0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
така де, боби, за точно тази диплома говорех.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
така де, боби, за точно тази диплома говорех.
Ми има я човека, никой не може да му каже, че я няма. Което е още един пример в подкепа на това, че да гледаш ценза не е от голяма полза.  Карл Роув например, който му беше най-главният съветник, няма завършено висше, а е учил 2 години и прекъснал. Обаче е супер умен, аз може да не съм съгласна с него за почти нищо, но е много добър политик. дори и Бил Гейтс няма завършено висше. Въобще това преокупиране с идеи кой какъв ценз има е малко прекалено.


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
така де, боби, за точно тази диплома говорех.
Ми има я човека, никой не може да му каже, че я няма. Което е още един пример в подкепа на това, че да гледаш ценза не е от голяма полза.  Карл Роув например, който му беше най-главният съветник, няма завършено висше, а е учил 2 години и прекъснал. Обаче е супер умен, аз може да не съм съгласна с него за почти нищо, но е много добър политик. дори и Бил Гейтс няма завършено висше. Въобще това преокупиране с идеи кой какъв ценз има е малко прекалено.
Чакай ся...едно е да НЯМАШ образование, друго - да си купуваш дипломите. И не една, а 5... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
и съвсем трето е да си напълно некадърен за работата дето искаш да я вършиш
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Чакай ся...едно е да НЯМАШ образование, друго - да си купуваш дипломите. И не една, а 5... :wink:
За кой става дума , че си купил 5 дипломи? 


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
За кой става дума , че си купил 5 дипломи? 
http://www.mignews.info/transportniyat-minista-r-brat-na-kalinka-ot-gerb/

не, вие само четете и се дивете на необятните възможности в тая наша страна! какво сте тръгнали да я оплаквате? къде другаде е възможен такъв кариерен скок за 5 години?

от медсестра в Ямбол да станеш посланик на страната си в чужда държава... а брат ти от кадровик на частния ти вестник да стане министър...
Поста на Джам и статията... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
така де, боби, за точно тази диплома говорех.
Ми има я човека, никой не може да му каже, че я няма. Което е още един пример в подкепа на това, че да гледаш ценза не е от голяма полза.  Карл Роув например, който му беше най-главният съветник, няма завършено висше, а е учил 2 години и прекъснал. Обаче е супер умен, аз може да не съм съгласна с него за почти нищо, но е много добър политик. дори и Бил Гейтс няма завършено висше. Въобще това преокупиране с идеи кой какъв ценз има е малко прекалено.

Когато дипломата е задължителна по закон, за да заемеш длъжността, а ти я нямаш и лъжеш - това не е 'преокупиране', мисли малко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

 :D
Аз пък някъде четох,че не е много сигурно дали служебният премиер има българско гражданство 8O...Както между впрочем за Пирински се знаеше,че е без гражданство...ама какво...човека си направи някаква политическа кариера.

Какво тук значи някакво си изискване,Джам?


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
:D
Аз пък някъде четох,че не е много сигурно дали служебният премиер има българско гражданство 8O...Както между впрочем за Пирински се знаеше,че е без гражданство...ама какво...човека си направи някаква политическа кариера.

Какво тук значи някакво си изискване,Джам?

Ами нищо не значи. Поне у нас.  :lol:
Нали по времето на НДСВ направиха промяна в изискванията зарди Лучано, в посока че не е задължително да имаш висше образование, за да бъдеш министър. Даже мисля, че специално заради него беше направено и спрортното министерство... Ако все още изискванията не са прегласувани /признавам си, че не съм сигурна дали са/ - то у нас можеш да станеш министър с какво да е образование. От друга страна, за редица по-низши постове в държавната администрация е задължително да имаш висше образование, за някои позиции е посочено и какво точно висше е нужно да имаш. Безкрайни са "местните чудеса"...
Тя системата у нас и по отношение на изискванията за "ценз" е доста странна. Давам конкретен пример веднага. Мой близък кандидтства за позиция в КЗП - съвсем легално, без връзки и подбутване и го назначиха. Имаше изискване да е завършил висше образование, той е завършил такова, дипломата му е истинска. ОТ НАТФИЗ. А, ако може някой да ми обясни по каква логика има изобщо изискване за висше образование, след като е все тая какво е то в посочения от мен пример? Би имало смисъл, ако се изисква висше образование, ама в еди коя си област/области, имащи отношение към това дето ще го работиш. Къде е тя защитата на правата на потребителите, къде е театърът, къде е връзката между двете?

