0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Тъй де, тва исках да кажа :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, благодаря ти от сърце, че разясни подробно за какъв "граждански контрол" у нас съм се размечтала, не от онзи ден.
И сега ако има неразбрали за какво говорим - евалата!!! :lol:
Единствено трябва да се забрани финансирането дори и от частни лица и свободата на словото да важи само за индивиди, не за корпорации, когато става дума за партийни реклами. Понеже и тук до преди няколко години беше забранено един тип финансиране, но пък корпорациите били имали право на свобода на словото и те не даваха директно пари, а пускаха реклами и агитираха самостоятелно, което не е по-различно. Чудо голямо, че накрая на рекламата казват кой я е платил, това пак са си пари в джоба на кампанията.

Но имай предвид, че ако няма кой да защитава интересите на бизнеса, тази държава няма също да просперира. Щото гражданското общество ще иска, но няма да дава и това до никъде няма да доведе. А интересите на бизнеса често са обратните на интересите на работниците. Така че баланс трябва да се намери някакси.


  
*

Но имай предвид, че ако няма кой да защитава интересите на бизнеса, тази държава няма също да просперира. Щото гражданското общество ще иска, но няма да дава и това до никъде няма да доведе. А интересите на бизнеса често са обратните на интересите на работниците. Така че баланс трябва да се намери някакси.

Благодаря ти, за разяснението, Боби. Както се вижда, навсякъде интереса клати феса.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!

Но имай предвид, че ако няма кой да защитава интересите на бизнеса, тази държава няма също да просперира. Щото гражданското общество ще иска, но няма да дава и това до никъде няма да доведе. А интересите на бизнеса често са обратните на интересите на работниците. Така че баланс трябва да се намери някакси.

Благодаря ти, за разяснението, Боби. Както се вижда, навсякъде интереса клати феса.

Ами разбира се. А каква е тази златна среда не знам, не е като САЩ див капитализъм, но не е и като Франция, където са напрактика неуволняеми.


  
*
Последните седмици от енергото, така коментираното енерго, около нас сменят лампите.
Съседите до нас, бамбашка хора, при всеки случай го потвърждават, а са на по 55-60год. Дошъл техник за лампите и се оказало, че точно лампата до тях е решено, че няма да я има. По едно време слушаме с мъжа ми размяна на реплики "ей, шапшал" и се кикотим като си знаем съседите.  Работата  загрубя и премина в действие, и двамата мъж и жена клатят и дърпат стълбата, докато техника е на върха на дирека и ги моли да спрат, онези дърпат и блъскат с все сила, заради една лампа, човека на стълбата не ги интересува. Наложи се да ги заплашим, че ще извикаме полиция за да спрат. Това ни е средата на нашето племе.
*
Изключително е сравнимо описаното там със сегашната ситуация у нас, при това - това е документален текст, не коментар на някой писач за ситуацията и как тя му се стувала на него. http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1838046
Друго, което ми мина през ума, докато се връщах към гимназиалния курс и часове по история, беше най-новата ни история в частта й - служебни правителства. Ами реално - служебните ни правителства досега - свършиха много повече и по-читава работа, отколкото всичките редовно конституирани. Пък хем - все в кризисни ситуации "влстваха", не е като да е било лесно и розово.
В този смисъл, един добре конструиран служебен кабинет, от експерти, без яка партийна обвързаност на участващите в него и болни политически амбиции - точно в този момент е много по-полезен за нас и за държавата, отколкото следващ редовен, сглобен след предсрочни избори, благодарение на милион пазарлъци, компромиси и кофти договорки между партии.....


и още, но не ми се занимава.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Елена, с кво не ти се занимава??? И това цитат ли е? Какво е? И какво искаш, по ягодите, да кажеш??? 8O
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
по ягодите  :) цитат е от поста на жбрул. и единствената причина да го постна бяха едни подмятания, как не съм била мислела/събудила се и тн.

би било добре да не бъркаме несъгласието с отказ от мислене, мисля си аз.

