0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби,

http://www.168chasa.bg/Article.asp?ArticleId=862265

Явно е, че става дума за някой, който изка да изкара,че има повече, от колкото има. Това е друго, не значи че няма ценз, нито значи, че си е купила дипломите. Значи, че се опитва да изкара, че вместо 3 има 4. Ок, признавам  го това, че е така :-).


П.П. Сега прочетох одолу какво пише. Ми и тя самата не твърди това,което се говори, че твърдяла, а казва точно това, което писах по-горе.
« Последна редакция: Март 18, 2013, 19:52:51 pm от Bobbie »


  
*
кипър го е закъсал, обаче, църквата предлага всичките си активи на правителството (а тя била най-големият земвладелец в държавата). дори и да не помогне, ми се струва важен и на място акт. не, че правя паралели с българската православна църква....
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
БПЦ аз не знам една кухня за бедни да е отворила ( ако има някоя да ме изивнява) ти за повече говориш. Въобще с каква благотворителност се занимава БПЦ на мен не ми е ясно.


  
*
БПЦ аз не знам една кухня за бедни да е отворила ( ако има някоя да ме изивнява) ти за повече говориш. Въобще с каква благотворителност се занимава БПЦ на мен не ми е ясно.
Има Боби, при това не една.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
БПЦ аз не знам една кухня за бедни да е отворила ( ако има някоя да ме изивнява) ти за повече говориш. Въобще с каква благотворителност се занимава БПЦ на мен не ми е ясно.
Има Боби, при това не една.
Къде? Това е ново за мен. Има социални кухни има и такива от католическата църква, но къде има подобно нещо организирано от БПЦ? Ако има трбява да е доста ново, щото до преди няколко години на цъквата не и минаваше през ума подобно нещо. Въобще като погледнеш историята, нашата цъква традиции за благотворителност, както другите християнски църкви, не знам да има.
Помня че този въпрос го зададаох в един форум  и бях оплюта от една вярваща ( или мъж, не помня вече), че не била това работата на църквата, все материалното сме търсели и т.н.
« Последна редакция: Март 21, 2013, 10:14:50 am от Bobbie »


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
За отделни свещеници съм чувала да помагат, ама организирано - не съм видяла. Не е така разпространено като при католическата църква.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
За отделни свещеници съм чувала да помагат, ама организирано - не съм видяла. Не е така разпространено като при католическата църква.
Точно така знам и аз. Има отделни хора по тяхно решение, не е организирано от църквата и масово. Нашата църква освен пари да събира, друго нищо не прави.


  
*
Ами ето http://milostiv.org/adresi.php?i=6
Не съм ходила не ги знам, аз лично не им водя статистика за да ти изброя къде точно, но от време на време чувам от тук от там, особено през зимата че се отваря някъде. Живея точно до църква и виждам с деца се занимават. Това за теб чукнах в нета. Не съм съм особено вярваща, но и не мога съвсем да отрека, че няма. Със сигурност не е достатъчно, никога нищо дарявано не е напълно достатъчно за всеки нуждаещ се.
Цитат
Въобще като погледнеш историята, нашата цъква традиции за благотворителност, както другите християнски църкви, не знам да има.
А, за историята много не съм съгласна, че католицизма има най много агресия в миналото, какво остава благотворителност.
« Последна редакция: Март 21, 2013, 10:24:25 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
А, за историята много не съм съгласна, че католицизма има най много агресия в миналото, какво остава благотворителност.
Агресия към друговярващите, но благотворителност към своите. Не го оправдавам, просто посочвам.

Както вече усещаш, много я обичам аз тази институция. . Писало във вестника как една жена искала да си кръсти детето, но нямала пари и се помолила на попа,който обаче отказал да го кръсти.дето вика баша ми, ако нямаш 40лв, не можеш да станеш християнин.
« Последна редакция: Март 21, 2013, 10:41:18 am от Bobbie »


  
*
Цитат
Агресия към друговярващите, но благотворителност към своите. quote]

И към своите, ако не са им угодни, щом не им се вместят в "рамките". Пък за тая благотворителност към своите дето казваш не знам. Отговорих за БПЦ с линк че все пак се намира у нас.
  
