма. Аз реших, че може и от утрогестана да е. По принцип на 22.03 трябваше да отида на кръв и ултразвук, но не издържах и отидох днес. Последният прегнил ми е бит на 15.03 сутринта. Кръвният тест показа hCG от 1500. На ултравук обаче лекарят се усъмни за извънматочна. Има сакче, но не е сигурен дали има ембрион в него. Петък трябва пак да ходя на кръв (разредена 1:1, каквото и да означава това) и ултразвук. Но петък ми се вижда толкова далече.

ДНа дълго и на широко това е всичко. Дайте мнение какви са шансовете да не е извънматочна бременност при положение, че имам сакче все пак?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #1 -: Март 20, 2013, 21:39:52 pm »
извънматочна бременност означава, че сакчето не е в матката, а извън нея. терминът няма нищо общо с това дали в плодния сак има или няма ембрион.

какъв е този лекар, дето хем вижда плоден сак на ултразвук, хем се съмнява за извънматочна? може би не си разбрала добре думите му и всъщност той се съмнява за т.н.кухо яйце - плоден сак без ембрион?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Извънматочна бременност
« Отговор #2 -: Март 21, 2013, 09:11:13 am »
Беше страхотна лудница при него и може да не съм разбрала, но говореше за празно сакче май, но после със сигурност каза да отида пак петък за кръв и уз, за да сме сигурни, че няма да изпуснем извънматочна бременност.

Тоест може и да не съм го разбрала като хората или той да не се е изказал както трябва...
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #3 -: Март 21, 2013, 10:05:12 am »
Понякога при извънматочна бременност може да се появи псевдо гестационен сак.


Re: Извънматочна бременност
« Отговор #4 -: Март 21, 2013, 11:32:59 am »
Тоест да чакам и тръпна до утре? :)
а знаете ли защо ще ми взима "разредена кръв"?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #5 -: Март 21, 2013, 11:50:20 am »
При съмнения за извънматочна бременност в някои случаи се пуска 2 и 3 път хормона ЧХГ и по ст-ста също се преценява, има или не, индикации за такава.
Имате ли, някакви болки или зацапване/кървене, т.к много често и те се появяват?


Re: Извънматочна бременност
« Отговор #6 -: Март 21, 2013, 11:51:47 am »
Зацапване няма, болки има от време на време, като предменструални - ту от ляво, ту от дясно, ту по средата... Примерно на всеки 2 часа се случва да ме заболи малко. Нощем примерно си спя супер, няма болки
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #7 -: Март 21, 2013, 12:07:15 pm »
а знаете ли защо ще ми взима "разредена кръв"?

Това е техническа подробност. При високи стойности на ЧХГ кръвната проба /серумът/ се разрежда, за да може да се изработи с точност.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #8 -: Март 21, 2013, 12:12:10 pm »
Много благодаря за отговорите :)
*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #9 -: Март 18, 2014, 09:34:11 am »
Момичетa моля ви зa мнение :( Вчерa бях нa първи преглед нa УЗ нищо не се видя.ЧХГ 2640 утре ще повторя тестa  :(  Въпросa ми възможно ли е дa не се види в 5г.3д. ....девети ден от зaкъснението нa М
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #10 -: Март 18, 2014, 14:15:38 pm »
Може :) На мен ми видяха само уголемена матка и след седмица - точицата вътре :)
*
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #11 -: Март 18, 2014, 14:22:00 pm »
Повтори кръвния утре (48 часа след първия тест)! Ако се е удвоила стойността на ЧХГ-то (приблизително), значи всичко е наред. Може би са те гледали на някакъв стар апарат. При мен в твоята седмица се видя точката (два пъти).
Болки, кървене имаш ли?

*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #12 -: Март 18, 2014, 15:08:15 pm »

Никaкви болки и никaкво кървене. Мaткaтa ми е уголеменa и лигaвицaтa дебелa :) Блaгодaря ви зaкурaжa :youwoman:
*
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #13 -: Март 18, 2014, 15:13:44 pm »
Значи вероятността всичко да е наред е голяма. Пак казвам да пуснеш още един кръвен утре, ако има къде.