боби, как се съставя правителство при вас?
питам, щото по мои спомени то е на президента, нали така?
мислех си за това, което казваш законодателната и изпълнителната власт да са независими една от друга, но това не виждам как ще стане в бг. при всички положения това са абсолютно хипотетични ситуации, които по никакъв начин не са приложими за в момента.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
По ягодите - цитати се отбелязват по някакъв начин, иначе все едно си написала собствено мнение, каквото е явно, че ти нямаш. Както и е видно, че имаш и проблем с мисленето и себеизразяването. Ама ще ти простим, толкова можеш :wink: Та от цитата, ако приемем, че е цитат, пак нищо не се разбира, по ягодите. Try again :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
по ягодите  :) цитат е от поста на жбрул. и единствената причина да го постна бяха едни подмятания, как не съм била мислела/събудила се и тн.

би било добре да не бъркаме несъгласието с отказ от мислене, мисля си аз.

Подмятания няма Елена. Има директно изказано мнение, по повод твоята "способност да смилаш". Ето втори път:

Елена, хайде първо да се научиш да четеш и осмисляш писан текст, че тогава да ми даваш наклони. Искаш ли?  :wink:
В първата част на поста ми, който си коментирала - отговарям на Боби, която поставя общия въпрос "какво се иска от хората у нас". Отговорила съм й подробно и изчерпателно. И понеже, заради нелепо издигани искания по доскорошните улични протести, много разнопосочно взе да се разбира понятието "граждански контрол" - нахвърлих най-общо за мен какво означава това понятие в политически план. И незнайно защо - гледам Боби ме е разбрала, пък ти пак си "омесила козунаците".  :lol:

Статията, която съм предложила на вашето внимание е просто една историческа хроника, та в този смисъл - тя не изрзява ничии лични пристрастия и уклони при сегашната ситуация. Тя преразказва кога, как и защо се е случило нещо в нашето минало и толкова. По всички правила на писания текст - статията е постаната от мен в отделен, нов абзац. Преди самия линк - съм написала кратък "увод", даващ яснота защо изобщо я поствам.

Ако и така не си способна да сгрееш какво, защо, в какъв ред и по какъв повод съм написала - мога и трети и 33-и път да опитам да ти го обясня, но се опасявам, че е крайно безсмислено. ;) Освен това не е важно и грам, точно ти дали си разбрала, или не си каквото и да било лично за мен. Ти обикновено си неразбрала, та "нямаме новина". При теб - няма несъгласие, а невъзможност за осмисляне в конкретния случай - та защо ги объркваш двете понятие - не мога да знам, нито искам да знам. Мога само да го констатирам, както вече направих по-рано.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
боби, как се съставя правителство при вас?
питам, щото по мои спомени то е на президента, нали така?
мислех си за това, което казваш законодателната и изпълнителната власт да са независими една от друга, но това не виждам как ще стане в бг. при всички положения това са абсолютно хипотетични ситуации, които по никакъв начин не са приложими за в момента.
От прези дента се съставя - това си е неговият каинет, с който той трбява ва работи. Но идеята е, че конгреса ( сената и камарата на представителите) се избират отделно от президента. Няма министър предсевател, така че президента е шефа на правителството. В първите 2 години на един президент, представителите обикновено са мнозинство от неговата паритя, макар и не винаги ( поради локалните особености и как се гласуват), но след това може да се сменят. Но сената само 1/3 се сменя през 2 години, така че е по-стабилен. В момента например републиканците  държат камарата на представителите, докато демократите държат сената и президента. По времето на Клинтън и двете части на конгреса са били републикански.
Между другото много се говори за силата на президента, обаче няма много такава - неговата сила е във външната политика, а във вътрешната е само това, че може по-ефективно да настройва хората, понеже е по телевизията когато си иска и е един, а те зи 540 човека, така че има влияние над гласоподавателите (Клинтън например не е пропуснал ден през двата си мандата, обшо 8 години, да не се яви по телевизията за нещо). А те като се интересуват от неща започват да звънят, факсват или пращат имейли на техните си сенатори и представители и като се получат прекалено много по даден въпрос, съответният господин или госпожа си сменят вота, понеже иначе няма да бъдат преизбрани. Особено представителите тези неща ги слядят много, зашото са избрани от сравнително малък район (само в Хюстън има няколко) и се избират всеки две години, няма много време избирателите да забравят.



  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Не могли да научат народа да събира разделно. Викам дай ми го на мене тоя народ  :lol:. Като му сложа едни такива тлъсти глобички, да видим дали няма да събира разделно. Ще си отваря консервичката, ще я плакне на чешмичката, ще отлепя етикетчето и по пликчетата  :). Нали е за децата му на този народ, не е за моя лична облага.