« Последна редакция: Март 21, 2013, 10:46:51 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Отговорих за БПЦ с линк че все пак се намира у нас.
 
Е хубаво, намира се. 7 кухни, 5 от които отворени в последните 10 години. Това въобще не и е приоритет на БПЦ, на нея и е приоритет кой ще държи имотите и ще лее свещите.


  
*
Боби, църквата, до която живея я няма в този списък. Нямам намерение да издирвам всички, линка е пример от общо. Приоритета - хайде да не говорим, че е такъв само за БПЦ.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
ето нещо, което според мен си струва:
http://www.facebook.com/visqshto.kafe

ето и историята, от която тръгва


Alexander Kostov
"Влизаме в едно малко кафене, поръчваме си и сядаме на една маса. След нас влизат двама човека:
- Пет кафета. Двете са за нас и три "висящи".
Плащат петте кафета, изпиват своите две и си тръгват. Питам Де Сика:
- Какви са тези "висящи" кафета?
Отговаря ми:
- Почакай и ще разбереш.
След това влизат други хора. Две момичета си поръчват две кафета - плащат нормално. След малко влизат трима адвокати, поръчват седем кафета:
- Трите са за нас, а четирите "висящи".
Плащат за седем, изпиват своите три и си тръгват. След това младеж поръчва две кафета, изпива само едно, но плаща и двете. С Фелини и Де Сика седим, говорим си и гледаме през отворената врата огряния от слънцето площад пред кафенето. Изведнъж на вратата се появява тъмна сянка, някакъв много бедно облечен човек, пристъпва на прага и тихо пита:
- Имате ли "висящо" кафе?"

Този род благотворителност за първи път се появява в Неапол. Хората предварително плащали кафето на някой, който не може да си позволи чаша горещо кафе. Там оставяли в заведенията, по този начин не само кафета, но и храна. Вече е напуснала границите на Италия и е разпространена в много градове из целия свят.

"Висящото кафе" - Тонино Гуера, разказ на една негова случка с режисьорите Федерико Фелини и Виторио Де Сика. Случка, която според неговите думи може да докара сълзи на всяко лице.
Много добра идея.Благодаря!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Идеята с висящото кафе е супер. Само, че отново имам съмнения в искренността на персонала. Дали ще стига до когото трябва и дали нуждаещи се, ще се възползват или ще се възползват онези толкова обичани от мен авантаджии, на които вечно света им е крив и все някой им е длъжен.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
лидия, фб е пълен с хора, които изказват същите притеснение като теб, но аз си мисля, че е вярно, че винаги ще има авантаджии, злоупотребяващи хора, злонамерени хора, но ако те парализират всички останали, тогава ще стане страшно. според мен, де. пък и ти можеш да си избереш къде да го правиш, едва ли точно заведенията и магазините, които се включват в тази кампания са от недобронамерените :). най-малкото не всеки пуска в заведението си бездомен или видимо беден човек, нали (за съжаление)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Едно много много хубаво четиво
http://www.monitor.bg/article?id=378662
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Eeee, ама пак не е разбрал журналиста, бе! Не са виновни горките роми, тя дискриминацията е виновна. Мдам. Те са едни невинни чисти душици, които са отритнати от това лошо, диксриминиращо общество, цъ, цъ, цъ, да ги ожали човек, тях жертвиците......

Гане, това дето го пише в статията го разправяме вече трета тема, ама все се намира някой да ни обясни колко грешим, колко сме лоши и как сме етнически нетолерантни и ние сме виновни за поведението на ромите. В тях вината никой не я търси, щото така е изгодно :wink: Как пък все на тях някой им пречи да се образоват, да се интегрират, да работят, хайде де.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!