Пример втори. За някаква не особено висша позиция в местната НЗОК кандидатства моя приятелка. Момичето не беше завършило висше образование, но е звършило Търговската гимназия и допреди да роди - все това е работила, занимавала се е пряко със сметки и бумаги вскякви т.е. има и знанията и опита да го работи това и може да го докаже. Та позицията в НЗОК беше свързана точно с такива занимания, а тя кандидатства, заради доброто работно време, все пак беше с малко дете... Е да, ама записано - разписано - висше образование трябвало за тази позиция. Някакво там, все тая какво, ама висше. Е, признавам си в нейния случай опитаха да помогнат приятели и познати, кой каквато връзка имаше да "удари едно рамо"...Не става. Човекът, който щеше да й бъде пряк началник искаше именно нея, защото би му вършила реално работа, но няма как да прескочи разписаните изисквания и това е. И в крайна сметка - мястото се зае от една девойка на 20-ина години, която е завършила екология в местния ВУЗ. Нищо против еколозите и младите хора без опит, но в крайна сметка е ясно за всички, че между моята позната и тази девойка, за точно тази позиция - моята позната би била далеч по-ефективна.

Оттам стигаме и до въпроса защо се бълват на килограм "висшисти" у нас и имаме над 50 ВУЗ-а, ако не греша. Та тази моя позната, като беше "отсвирена" на доволно много места понеже нямала висшУ - в крайна сметка се принуди и тя да си запише едно. :lol: Някаква педагокика беше, че го и звърши, ей така, понеже е много важно да пише в биографията й, че е висшист. Пише го вече, най-после я назначиха на работа където тя искаше, ОК. Но и до ден днешенн това което работи, го работи благодарение на гимназиалните си знания и "допълнително четене в свободното време" на неща пряко свързани с работата й. Педагокиката дето беше тооолкова важно да я пише, че я е завършила, за да има право да заема сегашната си длъжност - естествено никакво отношение няма към дейността й. Само дето 5 години й изяде времето и нервите да го учи това, за да може все пак да работи нещо, което го знаеше 10 години по-рано.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Jbrul, мисля, че изпусна поантата от моя пример.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Жбрули, точно описваш схемата - балдъзата, на братчеда сваков син.
Аз имам завършена "публична администрация" и две магистратури към нея, преди да се отдам на други екзотики и увлечения, имах възможност от първо лице да се понагледам как става работата. Като за начало обаче, въпреки че имах достатъчно добра квалификация отнела ми 5 години и половина се оказа, че или съм твърде квалифицирана и без стаж, или точно за конкретната длъжност характеристиката е за квалификация - средно образование, т.е. трябва ти да можеш да си напишеш името и нищо повече. Никога няма да забравя как се бях явила на интервю в архивен отдел към окръжния съд, а насреща ми се подхилкваха господата от комисията как им трябвал човек със средно образование. Работа тръгна, когато мъжът ми се зае да ми търси работа чрез познати на техните познати, като редене на пасианси беше.
*
Jbrul, мисля, че изпусна поантата от моя пример.

Джам, не коментирам твоя пример. Просто ползвах цитат в който е споменат. ;) Понеже твоят пример ме замисли в други посоки ооооколо него.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!

Когато дипломата е задължителна по закон, за да заемеш длъжността, а ти я нямаш и лъжеш - това не е 'преокупиране', мисли малко.

Мисля, ама от къде да знам, че е задължителна. Мислех,че този закон го смениха, дори ако помня добре заради някаква личност го напраивха.

 Е добре де,тази няма ли нужната диплома?


  
*
Е добре де,тази няма ли нужната диплома?

Боби, тук ставаше въпрос, че въпросната персона си е купила дипломи и квалификации.
Длъжностите, които се заемат в държавна администрация се определят в Единен класификатор на длъжностите в администрацията, према се от МС, където е упоменато степен на квалификация и необходим стаж, а подробни длъжностни характеристики  се утвърждават с наредби, отчитат се специфичните дейности и отговорности.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Е добре де,тази няма ли нужната диплома?