Re: Извънматочна бременност
« Отговор #14 -: Март 18, 2014, 16:42:29 pm »
Моят първи преглед стана доста по-късно заради коледните и новогодишните празници, та не мога да кажа каква е вероятността да не се види в този период на ехографа дали се развива бременност, но мисля че теоретично съществува - зависи и от апаратурата и от ехографиста, знам ли. Гледай да не се тревожиш до следващия преглед и се пази - все едно си бременна.
*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #15 -: Март 19, 2014, 16:55:37 pm »
Чхг 2964,в тръбите нямa нищо в мaткaтa се видя леко нещо продълговaто,но не беше сaкче.Док.ми кaзa и утре дa си пуснa чхг утре се очaквa вече дa почвa дa спaдa
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #16 -: Юли 05, 2014, 21:41:30 pm »
Здравейте и от мен!
Бих искала да ви попитам и аз нещо за което много много съм притеснена и уплашена. С моя приятел вече от 3 месеца работим по въпроса за бебче но не става толкова бързо. Цикълът ми е редовен на всеки 20 дни. Миналия месец ми дойде на 2.06.2014 и ми свърши на 6.06.2014. След като ми свърши го направихме на 8 и на 10 тъй като аз трябваше да замина на 11 за Норвегия и нямаше да ме има 3 седмици. После трябваше да ми дойде на 26.06.2014. но ми закъсня с 7 дни плюс познатите признаци  на бременност: Гадене, болки в корема предимно яйчниците, подути и болезнени гърди и подут корем. А аз тогава бях още в Норвегия и не посмях да си взема тест тъй като е много скъпо там за това исчаках докато се върна таман да видя дали ще ми дойде. Но когато се върнах си направих 3 теста бяха отрицателни. Имах пак същите болки и признаци но на 8-мия ден от закъснението ми процапа кафеникаво течение с много болки в корема и кръста а на другия ден беше станало вече тъмна кръв със съсиреци и реших, че ми е дошло. Въпросът ми е, че се съмнявам за извънматочна бременност тъй като имах закъснение една седмица а болките отшумяха само яйчниците ме болят и корема ми е още подут и от време на време още ми се гади. А днес болките в десният яйчник се засилиха и на това място ми е подуто. Понеделник ще отида на преглед тъй като още кървя вече 3 ден ще исчакам да спре за да може да се види добре но исках да споделя това с вас тъй като ацки съм уплашена. Благодаря ви предварително. Надявам се като отида на прегледн да се окаже или цветна бременност или нищо! Толкова много искаме бебче, че вече се натъжавам. :balk_145: :balk_145: :balk_145:
*
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #17 -: Юли 05, 2014, 23:02:58 pm »
Ако все още нямаш нормален цикъл и се съмняваш за извънматочна бременност - пусни кръвен тест за бременност. Уринарен може да ти отчете, а може и да не отчете, ако е извънматочна. И при всички случаи посети лекар, защото това което описваш - хич не е "в реда на нещата", а причините може да са много и различни.
А и да ти кажа, при двойки без никакви проблеми - 3 месеца неуспешни опити не е срок, в който и специалистите считат, че има повод за притеснение. Предполагам си млада и ти и приятелят ти и за хора като вас - 12 месеца опити се считат за нормален срок да опитвате, че после да се тревожите.

Но написаното дотук е, АКО няма проблеми, а при теб явно има нещо, което не е наред. Та открий какво и го отстрани като проблем първо, че после пак опитвайте.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Извънматочна бременност
« Отговор #18 -: Юли 06, 2014, 00:12:25 am »
Много Благодаря за отговора. Аз също така си мисля, че може да е от смяната на климата това закъснение тъй като там всичко е по различно и климат и всичко. Ден и нощ е светло през лятото. Цикъла ми е редовен на всеки 20 дни не мисля, че имам проблем. Само не разбирам защо имах признаци на бременност а нямаше положителен тест. Ще видим като отида на преглед. Дано всичко е наред.
*
Re: Извънматочна бременност
« Отговор #19 -: Юли 06, 2014, 01:00:10 am »
Аз "признаци на бременност" нямах, а бях и бременна и имам и дете ;) Голяма чат от хормоните имащи проявления при настъпила бременност, са същите хормони, които имат участие и проявление и при много други състояния различни от бременност. Та иди на лекар, недей да гадаеш какво и защо.
Цикълът ти е 20 дневен казваш? Винаги ли е бил такъв?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!