Извинявай, но не си съвсем права или нещо са те метнали. Долу пред блока като има 4 контейнера ок, а като минава един камион и ги сипват всички вътре, после си отива и ги сипва на едно сметище, какъв е смисъла от цялото упражнение, което си описала с "консервичката". Друг е въпроса, че пред нас има една кофа и боклука се събира веднъж седмично и ако идва отделен камион за всеки вид, ще затънем в боклук.
За глобите съм съгласна, народа е беден и има слабо място.
Може би не се изразих правилно. Обясних, че си измиват ръцете с народа под предлог, че и да им сложат кофи за разделно събиране, те пак ще си хвърлят всичко накуп. Затова събират заедно и сортират в депото.
 Не трябва да си трият ръцете с народа и да го ползват за оправдание, като пак казвам, със солидни глоби ще накараме и мърлячите (щото са много) да събират разделно. В тях е грешката и това трябва да се направи и то до ниво описано от мен по-горе с консервата. Само че един инженер-еколог, колкото и да му се ще, няма как да махне с пръчицата и да го направи. Но пък влезе ли в нечия глава като идея, започва да се дъвче и дъвче, след това оказва влияние при взимане на някои решения  :).
И да рециклира се, но се сортира в депо доколкото разбрах. Представям си хората, които работят там какво дишат.
Много има да се работи в тази област, но да кажем, че и тук се дъвчат някакви бъдещи планове.

 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
..
 като пак казвам, със солидни глоби ще накараме и мърлячите (щото са много) да събират разделно.
Глобите няма да са достатъчни, ако няма добър механизъм на изпълнение, който да гарантира ответственост у санкциониращите и нарушителите.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
http://www.mignews.info/transportniyat-minista-r-brat-na-kalinka-ot-gerb/

не, вие само четете и се дивете на необятните възможности в тая наша страна! какво сте тръгнали да я оплаквате? къде другаде е възможен такъв кариерен скок за 5 години?

от медсестра в Ямбол да станеш посланик на страната си в чужда държава... а брат ти от кадровик на частния ти вестник да стане министър...

просто нямам думи, хора... нямам думи...
на мен ми е пределно ясно, че връзкарството е вечно и е по цял свят. но все пак, наличието на по-високо ниво на обществена цивилизованост явно предполага там да уреждат с връзки поне хора с някаква "подходящост" и образованост...
а тук - леле майко!

а вие давате ли си сметка колко още такива има? че с тях е пълно навсякъде? че те са оплетени и усукани като глисти всичките? например, възходът на тая двойка е започнал още при предната власт, а вероятно се дължи на заслуги на фамилията им и към по-предишни управления... след това ги поема ГЕРБ, сега служебно правителство, после и другите и така, до края на света. веднъж озовал се във властта - рядко се излиза оттам. i scrath your back, you scratch my back.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Как да нямат "образованост", жената владее цели 6 езика! сред които библейски еврейски, библейски гръцки И църковнославянски.   :)


Интересно ми е кой й ги преподаваше тия езици и къде ги практикува тя, за да каже, че ги владее....
Направо думи нямам и аз!

*
айде сега да видим дали служебното правителство ще си отзове министъра. а пък за "образованието" на таз жена,няма какво да си говорим.

джам, да не забравяме джордж буш, младши - чак и два пъти го преизбраха.

боби, мерси за разясненията
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Мдаааам, но все пак да не забравяме, че къде по-голям проблем е кой, как и къде си хвърля боклука.....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!

джам, да не забравяме джордж буш, младши - чак и два пъти го преизбраха.
Той има магистърска степен от Yale.  друг е въпросът, че не е ясно как я е взел, ама я има.


  
*
Много лесно човек може да се провре и стане държавен служител, отговаряйки на "минималните специфични изисквания, предвидени в нормативните актове за заемане на длъжността", централизирани конкурси, тинтири-минтири е мижи да те лАжем. Така някои хора с амбиции за показване и нужните връзки се сдобиват с дипломи от днес за утре и пълзят стремоглаво към следващия ранг в службата. Познавам доста такива, които мекат, шъшкат, съскат, но тава е положението.