Боби, тук ставаше въпрос, че въпросната персона си е купила дипломи и квалификации.
Длъжностите, които се заемат в държавна администрация се определят в Единен класификатор на длъжностите в администрацията, према се от МС, където е упоменато степен на квалификация и необходим стаж, а подробни длъжностни характеристики  се утвърждават с наредби, отчитат се специфичните дейности и отговорности.
да де, ама не видях от къде го знаете това. Щото ако не е доказано, е просто говорене, а ако е доказано, тогава е престъпление.


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Е добре де,тази няма ли нужната диплома?

Боби, тук ставаше въпрос, че въпросната персона си е купила дипломи и квалификации.
Длъжностите, които се заемат в държавна администрация се определят в Единен класификатор на длъжностите в администрацията, према се от МС, където е упоменато степен на квалификация и необходим стаж, а подробни длъжностни характеристики  се утвърждават с наредби, отчитат се специфичните дейности и отговорности.
да де, ама не видях от къде го знаете това. Щото ако не е доказано, е просто говорене, а ако е доказано, тогава е престъпление.
Всъщност аз я поразрових и видях, че има 2 магистърски степени и една докторска. Това е, което пише на сайта, другите ги водят специализации.
Не знам за магистърските, но определено аз бих внимавала преди да обвиня БАН, че продава докторати без да имам доказателства на база това, че някой неин приятел бил учуден. 5 професора се разписват на всеки докторат все пак.

Медицинските сестри завършили преди да стане бакалавърска степен, сега са приравнени на „професионален балакавър“ .
« Последна редакция: Март 17, 2013, 08:55:27 am от Bobbie »


  
*
Ох, Боби, трЕбе днес по случай "прошка" да се готви, после да се яде и пие :)

Друга беше закачката на jam с постнатия линк. Не се възмущаваме на броя образования, а начина по който са придобити.  Завършен курс/магистратура по журналистика, не носи образование по журналистика, както пише и в статията.
Когато нямаш основата по дадена специалност, какво точно ще специализираш!?Специализацията е съсредоточена в тясно конкретна област, свързана с основното образование бакалавър.
Но безбройни са и врътките в родното образование и да ги нищим нищо няма да постигнем.
Честно казано хич не ме интересува кой какви дипломи трупа, лошото е, че такива индивиди се опияняват от собствената си хитрост, една длъжностна характеристика с квалификации по всичкология, подходящо обкръжение ги докарва до състояние да вярват на фантазиите си  за величие.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
да, като цяло предтавителите на юкип биват освирквани от огромната част от хората в страната. да ги вземаме като представителни за мнението на хората тук е като да казваме, че атака представлява мнението на всички българи. онзи ден една от депутатите им се опита да обясни защо партията им предвижда 4 милиона българи да дойдат в англия. отговорът беше, че те ползвали официална статистика на бг правителството, че 56% от българите отговорили положително на въпроса "бихте ли искали да живеете в друга държава". та трябваше да й обяснят, че 1 да, бих, не означава "ще" или дори "планирам да" и 2 не всички хора се натискат да живеят в англия. но, както можете да си представите с този тип хора, разговорът е невъзможен.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Друга беше закачката на jam с постнатия линк. Не се възмущаваме на броя образования, а начина по който са придобити. 
Просото казвам, че отделно от нещата, за които се възмущавате, тя си има ценза за работата, която върши.

Аз за нещата за които се възмущавате - да, за тях също наистина не те разбирам. Аз прочетох какво пише на сайта за нея и не видях никакъв проблем - пише 2 магистратури от еди къде си и докторат.

Цитат
Завършен курс/магистратура по журналистика, не носи образование по журналистика, както пише и в статията.
Ама това го пише в статията, а на сайт апише само специализация. По повод това, което каза - курс и магистратура не е едно и също, как така магистратура да не носи образование по даденото нещо? За първи път чувам подобно нещо, носи разбира се. А няма никакъв проблем да придобиеш магистърска степен в нещо, по което нямаш бакалавърска.

 Може да е глупачка, много глупаци с дипломи съм виждала, може с тройки да е минавала, може да е връзкарка , ама че си ги е купила е съвсем различно нещо.